Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
784
2 008
93
Ezt fejtsd már ki légyszi ? Meg úgy értekezzünk már arról is , hogy szerinted mi az a teljesítmény ami önmagában elég a sikerhez ? Előre jelezném egy kicsit más a képlet mint egy futó versenynél !
Bármelyik magyar nagy cég/márka, de akár kisvállalkozás ami támogatás nélkül is működik vagy működne (nyilván felvesznek mindent amit lehet).

Ha még nem hallottad a korrupció az az üzlet amiből kimaradtunk !
Én azért megvagyok lopás nélkül, kva jól lehet élni gerinccel is. Az ilyen nagymenő aranyköpések Berki szint, ő hiszi hogy üzletember, Balogh Pétertől pl még nem hallottam.

Az nem fegyver tény , hogy most már van olyan hazai vállalkozó rétegünk aki sikerrel veszi fel a multikkal a versenyt és idehaza fekteti be a pénzét ? Lölő az egyik legnagyobb hazai foglalkoztató ! Kell ennél több ?
Nyilván azért tömik hogy nekünk jó legyen. Még azzal se lenne bajom ha csányira bízták volna, róla elhiszem hogy eredményes, de bazz egy félanalfabéta?

Ha egy mocsárlakó csúf gonosz ogre megtudja találni a helyét akkor másnak se lehetetlen !
Attól hogy nem vágok jó pofát mindenhez, még érezhetem jól magam.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
784
2 008
93
Miről beszélsz ? Mit ittál ? Vagy csak valamelyik közelkeleti tv adót nézed ?
Nézzél már körbe mit művelnek a hívők pro és kontra.
Hát már leírtam ! Geci sok mindent már rendbe raktak és folytatják !
Hurrá, hajrá!
Lesz mert megtehetik és nem kell IMF kölcsönt felvenniük ahhoz , hogy ne dőljön össze a költségvetés mint 2007-2008-ban !
Most veszünk fel Ázsiából, de rohadtul mindegy mert mindenre van válasz. És itt abba is maradhat ez, mert erre nincs időm. Érezd jól magad, én is azt teszem.
 
W

Wilson

Guest
Magyarországon az én meglátásom szerint gyakorlatilag két "fajta" a (biztosan) Fidesz táborában lévő ember van van a fidesz "hívő" aki,már szinte vallásosan imádja a Fideszt és Orbán Viktort, és bármi is a helyzet mindig a Fideszre fog szavazni.És vannak azok akik ( jobban élnek a Fidesz alatt mint előtte, és ezért teljesen érthető módon a Fideszt preferálják.A fórum keretein belül őket meggyőzni szerintem teljesen lehetetlen és értelmetlen dolog,persze lehet próbálkozni vele, de igazából ez csak arról fog szólni, hogy afféle virtuális kocsmaként használva a fórum kereteit, jól megmondja az ember a véleményét,ami nem biztos, hogy teljesen értelmetlen dolog mert egyéni habitustól függően ez működhet a napi feszültség levezetésének egyik eszközeként is.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Magyarországon az én meglátásom szerint gyakorlatilag két "fajta" a (biztosan) Fidesz táborában lévő ember van van a fidesz "hívő" aki,már szinte vallásosan imádja a Fideszt és Orbán Viktort, és bármi is a helyzet mindig a Fideszre fog szavazni.És vannak azok akik ( jobban élnek a Fidesz alatt mint előtte, és ezért teljesen érthető módon a Fideszt preferálják.A fórum keretein belül őket meggyőzni szerintem teljesen lehetetlen és értelmetlen dolog,persze lehet próbálkozni vele, de igazából ez csak arról fog szólni, hogy afféle virtuális kocsmaként használva a fórum kereteit, jól megmondja az ember a véleményét,ami nem biztos, hogy teljesen értelmetlen dolog mert egyéni habitustól függően ez működhet a napi feszültség levezetésének egyik eszközeként is.
Nem értem, hogy miért akarsz téríteni azért, mert Neked nem tetszik mondjuk jelen helyzetben a Fidesz. Pláne úgy, hogy még azt se látod át, hogy ki mikor, miért teszi azt, amit, vagy támogat akit -mondjuk a Fideszt. De érdekes, hogy miért támogatja valaki a jobbikot, mikor baloldalinak vallja magát, vagy a DK-t, mikor a zöld politika áll közel hozzá stb. Ez is egy hosszabb gondolatmenetet megérne. (De lehet, hogy jobb nem belemenni.)
Nem tudod elfogadni, hogy van, aki másként gondolkodik, mást lát, más a véleménye, más az értékrendje és ezzel a hozzáállással csak a lövészárok ásásban veszel részt? -Pert persze Te nem politizálsz, véletlenül sem. :)

Azt sem értem, hogy miért emberi minőség jelzője az, hogy ki, hova szavaz? Vagy legalábbis egyeseknél az. De mitől? Miért kellene akár a politikai állásfoglalás kérdésének az elsődleges identitásnak lennie, mikor annyi emberi érték (és értéktelenség) van a világban és ezek nagyon jól meg tudnak férni egymás mellett, politikai hovatartozás nélkül.

De hát úgy látszik (nem rád kihegyezve), vannak ilyen-olyan traumatizált emberek. Sőt, azt mondom, hogy teljesen érthetően. Nagy trauma, hogy egykor az ő által kedvelt és támogatott ideológia, szellemi vonal jelenleg és hosszú ideje háttérbe szorult és akár melyik irányzatot nézzük, lett belőle egy igaz nagy anyagi és média támogatottsággal rendelkező, de mégis csak széttöredezett, egymással vitatkozó és veszekedő, egymást aláásó szubkulturális jelenség. Ez a nagy változás simán előhozhat poszttraumás tüneteket is.
 
W

Wilson

Guest
Nem értem, hogy miért akarsz téríteni azért, mert Neked nem tetszik mondjuk jelen helyzetben a Fidesz. Pláne úgy, hogy még azt se látod át, hogy ki mikor, miért teszi azt, amit, vagy támogat akit -mondjuk a Fideszt. De érdekes, hogy miért támogatja valaki a jobbikot, mikor baloldalinak vallja magát, vagy a DK-t, mikor a zöld politika áll közel hozzá stb. Ez is egy hosszabb gondolatmenetet megérne. (De lehet, hogy jobb nem belemenni.)
Nem tudod elfogadni, hogy van, aki másként gondolkodik, mást lát, más a véleménye, más az értékrendje és ezzel a hozzáállással csak a lövészárok ásásban veszel részt? -Pert persze Te nem politizálsz, véletlenül sem. :)

Azt sem értem, hogy miért emberi minőség jelzője az, hogy ki, hova szavaz? Vagy legalábbis egyeseknél az. De mitől? Miért kellene akár a politikai állásfoglalás kérdésének az elsődleges identitásnak lennie, mikor annyi emberi érték (és értéktelenség) van a világban és ezek nagyon jól meg tudnak férni egymás mellett, politikai hovatartozás nélkül.

De hát úgy látszik (nem rád kihegyezve), vannak ilyen-olyan traumatizált emberek. Sőt, azt mondom, hogy teljesen érthetően. Nagy trauma, hogy egykor az ő által kedvelt és támogatott ideológia, szellemi vonal jelenleg és hosszú ideje háttérbe szorult és akár melyik irányzatot nézzük, lett belőle egy igaz nagy anyagi és média támogatottsággal rendelkező, de mégis csak széttöredezett, egymással vitatkozó és veszekedő, egymást aláásó szubkulturális jelenség. Ez a nagy változás simán előhozhat poszttraumás tüneteket is.
Sajnos azt kell mondanom ezt most nagyon benézted,:).Semmi ilyen szándék nincs a hozzászólásomban, ha nem volt teljesen világos a mondanivalóm lényege akkor összefoglalom, tehát szerintem a biztos Fidesz szavazókat nem tudja senki meggyőzni egy ilyen fórumban, ezért szerintem, teljesen feleslegesek az ilyen irányú próbálkozások, persze lehet próbálkozni, de ez maxium a "gőzkieresztésére" lesz jó.De ugyanez igaz az ellentábor hithű szavazóira is.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 803
113
Azt sem értem, hogy miért emberi minőség jelzője az, hogy ki, hova szavaz? Vagy legalábbis egyeseknél az. De mitől? Miért kellene akár a politikai állásfoglalás kérdésének az elsődleges identitásnak lennie, mikor annyi emberi érték (és értéktelenség) van a világban és ezek nagyon jól meg tudnak férni egymás mellett, politikai hovatartozás nélkül.
Ez nagyon jó észrevétel. Szten ezen a fórumon nincs ez a dolog durván túltolva, ezért csak ide irogatok. Persze én is néha túltolom, de ez előfordul.

Kellene pár ténykérdésben fix pont. Ha az megvan, lehet értelmesen beszélgetni. Mondok 2 ilyet.

1. 2015 és 2020 között egy érezhető életszínvonalnövekedés volt Mo.n.

2. A félanalfabéta Mészáros mint leggazdagabb magyar, vérciki.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Bármelyik magyar nagy cég/márka, de akár kisvállalkozás ami támogatás nélkül is működik vagy működne (nyilván felvesznek mindent amit lehet).
Öngól , a versenyben mindent ami előnybe hoz és törvényes ki kell használni !
Én azért megvagyok lopás nélkül, kva jól lehet élni gerinccel is. Az ilyen nagymenő aranyköpések Berki szint, ő hiszi hogy üzletember, Balogh Pétertől pl még nem hallottam.
A korrupció az nem egyenlő a megvesztegetéssel , az USA-ban törvényes módja van úgy hívják lobbi ! Látom nem kísértett meg még gaz "keressünk könnyebben , több pénzt" szele .

Nyilván azért tömik hogy nekünk jó legyen. Még azzal se lenne bajom ha csányira bízták volna, róla elhiszem hogy eredményes, de bazz egy félanalfabéta?
A Lölőzés az egy ballib faszság , a NER van helyzetbe hozva ! Tudod azért mert Fletóék elődei 1948-ban einstandoltak mindent amivel megszűnt egyik napról a másikra a nemzetünk pénzügyi és gazdasági elitje ami nélkül működő társadalom nem létezik . Ezt nem orvosolták 1990 után se , egyedül a Ducénknak és csapatának volt hozzá esze és tehetsége , hogy felépítse újra és ha már ők tették akkor nyilván a szövetséges , lojális vállalkozásokat hozták helyzetbe elsősorban és nem az ellenoldal cégeit ! Most már , hogy vannak a NER-es vállalatok így már pariban indulnak bármely hazai közbeszen és nem kell lehajtott fejjel a partvonalon állni mint 2010 előtt az esélytelenek nyugalmával !

Attól hogy nem vágok jó pofát mindenhez, még érezhetem jól magam.
Ebben egyetértünk .
Nézzél már körbe mit művelnek a hívők pro és kontra.
Azért ebből polgárháborút vizionálni elég durva ! Túl jól él itthon ahhoz még a csóró is , hogy háborúzgasson . Ja , hogy van pár zárt osztályra való akinek jó volna az meg nem zavar , mindenhol vannak lásd Norvégia és Brejvik esetét !

Most veszünk fel Ázsiából, de rohadtul mindegy mert mindenre van válasz. És itt abba is maradhat ez, mert erre nincs időm. Érezd jól magad, én is azt teszem.
Béke neked is halleluja !
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 747
113
Ez nagyon jó észrevétel. Szten ezen a fórumon nincs ez a dolog durván túltolva, ezért csak ide irogatok. Persze én is néha túltolom, de ez előfordul.

