Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
Ne haragudj már, de a görögkatolikus és a pravoszláv egyházak is keresztény egyházak.
Azon lehet vitatkozni, hogy a görögkatolikus mennyire katolikus, de azt talán ne vitasd már el, hogy keresztények.

Az pedig nem nagyon segíti leépíteni a "beképzelt lengyelek" image-et, hogy szerinted Lengyelország "mára kb az utolsó keresztény nemzet Európában". Mondhatni arrogáns.
Igen, amit irtal nagyon jo pelda arra, hogy ateista jobban tudja... tipikus. Amugy mondj meg egy nepet ami kereszteny Europaban. Illetve kettot, mert azt irtam, hogy 'kb.' En orulni fogok ha sikerul es megkoszonom majd.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Igen, amit irtal nagyon jo pelda arra, hogy ateista jobban tudja... tipikus. Amugy mondj meg egy nepet ami kereszteny Europaban. Illetve kettot, mert azt irtam, hogy 'kb.' En orulni fogok ha sikerul es megkoszonom majd.
Ebbe a kretén "ki a keresztényebb" versenybe nem fogok belemenni, ez lengyel műfaj.

Mindössze annyit állítottam, hogy a görögkatolikus és a pravoszláv egyházak is keresztény egyházak. Merthogy azt állítod, hogy nem keresztények, ami minimum arrogáns bunkóság.
 
  • Tetszik
Reactions: hete

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
Ebbe a kretén "ki a keresztényebb" versenybe nem fogok belemenni, ez lengyel műfaj.

Mindössze annyit állítottam, hogy a görögkatolikus és a pravoszláv egyházak is keresztény egyházak. Merthogy azt állítod, hogy nem keresztények, ami minimum arrogáns bunkóság.
Olvasd el megegyszer amit irtam, de most nyugodtan, erzelemek nelkul. Aztan olvasd el amit te irtal.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 892
113
Igen, amit irtal nagyon jo pelda arra, hogy ateista jobban tudja... tipikus. Amugy mondj meg egy nepet ami kereszteny Europaban. Illetve kettot, mert azt irtam, hogy 'kb.' En orulni fogok ha sikerul es megkoszonom majd.
Elsőre a Vatikán jutott az eszembe.
De amúgy a déli országok tipikusan ilyenek: Málta, Görögország, Olaszország (a Nápolyi Királyság része), Portugália, Románia.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
Elsőre a Vatikán jutott az eszembe.
De amúgy a déli országok tipikusan ilyenek: Málta, Görögország, Olaszország (a Nápolyi Királyság része), Portugália, Románia.
Hat... bar igazad lenne. En ugy tudom, hogy ezekben az orszagokban tipikusan kommunista kormany van(malta, gorog), az lmbtq es minden amit a keresztenyseg elitel az eros (olaszo, portugalia) romania meg .... hat az romania. Attol meg, hogy Salvin iprobalkozott es elbukot, attol meg nem kereszteny Oalszorszag sem sajnos mara.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 668
113
Ahogy már mondtam többször is, semmivel sem manupulálnak kevésbé a nyugati hírforrások, mint az észak-koreai a sajátjait ahogy manipulálja, csak itt sokan azt hiszik, hogy ők biza annál okosabbak, jól látszik ez a facebookon meg a
Költözz oda, rájössz, hogy van különbség. Meg abban, hogy egyáltalán szabadon használhatod az internetet, mert van, meg a facebookot.
Nem vagyok okosabb, nem is használom a facebookot, de van lehetőségem sok mindent elolvasni, amit egy észak-koreainak nincs.
Szóval a lehetőségeink itt Közép-Európában igenis messze az észak-koreaiaké fölött van. Hogy ki hogyan él ezzel, azt már egyéne válogatja.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Költözz oda, rájössz, hogy van különbség. Meg abban, hogy egyáltalán szabadon használhatod az internetet, mert van, meg a facebookot.
Nem vagyok okosabb, nem is használom a facebookot, de van lehetőségem sok mindent elolvasni, amit egy észak-koreainak nincs.
Szóval a lehetőségeink itt Közép-Európában igenis messze az észak-koreaiaké fölött van. Hogy ki hogyan él ezzel, azt már egyéne válogatja.
Ennek semmi köze joker írásához...
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 668
113
Kedves @joker és @Ooorky !

Lehet,hogy félreértettem valamit.
De azt leírni, hogy a nyugat-európai hírforrások észak-koreia módra manipulálnak; ez szerintem agyrém. Egyrészt azt próbáltam felemlegetni, hogy itt nem egy hírforrásod van.
Másrészt, ha igaz a fenti felvetés, akkor az igaz az oroszbarát hírforrásokra is, amikből, ha nem is oly' számosan, de van Nyugat-Európában is.
Elnézést, ha félreérthetően fogalmaztam.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Kedves @joker és @Ooorky !

Lehet,hogy félreértettem valamit.
De azt leírni, hogy a nyugat-európai hírforrások észak-koreia módra manipulálnak; ez szerintem agyrém. Egyrészt azt próbáltam felemlegetni, hogy itt nem egy hírforrásod van.
Másrészt, ha igaz a fenti felvetés, akkor az igaz az oroszbarát hírforrásokra is, amikből, ha nem is oly' számosan, de van Nyugat-Európában is.
Elnézést, ha félreérthetően fogalmaztam.
Szerintem is agyrém, hogy olyan szintre süllyedtek, mint ÉK. Egy választáson mindkét fél összes hazugságát le kell adnia a köztévének, egy bíróságon mindkettő előadja ugyanazt a történetet teljesen más szemszögből úgy, hogy azt hiszed két teljesen eltérő esetről van szó. Errefel a nyugati hírforrások ráálltak arra, hogy mindenért az orosz felelős az ukrán meg egy kibaszott szent, az orosz tartalmakat kitiltották, pl RT és esélyt sem próbálnak adni arra, hogy a másik fél is hallassa a hangját, pont mint ÉK-ban, ott sem megy a FOX news. Mindenhonnan a szopjuk le Ukrajnát hirdetések jönnek már szembe, hol voltak ezek Szíriával, vagy K-Ukrajnával s egy rakás másik háborús övezettel?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 888
56 720
113
Hónapok óta nem olvastam, hallottam egy hírt sem, ami csak felvillantott volna egy kis kritikát Kievvel kapcsolatban. Egy szó sem esett korrupcióról, kissebbségek jogairól, demokratikus hiànyossàgokról, Minsk nem betartásáról, Donyeck ágyúzàsáról, jogállamisàgról, oligarchákról, ellenzéki pàrt betiltàsàról stb.
Ukrajna a nyugati msm-ban az àrtatlan Piroska, akit váratlanul megtámadott a gonosz farkas. Nap mint nap interjúk a hősies kievi polgàrmesterröl, Klicskóról, meg a még hősiesebb Z -ről, aki egy Gréta 2.0. Ehhez jôn, hogy praktikusan mint EU és Nato- tag kezelik Kievet, öntik bele a pénzt, tàmogatàst. A kievi jogállmisággal nincs semmi probléma.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 668
113
Egy választáson mindkét fél összes hazugságát le kell adnia a köztévének,
Nem kell az összeset. Legalábbis nálunk. Pártonként 5 perc volt rá, plusz másfél óra társadalmi célú reklámidő. Tehát összesen nem volt 3 óra. Ez a kampányidőszak 50 napjának 1200 órájából azért nem túlzottan sok.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 668
113
Ukrajna a nyugati msm-ban az àrtatlan Piroska, akit váratlanul megtámadott a gonosz farkas.
Nem Ukrajna támadott, ez akkor is tény, ha most eljátssza a az ártatlan kisfiút, akit megver a szomszéd, pedig előtte kővel dobálta az ablakot. Valamiért a nyugati embereknek beragadt még az előző konfliktusból, hogy mivel Oroszország (nem is olyan) titokban támogatja a szakadár államokat, tehát ő a "rosszfiú". Ez nyilván kapóra jön az Oroszországot gyengíteni kívánó politikai csoportoknak, és ezt a narratívát erősítik.
De aki keres, az talál. Akár itt is szépen vissza lehet keresni az Azov-gárda brutalitásáról szóló híreket.
Szóval azt állítani, hogy Európában csak egyféle állásponthoz van hozzáférés, az szerintem hamis illúzió. Azt lehet mondani, hogy aki szereti, hogy megmondják neki, mit gondoljon, azt meg lehet vezetni a mainstream médiával, de ez nálunk is így van.
Aki meg gondolkozik, olvas, kérdez, az hozzáfér más véleményhez is. Az RT-t szemlézi a Szent Korona Rádió is pl.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and alali77

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 407
33 624
113
Mai Totalcar cikk: Óriási bukás lett a jövő kamionja

Egy mondat a cikkből: "Csak később derült ki, hogy bár a vontatójármű jó alaktényezővel büszkélkedhet, de a vontatmánnyal együtt már egy B30-as tégla aeorodinamikája is jobb a Supercargóénál."

És a kép hozzá:
Nem tudom ki, hogy van ezzel de én így ránézésre mondtam, hogy mintha ez egy kiba szar aerodinamikájú cucc lenne. Erre kellett a szakembereknek ennyi idő, hogy "rájöjjenek?

