Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Látom magam előtt, ahogy bejössz a belső sávba, persze szigorúan továbbra is 110-el, lehetőleg pont akkor, amikor látod hogy jönnek a belsőben, és belekezdesz a 20 perces előzési manőverbe
Na az ilyeneknek teszem fel a lököst 5cm-re és nyomom a dudát és refit ! Tudom bunkó dolog de qrva jól esik ! De kérdem melyik a bunkóbb dolog amit én csinálok vagy aki szarik a többi közlekedőre és inkább én fékezzek intenzívet de ő akkor is kijön elém ! Én intenzíven közlekedek de figyelek mindenkire , hiába megyek óra szerint 150-el a belsőben ha jön egy gyorsabb(hiába szabálytalan) tirhulok ki előle hagy haladjon ! Sokkal több balesetet okoznak a mazsola fillérbaszó tötymörgők mint akik tudnak ritmusosan közlekedni ! Az autópályázást amúgy is sokkal jobban kéne tanítani és a rendőröknek se csak a gyorshajtókat kéne buzerálni ! Mondom ezt úgy , hogy gyorsbüntim 3 éve volt utoljára 80as táblánál 100 !
 
  • Hűha
Reactions: enzo

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 232
15 023
113
Na az ilyeneknek teszem fel a lököst 5cm-re és nyomom a dudát és refit ! Tudom bunkó dolog de qrva jól esik ! De kérdem melyik a bunkóbb dolog amit én csinálok vagy aki szarik a többi közlekedőre és inkább én fékezzek intenzívet de ő akkor is kijön elém ! Én intenzíven közlekedek de figyelek mindenkire , hiába megyek óra szerint 150-el a belsőben ha jön egy gyorsabb(hiába szabálytalan) tirhulok ki előle hagy haladjon ! Sokkal több balesetet okoznak a mazsola fillérbaszó tötymörgők mint akik tudnak ritmusosan közlekedni ! Az autópályázást amúgy is sokkal jobban kéne tanítani és a rendőröknek se csak a gyorshajtókat kéne buzerálni ! Mondom ezt úgy , hogy gyorsbüntim 3 éve volt utoljára 80as táblánál 100 !
Gyönyörű, ahogy relativizálod a saját cselekedeteket a másik alapján.

Nem tisztem védeni, én sem örülök egy ilyen manőverbe kezdőtől, vagy egy "hétvégi" vezetőtől, de a megengedett sebességhatár az nem kötelezőt jelent! Ha nem bevág eléd, nem szeg szabályt egy lasabb előzéssel!

Szóval ha választani kell a te 5cm követésed, dudálásod, villogásod legalább egy szinttel bunkóbb, és akár veszélyesebb magatartás!
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 999
57 228
113
Megelőztél! Az ilyen állatokat el kellene tiltani a vezetéstől. A kresz nem egy ajánlás, basszus!
Itt tolaxik pofátlanul, aztán 5km odébb a dugóban áll. :(
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 123
16 581
113
Nem tisztem védeni, én sem örülök egy ilyen manőverbe kezdőtől, vagy egy "hétvégi" vezetőtől, de a megengedett sebességhatár az nem kötelezőt jelent! Ha nem bevág eléd, nem szeg szabályt egy lasabb előzéssel!

vonatkozó általános rendelkezések​

3. § * (1) Aki a közúti közlekedésben részt vesz, köteles
c) úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse, másokat közlekedésükben indokolatlanul ne akadályozzon, és ne zavarjon.

Szvsz ha különösebb indok (fillérbasszerkodás) nélkül fékezésre kényszeríted a mögötted szabályosan haladót, az minimum zavarás.

Ugyanaz mint amikor az egyik kamion 96-al előzni kezdi a 95-el haladó kamiont..
 
M

molnibalage

Guest

vonatkozó általános rendelkezések​

3. § * (1) Aki a közúti közlekedésben részt vesz, köteles
c) úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse, másokat közlekedésükben indokolatlanul ne akadályozzon, és ne zavarjon.

Szvsz ha különösebb indok (fillérbasszerkodás) nélkül fékezésre kényszeríted a mögötted szabályosan haladót, az minimum zavarás.

