Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 4082

Guest
Mondjuk fikázni , elítélni könnyű ! Mondj már a másik oldalon egy mélyen szántó elmét aki -azt nem is kérem , hogy olyan legyen aki nem megfizetett- ?
Szavazásnál, az azok még rosszabbak, mint ezek valid érv, avagy a kisebbik rossz elve. Azonban, attól, hogy a másik fos, a szar még szar marad. Avagy a de ők többet lopnak nem ment fel az alól, hogy te is lopsz.
 
M

molnibalage

Guest
Mondjuk fikázni , elítélni könnyű ! Mondj már a másik oldalon egy mélyen szántó elmét aki -azt nem is kérem , hogy olyan legyen aki nem megfizetett- szerinted jó ?
Kb. óvódás szinten is égő ez a komment, hogy "de hát a másik".
Ki nem szarja le?
De tudod mit, nekem adjon csak egyszer 15 misit valaki és megmutatom milyen tartalom jön ki belőle.
Nem kell havonta, elég évente is. Ne gondolja senki azt, hogy mohó lennék...
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Szavazásnál, az azok még rosszabbak, mint ezek valid érv, avagy a kisebbik rossz elve. Azonban, attól, hogy a másik fos, a szar még szar marad. Avagy a de ők többet lopnak nem ment fel az alól, hogy te is lopsz.
Nézd én egyet tudok 17 évesen éltem meg a rendszer váltást 2010-ig egy hullámvasút volt az életem és igen sok pénzem ott maradt a szabályozatlan vadkapitalizmusban ami ott is marad immár végérvényesen !

De ha azzal szemben , hogy az ország virágzik (soha ilyen jó gazdasági állapotban nem volt ) és szárnyal a gazdaság csak annyit lehet felhozni , hogy azorbánmegalölőlopnak az igen silány !

Azért a 2010-es csőd közeli állapotból odáig , hogy most a Covid szopás utáni egyik legkomolyabb gazdasági növekedést produkáljuk nagyon komoly gazdaságpolitikai tények állnak !

A teljesség igénye nélkül :
  • A Fletóék által felvett (költségvetés foltozására) 14000 mrd Ft-nyi kölcsön visszafizetése idő előtt és az országromboló IMF kipicsázása
  • A stratégiai ágazatok visszavétele
  • Rezsicsökkentés és stabilizálás (lásd a mostani EU komédiát és szopást)
  • Folyamatos béremelések és a nyugdíjak stabilizálása
  • Soha sehol nem látott családtámogatási rendszer .
  • Olyan gazdaság politika ami lehetővé teszi az extra pénzügyi juttatásokat (nyugdíj prémium , szja visszatérítés , 25év alatt szja mentesség etc.)
  • Az EU legjobb társasági adó környezete , ez által brutális befektetési és beruházási folyamat .
  • Haderő reform ami már valóság és nem szájkarate .
  • Folyamatos közmű és jóléti fejlesztések .
  • A kórházi ellátó rendszer folyamatos javítása , kórházak felújítása gépek beszerzése .
  • Az állam adósság állományának átstrukturálása javarészt Ft alapú államkötvényre .
  • Az állam és az MNB tartalékainak folyamatos növelése .

És a sor még hosszú lenne .

Ezzel szembe állítva a folyamatos Lölőzés meg lopás az egy vicc . A Bezzeg Ellenzék munkáját meg meglehet nézni Bp-en meg Miskolcon , azokba minden benne van !

És mindezt megtenni úgy , hogy még idehaza sincs kormánypárti média többség , a világban meg főleg a balliberális irány a mérvadó !

Akinek ez még mindig kevés akkor idézném Fletó szavait : "Akkor ellehet menni !"
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
784
2 008
93
Mondjuk fikázni , elítélni könnyű ! Mondj már a másik oldalon egy mélyen szántó elmét aki -azt nem is kérem , hogy olyan legyen aki nem megfizetett- ?
Már megint a másik oldal? Tökönszúrom magam. Mondom lassan, "a - végletekig - irritál - minden - véglény". Pont annyira irritál minden balos média ami csak orbánozik, mint a pestihírtv. Vagy konkrétan írjak nevet ugyanúgy "onnan" is mielőtt agyvérzést kapsz? KálmánO, Havas... hosszú a sor itt is. Mit nem érteni azon hogy csak a teljesítmény számít jobb helyeken és ezért jár a fizetés. Az is gáz lenne ha kapnál jutalékot az ilyen megnyilvánulásokért, az hogy ingyen csinálod... no comment.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Már megint a másik oldal? Tökönszúrom magam. Mondom lassan, "a - végletekig - irritál - minden - véglény". Pont annyira irritál minden balos média ami csak orbánozik, mint a pestihírtv. Vagy konkrétan írjak nevet ugyanúgy "onnan" is mielőtt agyvérzést kapsz? KálmánO, Havas... hosszú a sor itt is. Mit nem érteni azon hogy csak a teljesítmény számít jobb helyeken és ezért jár a fizetés. Az is gáz lenne ha kapnál jutalékot az ilyen megnyilvánulásokért, az hogy ingyen csinálod... no comment.
Ha nem tetszik valami akkor minek nézitek / hallgatjátok ? Az a baj , hogy a politikát keveritek a tudománnyal és hobbival ami egy alapvető hiba !

A kettő teljesen más dimenzió !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Még jó hogy te minősítgeted Molnit hogy mekkora világsztár...
Megélted te azt az időszakot vagy még a csattogó szárnyú lepkét tologattad akkor te is ? Amikor elvégeztél egy munkát és nem fizettek ki és mehettél az istenhez panaszra ! Ma már ilyen nincs ha mindent hivatalosan végzel és odafigyelsz !

Azért nem kell kölcsön kérnem és teljesen jól élem az életemet , ha kívánhatnék akkor azt kérném mindenki kóstoljon bele milyen az én szintemen élni mert ha ez lenne/lehetne az elérhető alap így közel az 50-hez akkor sokkal több elégedett ember lenne mint vinnyogó !
 
M

molnibalage

Guest
Ha olyan világsztár lennél akkor nem vágyakoznál 15 misire hanem megteremtenéd magadnak ! Ha olyan reklám értéke lenne annak amit képviselsz már régen nem vinnyognál , hogy milyen szarul is élsz nagy tudású mérnökember létedre hanem dőlne hozzád a lé és bármit megvehetnél ! Csak hát az a hír/tudás amiért nem fizetnek az pont annyit is ér ! Ugyanis a Tankcsapda óta tudjuk , hogy a "pénz az isten!" !

Ki nem szarja le , hogy nektek újlibbantaknak mi a véleményetek a nemzeti oldal műsorairól ? Nem nektek szól vazze hanem azoknak akik népben és nemzetben gondolkodnak ! Majd figyeld a királyi tv 1-es csatornáját október 23-án , na az komoly lesz !
Ez volt a nap ostoba kommetje.
Őket a politika tömi ki az adófizetők zsebéből. Teljesen függetlenül attól, hogy mit ér el az a fos csatorna.

Nekem az kevés bevétel jön, azért jön, mert a minőségért fizentnek és nem az adófizetők.
Tudod, visszacsatolás.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
A parlamentbe nem kérnek erkölcsi bizonyítványt.
Ameirika az egyik élő példa mi van ha szélsősées hülyék kerülnek a törvényhozó szervezetbe, OSario-Corteztől Trumpig.
ztől Trumpig....
Ez az egyik, dolog

Másrészt, tudom hogy sokan összezárnak a szélsőségesek védelmében a fegyveres erőknél, főle ha szélsőjobbról van szó. nem érdekelve senkit hogy mekkora nemzetbiztonsái kockázatot jelentenek...
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Nézd én egyet tudok 17 évesen éltem meg a rendszer váltást 2010-ig egy hullámvasút volt az életem és igen sok pénzem ott maradt a szabályozatlan vadkapitalizmusban ami ott is marad immár végérvényesen !

De ha azzal szemben , hogy az ország virágzik (soha ilyen jó gazdasági állapotban nem volt ) és szárnyal a gazdaság csak annyit lehet felhozni , hogy azorbánmegalölőlopnak az igen silány !

Azért a 2010-es csőd közeli állapotból odáig , hogy most a Covid szopás utáni egyik legkomolyabb gazdasági növekedést produkáljuk nagyon komoly gazdaságpolitikai tények állnak !

A teljesség igénye nélkül :
  • A Fletóék által felvett (költségvetés foltozására) 14000 mrd Ft-nyi kölcsön visszafizetése idő előtt és az országromboló IMF kipicsázása
  • A stratégiai ágazatok visszavétele
  • Rezsicsökkentés és stabilizálás (lásd a mostani EU komédiát és szopást)
  • Folyamatos béremelések és a nyugdíjak stabilizálása
  • Soha sehol nem látott családtámogatási rendszer .
  • Olyan gazdaság politika ami lehetővé teszi az extra pénzügyi juttatásokat (nyugdíj prémium , szja visszatérítés , 25év alatt szja mentesség etc.)
  • Az EU legjobb társasági adó környezete , ez által brutális befektetési és beruházási folyamat .
  • Haderő reform ami már valóság és nem szájkarate .
  • Folyamatos közmű és jóléti fejlesztések .
  • A kórházi ellátó rendszer folyamatos javítása , kórházak felújítása gépek beszerzése .
  • Az állam adósság állományának átstrukturálása javarészt Ft alapú államkötvényre .
  • Az állam és az MNB tartalékainak folyamatos növelése .

