Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 595
25 870
113

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 102
2 918
113
Intrika, politikai állásfoglalások, embargó.....
Ennyit ér Anglia, Franciaország, Usa...
Bohócok....
Ami nagyobb, komolyabb cél mint Grenada, megáll a tudomány, és fizetnek valakit.
Go-Go UK...Partraszállás valahol? Vagy a Skótok benyomulnak valahová ami komolyabb ellenfél mint a 1975-ik Iraki vagy Afgán falu?
Ahol visszalőnek már nem is buli menni....
Tényleg nem akarlak megsérteni, de erről nekem a ford fairlane filmből a: "dobd el a fegyvert, küzdjünk meg puszta ököllel, mint férfi a férfival" jelenet jutott eszembe.
"Minek koptassa az ember az öklét?"
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Tényleg nem akarlak megsérteni, de erről nekem a ford fairlane filmből a: "dobd el a fegyvert, küzdjünk meg puszta ököllel, mint férfi a férfival" jelenet jutott eszembe.
"Minek koptassa az ember az öklét?"


Anyagcentrikus hadikultúra vs. Mozgáscentrikus hadikultúra.
A határok kezdenek elmosódni, de a gyökerek még jól látszanak.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 542
32 026
113
Aztan mondjon nekem valaki kozuluk egy oshonos szlovak allatfajt
Parenyica! :hadonaszos:
Csak nem értjük az igazi művészetet...
Véletlenül ismeri Podestaékat.


Csak hogy értsük "Mija H Aladár művészet"

132528424KS015_2011_MOCA_Ga.jpg


 
  • Szomorú
Reactions: Pogány

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 887
56 718
113
Tényleg nem akarlak megsérteni, de erről nekem a ford fairlane filmből a: "dobd el a fegyvert, küzdjünk meg puszta ököllel, mint férfi a férfival" jelenet jutott eszembe.
"Minek koptassa az ember az öklét?"
Nem ford torino az a film clint eastwooddal? Vagy az egy másik film?
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 618
11 293
113
Az én időmben mind központi felvételi matek & fizika érettségit írtunk, ami most az emeltnek felelt meg. Csak a BME-re kb. 10.000 gyerek jelentkezett. És akkor még mentek az ELTE, KLTE, PTE, JATE stb. stb. matfiz képzéseire. A műszaki és tanárképző főiskolákat nem is említem.

Mosolyognék azon, amit írtál, ha nem lenne szomorú, hogy a tanulást mással akarja pótolni. Bekerülni be lehet, de bentmaradni.... Akkor inkább menjen egyből katonai ösztöndíjjal egyetemre, legyen mérnök hadnagy.

(Az átkosban Debrecenben az egyik évfolyamtársam a tarcsis tisztképzőn, amikor az egyik elöljáró úgy írt alá, hogy mérnök alezredes, aláírta, hogy mérnök tizedes. Lett belőle patália.... )

Csodálkozni fogsz, ha elolvasod a tied előtti hozzászólásomat. Mellesleg ezzel pont azt erősíted, hogy milyen "mérnöktársadalom" lesz majd az (még kevesebb jelentkezővel), amikor a túlnyomó többség a felvételire sem hajlandó emelt szinten felkészülni? Hogyan lesznek MSc végzettségű kutatómérnökeink, ha a többség jó, ha a végén az üzemmérnöki szintet megüti? Lehet álmodozni erről, de talán nem kellett volna az oktatást szétbarmolni....
Sok mérnök marha jól megvan emelt matek nélkül. Én a BME VBK-n végeztem biomérnökként és pont megvoltam emelt matek nélkül, ahogy az évfolyamtársaim 95%-a is. Pedig kénytelenek voltunk elmélyülni a magas matematika rejtelmeiben (hogy aztán gyorsan el is felejtsük... :D ). Mégpedig annyira, hogy egy akkor alkalmazott matematikus MSc hallgató ismerősöm közölte, ő nem tanult olyan szintű matekot az ELTE-n.
Szóval nem kell temetni a mérnököket, amit kell megtanulnak az egyetemen, meg különben is: ma már számítógépes programokkal számolunk mindent, nem papíron. :)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 542
32 026
113