Ugyanaz mint amikor az egyik kamion 96-al előzni kezdi a 95-el haladó kamiont..
És a szabálytalanul haladót?
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 232
15 023
113

vonatkozó általános rendelkezések​

3. § * (1) Aki a közúti közlekedésben részt vesz, köteles
c) úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse, másokat közlekedésükben indokolatlanul ne akadályozzon, és ne zavarjon.

Szvsz ha különösebb indok (fillérbasszerkodás) nélkül fékezésre kényszeríted a mögötted szabályosan haladót, az minimum zavarás.

Ugyanaz mint amikor az egyik kamion 96-al előzni kezdi a 95-el haladó kamiont..
Írtam is, "ha nem bevag eléd"..

Ezt talán egy közlekedésben járatos, szakmabeli tudná kellően tisztázni, mert nem gondolnám, hogy az ha valaki pl. 110-el előz a pályán, és nem kivág eléd, de nem tudja befejezi az előzést és egy mögötte 130-al érkezőnek rá kell lépni a fékre már kimerítené a minősített zavarás fogalmát.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 123
16 581
113
És a szabálytalanul haladót?

A tényleges 130 (óra szerinti 140-145) az teljesen szabályos.

Nyilván a végig 180-al veretőt ha ‘akadályozod’ valós 130–al akkor nem te vagy a húnyó, ettől függetlenül szerintem feleslegesen feltartani se kell.*

* póverkedő 1 literes fehér céges oktáviák és lerohadt E36-okat sem szép dolog akadályozni, annyira nem hogy őket meg egyenesen le kell nyomni a g*cibe akarom mondani nyílvánvalóvá tenni hogy semmilyen akadályt nem okozol a közlekedésükben, feltéve hogy tudják tartani a lépést :D
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 672
113
Lölő a Gyucsányi évek alatt is tíz-milliárdos forgalamakat tudott évente felmutatni, miliárdos nyereségekkel.
Értelmes, hozzáértő háttér-csapat nélkül ez nem megy. Most könnyebb neki -értelemszerűen--, Nála itthon marad a pénz, itthon adózik, alvállalkozókat kifizet, +sok, más, korábbinál jobb tendenciák...
Ezek tények.

...természetesen hinni lehet mást is.
Sőt, ezt el is mondhatod, nem verik meg a gyereked, nem rugják ki a felséged/barátnőd a munkahelyről,, nem vonulnak a házad elé betörni az ablakaid, miután "véletlenül" megtalálnak --a törvény szerint állítólag titkos-- IP-címed alapján.
Ez nem igazán neked/ellened szólt, csak a jelenlegi Nyugat-i valóságba "elhelyezem" az egyre inkább védelemre szoruló hazai értékeket.

Béke...

.
Szerintem is teljesen rendben van, hogy ha megkíván egy sikeres vállalkozást, azt bármilyen módon, akár nyomásgyakorlással is, amit nem közvetlenül ő intéz, megszerezheti... Amíg az állam ilyen módon "segíti" a döntéshozatalban a kiszemelt célpontokat, addig az én szememben sok minden lehet, de magyarokat támogató és nekik nagyon jó nagyvállalkozó a legkevésbé...
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 585
34 196
113
A minimum sebesség az autópályán tudtommal 60km!

