Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
A vállalatvezetők mindenhol ugyanolyanok. Az anyjukat is eladnák 10 iráni rial plusz haszonért.

Amúgy ez is egy érdekes kérdés. A távol-keleti cégek, ahol a legtöbbször jönnek elő az ilyen sztorik, vagy nincsenek is nyugaton, vagy ha vannak ott érdekesmódon pont úgy bánnak a munkaerővel, mint az echte nyugati cégek. És ugyanezek a cégek érdekesmódon a francia és a német telephelyen is tiszteletben tartják a munkásjogokat. Sőt mondok jobbat, itt Magyarországon is betűre pontosan megtartják az mtv-t. Sok esetben a kollektív szerződés még többet is nyújt, mint az. Mi hát a különbség, ha a szél ugyanaz? Na mi? Ja igen, pontosan ez. A magyar kormánynak esze ágában sincs a munkavállalók érdekében egy szalmaszálat is keresztbe tenni, sőt általában csökkenti a jogaikat, mert így lehet feszíteni az új távol-keleti gyárátadón (olyan gyáregységgel, amit azért kellett elhozni, mert ott sem vette már be a nép gyomra a körülményeket). Ugyanis az államnak az lenne a dolga, hogy ő legyen a medve a nyuszika mögött, aki lekeveri a fülest a rókának és a farkasnak, ha azok nyuszikával verekednének. Ehhez nem államosítani kell, meg egyéb baromságok, hanem olyan tvnyeket hozni, amik védik a munkavállalót. De ezt lesheted szóval a kérdésre a válasz.
De ez orbánia.
nelem a pofám leszakad attól, mennyiért dolgoztat német, feancia. izraeli cég magyarországon, annak ellenére hogy kb osztrák minimálbért számolják az összeszerelő minkásoknak a szerződésben, Ebből pld Egerszegen a dolgozó lát kb 190 e ft-ot, négy műszakért... izraeli minimálbér kb 400E forntnyi sékel volt öt éve, és az se valami sok...

 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Kapaszkodj meg, mert bizony sokat javult a helyzet. Régebben ezerszer rosszabb volt a munkaadók (és az állam) hozzáállása a dolgozókhoz. Félre ne érts, ma sem tökéletes, de legalább amit @Ooorky írt, az egyre ritkább. Szvsz. semmi sem tesz olyan jót a dolgozóknak, mint a munkahelyek bősége. Ehhez képest a szakszervezeti érdekképviselet csak egy gyenge vicc.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Kapaszkodj meg, mert bizony sokat javult a helyzet. Régebben ezerszer rosszabb volt a munkaadók (és az állam) hozzáállása a dolgozókhoz. Félre ne érts, ma sem tökéletes, de legalább amit @Ooorky írt, az egyre ritkább. Szvsz. semmi sem tesz olyan jót a dolgozóknak, mint a munkahelyek bősége. Ehhez képest a szakszervezeti érdekképviselet csak egy gyenge vicc.
megkapaszkodtam, semmi sem változott. Mivel alapvetően onnan indul a hazugság, hogy munkahelybőség van. Nincs.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU
T

Törölt tag 008

Guest
megkapaszkodtam, semmi sem változott. Mivel alapvetően onnan indul a hazugság, hogy munkahelybőség van. Nincs.
Nem tudom, hol élsz, mi AZONNAL tudnánk 20 embert alkalmazni és nem átlagbéré, hanem jóval jóval többé.... de nincs ember.
Amúgy emlékszem a régi rendszerben a HR nyíltan a pofámba vágta, "ha itt akarsz dolgozni elfelejted a törvényeket".
Mivel akkor nem volt munkahely kuss volt. Ma nem mernek a juttatásokhoz nyúlni, mert félnek, hogy instant 300 ember feláll.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem tudom, hol élsz, mi AZONNAL tudnánk 20 embert alkalmazni és nem átlagbéré, hanem jóval jóval többé.... de nincs ember.
Amúgy emlékszem a régi rendszerben a HR nyíltan a pofámba vágta, "ha itt akarsz dolgozni elfelejted a törvényeket".
Mivel akkor nem volt munkahely kuss volt. Ma nem mernek a juttatásokhoz nyúlni, mert félnek, hogy instant 300 ember feláll.
Osztán hol van ez a mi? Amíg 10 állásjelentkezésből 8ra még annyi válasz se jön, h bocs, addig nekem magyarázhattok, csak nem hiszem el.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 642
3 233
113
Az én számból különösen fog hangzani, de egy baráti jó tanács: sose dolgozz kínainak vagy koreainak!
Más kultúra, más elvárás. Kint az, hogy a főnök kicsit felpofozza az aszisztenst mert nem jött össze a projekt amint persze ő b@szott el simán benne van. De itthon is kihúzta a kínai a terhes nő alól a széket mert szalag mellett nem ülünk.
Kerüljétek őket! Nekünk az a szolga kultúra felfoghatatlan, nekik meg ez a nyugati szabad világ az.
Azért itt Európában csak visszafogják magukat.
 
M

molnibalage

Guest
Ne haragudj de két hónapig kerestem segédmunkást. Pedig bőven minimálbér felett fizetek....
Ne érts félre nem kis hazánk az új Svájc de aki akar az dolgozik.
Bocs, de amikor fővárosban olyat írnak ki, hogy:
  • napi 8 órás meló
  • emberekkel is kell foglalkozni
  • angol nyelv tudás külföldi levelezéshez is
  • "versenyképes bér" bruttó 240k HUF. Nem nettó. bruttó.
Egy szájbavert szoba bérleti díja nem is a belváros táján nem is rég még 50-70k HUF+ rezsi volt.
Éljen soká a "munkásparadicsom".
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 642
3 233
113
A terhes nő alól kihúzott szék itthon volt.
Kell egy idő a managereknek mire rájönnek, hogy nem otthon vannak. Nem véletlen, hogy egy idő után már nem akarnak visszamenni "Hell Choson"-ra. :p

Szerintem erről a munka kultúráról panaszkodott az észak-koreai disszidens is:

Meg ebből a cikkből is lejön, hogy ők tényleg másképp működnek:

Azt viszont nem értem, hogy ez nekik miért jó. Miért jó azért élni, hogy dolgozhassanak? Nem fordítva lenne az igazi, hogy dolgozunk, hogy élhessünk?
 
T

Törölt tag 008

Guest
Bocs, de amikor fővárosban olyat írnak ki, hogy:
  • napi 8 órás meló
  • emberekkel is kell foglalkozni
  • angol nyelv tudás külföldi levelezéshez is
  • "versenyképes bér" bruttó 240k HUF. Nem nettó. bruttó.
Egy szájbavert szoba bérleti díja nem is a belváros táján nem is rég még 50-70k HUF+ rezsi volt.
Éljen soká a "munkásparadicsom".
Ez egy low level junior, középiskolát végzett lánynak kiírt pozi. Erre ennyi jár.
Lehúz itt 3 évet mamahotelezve és utána átmegy másik céghez intermed pozira netto 400-ért.

Azt viszont nem értem, hogy ez nekik miért jó. Miért jó azért élni, hogy dolgozhassanak? Nem fordítva lenne az igazi, hogy dolgozunk, hogy élhessünk?
Magyarország méret, 50 millió lakos, iszonyat kompetitív élet.
az általános iskolától mindig versenyzel mindenért. Ez az eredménye. Nem érthetjük meg.....nem is akarom.
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Bocs, de amikor fővárosban olyat írnak ki, hogy:
  • napi 8 órás meló
  • emberekkel is kell foglalkozni
  • angol nyelv tudás külföldi levelezéshez is
  • "versenyképes bér" bruttó 240k HUF. Nem nettó. bruttó.
Egy szájbavert szoba bérleti díja nem is a belváros táján nem is rég még 50-70k HUF+ rezsi volt.
Éljen soká a "munkásparadicsom".
Igen azt én is belátom, hogy az egyes ágazatok piszkosul elszakadtak egymástól. Mi Hajdú-Bihariak vagyunk.
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Hozzátenném még, hogy az eredeti szakmámban (számítástechnikai műszerész) én se kerestem így. Pont ezért tanultam másikat :cool:
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ne haragudj de ez valami vicc akart lenni?
Tényleg egy világszinten hiányszakma alapján mondod, hogy ma Magyarországon általános munkaerőhiány van?

Ne haragudj de két hónapig kerestem segédmunkást. Pedig bőven minimálbér felett fizetek....
Ne érts félre nem kis hazánk az új Svájc de aki akar az dolgozik.
Én ezt elhiszem, csak a bőven minimálbér felett olyan őő. És ezzel nem téged bántalak.
Persze Szegeden 180 nettóra mondták, h jó fizu. Csak ugye na, szóval, na.
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Ne haragudj de ez valami vicc akart lenni?
Tényleg egy világszinten hiányszakma alapján mondod, hogy ma Magyarországon általános munkaerőhiány van?


Én ezt elhiszem, csak a bőven minimálbér felett olyan őő. És ezzel nem téged bántalak.
Persze Szegeden 180 nettóra mondták, h jó fizu. Csak ugye na, szóval, na.
220-280 hétvége és túlóra függő. Nettó
 
  • Szomorú
Reactions: Pogány

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Szerintem egyszerre van jelen munkaerőhiány és munkahely hiány. Részben a szakmától függ, részben a lokációtól.
Nálunk három féle munka lenne, "szalag mellett"; padagógus és napszámos. Ezek a kvázi hiányszakmák felénk.
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem egyszerre van jelen munkaerőhiány és munkahely hiány. Részben a szakmától függ, részben a lokációtól.
Nálunk három féle munka lenne, "szalag mellett"; padagógus és napszámos. Ezek a kvázi hiányszakmák felénk.
A hiányszakma kifejezés elég alulspecifikált...
Mert jelentheti, hogy :

  • "semennyi pénzért" nem találsz szakképzettet, mert fizikailag nincs elég ember...
  • vagy pl. lenne elég tanár, aki semmi pénzért nem menne vissza tanítani azért, amit "fizetés" címszóval adnak..
Nagyon nem mindegy, hogy azért nincs betöltött pozíció, mert "fizikailag nincs" vagy "faszom csinálja ezt ennyiért".