Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
711
2 686
93
Azért nem mindegy, hogy mit tanul.

Én pl. amikor a szociológia-antropológia szakos az eltartott kisujjal ivott Flat White speckollal siránkozik, hogy nincs munka, nem fizetik meg pedig ő ‘értelmiségi’, mindig remekül szórakozok.

Vagy amikor okostojás fejjel magyarázta az egyik érettségi után, hogy a média-kommunikáció a jövő mert arra mekkora igény lesz.

Pedig mindenki mondta neki előre, hogy kösz de ez nem kell.
Hát rá nem is bíznám a horonymarót :oops:
 
T

Törölt tag 008

Guest
Megnézem majd a társadalmadat, amikor nem adózik a sok aljanép amíg megy a (be)tanulgatása a többinek és nem csinál semmit és nem állít elő budipapírt, nem viszi el a kukát, nincs kapszulás kávefőző mert nem szerelik össze. Nem ás árkot....
Csak 9 évet kell kibírnod és üdvözöl a 4. ipari forradalom. Az egyszerű munkát a robotok elvégzik.
 
K

kamm

Guest
Megnézem majd a társadalmadat, amikor nem adózik a sok aljanép amíg megy a (be)tanulgatása a többinek és nem csinál semmit és nem állít elő budipapírt, nem viszi el a kukát, nincs kapszulás kávefőző mert nem szerelik össze. Nem ás árkot....

Nem is errol beszelek, tudod jol. :)

Azért nem mindegy, hogy mit tanul.

Én pl. amikor a szociológia-antropológia szakos az eltartott kisujjal ivott Flat White speckollal siránkozik, hogy nincs munka, nem fizetik meg pedig ő ‘értelmiségi’, mindig remekül szórakozok.

Vagy amikor okostojás fejjel magyarázta az egyik érettségi után, hogy a média-kommunikáció a jövő mert arra mekkora igény lesz.

Pedig mindenki mondta neki előre, hogy kösz de ez nem kell.

VIlagos. En arra celoztam, amikor megkerdojelezik, vajon miert keresnek (eppen most, mindossze 10-15 eve talan) peldaul az informatikusok a legjobban stb (az pont ellenpelda a peldadra, mert anno 25+ eve senki nem sejtette, hogy lekorozzuk vegul meg a bankarokat is.)
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
K

kamm

Guest
Csak 9 évet kell kibírnod és üdvözöl a 4. ipari forradalom. Az egyszerű munkát a robotok elvégzik.

Szerintem az mar regen ongoing, ugy a keso 70esek ota, csak most gyorsult fel igazan a folyamat.
De igen, cirka 10-20 even belul rengeteg hagyomanyos munka egyszeruen megszunik letezni, egy masik csomot meg automatizalnak.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 070
32 542
113
Hozzátenném még, hogy az eredeti szakmámban (számítástechnikai műszerész) én se kerestem így. Pont ezért tanultam másikat :cool:

Az mi, aki össze tudja rakni alkatrészekből az asztali PC-t, az már az? :D
Noti javításra mondjuk nem vállalkoztam még...
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 930
15 555
113
VIlagos. En arra celoztam, amikor megkerdojelezik, vajon miert keresnek (eppen most, mindossze 10-15 eve talan) peldaul az informatikusok a legjobban stb (az pont ellenpelda a peldadra, mert anno 25+ eve senki nem sejtette, hogy lekorozzuk vegul meg a bankarokat is.)

Mikor-mire van igény. Nem misztifikálnám túl, kereslet, kínálat. Ha képeznek 100 könyvtárszakost meg 100 informatikust, és az előbbiből 10-re van igény, az utobbiból meg ezerre, ráadásul az előbbinél a túlképzés még kontraszelektál is a felvételkor mert gyakorlatilag mindenkit felvesznek (ahelyett hogy a 10 legjobbal foglalkoznának) akkor világos, a piac melyiket fogja elhalmozni dellával.
 
K

kamm

Guest
Az mi, aki össze tudja rakni alkatrészekből az asztali PC-t, az már az? :D
Noti javításra mondjuk nem vállalkoztam még...
Nem, ahhoz az is illik peldaul, hogy egy multimeterrel meg tudod keresni a hibat. Sot, regebben - meg a feluletszerelt alkatreszek elott - megtanultak normalisan forrasztani stb is. (Egyebkent ezt utana a villanykarokon meg sokaig tananyagban tartottak, bar inkabb a hirados meg muszeres szakokon.)
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 759
17 777
113
Azért nem mindegy, hogy mit tanul.

Én pl. amikor a szociológia-antropológia szakos az eltartott kisujjal ivott Flat White speckollal siránkozik, hogy nincs munka, nem fizetik meg pedig ő ‘értelmiségi’, mindig remekül szórakozok.

Vagy amikor okostojás fejjel magyarázta az egyik érettségi után, hogy a média-kommunikáció a jövő mert arra mekkora igény lesz.

Pedig mindenki mondta neki előre, hogy kösz de ez nem kell.
Engem is le akartak beszélni a mérnöki vonalról - az már a múlt. Jaj, meg vassal akarsz foglalkozni!? Hát akkor csöves leszel egy egész életre...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 951
19 181
113
megkapaszkodtam, semmi sem változott. Mivel alapvetően onnan indul a hazugság, hogy munkahelybőség van. Nincs.
Gyakornoknak jelentkezett egy egyetemista, testvéremen át bukkant fel, hogy gyakornok pozit keres a diplomához... bemutatkozás után azt kérdezte mennyit tudok fizetni neki... Kéne ember, de ennyire azért nem, elköszöntem tőle.
Hat, azert legyen annak mar erteke, ha valaki tanul hosszu evekig es nem betanitott munkas...
Csak azért mert végig tudott seggelni valamit? Ha tudja hasznosítani is, annak van értelme.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 951
19 181
113
Aki tanul, annak nem feltétlen van értéke (a piacon). A tudást hasznosítani is tudni kell.

Egyfelől lehet haszontalan dolgot tanulni (büfé-ruhatár), vagy lehet hasznosat tanulni, amit utána nem használ vagy nem jól használ aki tanulta. Nem érték nekem az, hogy valaki hú hány évet mit tanult. Lássam hasznát, amúgy egy betanított munkás simán többet kap tőlem, ha több értéket teremt nekem.

Az ilyen bértáblás baromságokat elvetem.
 
K

kamm

Guest
Aki tanul, annak nem feltétlen van értéke (a piacon). A tudást hasznosítani is tudni kell.

Egyfelől lehet haszontalan dolgot tanulni (büfé-ruhatár), vagy lehet hasznosat tanulni, amit utána nem használ vagy nem jól használ aki tanulta. Nem érték nekem az, hogy valaki hú hány évet mit tanult. Lássam hasznát, amúgy egy betanított munkás simán többet kap tőlem, ha több értéket teremt nekem.

Az ilyen bértáblás baromságokat elvetem.
De en nem is errol beszelek, meg a valaszomat is masra irtam.

Az eredeti komment, amire irtam, azt serelmezte, hogy a ketkezi segedmunkasnak tuloraznia kell a normalisabb penzert - erre irtam, hogy azert maradjon mar differencialo ereje, ha valaki evekig tanul sikeresen (tokmindegy mit igazabol, nem a szak volt a kerdes, hanem az, hogy ha tanarkent valaki keres 300 ezret, akkor a segedmunkasnak is elegnek kell lennie az a 250 ezer, lassuk be avagy tulorazik - ettol meg lehet mindketto alulfizetett, egyertelmu, de nem ez volt a kerdes.)
 

winter

Active Member
2011. november 19.
104
188
43
Gyakornoknak jelentkezett egy egyetemista, testvéremen át bukkant fel, hogy gyakornok pozit keres a diplomához... bemutatkozás után azt kérdezte mennyit tudok fizetni neki... Kéne ember, de ennyire azért nem, elköszöntem tőle.

Csak azért mert végig tudott seggelni valamit? Ha tudja hasznosítani is, annak van értelme.
Hát ha olyan diplomatémát adsz neki, ami neked is hasznos (és miért is ne olyat adnál), akkor miért gáz, hogy fizetést akar érte? Ingyen miért dolgozna bárki?
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 930
15 555
113
Engem is le akartak beszélni a mérnöki vonalról - az már a múlt. Jaj, meg vassal akarsz foglalkozni!? Hát akkor csöves leszel egy egész életre...

Azért a 90-es években, amikor sorra zártak be a régi nagy állami vállalatok, vasművek, tényleg elgondolkodott az ember hogy lesz-e egyátalán a műszaki pályának értelmes jövője Magyaroszágon. Végül teljesen máshogy alakult szerencsére.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 951
19 181
113
De en nem is errol beszelek, meg a valaszomat is masra irtam.

Az eredeti komment, amire irtam, azt serelmezte, hogy a ketkezi segedmunkasnak tuloraznia kell a normalisabb penzert - erre irtam, hogy azert maradjon mar differencialo ereje, ha valaki evekig tanul sikeresen (tokmindegy mit igazabol, nem a szak volt a kerdes, hanem az, hogy ha tanarkent valaki keres 300 ezret, akkor a segedmunkasnak is elegnek kell lennie az a 250 ezer, lassuk be avagy tulorazik - ettol meg lehet mindketto alulfizetett, egyertelmu, de nem ez volt a kerdes.)
Nem kell elégnek lennie. Annyit keres amennyit a piacon keresni tud. Ha kétkezi segédmunkás, de abból nagyobb hiány van, mint közalkalmazottból... Amúgy a tanárok nagyja enm érdemli meg azt apénzt se amit kap. Csak épp azok nem fognak elmenni akiktől szabadulni kéne, mert azok nem tudnak más területen érvényesülni. Jelentős részük ballaszt.

Nem kell többet eressen aki tanult. Az ALDI pénztáros hasznosabb a társadalmunknak mint nagyon sok tanár/könyvtáros, egyéb alibi/komcsi maradvány.