Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Totális téveszmét látok arról, hogy egy hadsereg funckciója micsoda és mire jó...
Arról, hogy a MHN vagy a MH kinek és mit adott arról is vannak tapasztalataim...
A többség semmit nem kapott sőt, pár sztorit leszámívtva csak azt érezte, hogy elvetettek feleslegesen az életőbél X időt. Valódi képesség meg nem volt.
Fel nem fogom, hogy miből eredezik az a téveszme, hogy a MHN vagy a MH-nek bármiféle nevelőhatása. Sokan ott tanultak meg igázn kummantani...


"Ha nekem szar volt, legyen a mostaniaknak is az!!!"
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Hát igen az egyik ismerős is mondta hogy megtanulsz cigizni inni trógerbeszédet stb :D:D
Minden a otthoni neveltetéstől függ .És az iskola sem fogja megnevelni a sok hülye gyereket meg a bentlakásos iskola sem amiről Vona Gabi beszél.

Az ember jellemétől-személyiségétől függ. Ha gyenge rászokik mindenre -cigi, drogok...stb nem kell ahhoz katonaságra mennie.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
még többen döntenének, miután rájönnek hogy "ennek a szrnl semmi értelme" hogy dobbantanak, agyő Hunnia.
jogosan.
Volna értelme,de csak akkor,ha ez eggyuttal olyan képességeket is nyujt,ami polgári életben is hasnositható.Persze nem 2évnyi fókázásra gondolok.Én még az MHSZ keretében szereztem jogsit.90ben volt elgondolás a hivatásos Honvédség,sorköteles milicia rendszerü Nemzetórség bevezetésére.Ha ténlegessen egy rövid,de hatékony és értelmes kiképzést nyujtana,a társadalom elfogadná,még támogatná is
 
M

molnibalage

Guest
Az ember jellemétől-személyiségétől függ. Ha gyenge rászokik mindenre -cigi, drogok...stb nem kell ahhoz katonaságra mennie.
Látom nem fogod az adást. Előtte nem szoktak rá. Csak a seregben sokszor a nagy semmivel vagy faszságokkal telt az idő és unalmukban ez lett a vége. Odakint nem unatkoztak volna, élték volna az életüket. Azt, amit elvettek tőlük...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Látom nem fogod az adást. Előtte nem szoktak rá. Csak a seregben sokszor a nagy semmivel vagy faszságokkal telt az idő és unalmukban ez lett a vége. Odakint nem unatkoztak volna, élték volna az életüket. Azt, amit elvettek tőlük...


Akkor sorkatonai szolgálat volt-azt kellett "szeretni". Nem hiszem, hogy a MNH unatkoztak volna a katonák . A MH-nél nem ismerem a helyzetet.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
khm...
ha hoznak egy törvényt, hogy holnaptól az üvegcserépen mezítláb járkálás kötelező, akkor meg gondolom azt kell szeretni.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Molni! Kivételesen boki val értek egyet mivel jómagam is voltam sorkatona. Az hogy a nagy semmi és vertük egész nap hát én ezt nem így nevezném. Hidd el elfoglaltuk az időt rendesen. Igen volt benne egy szépséges felkészítés is katonai szempontból. A lényegre térve. Volt olyan eset is hogy alegységügyeletből mentem másnap őrségbe mert nem volt ember. Igen a sokk magába fordult ember miatt mi normálisak szívtunk azzal hogy minden másnap nyomtuk a szolit. Remekül eltelt az a 9 hónap. istentudja hány szolgálattal. Őrség,kapuszolgálat,néha váposnak. Mikor hová került az ember. Unatkozás? Az mi? Pia,cigi? érdekes talán kétszer rúgtam be a 9 hónap alatt. Abból is egyszer a szabadság alatt,nem is nagyon volt időnk fulladásig vedelni. Egy két korsó sör este visszamenet a kimenőről oszt pihi. Sokszor örültünk ha tudtunk normálisan pihenni. Legtöbbször ha jó fej volt az üti már 9 fél tíz között aludtunk. És egyáltalán nem baszogattak érte ha hamarább eltettük magunkat, mert tudták hogy nyomjuk a szolit ezerrel. Ja őrségben alvás. Hát ahhoz vagy alkesz ütit kellett kifognunk vagy a leglazábbat. Nem nem ritkán horpasztottunk a toronyban éjszaka kint. Főleg lőszerraktárnál meg nem is nagyon. Ha be is aludtunk óránként megcsörtettük az őrparancsnokot vagy a felvezetőt. Vagy ő minket.
Igen ahhoz hogy valaki rászokjon bármire jellem is kell hozzá meg jelentős külső tényezők. Társaság,hely,emberek.
 