Azért az már (indokolatlanul) a mások szándékos bosszantása, sőt balesetveszély kategória. Egyszer az M7-en (Letenye irányban) a Zamárdi előtti kanyarban (ahol egyenesen továbbmenve lehet lehajtani előtte) találkoztam egy idősebb hölggyel, aki a kisautójával kb. 60-nal ment a külsőben, még kikerülni sem lehetett azonnal, mert jöttek a belsőben nagy sebességgel. Én talán 120-cal az 1.0 Swifttel (legyen lendület mert enyhén emelkedik a pálya onnantól). Na akkor kissé bosszús voltam. Bevallom nem figyeltem, akkor vettem észre, amikor már a kanyarban mentem én is. Nem tudom mit csinált ott, lehet gondolkodott előtte, hogy merre menjen tovább. Azért az ilyen már (indokolatlanul) a mások szándékos bosszantása, sőt balesetveszély kategória. Azt sem értem, aki besoroláskor nem használja a gyorsítósávot vagy igen, de nem gyorsít, hanem besorol kb. 60-nal szintén, aztán jó esetben akkor már tapossa a gázt.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 999
57 228
113
Azért az már (indokolatlanul) a mások szándékos bosszantása, sőt balesetveszély kategória. Egyszer az M7-en (Letenye irányban) a Zamárdi előtti kanyarban (ahol egyenesen továbbmenve lehet lehajtani előtte) találkoztam egy idősebb hölggyel, aki a kisautójával kb. 60-nal ment a külsőben, még kikerülni sem lehetett azonnal, mert jöttek a belsőben nagy sebességgel. Én talán 120-cal az 1.0 Swifttel (legyen lendület mert enyhén emelkedik a pálya onnantól). Na akkor kissé bosszús voltam. Bevallom nem figyeltem, akkor vettem észre, amikor már a kanyarban mentem én is. Nem tudom mit csinált ott, lehet gondolkodott előtte, hogy merre menjen tovább. Azért az ilyen már (indokolatlanul) a mások szándékos bosszantása, sőt balesetveszély kategória. Azt sem értem, aki besoroláskor nem használja a gyorsítósávot vagy igen, de nem gyorsít, hanem besorol kb. 60-nal szintén, aztán jó esetben akkor már tapossa a gázt.
Igazad van. Én arra a tologatós, villogtatós hozzászólásra reagáltam.
Mellékesen, mindig a látásviszonyoknak megfelelően kell vezetni. Állhat egy balesetes kocsi is a belső sávban...
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Írtam is, "ha nem bevag eléd"..