Terveztem egy repülőt ahol a pilótafülke szuper karcsú, szinte magától repül, csak hát az a fránya nagy tízemeletes toronyház a tetején, az ne lenne. A totalcar színvonala tényleg elérte a mélypontot.

A Colani-féle tojás formájú fülkés kamionokból sem lett semmi, bár annak idején rendszeresen írt róla a sajtó.

Colani-Colani_Truck_mp909_pic_60744.jpg


Colani_05.jpg
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
Egyébként nem értem az ukrán drukker moralistákat. Nekünk magyaroknak az lenne a legjobb ha a Kárpátok tetején Orosz-Magyar határ lenne és egyenesben plusz tranzitdíj fizetése nélkül kapnánk a gázt, és jöhetnének-mehetnének a vonatok Kínába, pl, többek között,
és,
és az lenne a legrosszabb ha az Ukránok valamiféle győzelemmel zárnák ezt a háborút, mert egyből vicsorogva fordulnának rá a magyar kissebbségre, és minden szinten visítanák tele az EU-t meg a világot miattunk, és a következő 20-30 évre lenne egy utálkozó, haragos és harcedzett szomszédunk.

Szóval aki azt hiszi, hogy ha beállnánk, vagy ha eleve benne lettünk volna a kórusban és lökdösődve tülekednénk hogy kinyalhassuk az ukránoknak akkor más lenne, az semmit nem ért a pszichéből, meg úgy általában a világból.
Semmit. Halvány lila fingot se.
Morál.
Ez az új kor marha nagy becsapása.
Közben pedig továbbra is csak úgy működik világ ahogy mindig is működött, ahogy már a kőkorszakban, ahogy már az őskorban, ahogy már mindenkorban is, úgy ahogy mindig is működött: az erősebb kutya baszik. Sose a gyengébb.
Aztán a férfiak pedig pláne nem értenek a szép szóból, nem értenek másból csak az erőből.
Nemezis.
"Az erősebb fél kinyilatkoztatása a büntetés mértékét illetően."
A moralisták pedig kitörölhetik a moráljukkal ha nincs mögötte erő.
Egyébként ez a konfliktus se túl bonyolt.
Csak meg kell válaszolni a kérdést, cui bono, cui prodest, kinek jó ez, kinek az érdekében áll ez?
Biztos, hogy nem moralista választ fogunk kapni.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 407
33 624
113
Egyébként nem értem az ukrán drukker moralistákat. Nekünk magyaroknak az lenne a legjobb ha a Kárpátok tetején Orosz-Magyar határ lenne és egyenesben plusz tranzitdíj fizetése nélkül kapnánk a gázt, és jöhetnének-mehetnének a vonatok Kínába, pl, többek között,

Csak erre már kiderült jó ideje, hogy nincsen semmilyen esély. Egyébként nem lenne feltétlenül jó, mert akkor "frontországgá" válnánk ennek a következményeivel.

és az lenne a legrosszabb ha az Ukránok valamiféle győzelemmel zárnák ezt a háborút, mert egyből vicsorogva fordulnának rá a magyar kissebbségre, és minden szinten visítanák tele az EU-t meg a világot miattunk, és a következő 20-30 évre lenne egy utálkozó, haragos és harcedzett szomszédunk.

Igen, ezt jó eséllyel megkapjuk sajnos. Kárpátaljára beköltözik mondjuk még félmillió ukrán, a magyarok jobban teszik majd, ha eljönnek onnét, sajnos, nincs sok jövőjük ott.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
Csak erre már kiderült jó ideje, hogy nincsen semmilyen esély. Egyébként nem lenne feltétlenül jó, mert akkor "frontországgá" válnánk ennek a következményeivel.



Igen, ezt jó eséllyel megkapjuk sajnos. Kárpátaljára beköltözik mondjuk még félmillió ukrán, a magyarok jobban teszik majd, ha eljönnek onnét, sajnos, nincs sok jövőjük ott.
Nem azt írtam, hogy mire van esély, hanem, hogy mi lenne a legjobb.
Frontország?
Miért, mert a szomszédot Oo-nak hívnák? Szerintem még akkor is jobb lenne mint egy haragvó-izgága Ukrajna.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and zeal

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 407
33 624
113
Nem azt írtam, hogy mire van esély, hanem, hogy mi lenne a legjobb.
Frontország?
Miért, mert a szomszédot Oo-nak hívnák? Szerintem még akkor is jobb lenne mint egy haragvó-izgága Ukrajna.

Frontországként nem lenne megengedve nekünk semmilyen barátkozás az ellenséggel... megvédenének minket minden "ellenséges befolyástól" a szövetségeseink, ha akarjuk, ha nem.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby