Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
17 035
62 388
113
A gözgép bevezetésével kapcsolatos olcsó tömegtermelés lehetövé tette az Europân kivüli versenytârsak kiszoritását a piacokról ( pl az addig vezetö indiai textilipar tönkrement...) és a sajât termékek elterjesztését vilâgszerte.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
20 225
35 557
113
Én azt a protestáns munkaetikának tudom be.
Egy folyamatot vagy annak eredményet nehéz leegyszerüsíteni egyetlen okra, de kétség kívűl szerepet játszott a protestáns világkép is.
De ha mindenáron egy okot akarunk megnevezni, az ugyanúgy lehet a gőzgép feltalálása ami elindította az ipari forradalmat, ami egybe esett a gyarmatokból származó tőkefelhalmozással...
De ugye még a gőzgép megszületesét se lehet egy emberre leredukálni.
Ez a könyv ezt a kérdést boncolgatja
https://kupdf.net/download/miert-buknak-el-nemzetek_5afe250ee2b6f5886233dfa9_pdf
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 298
4 785
113
A "ruszki" az un. RUSZ örökséget is magábafoglaló gúnynév, ami magába foglalja a SZU összes állampolgárát, így az ukránt is.
Ez is igaz, bár eredetileg etimológia szerint a "rusz" nem szláv népcsoportot jelöl, hanem valamelyik északi "evezős nép"-et... Csak később lett az ő népnevük.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
17 035
62 388
113
Most hallom Szenes Zoltán volt vezérőrnaggyal beszélgetést az inforádión.
Hát.... érdekes a véleménye.
Halotta már valaki?
 
T

Törölt tag

Guest
PR0HxxL.jpg
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
17 035
62 388
113
Röviden:Eddig én nem hallottam ennyire az oroszokat minden szempontból lekicsinylő véleményt egy szakértőtől sem. Aztán meg valahogy olyan flegmán beszél, hogy nehéz elhinni, hogy altábornagy volt. És vasmegyei a tájszólása. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
20 357
27 276
113
Azért nem a humorba, mert ez feature, nem bug.
since-1945h-all-british-tanks-have-come-equipped-with-tea-1169139.png



Röviden:Eddig én nem hallottam ennyire az oroszokat minden szempontból lekicsinylő véleményt egy szakértőtől sem. Aztán meg valahogy olyan flegmán beszél, hogy nehéz elhinni, hogy altábornagy volt. És vasmegyei a tájszólása. :)
Attól, hogy van vasi tájszólása még lehetett altbnagy.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
17 035
62 388
113
Az érdekelne, hogy hallotta-e más már és mi a véleménye róla. Tiszta kiváncsiság, mert vezérkari főnök volt Szenes 2003-2005.Talán valamelyik katona itt a fórumon?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
17 035
62 388
113
Iráni drónok ára:
Az ujsâgok egy része 800usd árat emlit mint az irâni Shahed 136 drón ára, mâs forrâsok az árat 20000 usd-re becslik. Ez tünik valószinübbnek, szerintem.
A 800 usd egyértelmüen lehetetlen, mert a drónokba beépitett motor, egy
kètütemü Rotax 912 s,( vagy annak egy kinai klónja) ami eredetileg ultrakönnyü repülögépek céljára készült, már 15000 usd körül kerül. Van ugyan egy kinai mâsolata a motornak, az sem sokkal olcsóbb. Tengerbe zuhant drónokban a motoron ott van nagy betükkel a Rotax név és a szériaszám.
A Rotax ezt a motort 1984 óta gyârtja és eddig kb 56000 darabot adtak el belöle.
A Rotax most kutatja, hogy Irán honnan szerezte be ezeket a motorokat.
Elnézèst, a szóban forgó motor nègyütemü.
 
  • Tetszik
Reactions: Miskolci Ogre

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
8 294
53 537
113
Az érdekelne, hogy hallotta-e más már és mi a véleménye róla. Tiszta kiváncsiság, mert vezérkari főnök volt Szenes 2003-2005.Talán valamelyik katona itt a fórumon?
Meg hallgattam de minek, egy újdonságot mondott az "armata motorja svéd" .
A többire no komment, ettől a Resperger is értelmesebb dolgokat szokott mondani.
 

Miskolci Ogre

Well-Known Member
2019. december 21.
7 604
26 455
113
2008 válság után 2013/14 tájáig az egész építész kivitelező szakma a túlélésről szólt.
Csodálatos! Sok évnyi NERezés , Lölőzés , Orbánozás és stadionozás után belátod , hogy a stadionok egyik legfontosabb feladata a Magyar építőipar túlélésének segítése volt . Ha nem lettek volna akkor itthon ma mindent is csak külföldi építőipari cégek építenének .
 

Miskolci Ogre

Well-Known Member
2019. december 21.
7 604
26 455
113
Nincs Társadalom biztosítás az alaptörvény óta.
Fizetsz egy adót, és az állam nem köteles semmilyen ellenszolgáltatást, eü. nyugdíj biztositani.
Ez így ebben a formában nem igaz! Köteles ellenszolgáltatást nyújtani a befizetések után de már az alkotmányból kikerült ez a tétel . Így állami de nem alkotmányos kötelesség .
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 475
5 294
113
Mai Index hülyeség rovat: "A finomított fehér cukorral a fő baj az, hogy a természetben előforduló növények cukortartalma lényegesen alacsonyabb, mint a bolti fehér cukoré. A cukorrépa cukortartalma 18, a finomított cukoré 95 százalék! Az emberi szervezet nem tudja feldolgozni ezt a rengeteg felesleges cukrot, ami így megreked, jön az elhízás és a betegségek." Ez így, bum bele az arcunkba. Érted, az aranyérc aranytartalma kisebb, mint az aranygyűrűé. Nooormális? Amúgy a cukor tényleg nem tesz jót, de ettől még lehet(ne...) értelmes mondatokat is megfogalmazni.