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
694
2 748
93
Észak Írországot azért valasztottak le az angolok betelepítések kel, hogy ellenőrizzék Írországot Egy biztos etnikai háttérrel. Előtte az írekkel folyamatosan háborúzták. A skót kiralysagot is állandóan le igázták, mert a skótok amint lehetett fellázadtak és már sajat királyságot alakítottak ki. A walesíéket meg folyamatosan irtottak ki és asszimilálták. Nagyjából így nézett ki az elmúlt évezred az angol szigeteken.
Csak hogy egy kicsit árnyaljam a képet: észak-írországi skótok
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Csaxólok, hogy tegnap bemondták: a ~110.000 érettségizőből 5.000 tett emelt szintű matematika vizsgát. Milyen jövőbeli mérnöktársadalomról beszélünk?
Én ezen sajnos nem csodálkozom. Benne voltam, vagyok a rendszerben mint tanár és mint szülő, de mind a két státuszomban rohadtul zavar, hogy ennyire szarnak a tanulásra.
A gyereknek, igaz még alsós idén egy darab verset kellett megtanulni, most másfél hete a napok fele elmarad, 3 nap meg teljesen, mert iskolabál lesz. Házi feladatot nem kapnak, mert az osztályból úgy sem csinálja meg, csak 2 a 12-ből. Van olyan gyerek, aki meg valószínúleg meg fog bukni, mert nem jár be az iskolába. És ez még nem a rosszabb iskolák közül való. Ebből, hogy lesz bármi, nem, hogy mérnöktársadalom???
És ugyan ez volt a másik oldalon, hogy igyekeztem valami szintet tartani és még én voltam a szarszemét, meg a sokat követelő (igen, a kollégák egy része, meg az igazgató szerint), mert gyengébbek lettek a jegyek.

Ja meg rokon gyerek járt olyan szakmunkásba (tudom, nem így hívják már), ahova kanapét, meg plüsmacit kellett az osztályterembe berendezniük az új, 9. -es tanulók részére.

(És ez nem a rendszer, meg az oktatás szétverése meg stb. hanem szimplán az azt üzemeltető személyek hozzáállásán múlik.)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 887
56 718
113
Én ezen sajnos nem csodálkozom. Benne voltam, vagyok a rendszerben mint tanár és mint szülő, de mind a két státuszomban rohadtul zavar, hogy ennyire szarnak a tanulásra.
A gyereknek, igaz még alsós idén egy darab verset kellett megtanulni, most másfél hete a napok fele elmarad, 3 nap meg teljesen, mert iskolabál lesz. Házi feladatot nem kapnak, mert az osztályból úgy sem csinálja meg, csak 2 a 12-ből. Van olyan gyerek, aki meg valószínúleg meg fog bukni, mert nem jár be az iskolába. És ez még nem a rosszabb iskolák közül való. Ebből, hogy lesz bármi, nem, hogy mérnöktársadalom???
És ugyan ez volt a másik oldalon, hogy igyekeztem valami szintet tartani és még én voltam a szarszemét, meg a sokat követelő (igen, a kollégák egy része, meg az igazgató szerint), mert gyengébbek lettek a jegyek.

Ja meg rokon gyerek járt olyan szakmunkásba (tudom, nem így hívják már), ahova kanapét, meg plüsmacit kellett az osztályterembe berendezniük az új, 9. -es tanulók részére.

(És ez nem a rendszer, meg az oktatás szétverése meg stb. hanem szimplán az azt üzemeltető személyek hozzáállásán múlik.)
O tempora, o mores!
(1967-ben érettségiztem) :)
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 234
113
Mi a FSZ készül most ? (mintha hírzárlat lenne nemzetközi és belföldi sajtóba bizonyos témákba.) mintha elvágtak vólna valamit.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby