Öreg hiba lenézni a gyerekek értelmi képességeit. Tegyük fel, hogy sok 10 éves nem tudja megfogalmazni, azonban minden korosztályban vannak olyanok, akik messze meghaladják társaik értelmi szintjét. Ők a meg nem értettek, akiket a többiek kiközösítenek, utálnak csak azért, mert ő jobb náluk. Ha nem is mindennapos, de igenis van olyan, aki ilyen fiatalon képes az elvont gondolkozásra.
Nem nézem le a gyerekek képességeit, már csak azért sem, mert nekem is vannak. Az, hogy a képességei messze meghaladják a KOROSZTÁLYOS képességeket, nem jelenti azt, hogy felnőtt fejjel tud gondolkodni. Már megbocsáss, de egyetlen egy nemzetközileg vagy akár csak nemzetek szintjén elismert író, közgazdász, mérnök sincs és soha nem is volt a 10 évesek közt. Se 11, se 12, etc. Az, hogy tudnak aranyosakat mondani, sokszor tényleg okosakat is, még nem jelenti azt, hogy bármi közük lenne a tudományos területekhez.
Az egyik probléma, hogy a gazdaság, mint szent tehén istenítése a legfőbb akadálya a klímavédelemnek. Ha valami szar (pl. Mátrai Erőmű, de bármi mást behelyettesíthetsz ide), akkor nem kell foggal-körömmel ragaszkodni a megtartásához, hanem be kell zárni és ezt megelőzően ki kell építeni a megfelelő helyettesítő technikát. De ehhez a kérdéskörhöz az is hozzátartozik, hogy a szennyező eljárások áttelepítése Ázsiába vagy Afrikába sem megoldás a problémára.
Azzal, hogy bagatellizálunk valamit (lásd "Szarunk az emberek megélhetésére, mert a portugál 10 éves gyerek szorong?"), még nem lesz megoldva a kérdés. A konkrét esetnél maradva, az a 10 éves gyerek potenciálisan még közel 80 évig tagja lesz a társadalomnak, amikor a mai döntéshozók (vagy akár a fórumközösség legtöbb tagja) már réges-rég meghaltak. Cserébe elbasztak egy csomó dogot, amit a következő generáció fog meginni.
Hát, azt is mondhatjuk, hogy feladjuk, és álljon le az európai gazdaság, csak attól egyrészt semmivel sem lesz jobb a világnak, sőt rosszabb, viszont mi jól megszívjuk. Mind. Te is. Egyébként senki sem bagatelizálja a kérdést, de egy mondvacsinált, sajtóban jól mutató balfaszság semmit nem fog megoldani, ellenben lehet lobogtatni, hogy mekkora tett. Nem, nem az, ez nettó faszság. Az EJEB sem tud kikényszeríteni semmiféle változást. A változás sajnos csakis lassan és megfontoltan lehetséges, ez nem fog egyik hónapról a másikra megtörténni. A baj az, hogy sok ember, köztük te is, úgy gondolkodik, hogy miért nincs már 0 kibocsátás, de azonnal. Nem, ez egy kibaszott bonyolult rendszer, amiben ha az egyik téglát megmozdítod, akkor minden más is elkezd mozogni. Mint az Ukrán példa mutatta, az élelmiszerválsággal Afrikában. Mellesleg a termelés kitelepítése Afrikába, meg Ázsiába nem a szennyezések elvitele, hanem az olcsó munkaerő miatt következett be, mondjuk ettől még hülyeség volt. De tudod mit, igazad van, állítsuk le a gazdaságot, mert az csak egy szent tehén, minek is az.
Egy tanulatlan, nincstelen idős földműves hogyan tartsa fent magát? Sajnos a probléma éppen a gazdasági-társadalmi problémákból fakad. Másrészt akár az is sokat segítene, ha az egyház nem a megtestesült gonoszt látná a fogamzásgátlásban és ellen prédikálna, hanem éppen támogatná a dolgot.
Az egyháznak nem sok köze van az Afrikai és Ázsiai túlnépesedésért, pláne nem a katolikusnak egy muszlim világban. Merthogy, bármilyen hihetetlen a túlnépesedő államok zöme muszlim (vagy hindu, de az sem játszik itt). Azokban az orszgokban meg nem csak idős, tanulatlan földművesek vannak, sőt, zömében a társadalmuk nagyon fiatal, viszont a helyett, hogy tanulnának, mondjuk az lenne a kérés, hogy az északi félteke, ugyan tanítsa már meg őket a fenntartható gazdaságra, földművelésre, inkább felkerekednek, és jönnek az európai könnyű pénzre, mint legyek a szarra.
Na és ha van ott valamilyen civil szervezet? Ez min változtat?
Hát, egyrészt pofátlanság a gyerekeket előre tolni, és mögéjük rejtőzni. Másrészt, az NGO-k majd mindegyikét az USA-ból pénzelik. Abból az USA-ból ami gazdaságilag abszolut ellenérdekelt az EU gazdasági erejável szemben, tehát ott rombolja ahol tudja.