Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Ez hülyeség. Pl. az egyik gyerekorvos arab (mint több másik orvos a környéken, sőt, van évtizedek óta néger orvos is a környéken), a gyógyszerész szír; hetente többször találkozok a dél-amerikai ismerőssel, a helyi suliba jár a kínai boltos gyereke és így tovább.
Hat, lehet, hogy feletek - empirikus alapon elfogadva - igy van, de lefogadom, statisztikakat megnezve ez siman egy elenyeszo kisebbseg meg mindig, mondjuk 4000-5000 fos es kisebb telepuleseket nezve.

Sőt, tudod nálunk a "migránsveszély" létező, majd mindennapos valóság; többet fogtak egy időben gyalogosan; a határ túloldalán is rendszeresen olvasom, hogy lekapcsoltak egy-egy transzportot.
Ennek mi koze ahhoz, amit irtam a masik temaban? Logikusan nem hatarfalvakrol avagy menekulttaboroknak helyt adokrol van szo... :rolleyes:

A Balatonon szerintem még nem is láttam arabot, vagy négert -igaz nem járok rendszeresen oda, de inkább szlávokat meg kínaiakat láttam.
Pest tele volt arabokkal mar a nyolcvanasokban is, nyaron a Balaton detto. Ez persze valtozhatott azota, de a mondandom lenyege az volt, hogy joval kisebb surusegben bukkannak fel Also-Baktanathason, mint mondjuk Siofokon avagy Pesten, netan Gyorben, Pecsett stb.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Foglalkozik valaki nagyobb teruleten mezogazdasággal?
Kb mennyi jó minoségu föld kell ahhoz, hogy évi 15 millió ft kijöjjön nettóban?
A legegyszerubb formálya érdekelne, nem fólia, meg idénymunkások,kényes dolgok, hanem a legkevesebb kézi munka, csak szánt, vet, arat , kassza.
3 férfi munkaeronek elég kell lennie.
Nem csinálom nagyba, hátha majd valaki ad rá konkrétabb választ, de addig ennyit tudok mondani:

Meg kell nézni, hogy sok évi átlagban mi az átlagtermés azon a vidéken, ahol be akarsz fektetni; meg egyáltalán mit lehet ott termelni. Aztán felszorzod az átvételi árakkal, amik most elég jók. Ezt pl. az agroinform.hu oldalán meg tudod nézegetni. Ott a termésátlagokat is tudod jobban követni, mert azt hiszem a KSH-nál csak megyeiek vannak, de legalább hosszabb ciklust tudsz nézni. Aztán meg kell nézni, hogy mit tudsz még értékesítenia területről és megéri-e. Szalmát visznek erőműbe, vagy kukoricaszárat gazdálkodónak. De ez többlet munka, töblet kiadás és a tápanyagot valamivel pótolnod kell (és ugye akkor jön a matek, hogy valóban megérte-e). És jönnek a támogatások. Jelenleg az alap földalapú olyan 70-ezer, de vannak külön plusz termeléshez kötött támogatások, pl. fehérjenövényre, szálas fehérjenövényre is. (Meg más kultúrákra is, de írtad, hogy a kertészet nem érdekel). Akkor van gázárolajár támogatás. Meg mások is, de az már inkább a termeléstől függ. Vannak pályázatok is, gépbeszerzésre, telephelyfejlesztésre ilyenekre, de erre nem lehet alapozni.

A mínuszokat meg azt hiszem nem kell részletezni, mert a gépeket ismered, hogy azoknak milyen költsége van. 2 traktor, pót, meg amik kellenek. Akár lehet már egy idősebb kombájn is. Vagy az egyik traktor rakodóval, vagy külön rakodó, gépszín (de van aki fóliából megoldja), vetőmag, műtrágya, vegyszerek stb.

Ilyen hasraütésre 100-150 ha közötti jobb föld már tisztességes megélhetést szokott adni, igaz ezeknek a gazdáknaka zöme 30 éve gazdálkodik és olcsón jutottak a föld nagy részéhez.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Hat, lehet, hogy feletek - empirikus alapon elfogadva - igy van, de lefogadom, statisztikakat megnezve ez siman egy elenyeszo kisebbseg meg mindig, mondjuk 4000-5000 fos es kisebb telepuleseket nezve.


