Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 301
113
Angolok nem csak orosz fogságban halnak meg.
Firenzében egy angol férfi a Continental hotelben szombat reggel belahalt sérüléseibe, amiket a rendőrség szerint "extrém szekszuális játékok" közben szenvedett el. Női partnere súlyos sebesülésekkel túlélte az ügyet. (kronenzeitung. at)

Behivják az olasz követet az angol kormányhoz hogy tiltakozzanak és őket tegyék felelőssé az ártatlan angol vendég elhalálozásáért? :)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 829
30 448
113
Alapvetően nem voltam vendéglátóipari egység látogató. Ha igen, akkor az Oázist leszámítva, meg az iskolaévek után inkább a környező települések csárdáit látogattam (azért azokban inkább zajlott az élet:hadonaszos:), csajozni meg Polgár, Ózd, Kazincbarcika...a miskolci lyányok túl öntudatosak, meg pénzéhesek voltak...
A Játékteremre emlékeztek? Én a Győri kapuhoz, meg a Zenetagozatos ált. isk. ba jártam, 6.-ig. Még az is lehet, hogy itt valaki osztálytársam volt. :eek:
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 257
113
A vadászat , az erdő és vadgazdálkodás az mindenképpen ! Ugyanis nem a pénz határozott és zöld ruhában eltűntek a titulusok , társadalmi különbségek ! Amúgy nem vagyok a régi rendszer híve de ami jobb volt azt kár tagadni ! Nézd meg a Rácz Gáborék féle 12 hónap az erdőn c. remek művet ! A Magyar erdő és vadgazdálkodás teljes palettáját érinti . Minden gyerekkel megnézetném egy erdész vadász társaságában. Sokszor felajánlottam már iskoláknak , senki se élt vele !
Neked megvan a sorozat? Megosztod velünk?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Hála a technikának már nem veszhet el ez a korszakalkotó mű ! Tökéletes felvételek , rendezés , narrációs és persze zene !



Sajnos csak az eredeti kissé megkopott analóg kópiája lett digitalizálva de így is megéri rászánni az időt !

Nekem megvan DVD-is eredeti kiadásban !
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 257
113
Hála a technikának már nem veszhet el ez a korszakalkotó mű ! Tökéletes felvételek , rendezés , narrációs és persze zene !



Sajnos csak az eredeti kissé megkopott analóg kópiája lett digitalizálva de így is megéri rászánni az időt !

Nekem megvan DVD-is eredeti kiadásban !
Köszi, én a torrent tékában néztem, és nem volt, eszembe sem jutott a legkézenfekvőbb helyen keresni! :D
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 829
30 448
113
Girls_Gossiping.jpg
Nekem eggyel több van és nagyobb is...
Hm.Emlékszel még,mikor a hajcihő elején felvetettem a benzinjegyet?Havonta mindenki kap mondjuk 40 literről kedvezményes árú benzinre jegyet (kinek nincs kocsilya,nem kell,eladhatja,átruházhatrja,becserélhet mondjuk BKV/akármi bérletre-mitudomén).Egyébként meg van a piaci ár.
Causescu kísértetét látták, valahol Európában!
www.mintamókus.cum
A mai napon Volodymyr Kalitynskyi ezredes, ukrán véderő attasé tett látogatást a Magyar Honvédség Észak-keleti Ideiglenes Alkalmi Köteléknél.



A kárpátaljai megadásról tárgyalnak?
Ez mostanra a Balatonban lubickol.
Csak nehogy úgy járjon mint Heller Ágens.... :eek:
 
  • Vicces
Reactions: PFZ

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 412
3 677
113
Ami érdekes,hogy 2-3 kúton semmiféle üzemanyag nem volt,le voltak bójázva.

Én olyan helyen még nem jártam.
Olyat viszont rendszeresen látok, hogy a prémium pisztolyok le vannak gyorskötözőzve, nyilván ilyen árak mellett már a kutya sem veszi azokat.
Ma amúgy majd 45 litert tankoltam (M3 bevezető Shell, a limit náluk 63,5 liter).
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and Kim Philby
M

molnibalage

Guest
Ez nem tudom hogyan gondolta a mentő?
A mentő jobb jobbról és elé kihajtott a fehér kisteher. Elrántotta a kormányt a mentő, hogy ne kapja oldalba és ez lett.
Már itt sem volt lent a négy kereke az úton a mentőnek, mert gondolom vagy már picit neki is ment a másiknak vagy nagyon megbillent.
Senki ne higgye már, hogy vak a kocsi vezetője.

J1eeSB8.png



A másik videón látszik a fehér kombi, aminek gondolom nem véletlen van megtörve az orra.
A kérdés az, hogy nem hogyan gondolta a mentő, hanem a combi vezetője hogyan gondolta? Süket és vak is?
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 997
32 357
113
A másik videón látszik a fehér kombi, aminek gondolom nem véletlen van megtörve az orra.
A kérdés az, hogy nem hogyan gondolta a mentő, hanem a combi vezetője hogyan gondolta? Süket és vak is?

Nem számított a mentőre, ami elég gyorsan jött, és úgy tűnik, a szembeforgalom sávjában előzött mindenkit. Ha hallotta is a szirénát, lehet nem tudta rögtön, merről jön a mentő, nem nézett be balra, hanem jobbra figyelt előtte.
Persze ilyenre is számítani kell, hibázott.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
M

molnibalage

Guest
Nem számított a mentőre, ami elég gyorsan jött, és úgy tűnik, a szembeforgalom sávjában előzött mindenkit. Ha hallotta is a szirénát, lehet nem tudta rögtön, merről jön a mentő, nem nézett be balra.
Ha szirénát hall és nem látja hol a mentő, akkor szerintem ne legyen olyan hülye, hogy elindul.
Ez annak fényében különös, hogy milyen hangosan szirénázik a mentő itthon.
Egészen döbbenetes, hogy ehhez képest spanyoloknál milyen moderált hangerővel tolják. Itthon nálam fájdalomküszöb közelit eléri, amikor elmegy mellettem.

Ma is volt amúgy pont olyan munkába tekerve, hogy hallottam mentőt, de a visszhang miatt nem tudtam belőli honnan jön.
Félrehúzódtam és körülnéztem, nem-e mögöttem jön. Nem jött. Majd elkezdett halkulni és utána elindultam. Ennyit kellett volna itt is tenni.

De hát mit várok én olyan országban, ahol már rendszeresen látom, hogy mentőnek nem adják meg az elsőbbséget...?
 
Status
Not open for further replies.