Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Ha az utolsó aneszteziológus is elhagyja a pályát

Én nem azt választottam....minden szakma elmondhatja magáról,hogy többet érdemelne..és jogos is ,de ha jelen körülmények között ennyit ér akkor ennyit ér.Ő is elmehet a versenyszférában ha a szakmájában kiválló keressen olyanokat akik elmentek és vonja le a konzekvenciát....sehol sem egyszerű.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 948
7 722
113

Hát, ez így "vicces" lesz.
Ja.
Nem.
Megy a gyártsál gyereket állami támogatás, de tanítani senki nem fogja már őket...
alulról építkezés megy , most a sok új gyereknek ovoda kell ezért fejlesztik az ovikat meg keres lassan egy ovónő többet mint egy tanár :DD majd 3-4-5 év múlva amikor iskolás korúak kezdenek lenni , akkor jöhetnek a tanárok is
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 751
113
Elő a formával :

A világon mindenhol a legszarabb a közalkalmazotti bér , de itt is piacgazdaság van az állam se fog egy fillérrel se többet adni mint amennyit muszáj ! (az asszonyom is közszolga de tűrhető fizetésért )

Az extremitásokat hagyjuk ! A lényegen nem változtat aki ma családot akar alapítani az gond nélkül meg teheti a gyerek nem lesz neki anyagi teher ! Ha én/mi így indulhattunk volna összetenném a 2 kezem !

Miről beszélsz ? Online számlázás mond valamit ? Soha ennyi adóbevétele nem volt az államnak mint most ! Olyan kicsi az esélye , hogy megúszd az adócsalást , hogy egyszerűen nem éri meg kockáztatni ! KATA/EVA megvan ? No komment !

A Magyar EÜ ellátás annyi pénzt kapott az elmúlt 10 évben amennyit még soha ! Az EÜ-t nem ez a kormány tette tönkre hanem az előtte lévő 20-30 és folyamatos elvonások és megszorítások ! Az ember anyagot meg az EU országai rabolták el hiszen nálunk nem volt 50 év szocializmus és óriási bérelőnnyel várták a 2011-t !

Szegeden kívül elfogadható példát nem nagyon tudsz hozni és hát 1 a sok ellenébe csak a kivételt erősítő tényező a lényegen nem változtat Karigerinek sikerült BP-t 2 év alatt tönkretenie míg Miskolcon elég volt ehhez 1 év is !

Tudod milyen a piac gazdaság ? Kereslet kínálat szabályozza ! Ha valaki meg kockáztat és törvényt szeg az az ő saját felelőssége !


Kő keményen fellépnek hidd el tapasztalom a folyamatos ellenőrzést és büntetéseket ! Soha ilyen szigor nem volt !
De mint mondtam a piac szabályoz !

Ez szimplán a te hibád , volt vállalkozói szerződésed , műszaki ellenőröd , ütemezett teljesítési igazoláson alapuló kifizetésed ? NEM VOLT mert okosba akartad azaz olcsóbban megoldani ! Jól látom ?

Ez elég komoly általánosítás mondhatnám bullshit mert a kivitelezőidet , vállalkozóidat te választod ki ugyan ez van céges szinten is ! Ezzel a lölőzéssel meg ne fárassz már ha Leisztingerék és a többi vörös báró is sok munkát kap !


A legnagyobb dobás volt a közhasznú munka -és nem azért mert olyan marha nagy dolgokat csinálnak - mert csak akkor kap segélyt a beutal ha normálisan bejár dolgozni és a segély is csak töredék időre jár mint a polgári kormány előtt !

Mivel érintett vagyok pontosan tudom sokan miért dolgoznak a közszférában , azért mert stabil , nem kell minden nap megölni az ördögöt és kényelmes nincs mérhető teljesítmény .

Aki vállalja a versenyszféra maceráját az több , jóval több pénzt kereshet ! A feleségem a kényelmes volta meg persze az elfogadható fizetésért van ott .