És a sor még hosszú lenne .

Ezzel szembe állítva a folyamatos Lölőzés meg lopás az egy vicc . A Bezzeg Ellenzék munkáját meg meglehet nézni Bp-en meg Miskolcon , azokba minden benne van !

És mindezt megtenni úgy , hogy még idehaza sincs kormánypárti média többség , a világban meg főleg a balliberális irány a mérvadó !

Akinek ez még mindig kevés akkor idézném Fletó szavait : "Akkor ellehet menni !"
Közműfejlesztés pont a rezsicsökkentés miatt nincs, mert a korlátozott bevételből nem futja a rendszerek modernizálására.
Pénzügyileg vannak jó döntések ezt nem lehet vitazni, de most futunk bele két nem forint alapú kínai gigahitelbe, amiről a Miniszterelnök Úr 2009-ben még úgy nyilatkozott, hogy nem csak fegyverrel lehet megszállni egy országot, hanem hitelekkel is.
Van ráadásul egy labilis jogi környezet, személyre szabott törvényhozási akarattal, visszamenőleges hatályú törvények meghozatalával, és mérhetetlen korrupcióval.
Egy olyan mentalitás, ami itthon azt mondja, hogy mivel miénk a többség, a kisebbségnek el kell fogadnia az akaratunkat, az uniós szinten meg azt prédikálja, hogy a kisebbség (ők) nem kötelezhetőek a többség akaratának elfogadására.
A honvédelmi fejlesztések szükségesek és jól végrehajtottak, ebben egyetértünk.
A gazdasági csodáról beszélnek, a pedagógus béremelés utasításának indoka, hogy nincs meg a gazdasági lehetőség rá. Faramuci.
Az oktatás átszervezésének visszásságairól ne is beszéljünk. Anno kiabáltak minden iskolabezárás ellen, most az a terv, hogy a felső évfolyamokat általánosban jól összevonják...
Szóval elismerve az eredményeket, vitatom a módszerek helyességét és jogszerűségét.
Csak Neked: vadászati kiállítás "egy a természettel" címmel, az erdőkkel gazdálkodó szervezetek 2 éves költségvetéséből?
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 935
113
244807685_364303025387790_3948884482071663110_n.jpg
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nézd én egyet tudok 17 évesen éltem meg a rendszer váltást 2010-ig egy hullámvasút volt az életem és igen sok pénzem ott maradt a szabályozatlan vadkapitalizmusban ami ott is marad immár végérvényesen !
Én ebben nőttem fel, hányingerem van az egésztől
De ha azzal szemben , hogy az ország virágzik (soha ilyen jó gazdasági állapotban nem volt ) és szárnyal a gazdaság csak annyit lehet felhozni , hogy azorbánmegalöl
Én azért még tudok, de ezt később...

Folyamatos béremelések és a nyugdíjak stabilizálása
2008 óta nem változott a közalkalmazotti béralap. Az egyetlen ok ami miatt kritikus rendszerek még működnek, mert adtak egy kiskaput, hogy lehet versenybért is fizetni pár helyen. Szóval nem, nincs folyamatos béremelés.
Soha sehol nem látott családtámogatási rendszer .
Olyan abszurditásokkal, hogy miliomos család szabadbölcsész lánya felvesz minden diákhitelt és elbulizza, és felcsináltatja magát 3szor nem kell visszafizetnie, míg Józsi aki kivakarta magát a szarból, és ezért vette fel a minimálisan szükséges diákhitelt, fizetheti vissza akkor is, ha 10 gyereke születik.
Olyan gazdaság politika ami lehetővé teszi az extra pénzügyi juttatásokat (nyugdíj prémium , szja visszatérítés , 25év alatt szja mentesség etc.)
Az adócsalásra alapozott, a tisztességes embereket háttérbe hozó, az innovációt, és a fejlődést gátló szopatásról beszélsz?

A kórházi ellátó rendszer folyamatos javítása , kórházak felújítása gépek beszerzése .
Olyan jól sikerült, hogy a BIKben azért szűnt meg a hétvégi képalkotó diagnosztika, mert már a maradék ember kizsigerelésével sem lehet fenntartani azt. Hát ehhez nagy taps.

A Bezzeg Ellenzék munkáját meg meglehet nézni Bp-en meg Miskolcon , azokba minden benne van !
Lehetne nézni Szegeden is, csak az ellentmondana a narratívával. De amúgy mégegyszer, attól, hogy a másik fos, a szar nem lesz arany. Csak kevésbé rossz.
Akinek ez még mindig kevés akkor idézném Fletó szavait : "Akkor ellehet menni !"
"Itthon maradok én!
Károgva és sötéten,
mint téli varjú száraz jegenyén.
Még nem tudom:
jut-e nekem egy nyugalmas sarok,
de itthon maradok."

Avagy, amit 2010 után elértek, az abból fakad, hogy iszonyatos pénzt nyomtak az eddigi, vadkapitalista és egyben alapjaiban hibás rendszer felpörgetésébe, miközben a negatív hatásokat erőteljes szociális lépésekkel kompenzálták. Ez nagyon jó indítás volt, és kellett. Ami viszont nem változott az a struktúra, és ehhez el se kezdtek hozzányúlni.
Ennek viszont mostanra már nagyon durván jönnek ki a hátulütői.
-Az, hogy a segédkőműves 600 at kap feketén (aminek az árát később fizeti meg, és igazából mi is nagyobbrészt, de már most is vannak gondok belőle) elszívja a munkaerőt azon szektorok elől akik nem tudnak csalni.
-Az, hogy ezek ellen nem lépnek fel, meggátolja a valós, innováción, hatékonyságon, és munkán alapuló versenyt. Mert aki tisztességesen válalkozna, az nem talál embert, vagy ha talál, pont a tisztességessége miatt a fejlesztések elől viszi el a profitot.
-A megoldjuk okosba világ felszámolásának hiánya miatt valódi minőségbiztosítás sincs, így lehet az, hogy miután sok sok pénzt kifizettem a villanyszerelésért, modt cserélgethetem a vezetékeket, mert nem vicces, amikor a zöld-sárga lehet védőföldtől fázisig bármi, és még véletlenül is csak ritkán fekete a fázis, vagy a szakszervízben letört kesztyűtartóért még perre menni is felesleges, mert évekig csak a pénzt viszi, és nem is biztos, hogy nyernék.
-Az UramBáttyám világ fenntartása a kormányzati, és üldözése a vállalkozói oldalon iszonyatos károkat okoz. Mert amíg én kénytelen vagyok pályázatot kiírni, annak ellenére, hogy tudom ki az egyetlen cég az országban aki tisztességes munkát végez, és görcsölhetek azon, hogy valaki ne ígérjen alá, addig Lölöéket mindenhol helyzetbe hozzák, és ebben nem is az a baj, hogy Lölö, hanem hogy sok felkapaszkodott seggnyaló is, akik semmire se alkalmasak, főleg nem jó munkára.
És végül miután ezek a gátak megmaradtak, a szociális segélyprogramokat se lehet felszámolni, és állami rendszert se lehet fejleszteni, mivel az ottani béremelés végérvényesen elszívná a munkaerőt a kvázi tisztességes cégek elől. De a szavazók miatt a tisztességteleneket is meg kell menteni. Ma is köpni tudok, ha azt hallom, hogy devizahiteles sír azon, hogy csak ennyire mentették meg. Mert az az ennyire súlyos ezermilliárdokba fájt, és a felelőssen gondolkodók zsebéből lett kivéve.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Én ebben nőttem fel, hányingerem van az egésztől

Én azért még tudok, de ezt később...


2008 óta nem változott a közalkalmazotti béralap. Az egyetlen ok ami miatt kritikus rendszerek még működnek, mert adtak egy kiskaput, hogy lehet versenybért is fizetni pár helyen. Szóval nem, nincs folyamatos béremelés.

Olyan abszurditásokkal, hogy miliomos család szabadbölcsész lánya felvesz minden diákhitelt és elbulizza, és felcsináltatja magát 3szor nem kell visszafizetnie, míg Józsi aki kivakarta magát a szarból, és ezért vette fel a minimálisan szükséges diákhitelt, fizetheti vissza akkor is, ha 10 gyereke születik.

Az adócsalásra alapozott, a tisztességes embereket háttérbe hozó, az innovációt, és a fejlődést gátló szopatásról beszélsz?


Olyan jól sikerült, hogy a BIKben azért szűnt meg a hétvégi képalkotó diagnosztika, mert már a maradék ember kizsigerelésével sem lehet fenntartani azt. Hát ehhez nagy taps.


Lehetne nézni Szegeden is, csak az ellentmondana a narratívával. De amúgy mégegyszer, attól, hogy a másik fos, a szar nem lesz arany. Csak kevésbé rossz.

"Itthon maradok én!
Károgva és sötéten,
mint téli varjú száraz jegenyén.
Még nem tudom:
jut-e nekem egy nyugalmas sarok,
de itthon maradok."

Avagy, amit 2010 után elértek, az abból fakad, hogy iszonyatos pénzt nyomtak az eddigi, vadkapitalista és egyben alapjaiban hibás rendszer felpörgetésébe, miközben a negatív hatásokat erőteljes szociális lépésekkel kompenzálták. Ez nagyon jó indítás volt, és kellett. Ami viszont nem változott az a struktúra, és ehhez el se kezdtek hozzányúlni.
Ennek viszont mostanra már nagyon durván jönnek ki a hátulütői.
-Az, hogy a segédkőműves 600 at kap feketén (aminek az árát később fizeti meg, és igazából mi is nagyobbrészt, de már most is vannak gondok belőle) elszívja a munkaerőt azon szektorok elől akik nem tudnak csalni.
-Az, hogy ezek ellen nem lépnek fel, meggátolja a valós, innováción, hatékonyságon, és munkán alapuló versenyt. Mert aki tisztességesen válalkozna, az nem talál embert, vagy ha talál, pont a tisztességessége miatt a fejlesztések elől viszi el a profitot.
-A megoldjuk okosba világ felszámolásának hiánya miatt valódi minőségbiztosítás sincs, így lehet az, hogy miután sok sok pénzt kifizettem a villanyszerelésért, modt cserélgethetem a vezetékeket, mert nem vicces, amikor a zöld-sárga lehet védőföldtől fázisig bármi, és még véletlenül is csak ritkán fekete a fázis, vagy a szakszervízben letört kesztyűtartóért még perre menni is felesleges, mert évekig csak a pénzt viszi, és nem is biztos, hogy nyernék.
-Az UramBáttyám világ fenntartása a kormányzati, és üldözése a vállalkozói oldalon iszonyatos károkat okoz. Mert amíg én kénytelen vagyok pályázatot kiírni, annak ellenére, hogy tudom ki az egyetlen cég az országban aki tisztességes munkát végez, és görcsölhetek azon, hogy valaki ne ígérjen alá, addig Lölöéket mindenhol helyzetbe hozzák, és ebben nem is az a baj, hogy Lölö, hanem hogy sok felkapaszkodott seggnyaló is, akik semmire se alkalmasak, főleg nem jó munkára.
És végül miután ezek a gátak megmaradtak, a szociális segélyprogramokat se lehet felszámolni, és állami rendszert se lehet fejleszteni, mivel az ottani béremelés végérvényesen elszívná a munkaerőt a kvázi tisztességes cégek elől. De a szavazók miatt a tisztességteleneket is meg kell menteni. Ma is köpni tudok, ha azt hallom, hogy devizahiteles sír azon, hogy csak ennyire mentették meg. Mert az az ennyire súlyos ezermilliárdokba fájt, és a felelőssen gondolkodók zsebéből lett kivéve.
Majd Fletóék mindezeket a hibákat kiküszöbölik... :)
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
784
2 008
93
Megélted te azt az időszakot vagy még a csattogó szárnyú lepkét tologattad akkor te is ? Amikor elvégeztél egy munkát és nem fizettek ki és mehettél az istenhez panaszra ! Ma már ilyen nincs ha mindent hivatalosan végzel és odafigyelsz !

Azért nem kell kölcsön kérnem és teljesen jól élem az életemet , ha kívánhatnék akkor azt kérném mindenki kóstoljon bele milyen az én szintemen élni mert ha ez lenne/lehetne az elérhető alap így közel az 50-hez akkor sokkal több elégedett ember lenne mint vinnyogó !
Meg. Ki mondta hogy szarul élünk? Az hogy nem vagyunk a kutyák kutyái, attól még élhetünk jól. Ha akkora király vagy, miért vagy rászorulva a rendszer mosdatásra? Csak költői kérdés.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Van aki azt csinálja amit szeret és ezért kevés (kevesebb) pénzt kap....valaki azt csinálja amire nagyobb igény van...és nagyon jól keres.......én annó döntöttem ja és szabadidőben meg azt csinálok amit szeretek......Minden héten elmondják,hogy mit csinálok szarul :D :D :D :D ...Valahogy mégis ezek az emberek dolgoznak nekem és irigyelnek engem......Én mindig kérdeztem,mindig azok társaságát kerestem akik nálam valamit jobban csináltak....0 azaz 0 politikai hátszéllel...soha semelyikhez nem kötöttek és nem is fognak...Én azt javaslom mindenkinak aki szeretne jobban élni,hogy keresse azok társaságát akik valamit jobban csinálnak és hajitsák el a hülye büszkeségüket a vérbe,mert a haladás igazi rákfenéje.Ha bescsületes vagy akkor hosszútávon meglesz a gyümölcse....ja és ez persze csak szerintem:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Én azért még tudok, de ezt később...
Elő a formával :
2008 óta nem változott a közalkalmazotti béralap. Az egyetlen ok ami miatt kritikus rendszerek még működnek, mert adtak egy kiskaput, hogy lehet versenybért is fizetni pár helyen. Szóval nem, nincs folyamatos béremelés.
A világon mindenhol a legszarabb a közalkalmazotti bér , de itt is piacgazdaság van az állam se fog egy fillérrel se többet adni mint amennyit muszáj ! (az asszonyom is közszolga de tűrhető fizetésért )
Olyan abszurditásokkal, hogy miliomos család szabadbölcsész lánya felvesz minden diákhitelt és elbulizza, és felcsináltatja magát 3szor nem kell visszafizetnie, míg Józsi aki kivakarta magát a szarból, és ezért vette fel a minimálisan szükséges diákhitelt, fizetheti vissza akkor is, ha 10 gyereke születik.
Az extremitásokat hagyjuk ! A lényegen nem változtat aki ma családot akar alapítani az gond nélkül meg teheti a gyerek nem lesz neki anyagi teher ! Ha én/mi így indulhattunk volna összetenném a 2 kezem !
Az adócsalásra alapozott, a tisztességes embereket háttérbe hozó, az innovációt, és a fejlődést gátló szopatásról beszélsz?
Miről beszélsz ? Online számlázás mond valamit ? Soha ennyi adóbevétele nem volt az államnak mint most ! Olyan kicsi az esélye , hogy megúszd az adócsalást , hogy egyszerűen nem éri meg kockáztatni ! KATA/EVA megvan ? No komment !
Olyan jól sikerült, hogy a BIKben azért szűnt meg a hétvégi képalkotó diagnosztika, mert már a maradék ember kizsigerelésével sem lehet fenntartani azt. Hát ehhez nagy taps.
A Magyar EÜ ellátás annyi pénzt kapott az elmúlt 10 évben amennyit még soha ! Az EÜ-t nem ez a kormány tette tönkre hanem az előtte lévő 20-30 és folyamatos elvonások és megszorítások ! Az ember anyagot meg az EU országai rabolták el hiszen nálunk nem volt 50 év szocializmus és óriási bérelőnnyel várták a 2011-t !
Lehetne nézni Szegeden is, csak az ellentmondana a narratívával. De amúgy mégegyszer, attól, hogy a másik fos, a szar nem lesz arany. Csak kevésbé rossz.
Szegeden kívül elfogadható példát nem nagyon tudsz hozni és hát 1 a sok ellenébe csak a kivételt erősítő tényező a lényegen nem változtat Karigerinek sikerült BP-t 2 év alatt tönkretenie míg Miskolcon elég volt ehhez 1 év is !
-Az, hogy a segédkőműves 600 at kap feketén (aminek az árát később fizeti meg, és igazából mi is nagyobbrészt, de már most is vannak gondok belőle) elszívja a munkaerőt azon szektorok elől akik nem tudnak csalni.
Tudod milyen a piac gazdaság ? Kereslet kínálat szabályozza ! Ha valaki meg kockáztat és törvényt szeg az az ő saját felelőssége !