M

molnibalage

Guest
Molni! Kivételesen boki val értek egyet mivel jómagam is voltam sorkatona. Az hogy a nagy semmi és vertük egész nap hát én ezt nem így nevezném. Hidd el elfoglaltuk az időt rendesen. Igen volt benne egy szépséges felkészítés is katonai szempontból. A lényegre térve. Volt olyan eset is hogy alegységügyeletből mentem másnap őrségbe mert nem volt ember. Igen a sokk magába fordult ember miatt mi normálisak szívtunk azzal hogy minden másnap nyomtuk a szolit. Remekül eltelt az a 9 hónap. istentudja hány szolgálattal. Őrség,kapuszolgálat,néha váposnak. Mikor hová került az ember. Unatkozás? Az mi? Pia,cigi? érdekes talán kétszer rúgtam be a 9 hónap alatt. Abból is egyszer a szabadság alatt,nem is nagyon volt időnk fulladásig vedelni. Egy két korsó sör este visszamenet a kimenőről oszt pihi. Sokszor örültünk ha tudtunk normálisan pihenni. Legtöbbször ha jó fej volt az üti már 9 fél tíz között aludtunk. És egyáltalán nem baszogattak érte ha hamarább eltettük magunkat, mert tudták hogy nyomjuk a szolit ezerrel. Ja őrségben alvás. Hát ahhoz vagy alkesz ütit kellett kifognunk vagy a leglazábbat. Nem nem ritkán horpasztottunk a toronyban éjszaka kint. Főleg lőszerraktárnál meg nem is nagyon. Ha be is aludtunk óránként megcsörtettük az őrparancsnokot vagy a felvezetőt. Vagy ő minket.
Igen ahhoz hogy valaki rászokjon bármire jellem is kell hozzá meg jelentős külső tényezők. Társaság,hely,emberek.
Ok. És ennek mi köze van a jellemfejlesztéshez...? Egyáltalán miért hiszi azt bárki, hogy arra a MNH vagy a MH való? A való életben a munka, a szocális kapcsolatok mire valók?

Ez nem a Honvédség feladata. Referenciának esetleg a már túltolt USMC képzést nézd meg, hogy milyenné formálnak valakit. Ezzel szembeállítani a MNH és MH szintjét engem legfeljebb a röhögés kerülget a barátaim és rokonok elmondása alapján, hogy mit csináltak odabent. 1978 és 2002 közötti időszakot fedik le ezek a történetek.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Kivételesen Molnival értek egyet. Feleslegesen elb@szott idő. A mi esetünkben konkrétan olyan anyagi csődbe rántotta a családot, hogy 2 évig utána azért dolgoztam, hogy visszafizessünk mindent, mert az én keresetem kiesett.
A régi formájában értelmetlen. Semmit sem tanultam ott, max, hogy mennyire hülyék élnek ebben az országban.
Max 3 hónap kiképzés és utána évente 1 hét szintentartás. Ettől többnek nincs értelme.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and sirdavegd
M

molnibalage

Guest
Kivételesen Molnival értek egyet. Feleslegesen elb@szott idő. A mi esetünkben konkrétan olyan anyagi csődbe rántotta a családot, hogy 2 évig utána azért dolgoztam, hogy visszafizessünk mindent, mert az én keresetem kiesett.
A régi formájában értelmetlen. Semmit sem tanultam ott, max, hogy mennyire hülyék élnek ebben az országban.
Max 3 hónap kiképzés és utána évente 1 hét szintentartás. Ettől többnek nincs értelme.
A probléma az, hogy 3 hónap alatt semmire nem képeznek ki és 1 hét szintentartás semmi.

Én 10 év röplabda után sérültem le és 1 évig nem játszottam. Kb. 1,5 hónap volt visszanyerni heti két edzéssel azt, hogy ne legyen minden edzés után kis izomláz úgy, hogy havi 800 km-et tekertem. A technikám kb. 3 hónap múlva lett a régi.

Egy katona meg a mai világban taktikát alkalmaz, rádiózik, fegyvert kezel, karbantart, stb.
A sorkatonaságnak a világ nagy részén folytatott formában ezért nincs értelme. Nem termel ki olyan katonának, aminek értelmezhető harcértéke lenne. Egy felkészületlen katona morálja úgy, hogy akarta ellenére megy = kb. 0.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd
T

Törölt tag 008

Guest
Én 10 év röplabda után sérültem le és 1 évig nem játszottam. Kb. 1,5 hónap volt visszanyerni heti két edzéssel azt, hogy ne legyen minden edzés után kis izomláz úgy, hogy havi 800 km-et tekertem. A technikám kb. 3 hónap múlva lett a régi..
Nem a fizikai kondíciót kell felhozni nekik, hanem megtanítani a technikát kezelni.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A (sor)katonasag inkabb azoknak nehez akik elotte nem voltak kollegistak.
Aki volt az nem eli meg dramanak azt, hogy takaritania kell, rendet kell tartania a szekregyeben, kotelezo villanyoltas van, kotott ido jut az etkezesre, testmozgasra es a tanulasra, masokhoz kell alkalmazkodnia, stb. Aki pedig ezt nem tanulta meg korabban, peldaul mert mamahotelben lakott 18 eves koraig, arra igazan rafer egy kis valtozas.
(Off: A bentlakasos iskola sok esetben valoban tobbet nyujt mint a csalad.)
En ugy latom a pialas es a drogozas ugyanugy megy a sorkatonasag nelkul is, sot.
Én 10 év röplabda után sérültem le és 1 évig nem játszottam. Kb. 1,5 hónap volt visszanyerni heti két edzéssel azt, hogy ne legyen minden edzés után kis izomláz úgy, hogy havi 800 km-et tekertem. A technikám kb. 3 hónap múlva lett a régi.

Egy katona meg a mai világban taktikát alkalmaz, rádiózik, fegyvert kezel, karbantart, stb.
A sorkatonaságnak a világ nagy részén folytatott formában ezért nincs értelme. Nem termel ki olyan katonának, aminek értelmezhető harcértéke lenne. Egy felkészületlen katona morálja úgy, hogy akarta ellenére megy = kb. 0.
A fizikai rehab idejenek semmi koze a katonasagban szerzett kepessegek megtartasahoz.

Mar az is hatalmas segitseg, hogy ha baj van akkor nem a nullarol kell elkezdeni az emberek kikepzeset. Lehetne egy jo alapozot csinalni. Svajcban van olyan modell ami mukodik.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Feleslegesen elb@szott idő. A mi esetünkben konkrétan olyan anyagi csődbe rántotta a családot, hogy 2 évig utána azért dolgoztam, hogy visszafizessünk mindent, mert az én keresetem kiesett.
A régi formájában értelmetlen. Semmit sem tanultam ott, max, hogy mennyire hülyék élnek ebben az országban.
Tobb mint 20 evvel ezelott szamteches kockakent a honvedsegben?... Nem lehetett konnyu. :D
Oke, ma mar menok a kockak, de akkor meg mas idok voltak. :rolleyes:
 
M

molnibalage

Guest
A (sor)katonasag inkabb azoknak nehez akik elotte nem voltak kollegistak.
Aki volt az nem eli meg dramanak azt, hogy takaritania kell, rendet kell tartania a szekregyeben, kotelezo villanyoltas van, kotott ido jut az etkezesre, testmozgasra es a tanulasra, masokhoz kell alkalmazkodnia, stb. Aki pedig ezt nem tanulta meg korabban, peldaul mert mamahotelben lakott 18 eves koraig, arra igazan rafer egy kis valtozas.
(Off: A bentlakasos iskola sok esetben valoban tobbet nyujt mint a csalad.)
En ugy latom a pialas es a drogozas ugyanugy megy a sorkatonasag nelkul is, sot.

A fizikai rehab idejenek semmi koze a katonasagban szerzett kepessegek megtartasahoz.

Mar az is hatalmas segitseg, hogy ha baj van akkor nem a nullarol kell elkezdeni az emberek kikepzeset. Lehetne egy jo alapozot csinalni. Svajcban van olyan modell ami mukodik.
Ehhez nem kell kollégistának lenni. Nekem igényem van arra, hogy rend legyen körülöttem.