Kellene pár ténykérdésben fix pont. Ha az megvan, lehet értelmesen beszélgetni. Mondok 2 ilyet.

1. 2015 és 2020 között egy érezhető életszínvonalnövekedés volt Mo.n.

2. A félanalfabéta Mészáros mint leggazdagabb magyar, vérciki.
Miért gondolod, hogy màshol a gazdagok nem félanalfabétàk? Főleg az ujgazdagok?
Be kell látni, hogy valamihez megis csak jobban ért mint te ( vagy én...), mert meggazdagodni sem egy gyerekjáték, még sok hátszéllel sem. Ahhoz olyan képességek kellenek, ami a legtöbb emberben nincs meg. Ismerek régi munkámból kifolyolag pár magyar nagymenőt. Ez alatt azt kell erteni, hogy volt alkalmam látni, hogyan viselkednek a hivatalos álarc mögött, pl szabadságon. Sokan elképesztően "bunkók" a sok pénz ellenere. Pl. a nagy Csányi és pár haverja is :)
Nem szabad elfelejteni, hogy ezek az emberek túlnyomó része a semmiből jött.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 747
113
A tökéletes politikus nem letezik sehol. A kerdés mindig az, hogy munkasságának több a pozitiv hatàsa, mint a negativ. És persze az, hogy mik az alternativák. Ezert fogok a fideszre szavazni jövőre. Nem azert, mert el vagyok ragadtatva OV-tól, akit kûlönben egy kimagasló politikusnak tartok, aki messze túlmulja Merkelt, Macront, Ruttet, Kurzot stb. Ahol sok a fény, ott sok az árnyék is.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Sajnos azt kell mondanom ezt most nagyon benézted,:).Semmi ilyen szándék nincs a hozzászólásomban, ha nem volt teljesen világos a mondanivalóm lényege akkor összefoglalom, tehát szerintem a biztos Fidesz szavazókat nem tudja senki meggyőzni egy ilyen fórumban, ezért szerintem, teljesen feleslegesek az ilyen irányú próbálkozások, persze lehet próbálkozni, de ez maxium a "gőzkieresztésére" lesz jó.De ugyanez igaz az ellentábor hithű szavazóira is.
Oké, akkor a komment rád való reflektálását vedd figyelmen kívül. Bocs a félreértést.
A többit, ami attól független azt továbbra is tartom. -Meg már törölni úgy sem lehet. :)
Ez nagyon jó észrevétel. Szten ezen a fórumon nincs ez a dolog durván túltolva, ezért csak ide irogatok.
Szerintem sem. Azért mikor nagyon belelendül a téma, akkor se szokott alpáriba menni, max meddőbe és azért ez nagy érték. Én is így vagyok, hogy ennek a fórumnak és persze a tagjainak (meg, persze a moderátoroknak) a stílusa olyan, hogy még a legtaplóbbnak tartott troll is egy szinten felül van. Ez meg sok más helyen nem biztos, hogy megvan.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
És a gyerekednek ez az oktatási rendszer oké? Ez a polgárháborús hangulat oké? De végülis oké, legalább van két forinttal több. Majd kiderül hogy erre a nagy gazdasági csodára volt-e fedezet. Nem az a lényeg hogy két év alatt mindent rendbe kell rakni, nem is lehet, de volt rá 12! év kétharmaddal. És csak a látszatra megy minden. Lényeg hogy választás előtt lesz nyugdíjprémium, meg minden is. Aki meg lóg pár ezer forinttal a NAV-nak, beszántják a TAJ számát... Ha akkora ász vagy, a jólét nem kormány függő, szóval kár remegni.
Hol van polgarhaborús hangulat? Hülye vagy te?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
2. A félanalfabéta Mészáros mint leggazdagabb magyar, vérciki.
Nem tisztem védeni sem Mészárost és lehet, hogy nem feltétlen ő a legélesebb kés a fiókban, azonaban látni kell, hogy a lehetőség még nem jelent semmit. Sokat ismerek, akiknek oda van tolva a lehetőség és nem tud vele mit kezdeni, mert még arra is kreatívtalan, hogy egy kreatív tanácsadót, vagy vállalatfejlesztőt, vagy ilyesmit alkalmazzon és így ott rohad le a teljesen jó szándékból és fejlesztési céllal milliókból/összességben milliárdokból odatolt eszközpark és lehetőség. És lehet mondani, hogy akkor, miért kerül oda ill. olyan helyzetbe valaki? Azért, mert ahhoz megvannak a szkilljei.
És itt visszakanyarodnék Mészárosra is és a gazdagokra. Egy döntéshelyzetben nem biztos, hogy az tud gyors és hatékony döntést hozni, aki nagyon okos és tájékozott, meg mindent megrág (ezért se baj végső soron, hogy alacsony a ponthatár a Közszolgálatin :) ); sőt, az intelligencia tud a hatékonyság rovására menni. És a jóneveltség, gátlásosság erkölcsi mérce kérdését ne is említsük, mint tényezőt.
Csak persze az az igazán jó, ha azért annyi gógyi van, hogy egy kevésbé bonyolult vezető felismerje, hogy bizonyos pozíciókba, bizonyos helyzetekbe viszont épp előny, ha nem fadorong egyszerűségű embereket rak.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
784
2 008
93
A tökéletes politikus nem letezik sehol. A kerdés mindig az, hogy munkasságának több a pozitiv hatàsa, mint a negativ. És persze az, hogy mik az alternativák. Ezert fogok a fideszre szavazni jövőre. Nem azert, mert el vagyok ragadtatva OV-tól, akit kûlönben egy kimagasló politikusnak tartok, aki messze túlmulja Merkelt, Macront, Ruttet, Kurzot stb. Ahol sok a fény, ott sok az árnyék is.
Nincs is olyan messze a véleményünk, közel sem szar itt minden. Hülyének meg pláne nem tartom őket. Mint 2010-es Fidesz szavazó viszont hiányosnak érzem a munkát, ebben bőven több lenne.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
784
2 008
93
A korrupció az nem egyenlő a megvesztegetéssel , az USA-ban törvényes módja van úgy hívják lobbi ! Látom nem kísértett meg még gaz "keressünk könnyebben , több pénzt" szele .
Nem vagyok lobbi körökben, de azért annyit írok végösszegnek amennyit csak lehet :)
Ebben egyetértünk.
Sok mindenben, csak kisarkítva nem találkozik a vélemény. Pedig a párbeszéd és vita kultúra eléggé fontos.
Azért ebből polgárháborút vizionálni elég durva! Túl jól él itthon ahhoz még a csóró is , hogy háborúzgasson . Ja , hogy van pár zárt osztályra való akinek jó volna az meg nem zavar , mindenhol vannak lásd Norvégia és Brejvik esetét!
Nevezhetjük bárminek, hirtelen nem tudok rá mást. Minden felületen azonnal megy az anyázás, akkor is ha csak elefánt született az állatkertben.
Béke neked is halleluja !
Lehet ezt így is. Ámen :)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 595
32 101
113
Ez egyik topikba sem illik, de azért berakom ide! Fantasztikus felvételek és ilyenkor vérzik a szívem igazán!
Hmm. A nyáron kedvem lenne vissza menni a képek láttán, ha Mongólia nem jönne össze...már 2xvoltam a Fogarasi-havasokban, a Moldoveanun is, megvannak még az 1000 éves határ kövei.
Még azzal se lenne bajom ha csányira bízták volna, róla elhiszem hogy eredményes, de bazz egy félanalfabéta?
Csányi? Ő aztán az igazi "proligarcha"!
Hol van polgarhaborús hangulat? Hülye vagy te?
Keveri a Győzikét, meg a gőzekét...