-Az, hogy ezek ellen nem lépnek fel, meggátolja a valós, innováción, hatékonyságon, és munkán alapuló versenyt. Mert aki tisztességesen válalkozna, az nem talál embert, vagy ha talál, pont a tisztességessége miatt a fejlesztések elől viszi el a profitot.
Kő keményen fellépnek hidd el tapasztalom a folyamatos ellenőrzést és büntetéseket ! Soha ilyen szigor nem volt !
De mint mondtam a piac szabályoz !
-A megoldjuk okosba világ felszámolásának hiánya miatt valódi minőségbiztosítás sincs, így lehet az, hogy miután sok sok pénzt kifizettem a villanyszerelésért, modt cserélgethetem a vezetékeket, mert nem vicces, amikor a zöld-sárga lehet védőföldtől fázisig bármi, és még véletlenül is csak ritkán fekete a fázis
Ez szimplán a te hibád , volt vállalkozói szerződésed , műszaki ellenőröd , ütemezett teljesítési igazoláson alapuló kifizetésed ? NEM VOLT mert okosba akartad azaz olcsóbban megoldani ! Jól látom ?
-Az UramBáttyám világ fenntartása a kormányzati, és üldözése a vállalkozói oldalon iszonyatos károkat okoz. Mert amíg én kénytelen vagyok pályázatot kiírni, annak ellenére, hogy tudom ki az egyetlen cég az országban aki tisztességes munkát végez, és görcsölhetek azon, hogy valaki ne ígérjen alá, addig Lölöéket mindenhol helyzetbe hozzák, és ebben nem is az a baj, hogy Lölö, hanem hogy sok felkapaszkodott seggnyaló is, akik semmire se alkalmasak, főleg nem jó munkára.
Ez elég komoly általánosítás mondhatnám bullshit mert a kivitelezőidet , vállalkozóidat te választod ki ugyan ez van céges szinten is ! Ezzel a lölőzéssel meg ne fárassz már ha Leisztingerék és a többi vörös báró is sok munkát kap !

És végül miután ezek a gátak megmaradtak, a szociális segélyprogramokat se lehet felszámolni, és állami rendszert se lehet fejleszteni, mivel az ottani béremelés végérvényesen elszívná a munkaerőt a kvázi tisztességes cégek elől. De a szavazók miatt a tisztességteleneket is meg kell menteni. Ma is köpni tudok, ha azt hallom, hogy devizahiteles sír azon, hogy csak ennyire mentették meg. Mert az az ennyire súlyos ezermilliárdokba fájt, és a felelőssen gondolkodók zsebéből lett kivéve.
A legnagyobb dobás volt a közhasznú munka -és nem azért mert olyan marha nagy dolgokat csinálnak - mert csak akkor kap segélyt a beutal ha normálisan bejár dolgozni és a segély is csak töredék időre jár mint a polgári kormány előtt !

Mivel érintett vagyok pontosan tudom sokan miért dolgoznak a közszférában , azért mert stabil , nem kell minden nap megölni az ördögöt és kényelmes nincs mérhető teljesítmény .

Aki vállalja a versenyszféra maceráját az több , jóval több pénzt kereshet ! A feleségem a kényelmes volta meg persze az elfogadható fizetésért van ott .

A deviza hiteles csalás miatt mennyi pénzt vettek ki a te zsebedből ?
 
T

Törölt tag 4082

Guest
A világon mindenhol a legszarabb a közalkalmazotti bér , de itt is piacgazdaság van az állam se fog egy fillérrel se többet adni mint amennyit muszáj !
Csak akkor nem sírni, hogy nem jön érted a mentő, mert elugrottak kapálni...

Az extremitásokat hagyjuk !
Ez az alapelv. Nem extremitás.
Olyan kicsi az esélye , hogy megúszd az adócsalást
Hangosan felröhögtem...
Tudod milyen a piac gazdaság ? Kereslet kínálat szabályozza ! Ha valaki meg kockáztat és törvényt szeg az az ő saját felelőssége !
Kivéve, hogy valahogy az állam elfelejt ellenőrizni, és örül is ennek az egésznek. A tisztességes vállalkozói réteg meg ki se alakul, mert az előtt megfolytják, hogy bármit is elérhetne.

Ez szimplán a te hibád , volt vállalkozói szerződésed , műszaki ellenőröd , ütemezett teljesítési igazoláson alapuló kifizetésed ?
Volt. Lehet próbálkozni a bíróságon... Műszaki ellenőrzés magyarországon, lol :D


Az ember anyagot meg az EU országai rabolták el hiszen nálunk nem volt 50 év szocializmus és óriási bérelőnnyel várták a 2011-t !
Lol...
És lol
És lol.
A magyar egészségügyből épp most mennek el az utolsó szakdolgozók is, mert a 23. béremelésből se nagyon kaptak pínzt.

Ez elég komoly általánosítás mondhatnám bullshit mert a kivitelezőidet , vállalkozóidat te választod ki ugyan ez van céges szinten is !
Bizonyos összeg fölött kötelező a pályáztatás :)

A deviza hiteles csalás miatt mennyi pénzt vettek ki a te zsebedből ?
Hát, ki lehetne számolni, hogy a felelőtlen faszok megmentésére elköltött pénzből mennyi jut a felelősen gondolkodókra. Gyanítom egy közepes belvárosi lakás ára van. De ilyenkor valahogy hiányzik a kapitalizmus van. Ahogy az extrémmód adócsaló vendéglátós szektor megmentésekor is lelkesen kellett volna csápolnom.
A qestor áldozatai esetén dettó.