Ezt talán egy közlekedésben járatos, szakmabeli tudná kellően tisztázni, mert nem gondolnám, hogy az ha valaki pl. 110-el előz a pályán, és nem kivág eléd, de nem tudja befejezi az előzést és egy mögötte 130-al érkezőnek rá kell lépni a fékre már kimerítené a minősített zavarás fogalmát.
Csak és kizárólag azokkal alkalmazom akik bevágnak elém (a nőkre és idősekre nem vonatkozik ) és intenzív fékezésre kényszerítenek ! Amúgy békés vagyok és figyelek a köröttem közlekedőkre .
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 799
29 045
113
Amúgy érdekesek ezek a sebességhatárok, mert pl, hogy most már teljesen kész nagyjából a négysávosított szakasz Veszprém és Fehérvár közt így a 110-es tábla ellenére teljesen bevett a pályatempó használata kb mindenkitől. Én is 130 körül szoktam arrafele menni (főképp külsőben), mellettem meg 140-150-el húznak el és semmi probléma, anyázás, letolás nem szokott lenni, ha meg tudunk menni kollektívan gyorsabban miért ne. Az M7 már érdekesebb, de a pálya már egy külön állatfaj. Ahol 3 sáv van, ott gyakran a középső torlódik fel mindig, pont vagy azért mert külső sávos tempóban szmöttyögnek arra, vagy azért mert a külső sávos beér egy buszt/kamiont/szénné rohadt román Transitot és előzne. Csak hát ahhoz kéne a gázt is nyomni, és egyszerűen az emberek jelentős része nem bír egyszerűen előzni. Másik kedvencem amikor emberünk dirr index nélkül bevág full hirtelen elém (pedig nem is mamóka-papóka ül ott), én meg jobb esetben ha nem jönnek instant be a belsőbe, vagy ha nem akkor intenzív anyázás mellett fékezés. De épp az ilyenek miatt inkább tartok egy 150-160-as utazótempót a belsőben (már ahol a környezet/időjárás/forgalom stb engedi) és nem kell szívjak a középső sáv szépségeivel, plusz ha hátulról jön egy nálam gyorsabb vasaló akkor meg szépen lehúzódok előle. Aztán még így is 7 liter közelében/alatt vagyok 100-on. Egyszerűen el kell azt fogadni, hogy a gyakorlatban a sebességhatárok inkább tájékoztató jellegűek, mint fix átléphetetlen limitek, és a sofőrök része a tempóját is így alakítja. Lehet nem annyira tetszik, de ettől még nem kell önkéntes rendőrködve mást szándékosan feltartani, amivel aztán jön a szép torlódás. Az meg, hogy útjavítás helyett kibasznak egy 60-as táblát/a kinn felejtett útjavítás táblák országa vagyunk, már kvázi hungarikum. Veszprémi elkerülőt is a vámosi meg a csatári elágazók közt végigszórták 60-as táblával kátyúzás helyett, nem kell mondjam az autósok 100 százaléka telibe szarja, mert tudja ez a legolcsóbb pótcselekvés. Sőt, múltkor a rendőr is 80-90-el csapatott előttem a 60-as táblánál sziréna meg minden nélkül :D
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 138
10 471
113
Na az ilyeneknek teszem fel a lököst 5cm-re és nyomom a dudát és refit ! Tudom bunkó dolog de qrva jól esik ! De kérdem melyik a bunkóbb dolog amit én csinálok vagy aki szarik a többi közlekedőre és inkább én fékezzek intenzívet de ő akkor is kijön elém ! Én intenzíven közlekedek de figyelek mindenkire , hiába megyek óra szerint 150-el a belsőben ha jön egy gyorsabb(hiába szabálytalan) tirhulok ki előle hagy haladjon ! Sokkal több balesetet okoznak a mazsola fillérbaszó tötymörgők mint akik tudnak ritmusosan közlekedni ! Az autópályázást amúgy is sokkal jobban kéne tanítani és a rendőröknek se csak a gyorshajtókat kéne buzerálni ! Mondom ezt úgy , hogy gyorsbüntim 3 éve volt utoljára 80as táblánál 100 !
Öntelt, önző marha vagy azt hiszem.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Öntelt, önző marha vagy azt hiszem.
Azt hiszel amit akarsz de amikor egy fillér baszó figyelmetlen mazsola miatt aki 110-el utol ér egy 95-el haladó kamiont és kivág eléd féktávon belül és te meg murgelsz neadj Isten a családod is akkor majd átértékeled ! És ez a szitu napi 10-15x fordul elő velem , hogy a gyökér nem nézve a tükörbe és leszarva a többi közlekedőt simán kijön elém és ha csak egyedül lenne hagyján de sokszor családdal , teli autóval teszik ! Na ők az önző , öntelt idióta marhák !

Direkt fogalmaztam tenyérbe mászóan azt a kommentemet ! És láss csodát rá is cuppantatok sokan de a valós következtetést nem sikerült levonni és megérteni belőle !
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 444
5 204
113
Itt Angliaban a 70mph a megengedett a gyorsforgalmin es a palyan is. Na mondjuk mar kozmondasos, hogy mennyi 50-40 es korlatozo tabla van kint, allitolag utepites, de vannak szakaszok ahol minimum 10 eve ugyan az a tabla, melos meg sehol. Na itt mindenki tolja olyan 80 korul, en meg embert nem lattam ezeken a helyeken 50 el menni. Illetve egyszer igen, csodalkoztam is, hogy mi tortent, mindenki 50 mindket savban, de aztan a dugo elejen feltunt a tavolban a rendorauto, szepen 50-es tempoval... itt meg nem eri meg nagyon szivozni a rendorokkel, mert a vegen meg a jogsid is ugrik, tudnak szivatni ha akarnak.