Ennek mi koze ahhoz, amit irtam a masik temaban? Logikusan nem hatarfalvakrol avagy menekulttaboroknak helyt adokrol van szo... :rolleyes:


Pest tele volt arabokkal mar a nyolcvanasokban is, nyaron a Balaton detto. Ez persze valtozhatott azota, de a mondandom lenyege az volt, hogy joval kisebb surusegben bukkannak fel Also-Baktanathason, mint mondjuk Siofokon avagy Pesten, netan Gyorben, Pecsett stb.
Legyen, ahogy Neked jó. :)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Komolyan kivancsi vagyok, ha van statisztikad, erdekelne. :)
Sajnos(?) nem tudok statisztikád adni, hogy kikkel találkozok a mindennapokban. Minden másra pedig ott a google.
Szépen összeszámolod, hogy átlagban mennyi ilyen-olyan külföldi származású lakos jut egy magyar nemzetiségűre -mert van a KSH oldalán erről adat. Aztán megnézed, hogy mennyi vendégdiák van Magyarországon és ha van rá adat, ebből mennyi magyar. És még ott vannak a menekült táborok kérdése is. Így már körülbelül megkapod a kívánt adatod. És lehet, hogy igazad lesz, lehet, hogy nem -nem tudom :) de a tényen, hogy a vidéki/falusi is találkozik afrikaival, ázsiaival, arabbal, vagy máshonnan gyüttt emberrel; és ő sem csak a szomszéd falu piacáig jut el, még nem változtat. Sőt, elfogadom, hogy nem egységesen ugyan ez a helyzet az országban; mondjuk kb. egy megyényire tudok érdemben rálátni.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Már nem emlékszem, hogy melyik topicban volt téma a Politikai Hobbista nézettsége, de itt van egy adat Jeszitől:

"A nézettségi mutatókkal is szokták piszkálni a médiumot. Jogos vagy nem?
Ja, hát megy a híresztelés, hogy nem néz minket senki, de például az összes fröcsögő Facebook-kommentelő, aki ezzel jön, véletlenül mindig szokott idézni abból, amit a legutolsó Hobbistában mondtam. Egyik utóbbi adás egyébként, amiben Orbán Balázs miniszterelnökségi államtitkár volt a vendégünk, 60 ezer fölötti nézettséget hozott, ha pedig az online felületeket is hozzávesszük, bő százezer ember nézte meg a Hobbistát."

 
M

molnibalage

Guest

az elmúlt években kilencszer annyi pedagógus megy nyugdíjba, mint amennyi pályakezdő a szaktanári hivatást választja.
 
W

Wilson

Guest
Amikor valaki öngyilkos akar lenni és ezért kiugrik egy felhőkarcoló 9.emeletéről, de az istennek vagy valamelyik felső hatalomnak még tervei vannak vele (de lehet csak simán óriási mázlija volt) mivel annak ellenére, hogy pont egy BMW 330I-be csapódott ki simán túlélte a dolgot végig magánál volt, mondjuk az igaz, hogy a jobb karját teljesen összetörte (teljesen természetellenesen áll)...

Itt a videó róla de elég durva!!!!!


jersey man
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: fishbed and enzo

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
784
2 008
93
Már nem emlékszem, hogy melyik topicban volt téma a Politikai Hobbista nézettsége, de itt van egy adat Jeszitől:
Elég nagy baj hogy szóba kerül bárhol is ez a gyök2 lúzer a trash adójával együtt, de meg lehet nézni a YT statisztikát ami nem bemondásra megy: 4650 feliratkozó, 590 videó, 553 879 megtekintés. Tényleg hasít. Molni 9 videóval hozza a fele feliratkozót és kb 20% megtekintést, egy réteg tematikával. Utóbbinak baromira örülök, mert látszik hogy a valós teljesítménynek is van eredménye.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Elég nagy baj hogy szóba kerül bárhol is ez a gyök2 lúzer a trash adójával együtt, de meg lehet nézni a YT statisztikát ami nem bemondásra megy: 4650 feliratkozó, 590 videó, 553 879 megtekintés. Tényleg hasít. Molni 9 videóval hozza a fele feliratkozót és kb 20% megtekintést, egy réteg tematikával. Utóbbinak baromira örülök, mert látszik hogy a valós teljesítménynek is van eredménye.
Nézd, nem minősítem se pro-se kontra. Lehet a dolgokról tárgyilagosan is beszélni. -nézni meg szerencsére nem kötelező, sőt még csak fel sem ajánlja a YT.
De nem értem, hogy az almát a körtével miért kell összehasonlítani. A YT-s feltöltések, az Jeszenszki magán feltöltései és -tudtommal- sehol nincs reklámozva és az algoritmus sem dobja fel. És aki meg akarja nézni, az a csatorna saját honlapján is meg tudja nézni. Én se néztem szerintem egyszer sem a YT-n. És még ott van a tv-s közvetítés, ami az alapján a mérési eredmények és grafikon alapján, amit belapátoltam itt valahova pár napja teljesen ott van, ahol minimum be lehet lőni a kb. egy év alatt.
Balázs csatornája meg az ő érdeme, hogy -részemről- várakozáson felül teljesít.
 
M

molnibalage

Guest
Elég nagy baj hogy szóba kerül bárhol is ez a gyök2 lúzer a trash adójával együtt, de meg lehet nézni a YT statisztikát ami nem bemondásra megy: 4650 feliratkozó, 590 videó, 553 879 megtekintés. Tényleg hasít. Molni 9 videóval hozza a fele feliratkozót és kb 20% megtekintést, egy réteg tematikával. Utóbbinak baromira örülök, mert látszik hogy a valós teljesítménynek is van eredménye.
  • 590 videó után ilyen feliratkozó az valahol a röhejesen kevés szintje.
  • A nézettség videóként alig 1000 feletti átlag.
Nálam úgy, hogy az utolsó névadós videó, miről sejtettem, hogy nem lesz népszerű 9 videó és 113k össznézettség, ami 12500/videó. Anélkül 14000 / videó tája lenne. Ami egyébként messze a csatorna feliratkozó száma feletti átlag. Még a leggyengébben teljesítő videónak is magasabb a nézettsége, mint a feliratkozó számom...

Abból a költségvetésből, amiből az a szutyok csatorna megy full animált 3D videókat látnátok, mint mondjuk a Mustard csatornán.
Mert felvennék egy profi 3D modellező animátort és annyi pénz maradna. hogy abbóé kb. havonta 3 külföldi múzeumot látogathatna meg egy filmes stáb, amiből az az izé megy és persze telne profi orosz tudású emberre akik végigolvasna mindent is, amit adok neki és kijegyzetelné, amit most @Hpasp megtesz a szabadideje és lelkesedés keretein belül, amiért nem lehetek elég hálás.


Én valami 15 misi/hót hallottam, hogy abból fut ez az egész bohóckodás.
El nem tudom mondani, hogy ennyi pénzből mit lehetne BÁRMILYEN téren kihozni.
Hát, nem ezt, amit látunk ott az tuti. Ez egy hobbi YT csatornától is gáz lenne, ami ilyen flém szinten működő szenny.
 
M

molnibalage

Guest
Nézd, nem minősítem se pro-se kontra. Lehet a dolgokról tárgyilagosan is beszélni. -nézni meg szerencsére nem kötelező, sőt még csak fel sem ajánlja a YT.
De nem értem, hogy az almát a körtével miért kell összehasonlítani. A YT-s feltöltések, az Jeszenszki magán feltöltései és -tudtommal- sehol nincs reklámozva és az algoritmus sem dobja fel. És aki meg akarja nézni, az a csatorna saját honlapján is meg tudja nézni. Én se néztem szerintem egyszer sem a YT-n. És még ott van a tv-s közvetítés, ami az alapján a mérési eredmények és grafikon alapján, amit belapátoltam itt valahova pár napja teljesen ott van, ahol minimum be lehet lőni a kb. egy év alatt.
Balázs csatornája meg az ő érdeme, hogy -részemről- várakozáson felül teljesít.
Nem, ezek a számok a Pesti TV-é. Az "anya csatornáé".
Ennek az infrájába ül bele jeszy...
Mert, ha jól látom ugyanott forgatnak.
Neki kb. 11 ezer átlagnézettségű a csatornája és van 15k feliratkozója.
De ettől sem esnék hanyatt.

Mondom, én is szeretnék 15 misi/hó pénzből vinni csatornát...
Úgy, hogy ilyen "eredmény" van mögötte...
 
  • Tetszik
Reactions: Mike

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
784
2 008
93
Nézd, nem minősítem se pro-se kontra. Lehet a dolgokról tárgyilagosan is beszélni.
Abszolút nem neked szól az indulat, engem a végletekig irritál minden véglény aki nulla hozzáadott értékkel ül a magas lovon. Ráadásul ezeknek a fizetett seggnyalóknak nagyobb arcuk van mint a gazdáiknak. A valódi tartalom és ismeretterjesztés pedig marad a "civilekre", akik vagy hobbiból vagy közösségi finanszírozásból tudják gyártani a tartalmat. Hírtv-n anno voltak jó műsorok ami szerintem magyar nyelven egyedülállóan foglalkozott informatív témákkal, például Globál/Hírvilág (amíg Maráczi csinálta), Ázsia... Most van Bayer, Apáti, Jeszy... azért érezzük hol a színvonal. Ez sok kártevő nem hogy nem szolgáltat értéket, de hozzájárul hogy az ország két részre legyen osztva, és utálja egymást a semmiért.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Abszolút nem neked szól az indulat, engem a végletekig irritál minden véglény aki nulla hozzáadott értékkel ül a magas lovon. Ráadásul ezeknek a fizetett seggnyalóknak nagyobb arcuk van mint a gazdáiknak. A valódi tartalom és ismeretterjesztés pedig marad a "civilekre", akik vagy hobbiból vagy közösségi finanszírozásból tudják gyártani a tartalmat. Hírtv-n anno voltak jó műsorok ami szerintem magyar nyelven egyedülállóan foglalkozott informatív témákkal, például Globál/Hírvilág (amíg Maráczi csinálta), Ázsia... Most van Bayer, Apáti, Jeszy... azért érezzük hol a színvonal. Ez sok kártevő nem hogy nem szolgáltat értéket, de hozzájárul hogy az ország két részre legyen osztva, és utálja egymást a semmiért.
Igen, ezt egy jó barátom, aki klasszikus liberálisnak aposztrofálja magát (nem pártok szerint van ez) úgy fogalmazta meg, hogy attól, hogy te haladó konzervatív vagy még a sört ugyanúgy isszuk. (Avagy a másikban a közöst keresd, és ne azt ami elválaszt. Meglepő élményeid lehetnek)
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Abszolút nem neked szól az indulat, engem a végletekig irritál minden véglény aki nulla hozzáadott értékkel ül a magas lovon. Ráadásul ezeknek a fizetett seggnyalóknak nagyobb arcuk van mint a gazdáiknak. A valódi tartalom és ismeretterjesztés pedig marad a "civilekre", akik vagy hobbiból vagy közösségi finanszírozásból tudják gyártani a tartalmat. Hírtv-n anno voltak jó műsorok ami szerintem magyar nyelven egyedülállóan foglalkozott informatív témákkal, például Globál/Hírvilág (amíg Maráczi csinálta), Ázsia... Most van Bayer, Apáti, Jeszy... azért érezzük hol a színvonal. Ez sok kártevő nem hogy nem szolgáltat értéket, de hozzájárul hogy az ország két részre legyen osztva, és utálja egymást a semmiért.
Mondjuk fikázni , elítélni könnyű ! Mondj már a másik oldalon egy mélyen szántó elmét aki -azt nem is kérem , hogy olyan legyen aki nem megfizetett- szerinted jó ?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and fip7