A deviza hiteles csalás miatt mennyi pénzt vettek ki a te zsebedből ?
Köszönöm. Én lusta voltam ezt megirni...:)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ő is elmehet a versenyszférában ha a szakmájában kiválló keressen olyanokat akik elmentek és vonja le a konzekvenciát....sehol sem egyszerű.
Nem tetszett megérteni. Elmehet, el is megy. És amikor te, a cinikus benyögéseddel vakbélgyulladást kapsz, majd ott döglesz meg, mert nem lesz aki érzéstelenítsen a műtét előtt. És a helyzet az, hogy roham léptekben haladunk efelé, mert valahogy mégse akaródzik emelni a béreket.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
És amikor te, a cinikus benyögéseddel vakbélgyulladást kapsz,
Abban mi a cinikus,hogy van választási lehetőség ,abban mi a cinikus ha bemegyek a korházban és a mélyentisztelt anesztesednek akinek elmondom 100-szor ,hogy vér nélküli kezelést akarok akkor kiröhög szarba se vesz rám sem néz stb..stb....mondom a becsületesnek mindig lesz munkája.Senkinek, mondom senkinek sem ér többet a munkája azt kap amit megérdemel,kikövetel.Engem ki sajnált 2002-ben 2008-ban...hmmm...engem ki sajnál amikor az eü-s dolgozók házát csinálom januárban -10 fokban????....Senki

"És a helyzet az, hogy roham léptekben haladunk efelé, mert valahogy mégse akaródzik emelni a béreket"........30 éve ezt hallom csak nem ezt látom.

Jó sokan vannak a családban akik az eü-ben dolgoznak...és háááát...van ilyen is olyan is....van aki jól keres van aki kevésbé.....Én nem általánosítanék...elég utóbb mindenki sír a közszférában.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Abszolút nem neked szól az indulat, engem a végletekig irritál minden véglény aki nulla hozzáadott értékkel ül a magas lovon. Ráadásul ezeknek a fizetett seggnyalóknak nagyobb arcuk van mint a gazdáiknak. A valódi tartalom és ismeretterjesztés pedig marad a "civilekre", akik vagy hobbiból vagy közösségi finanszírozásból tudják gyártani a tartalmat. Hírtv-n anno voltak jó műsorok ami szerintem magyar nyelven egyedülállóan foglalkozott informatív témákkal, például Globál/Hírvilág (amíg Maráczi csinálta), Ázsia... Most van Bayer, Apáti, Jeszy... azért érezzük hol a színvonal. Ez sok kártevő nem hogy nem szolgáltat értéket, de hozzájárul hogy az ország két részre legyen osztva, és utálja egymást a semmiért.
Nyilván jobb lenne, ha több tartalmasabb műsor lenne. Ez tény. Alapvetően értem és megértem a legtöbb érvet.
Én annyiban megengedő vagyok, hogy évtizedekig politikai (vagy benyalás) alapon ment a kulturális élet nagy része, értelemszerűen a rádiós/tv-s szakma. És hát nem a jobboldaliakat preferálták. Na most ezt nulláról kell kiépíteni. Nyilván, nem feltétlen szerencsés politikai törésvonalak mentén felosztani a dolgot, de szerencsére mindenkinek adott a lehetőség és a tér, hogy kibontsa tehetségét. Milliárdos is van elég, lehet mindenkinek, bármit finanszírozni. Gondold el, hogy Karácsony egy levesbe ment előválasztási kampány során százmilliókat égetett el, amiből már lehet, hogy egy tv-t is üzemeltethetett volna. Vagy mennyi értékes tartalom finanszírozását lehetett volna megoldani. Csak, hogy ilyen kontextusból is nézzük.
Egyébként azt nem értem, hogy miért csak a jobboldali médiumok kapcsán merül fel mindig, hogy mennyibe kerül, meg, hogy egyoldalú. És most nem bezzegezni akarok, hogy na mert aztán a Napkelte mennyire volt politikailag semleges -mondjuk -mert ez nem vezet sehova. Csak hát azért mégis elgondolkodtató.
De a Pesti tv-n is van olyan, ami érdekes tartalom, pl. Mező Gábor videói -bár írásban sokkal jobb minőségűek és nem annyira tv-s arc.
Egyébként még az is lehet, hogy egy jó műsortervezettel lehetne kopogtatni. Pl Jó lenne egy akár haditechnikás műsor is. Vagy valami környezetvédelemhez kapcsolódó (és nem ál/sötétzöld). Vagy technológiai kérdésekről vita -mesterséges inteligencia pro és kontra; villanyautózás... Szóval tényleg jó lenne a politikai tartalmon túl pár más jellegű műsor.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Az, hogy ezek ellen nem lépnek fel
De fellépnek. Pl. felénk egy csomó zug autószerelőt szedtek elő mostanában és vágták meg őket. De nem lehet mindenki mellé NAV ellenőrt állítani. Fejben kellene változni, hogy ne csak a mára gondoljon az ember, hanem hosszabb távra is és legalább abban legyen becsületes, ami valamilyen mértékben önmaga érdeke is. És ugye az a gáz, hogy oké, megspórolja az állam felé való befizetést, sokszor arra hivatkozva, hogy úgyse lesz nyugdíj, meg az állam rossz gazda; de amit megspórol, azt se fekteti be, pláne nem olyanba, hogy majd a nyugdíjához hozzátegyen.
Nem mindenki lehet olyan okos mint Lőrinc, Rogán Cecil, Berki és a többi példaképed. LOL
Azért nem kellene úgy csinálni, hogy van néhány mondjuk jobbos -bár szerintem ha más lenne hatalmon, nem mind lenne az- és csak jobboldali; sőt, pártközeli milliárdos lenne az országban. Mondjuk a 100 leggazdagabb közül hány ismert jobboldali lehet? Kb. 5? 10? Mennyi szerezte a vagyonát kizárólag a NER alatt?
Azért érezd azt is, hogy ez is ugyan olyan hangulatkeltés, avagy lövészárokásás.
Az egyik tanárom mondta egyszer, hogy "a gettó falát két oldalról építik". És azért ez elég elgondolkoztató.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 706
113
Nem tetszett megérteni. Elmehet, el is megy. És amikor te, a cinikus benyögéseddel vakbélgyulladást kapsz, majd ott döglesz meg, mert nem lesz aki érzéstelenítsen a műtét előtt. És a helyzet az, hogy roham léptekben haladunk efelé, mert valahogy mégse akaródzik emelni a béreket.