Mivel érintett vagyok pontosan tudom sokan miért dolgoznak a közszférában , azért mert stabil , nem kell minden nap megölni az ördögöt és kényelmes nincs mérhető teljesítmény
Szóval a mentősök, ápolók, tűzoltók, stb stb stb nagyon kényelmes munkát végeznek....

Aki vállalja a versenyszféra maceráját az több , jóval több pénzt kereshet !
Szerencsére rengeteg szektorban megoldja az állam, hogy ne kelljen fizetnie a versenyszférának. Hogy mást ne mondjak, egy remekbe szabott géntech törvénnyel egy az egyben kinyírta a magyar üzleti biotech 90%-t. Végülis...

És azt nem akarjátok megérteni, hogy valóban jobb a mostani kormány, mint az elődei, de ellentétben az első Orbán kormány valódi polgári átalakulásért indított reformjaival, a 2010 óta felmutatott irányvonal egy demagóg, vadkapitalista irányba megyünk, ahol a rezsiharc, és az ellenzék inkompetenciája miatt maradnak csak hatalomban, miközben a pozíciójában megerősített ostoba vállalkozói réteg beállt mögéjük. Hahó, vegyük már észre https://g7.hu/adat/20201020/a-roman-munkaero-termelekenyebb-lett-mint-a-magyar/
Gyakorlatilag NINCS termelékenység növekedés. Pedig ez az, aminek lassan 4 éve robbanásszerüen növekednie kéne. Csak ugye ahhoz fel kéne végre fogni, hogy az a rohadt modern gép nem imperialista ármány...
És, állami szinten sincs ez még csak elvárva se, csak a jól hangzó hungarista lózung, hogy támogatni kell a magyar ipart...
Basszus, volt állami pályázat cégfejlesztésre, csak magyar cégtől kellett rá rendelni. NINCS olyan magyar cég, aki olyan gépet adna, ami 1%os hibahatárt tudja garantálni töltősúlyban, miközben az osztrák előírás 0,7%. Akkor miről beszélünk?
Az új tűzoltóautók botránya megvan? Ugyanez, ugyanez, ugyanez. Mindenhol.

Van aki azt csinálja amit szeret és ezért kevés (kevesebb) pénzt kap....valaki azt csinálja amire nagyobb igény van...és nagyon jól keres.......én annó döntöttem ja és szabadidőben meg azt csinálok amit szeretek......Minden héten elmondják,hogy mit csinálok szarul :D :D :D :D ...Valahogy mégis ezek az emberek dolgoznak nekem és irigyelnek engem......Én mindig kérdeztem,mindig azok társaságát kerestem akik nálam valamit jobban csináltak....0 azaz 0 politikai hátszéllel...soha semelyikhez nem kötöttek és nem is fognak...Én azt javaslom mindenkinak aki szeretne jobban élni,hogy keresse azok társaságát akik valamit jobban csinálnak és hajitsák el a hülye büszkeségüket a vérbe,mert a haladás igazi rákfenéje.Ha bescsületes vagy akkor hosszútávon meglesz a gyümölcse....ja és ez persze csak szerintem:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Ha az utolsó aneszteziológus is elhagyja a pályát, majd jusson eszedbe, hogy az éter nap előtt a műtéti fájdalomba halt bele a többség, és nem a fertőzésbe.
Avagy senki nem irigyli a sikeres sok pénzt keresőt, csak annyi pínzt kéne fizetni, hogy esetleg az alap szolgáltatásokat fentartók ne menjenek el segédmunkásnak...
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
784
2 008
93
Nem vagyok rászorulva a rendszer mosdatására de azt már eltudom dönteni mikor éltem jobban , biztosabban és kiszámíthatóbban !
És a gyerekednek ez az oktatási rendszer oké? Ez a polgárháborús hangulat oké? De végülis oké, legalább van két forinttal több. Majd kiderül hogy erre a nagy gazdasági csodára volt-e fedezet. Nem az a lényeg hogy két év alatt mindent rendbe kell rakni, nem is lehet, de volt rá 12! év kétharmaddal. És csak a látszatra megy minden. Lényeg hogy választás előtt lesz nyugdíjprémium, meg minden is. Aki meg lóg pár ezer forinttal a NAV-nak, beszántják a TAJ számát... Ha akkora ász vagy, a jólét nem kormány függő, szóval kár remegni.