Mellesleg a kint felejtett tablakban szerintem vilagelso Anglia. Itt az utcankban van egy tabla kb ket eve, akkor aszfaltoztak ujra, a terelest meg kint hagytak. A helyiek tudjak es szarnak ra, az idegenek meg szepen kerulnek. De olyan is volt mar itt amikor szepen lezartak az urcat minden reggel hatkor, es leszedtek a zarast negykor mert allitolag utepites volt, csak a ket ceg azt felejtette el kommunikalni egymassal, hogy az epitkezest eltoltak ket hettel. Egyik ceg a megrendeles szerint kirakta a terelest, a masik meg valahogy nem bukkant fel. Bar, ha sokaig elsz Angliaban megszokod, hogy ok ilyen furcsak. Mindent mashogy csinalnak es tobbnyire sokkal bonyolultabbul.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 232
15 023
113
Csak és kizárólag azokkal alkalmazom akik bevágnak elém (a nőkre és idősekre nem vonatkozik ) és intenzív fékezésre kényszerítenek ! Amúgy békés vagyok és figyelek a köröttem közlekedőkre .
Én elhiszem, hogy amúgy nagyon figyelmes vagy!
De neked azt kellene belátnod, hogy a vázolt érvelesed, miszerint csak azt bűnteted aki veled szemben szabálytalankodik, gyermeki és civilizálatlan érvelés, és cselekedet.

Te önhatalmúlag eldöntöd, a vélt vagy valós okra visszavezetve, hogy igazságot kell szolgaltatnod, vagy meg kell tettéért bűnteted a másikat (relativizálod tetszés szerint cselekedetedet), ráállassal, dudálassal, villogássál.

Ne haragudj, de ez kb. 3 éves gyermek színvonala, akinek elvették a kisvödrét a homokozóban, ezért lerombolja a másik várát, vagy meghúzza a haját, stb.

Van az a szituáció amikor ki kell az embernek állnia magáért, azonban az autópálya, a KÖZlekedés nem ez a terület.

Attól vagyunk civilizáció, hogy normákat törvényeket hoztunk a mindennapi élet működésének biztosítására, és ha valaki meg is szegi ezeket a szabályokat, nem önhatalmúlag szolgáltatunk igazságot, bűntetünk!

Gondolj csak bele mi lenne ha mindenki önhatalmúlag reagalna, bűntetne.
Lehet eddig nem volt baleseted, és kívánom ne is legyen, de talán egyszer majd összeakadsz egy hozzád hasonlóan önkényesen cselekvővel, és annak nem biztos, hogy jó vége lesz.

Az autós közlekedés veszélyes üzem, nem véletlenül alakítottuk ki a szigorú szabalyrendszerét.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Én elhiszem, hogy amúgy nagyon figyelmes vagy!
De neked azt kellene belátnod, hogy a vázolt érvelesed, miszerint csak azt bűnteted aki veled szemben szabálytalankodik, gyermeki és civilizálatlan érvelés, és cselekedet.

Te önhatalmúlag eldöntöd, a vélt vagy valós okra visszavezetve, hogy igazságot kell szolgaltatnod, vagy meg kell tettéért bűnteted a másikat (relativizálod tetszés szerint cselekedetedet), ráállassal, dudálassal, villogássál.

Ne haragudj, de ez kb. 3 éves gyermek színvonala, akinek elvették a kisvödrét a homokozóban, ezért lerombolja a másik várát, vagy meghúzza a haját, stb.

Van az a szituáció amikor ki kell az embernek állnia magáért, azonban az autópálya, a KÖZlekedés nem ez a terület.

Attól vagyunk civilizáció, hogy normákat törvényeket hoztunk a mindennapi élet működésének biztosítására, és ha valaki meg is szegi ezeket a szabályokat, nem önhatalmúlag szolgáltatunk igazságot, bűntetünk!

Gondolj csak bele mi lenne ha mindenki önhatalmúlag reagalna, bűntetne.
Lehet eddig nem volt baleseted, és kívánom ne is legyen, de talán egyszer majd összeakadsz egy hozzád hasonlóan önkényesen cselekvővel, és annak nem biztos, hogy jó vége lesz.

Az autós közlekedés veszélyes üzem, nem véletlenül alakítottuk ki a szigorú szabalyrendszerét.
Ha mindig hagyjuk , hogy a fejünkre xarjanak akkor az egész életünk egy mosakodás lesz ! Ha napi / heti egyszer futnék ilyen szituba akkor biztosan jobban kezelném de amikor napi , NAPI !!! 10-15 ilyet kell korrigálni akkor már nem biztos , hogy olyan acélos az önkontroll ! A hülyének meg jelezni kell , hogy hülye mert lehet nem is tudja !
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0