Mintha mostanában emelték volna az orvosok bérét, nem kicsit. Gyakorlatilag a MOK javaslata szerint, de persze akkor sem jó.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
784
2 008
93
Azért nem kellene úgy csinálni, hogy van néhány mondjuk jobbos -bár szerintem ha más lenne hatalmon, nem mind lenne az- és csak jobboldali; sőt, pártközeli milliárdos lenne az országban. Mondjuk a 100 leggazdagabb közül hány ismert jobboldali lehet? Kb. 5? 10? Mennyi szerezte a vagyonát kizárólag a NER alatt?
Bármilyen üzletember ugyanannyira irritáló, ha nem teljesítménnyel érte el a vagyonát. Bige is eléggé bicskanyitogató módon nevezte a korrupciót "deal"-nek. Ha rajtam múlna, rárohadna a műanyag lakat. Én örülnék a legjobban ha lőrinc is az eszével keresné a pénzét és olyan dolgokat csinálna, ami fegyvertény az egész gazdaságnak. Pont az a dühítő, hogy ha valamikor akkor az elmúlt 12 évben itt csinálhattak volna kb svájcot is, teljhatalom, még eszük is lett volna hozzá. Mi lett a nagy ígéretekből, nyugatra tartásból: 600ezer kivándorolt magyar, brüsszelezés, kínai hitelek, két részre szakadt ország, oktatás a padlón. De ez van, ogrénak jó, a statisztika jó, nincs itt semmi látnivaló.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Bármilyen üzletember ugyanannyira irritáló, ha nem teljesítménnyel érte el a vagyonát. Bige is eléggé bicskanyitogató módon nevezte a korrupciót "deal"-nek. Ha rajtam múlna, rárohadna a műanyag lakat. Én örülnék a legjobban ha lőrinc is az eszével keresné a pénzét és olyan dolgokat csinálna, ami fegyvertény az egész gazdaságnak. Pont az a dühítő, hogy ha valamikor akkor az elmúlt 12 évben itt csinálhattak volna kb svájcot is, teljhatalom, még eszük is lett volna hozzá. Mi lett a nagy ígéretekből, nyugatra tartásból: 600ezer kivándorolt magyar, brüsszelezés, kínai hitelek, két részre szakadt ország, oktatás a padlón. De ez van, ogrénak jó, a statisztika jó, nincs itt semmi látnivaló.
Értelek. Megértelek. Még ha nem is értek mindenben teljes mértékben egyet. De ez a jó, hogy ennek ellenére normálisan tudunk itt beszélgetni róla. És szerintem az itteni arcokról azért ez teljesen elmondható az anonimitás ellenére. És ez szerintem egy tök jó dolog.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
Bármilyen üzletember ugyanannyira irritáló, ha nem teljesítménnyel érte el a vagyonát. Bige is eléggé bicskanyitogató módon nevezte a korrupciót "deal"-nek. Ha rajtam múlna, rárohadna a műanyag lakat. Én örülnék a legjobban ha lőrinc is az eszével keresné a pénzét és olyan dolgokat csinálna, ami fegyvertény az egész gazdaságnak. Pont az a dühítő, hogy ha valamikor akkor az elmúlt 12 évben itt csinálhattak volna kb svájcot is, teljhatalom, még eszük is lett volna hozzá. Mi lett a nagy ígéretekből, nyugatra tartásból: 600ezer kivándorolt magyar, brüsszelezés, kínai hitelek, két részre szakadt ország, oktatás a padlón. De ez van, ogrénak jó, a statisztika jó, nincs itt semmi látnivaló.
Ezt a jó teljesítmény, nincs korrupció, nincs kapcsolati tőke dolgot kicsit túlmisztifikálod. Tudom ezt mondják, de a valóság nem ez. Erre azt mondod, persze Mo-n így megy, én meg azt mondom nem Mo. különleges hely, hanem a világ működik igy. Schröder a Gazprom felügyelő bizottságában, Obama meg jól fizető egyetemi körútakkal mulatja politikusi karrierje véget. Gyuri így fizet, Vladimir máshogy, de mond van különbség???

Persze vannak jó ötletek, ügyes üzletemberek!!! De kell egy háttér és arra az ötlet. Musk is ki van tömve állami megrendelésekkel és most a politikai által törvényekkel erőltetett elektromos autozást nem is említem. Zuckerberget, ha vki Európában megadóztatná, másnap az amerikai külügy dorgáló levele az asztalodon. Ez nem fikció, mind élő példa.

Csak nyakon van öntve egy vastag cukormázzal, amit a baráti média igy tálal. Mert 1 brancs. A magyar facebokkot az RTL tulaja cenzúrázza. Ők nyerték a pályázatot, mert már bizonyították, milyen jól befolyásolják a közvéleményt a megfelelő irányba. Tiszta dolgok ezek, nah!
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 971
113
Csak akkor nem sírni, hogy nem jön érted a mentő, mert elugrottak kapálni...


Ez az alapelv. Nem extremitás.

Hangosan felröhögtem...

Kivéve, hogy valahogy az állam elfelejt ellenőrizni, és örül is ennek az egésznek. A tisztességes vállalkozói réteg meg ki se alakul, mert az előtt megfolytják, hogy bármit is elérhetne.


Volt. Lehet próbálkozni a bíróságon... Műszaki ellenőrzés magyarországon, lol :D



Lol...
És lol
És lol.
A magyar egészségügyből épp most mennek el az utolsó szakdolgozók is, mert a 23. béremelésből se nagyon kaptak pínzt.


Bizonyos összeg fölött kötelező a pályáztatás :)


Hát, ki lehetne számolni, hogy a felelőtlen faszok megmentésére elköltött pénzből mennyi jut a felelősen gondolkodókra. Gyanítom egy közepes belvárosi lakás ára van. De ilyenkor valahogy hiányzik a kapitalizmus van. Ahogy az extrémmód adócsaló vendéglátós szektor megmentésekor is lelkesen kellett volna csápolnom.
A qestor áldozatai esetén dettó.


Szóval a mentősök, ápolók, tűzoltók, stb stb stb nagyon kényelmes munkát végeznek....


Szerencsére rengeteg szektorban megoldja az állam, hogy ne kelljen fizetnie a versenyszférának. Hogy mást ne mondjak, egy remekbe szabott géntech törvénnyel egy az egyben kinyírta a magyar üzleti biotech 90%-t. Végülis...

És azt nem akarjátok megérteni, hogy valóban jobb a mostani kormány, mint az elődei, de ellentétben az első Orbán kormány valódi polgári átalakulásért indított reformjaival, a 2010 óta felmutatott irányvonal egy demagóg, vadkapitalista irányba megyünk, ahol a rezsiharc, és az ellenzék inkompetenciája miatt maradnak csak hatalomban, miközben a pozíciójában megerősített ostoba vállalkozói réteg beállt mögéjük. Hahó, vegyük már észre https://g7.hu/adat/20201020/a-roman-munkaero-termelekenyebb-lett-mint-a-magyar/
Gyakorlatilag NINCS termelékenység növekedés. Pedig ez az, aminek lassan 4 éve robbanásszerüen növekednie kéne. Csak ugye ahhoz fel kéne végre fogni, hogy az a rohadt modern gép nem imperialista ármány...
És, állami szinten sincs ez még csak elvárva se, csak a jól hangzó hungarista lózung, hogy támogatni kell a magyar ipart...
Basszus, volt állami pályázat cégfejlesztésre, csak magyar cégtől kellett rá rendelni. NINCS olyan magyar cég, aki olyan gépet adna, ami 1%os hibahatárt tudja garantálni töltősúlyban, miközben az osztrák előírás 0,7%. Akkor miről beszélünk?
Az új tűzoltóautók botránya megvan? Ugyanez, ugyanez, ugyanez. Mindenhol.


Ha az utolsó aneszteziológus is elhagyja a pályát, majd jusson eszedbe, hogy az éter nap előtt a műtéti fájdalomba halt bele a többség, és nem a fertőzésbe.
Avagy senki nem irigyli a sikeres sok pénzt keresőt, csak annyi pínzt kéne fizetni, hogy esetleg az alap szolgáltatásokat fentartók ne menjenek el segédmunkásnak...
Majd, ha beleér fütyid a bilibe és felébredsz majd szólj!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
Azt nem kívánom el hogy ne legyen korrupció, nyilván olyan sehol nincs. Az arányokkal van a baj, mert erőlködés nélkül lenne négyötöd ha tennék a dolgukat kussban, mindenki happy lenne, és nem lenne miről beszélni.
Talán nem aránytalanságnak, hanem kiegyensúlyozatlanságnak, hívnám. Mind Simicska, mind Mészáros egyedi karrierje gusztustalan, ebben igazad van.

Én több fejet kiegyensúlyozottan épitenék. Nem is lenne ennyire kirívó, bár 10 feleségből meg 1 megcsalt asszony biztosan hülye lesz és mindent lerombol. Tehát ez is érvényes szempont... o_O
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Csak akkor nem sírni, hogy nem jön érted a mentő, mert elugrottak kapálni...
Jó pár mentős , tűzoltó és rendőr ismerősöm van ! Egyik se tervezi , hogy vált ! Köszönik jól vannak !
Hangosan felröhögtem...
Tudod mi az az online számla rendszer ? Tudod mi a mindkét félnél ellenőrzött ÁFA ? Tudod , hogy gyakorlatilag mindent lát a NAV ? Lehet röhögni , de az okoskodók most max 2 hónapig húzzák utána már megy is a vizsgálat ! Te főokos , most idehaza nagyobb bűn a költségvetési csalás mint a gyilkosság !
Kivéve, hogy valahogy az állam elfelejt ellenőrizni, és örül is ennek az egésznek. A tisztességes vállalkozói réteg meg ki se alakul, mert az előtt megfolytják, hogy bármit is elérhetne.
Ezt melyik álmoskönyvből olvastad ? A NAV olyan szinten ellenőriz ma mindent mint még soha !
Volt. Lehet próbálkozni a bíróságon... Műszaki ellenőrzés magyarországon, lol
Tudod addig nem fizetek amíg nem jó ! Ha a vásár után okos a paraszt az azt jelenti , hogy a vásárkor HÜLYE VOLT !

Bizonyos összeg fölött kötelező a pályáztatás
Nem mondod , hogy hallottál a közbeszerzésről ? Hihetetlen tájékozottságra vall ! Respect ! LOL

Hát, ki lehetne számolni, hogy a felelőtlen faszok megmentésére elköltött pénzből mennyi jut a felelősen gondolkodókra. Gyanítom egy közepes belvárosi lakás ára van. De ilyenkor valahogy hiányzik a kapitalizmus van. Ahogy az extrémmód adócsaló vendéglátós szektor megmentésekor is lelkesen kellett volna csápolnom.
A qestor áldozatai esetén dettó.
Ez egy külön vita est lesz ! Most csak maradjunk annyiban , hogy az írásod alapján lófaszt se tudsz az egészről !

Szóval a mentősök, ápolók, tűzoltók, stb stb stb nagyon kényelmes munkát végeznek....
Van aki igen van aki nem ! Van amikor pörgés van és van amikor nem köll mögökni az ördögöt !

Csak szólok bezzeg Románia azért fényévekre van tőlünk minden szinten lemaradva csak ki kell menni és nem a netről tájékozódni ! Most tényleg egy 2020-as faszsággal példálózol ? Ettől azért okosabbnak tűnsz . Aki szerint jobb Oláhország akkor nosza lehet költözni !

Az új tűzoltóautók botránya megvan? Ugyanez, ugyanez, ugyanez. Mindenhol.
Bármelyik országban lehet erre érveket hozni pro és kontra !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
És a gyerekednek ez az oktatási rendszer oké?
A gyerekem köszi jól érzi magát , kitűnő tanuló egy egész jó gimiben !

Ez a polgárháborús hangulat oké?
Miről beszélsz ? Mit ittál ? Vagy csak valamelyik közelkeleti tv adót nézed ?
em az a lényeg hogy két év alatt mindent rendbe kell rakni, nem is lehet, de volt rá 12! év kétharmaddal.
Hát már leírtam ! Geci sok mindent már rendbe raktak és folytatják !
Lényeg hogy választás előtt lesz nyugdíjprémium, meg minden is
Lesz mert megtehetik és nem kell IMF kölcsönt felvenniük ahhoz , hogy ne dőljön össze a költségvetés mint 2007-2008-ban !

Aki meg lóg pár ezer forinttal a NAV-nak, beszántják a TAJ számát... Ha akkora ász vagy, a jólét nem kormány függő, szóval kár remegni.
Bullshit ez a végső 2 mondat !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
És amikor te, a cinikus benyögéseddel vakbélgyulladást kapsz, majd ott döglesz meg, mert nem lesz aki érzéstelenítsen a műtét előtt.
Csak jelzem nem túl nagy összegért , gyakorlatilag az ingyenes EÜ-ben sokáig természetes "hálapénzért" kitűnő ellátást kaphatsz a magán kórházakban , intézményekben !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Bármilyen üzletember ugyanannyira irritáló, ha nem teljesítménnyel érte el a vagyonát.
Ezt fejtsd már ki légyszi ? Meg úgy értekezzünk már arról is , hogy szerinted mi az a teljesítmény ami önmagában elég a sikerhez ? Előre jelezném egy kicsit más a képlet mint egy futó versenynél !

Bige is eléggé bicskanyitogató módon nevezte a korrupciót "deal"-nek
Ha még nem hallottad a korrupció az az üzlet amiből kimaradtunk !

Én örülnék a legjobban ha lőrinc is az eszével keresné a pénzét és olyan dolgokat csinálna, ami fegyvertény az egész gazdaságnak.
Az nem fegyver tény , hogy most már van olyan hazai vállalkozó rétegünk aki sikerrel veszi fel a multikkal a versenyt és idehaza fekteti be a pénzét ? Lölő az egyik legnagyobb hazai foglalkoztató ! Kell ennél több ?

Pont az a dühítő, hogy ha valamikor akkor az elmúlt 12 évben itt csinálhattak volna kb svájcot is, teljhatalom, még eszük is lett volna hozzá.
Ezt azért pontosítsd légyszi mert ha jól kidolgozod lehet közgazdasági Nóbel díjat kapsz ! Ekkora hülyeséget leírni nem gyötörte meg az agytekervényeidet ? LOL

Mi lett a nagy ígéretekből, nyugatra tartásból: 600ezer kivándorolt magyar, brüsszelezés, kínai hitelek, két részre szakadt ország, oktatás a padlón
A nagy ígéretekből egy fejlődő és élhető kis ország lettünk ahol a normális jó munkás ember is jól érzi magát . Az , hogy kimentek az emberek az pont az EU miatt van , tudod 2011-től szabad munkaerő áramlás van és azok akiknek nem ültek a komcsik majd 50 évig a nyakukon és ezzel a bagatel előnnyel voltak felvértezve ellenünk azok könnyen adtak olyan bért ami itthon jónak de ott ugyan olyan szarnak számított ! Most is ez van csak már kevésbé éri meg . Mert egy szar technikus végzettséggel is haza lehet vinni 2500€-nak megfelelő összeget havonta + 3 havi év végi bónuszt + saját használatú céges autót 20 000km saját használattal ! Ebbe a szar , fos országba ! Ja és nem kell megölni az ördögöt kötetlen munkaidőben az agyonsajnált borsodban!

Már a biblia is megírta : Segíts magadon és az Isten is megsegít ! Ez azt jelenti , hogy csak magadra számíthatsz !

Nincs két részre szakadt ország csak ha hagyjuk mert a politika erre épít az oszd meg és uralkodjra !

De ez van, ogrénak jó,
Ha egy mocsárlakó csúf gonosz ogre megtudja találni a helyét akkor másnak se lehetetlen !