Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 038
19 442
113
Gyönyörű, ahogy relativizálod a saját cselekedeteket a másik alapján.

Nem tisztem védeni, én sem örülök egy ilyen manőverbe kezdőtől, vagy egy "hétvégi" vezetőtől, de a megengedett sebességhatár az nem kötelezőt jelent! Ha nem bevág eléd, nem szeg szabályt egy lasabb előzéssel!

Szóval ha választani kell a te 5cm követésed, dudálásod, villogásod legalább egy szinttel bunkóbb, és akár veszélyesebb magatartás!
Ja, Pilisi úton megy kb 55-60-al valaki (90-es szakasz), nem tud/mer gyorsabban menni, oké, letojom, de mögötte egy újabbacska BMW 5 (az is elég lassan ment, kb 5-tel gyorsabban, mielőtt utolértük emezt a csórit), jön egy hosszabb egenes szakasz, ahol lehetne előzni, a BMW kimegy, oké, akkor vissza kettő, felzárkózom, hogy én is menjek, és a BMWs picsa kb 5-tel gyorsabban nekiáll előzni a másikat, az egész utolsó 1,5 kilométeres előzésre biztonságosan alkalmas egyenes szakaszt elhasználva a hegy előtt. Persze a sávban nem tud maradni a beláthatatlan kanyarban egyik sem, aztán minden 5. alkalommal amikor arra megyek, ott vannak a félátfedésesen ütközött barmok, mert a hajtűt racsingban kell bevenni...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 038
19 442
113
A minimum sebesség az autópályán tudtommal 60km!
Rosszul tudod, 160! ;)
Mindenkinek vannak gyenge pillanatai a mai közlekedésben, de csak kevesen büszkèk arra, hogy tahóként viselkedtek...:confused:
Ne vedd el ezt is a kerékpárosoktól!
A nagyérdeműtől kérdezném, hogy van olyan, hogy hőt nem leadó radiátor? Mert olvastam egy beruházásnál olyat, hogy "hőleadó radiátor". És ha van hőleadó, mint jelzős szerkezet; akkor a logika szerint lehet olyan például, hogy hűtő radiátor? Vagy hőt nem leadó?
Most ami rendszeren dolgozom,az tud hűteni is, fűteni is.
(más spektrumú) Elektromágneses sugárzást leadó radiátor?
Ionizáló sugárzást leadó radiátór? Bár a hétköznapi életben ez utóbbi ritka.

A radiátor sugárzót jelent csupán, tipikusan a köznyelvben hősugárzót. A többire van más szó igaziból.
 
M

molnibalage

Guest
Ja, Pilisi úton megy kb 55-60-al valaki (90-es szakasz), nem tud/mer gyorsabban menni, oké, letojom, de mögötte egy újabbacska BMW 5 (az is elég lassan ment, kb 5-tel gyorsabban, mielőtt utolértük emezt a csórit), jön egy hosszabb egenes szakasz, ahol lehetne előzni, a BMW kimegy, oké, akkor vissza kettő, felzárkózom, hogy én is menjek, és a BMWs picsa kb 5-tel gyorsabban nekiáll előzni a másikat, az egész utolsó 1,5 kilométeres előzésre biztonságosan alkalmas egyenes szakaszt elhasználva a hegy előtt. Persze a sávban nem tud maradni a beláthatatlan kanyarban egyik sem, aztán minden 5. alkalommal amikor arra megyek, ott vannak a félátfedésesen ütközött barmok, mert a hajtűt racsingban kell bevenni...
A sávjukat a fővárosban nemtől függetlenül sokan nem képesek tartani. Főleg egyes furcsa vagy nem is furcsa kanyarokban.
Láttam itt már satuféket, mert annyira levágta a kanyart a delikvens, hogy 50-70%-ban a szembe sávban volt. És nem azért, mert kikerült bringást, csak úgy natívban...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 636
21 191
113
@Ember
Kösz. A gulyás az jóféle.
Bár már attól is ég a gyomrom.

Azt mondjuk megnéztem volna, milyen képet vágott az amerikai +brit külügy, mikor a Magyar Királyság
átadta a hadüzenetet LoL
A sorsot hagyjuk, mert ha így menne, akkor nagyon hamar üres lenne a bolygó :D
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
@Ember
Kösz. A gulyás az jóféle.
Bár már attól is ég a gyomrom.

Azt mondjuk megnéztem volna, milyen képet vágott az amerikai +brit külügy, mikor a Magyar Királyság
átadta a hadüzenetet LoL
A sorsot hagyjuk, mert ha így menne, akkor nagyon hamar üres lenne a bolygó :D
A közhiedelemmel ellentétben nem üzentünk hadat Nagy-Britanniának, hanem az nyújtott nekünk àt jegyzéket a hadiállapot beálltáról, bár az sem klasszikus hadüzenet volt . Egyébként mi is megfizetünk a történelmi vétségeinkért, szóval mindenkinek megvan a maga sorsa :)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 999
57 228
113
Ahogy itt reagálnak egyesek forgalmi tapasztalatokra, az sokat elárul a lakósság lelki állapotáról. Emberek, csak arról van szó, hogy el akartok jutni A-ből B-be,ahogy sok ezer más ember. Sokan valamilyen exisztenciális harcnak tekintik az individuális közlekedést,amiben le kell győzni az ellenfeleket. Azért ez aggasztó. :(
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Most ami rendszeren dolgozom,az tud hűteni is, fűteni is.
(más spektrumú) Elektromágneses sugárzást leadó radiátor?
Ionizáló sugárzást leadó radiátór? Bár a hétköznapi életben ez utóbbi ritka.

A radiátor sugárzót jelent csupán, tipikusan a köznyelvben hősugárzót. A többire van más szó igaziból.
Központi fűtéshez való. :)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 636
21 191
113
A közhiedelemmel ellentétben nem üzentünk hadat Nagy-Britanniának, hanem az nyújtott nekünk àt jegyzéket a hadiállapot beálltáról, bár az sem klasszikus hadüzenet volt . Egyébként mi is megfizetünk a történelmi vétségeinkért, szóval mindenkinek megvan a maga sorsa :)
Azért lett volna lehetőség elkerülni. Több esélyt is kapott a m.kormány.
+elsőre még nem is váltotta be Őfelsége Kormánya a hadüzenettel kapcsolatos ígéretét

Hadiállapot Magyarország és Nagy-Britannia között: a m. állam háborús viszonyba kerülése az óceánon inneni angolszász nagyhatalommal. 1941.ápr.2-án a brit korm. a diplomáciai viszony megszakítását helyezte kilátásba, ha Mo. átengedi területén a n. csapatokat, s →hadüzenetet, ha Mo. részt vesz Ju. megtámadásában. Bár Mo. bekapcsolódott a n-ol. →balkáni hadműveletbe, ang. részről csupán a diplomáciai viszony megszakítására került sor. – 1941.nov.29-én a brit korm. →Sztálin követelésére ultimátumot nyújtott át →Bárdossy László m. me-nek: dec.5-ig Mo. szüntessen be minden kat. műveletet, és vonja vissza csapatait a Szu. területéről, ellenkező esetben kinyilvánítják a →hadiállapotot a két ország között. A m. követségeket dec.3-án tájékoztatta a me.: "...a brit korm. közlését minden további nélkül tudomásul vesszük...". A →Képviselőházban 2 nappal később számolt be a brit ultimátumról. 1941. dec.6-án éjjel az USA Bp-i követe átadta Bárdossynak azt a brit jegyzéket, amely a m. korm. tudomására hozta, hogy a hadiállapot éjfél után 1 perccel beáll. Dec.7-én és 8-án Új-Zéland, Kanada, Ausztrália és Dél-Afrika brit domíniumok is hadat üzentek Mo-nak. ⬩ VGy, 369.
 
K

kamm

Guest
Azért lett volna lehetőség elkerülni. Több esélyt is kapott a m.kormány.
+elsőre még nem is váltotta be Őfelsége Kormánya a hadüzenettel kapcsolatos ígéretét

Hadiállapot Magyarország és Nagy-Britannia között: a m. állam háborús viszonyba kerülése az óceánon inneni angolszász nagyhatalommal. 1941.ápr.2-án a brit korm. a diplomáciai viszony megszakítását helyezte kilátásba, ha Mo. átengedi területén a n. csapatokat, s →hadüzenetet, ha Mo. részt vesz Ju. megtámadásában. Bár Mo. bekapcsolódott a n-ol. →balkáni hadműveletbe, ang. részről csupán a diplomáciai viszony megszakítására került sor. – 1941.nov.29-én a brit korm. →Sztálin követelésére ultimátumot nyújtott át →Bárdossy László m. me-nek: dec.5-ig Mo. szüntessen be minden kat. műveletet, és vonja vissza csapatait a Szu. területéről, ellenkező esetben kinyilvánítják a →hadiállapotot a két ország között. A m. követségeket dec.3-án tájékoztatta a me.: "...a brit korm. közlését minden további nélkül tudomásul vesszük...". A →Képviselőházban 2 nappal később számolt be a brit ultimátumról. 1941. dec.6-án éjjel az USA Bp-i követe átadta Bárdossynak azt a brit jegyzéket, amely a m. korm. tudomására hozta, hogy a hadiállapot éjfél után 1 perccel beáll. Dec.7-én és 8-án Új-Zéland, Kanada, Ausztrália és Dél-Afrika brit domíniumok is hadat üzentek Mo-nak. ⬩ VGy, 369.
Bardossy egy idióta volt, meg alapvetően egy gusztustalan figura. Mondjuk Sztójay sokkal undorítóbb volt, de azért valahol ironikus, hogy Bardossyt végül a CCCP elleni haduzeneteert (is) végezték ki a komcsik.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 038
19 442
113
fff1c43b7e97471971f5e031cbcf04027ba70c91.pnj


@milagro

Az abortusz alapjogként meghatározásának eltörlése az USA-ban (Roe vs. Wade) azon a napon történt, amikor:

1. a bolygók együtt állnak
2. Jézus Szent Szívének főünnepén
3. Keresztelő Szent János napján , aki a próféta, aki meddő asszonytól született, akinek (édesanyjának) méhében felujjongott az Üdvözítővel való találkozáskor (Lk 1,40–41).
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 981
8 016
113
A nagyérdeműtől kérdezném, hogy van olyan, hogy hőt nem leadó radiátor? Mert olvastam egy beruházásnál olyat, hogy "hőleadó radiátor". És ha van hőleadó, mint jelzős szerkezet; akkor a logika szerint lehet olyan például, hogy hűtő radiátor? Vagy hőt nem leadó?
Technikailag nincs, de akkor szokták kihangsúlyozni ha a berendezés fő célja a környezet fűtése, és nem a benne lévő anyag hűtése, mint például a kocsiban.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 999
57 228
113
fff1c43b7e97471971f5e031cbcf04027ba70c91.pnj


@milagro

Az abortusz alapjogként meghatározásának eltörlése az USA-ban (Roe vs. Wade) azon a napon történt, amikor:

1. a bolygók együtt állnak
2. Jézus Szent Szívének főünnepén
3. Keresztelő Szent János napján , aki a próféta, aki meddő asszonytól született, akinek (édesanyjának) méhében felujjongott az Üdvözítővel való találkozáskor (Lk 1,40–41).
Azt hittem, ez milagro reszortja.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Blitz97

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
A minimum sebesség az autópályán tudtommal 60km!
nincs minimum sebességhatár. Minimum sebesség tartására képes jármű van. Szép is lenne, ha lenne. Aztán tejködben vagy szakadó hóban csak szabálytalanul lehetne ott hajtani.
Csodálatos egy ország, ahol életeket veszélyeztető sofőr 200k alatti bírságot kaphat, de egy kutya kiment a ház elé 450k.
Napi agyfasz a köbön...
Igen, én is kevésnek érzem. Olyan milliós büntetés járna az önsétáltatásért, és ha évente 1-nél többet előfordul, akkor örökös eltiltás az állattartástól.
Avagy, TE KUTYÁD, TE FELELŐSSÉGED. És ha nem tudod kordában tartani, akkor nem kötelező tartani.
 
M

molnibalage

Guest
nincs minimum sebességhatár. Minimum sebesség tartására képes jármű van. Szép is lenne, ha lenne. Aztán tejködben vagy szakadó hóban csak szabálytalanul lehetne ott hajtani.

Igen, én is kevésnek érzem. Olyan milliós büntetés járna az önsétáltatásért, és ha évente 1-nél többet előfordul, akkor örökös eltiltás az állattartástól.
Avagy, TE KUTYÁD, TE FELELŐSSÉGED. És ha nem tudod kordában tartani, akkor nem kötelező tartani.
Értem, akkor az összes piroson áthajtótól örökre elvesszük a jogsit?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Értem, akkor az összes piroson áthajtótól örökre elvesszük a jogsit?
Nem egészen értem mi az összefüggés aközött, hogy az állam végre helyesen elkezdte bűntetni a felelőtlen állattartást, és a piroson áthajtás között, ha az utóbbiról beszélünk, ha nem is örökre elvett jogsi, de egy jó 6-7 pont járjon csak érte.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 210
10 798
113
A nagyérdeműtől kérdezném, hogy van olyan, hogy hőt nem leadó radiátor? Mert olvastam egy beruházásnál olyat, hogy "hőleadó radiátor". És ha van hőleadó, mint jelzős szerkezet; akkor a logika szerint lehet olyan például, hogy hűtő radiátor? Vagy hőt nem leadó?
Hőcserélő.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby