Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 295
113
Nem kötekedésképpen, csak mert érdekel kérdem:
Magyar ember, miért írkál olyanokat, hogy Isten óvja az angolok királyát? Az természetes, hogy ha egy alattvaló, egy nemzetközösségi tag, egy angol teszi ezt; de egy magyarnak ez, hogy jön?
II. Erzsébet egészen különleges életútja és kisugárzása lehet az egyik oka szerintem. A kicsivel több, mint 70 éves uralkodása során a neve egybeforrt a monarchiával és magával Nagy-Britanniával. Azzal a sztoikus nyugalommal és fensőséges, ám valahogy mégis közvetlen, emberi stílussal került közel az emberekhez. Szerintem ez nemzetiségre való tekintet nélkül értelmezhető és érthető dolog.
Amikor olvastam, hogy elhunyt, rajtam is egy furcsa érzés lett úrrá. Pedig semmi közöm se hozzá, se a birodalmához. Egyszerűen olyan egyértelmű volt, hogy Nagy-Britannia = II. Erzsébet. "A királynő" = II. Erzsébet. Ő egy biztos pont volt, ám most fel kell fogni, hogy nincs többé.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Mint Angliában élő magyar nem mondanám azt, hogy Isten Éltesse a Királyt! Mert abban a minőségben ez nem értelmezhető, hiszen nekem nem az uralkodóm. Mint Britt állampolgár mondhatom. Viszont. Amíg a királynő, és azt hiszem ebben mindenki egyetért, abszolút rászolgált a tiszteletre, és a gyász valóban majd mindenkinél őszinte, addig III. Károly, legalább is egyelőre, inkább egy fekete ló. Az eddigi ténykedése eléggé megosztó. Egyik oldalról nagyon sokan nem felejtették el neki Dianát. Természetesen ment a találgatás az elmúlt minimum két évtizedben, hogy lemond e és átadja e a trónt Vilmosnak, de mint látható ez nem történt meg. Most azt hiszem mindenki arra vár, hogy milyen lesz mint uralkodó. Talán az megmásítja a róla kialakult képet.

Ami meg az angolul nem helyesen tudó kinti magyarokat illeti: Én sem kedvelem, amikor valaki "eljátsza", hogy mekkora angol, amikor valaki Sir-nek hívja magát, a nélkül, hogy megilletné ez (még nem találkoztam azzal, hogy valaki magyarul mondjuk báró címet használná mint előtagot, hogy mutassa, hogy mekkora magyar). Amikor valaki angolabb az angoloknál (pláne, hogy valószínűleg soha nem élt itt ;)). De, a helyesírás, hát az egy érdekes dolog, főleg annak fényében, hogy magyarul sem igazán tudnak sokan helyesen írni. (Én sem...)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Mint Angliában élő magyar nem mondanám azt, hogy Isten Éltesse a Királyt! Mert abban a minőségben ez nem értelmezhető, hiszen nekem nem az uralkodóm. Mint Britt állampolgár mondhatom. Viszont. Amíg a királynő, és azt hiszem ebben mindenki egyetért, abszolút rászolgált a tiszteletre, és a gyász valóban majd mindenkinél őszinte, addig III. Károly, legalább is egyelőre, inkább egy fekete ló. Az eddigi ténykedése eléggé megosztó. Egyik oldalról nagyon sokan nem felejtették el neki Dianát. Természetesen ment a találgatás az elmúlt minimum két évtizedben, hogy lemond e és átadja e a trónt Vilmosnak, de mint látható ez nem történt meg. Most azt hiszem mindenki arra vár, hogy milyen lesz mint uralkodó. Talán az megmásítja a róla kialakult képet.

Ami meg az angolul nem helyesen tudó kinti magyarokat illeti: Én sem kedvelem, amikor valaki "eljátsza", hogy mekkora angol, amikor valaki Sir-nek hívja magát, a nélkül, hogy megilletné ez (még nem találkoztam azzal, hogy valaki magyarul mondjuk báró címet használná mint előtagot, hogy mutassa, hogy mekkora magyar). Amikor valaki angolabb az angoloknál (pláne, hogy valószínűleg soha nem élt itt ;)). De, a helyesírás, hát az egy érdekes dolog, főleg annak fényében, hogy magyarul sem igazán tudnak sokan helyesen írni. (Én sem...)
Ez nem kívánságműsor, hogy rászolgál-e vagy nem, aztán majd jól eldöntjük.

A második felét meg magamra véve, nem magamat nevezem így, hanem -mások által- 'rámaggatott' becenév.
Aminek nyilván volt/van oka.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
A mai nap várható eseményei:

Today King Charles III will travel from Balmoral to London with his wife, Camilla, now Queen Consort.

More details have yet to be confirmed, but here's what we can expect will happen throughout the day:

  • The new King will hold an audience with Prime Minister Liz Truss at Buckingham Palace
  • Parliament will gather at noon for MPs to pay respect to the Queen
  • Also at midday bells will toll in tribute to the Queen at Westminster Abbey, St Paul's Cathedral and Windsor Castle
  • At 1pm, gun salutes will be fired in Hyde Park and elsewhere
  • The prime minister and other senior ministers will attend a remembrance service at St Paul's Cathedral
  • The government is expected to confirm the period of national mourning
  • The King is due to make his first televised address to the nation as head of state

III.Károly királyt a holnapi napon kiáltják ki hivatalosan uralkodónak

 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Mert uralkodó. Én, mint monarchista megadom a tiszteletet neki is, és minden uralkodónak.
Ez most -megint patetikus lesz, de szvsz jóval több volt, mint egy királynő.
Nem csak saját alattvalóinak, hanem számtalan embernek testesítette meg az állandóságot, volt biztos pont.
Mi mennyi történt élete alatt a '20as évek óta, mekkorát változott a világ, de egy dolog biztos volt: ő a királynő.
Átvezette egy teljesen új korba népeit, a birodalmi időkből a Nemzetközösségbe. Amelynek létrejötte
és működése leginkább neki köszönhető.
Nemcsak generációk között alkotott hidat, hanem történelmi korok között: több, mint 100 év telt el első és az utolsó
miniszterelnöke születése között...
Államfők kérték tanácsát, nem csak Britanniából.
Mindeközben megmaradt egy roppant szerethető, mindig mosolygó embernek.
Hiányozni fog. Nagyon.
306041339_10224976824100070_9019680971586071941_n.jpg
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ez most -megint patetikus lesz, de szvsz jóval több volt, mint egy királynő.
Részemről azért nincs rajongás az irányába. Egyszerűen őt is, és az új uralkodót is megilleti, a rangjuknak járó tisztelet. És mivel, ők magukat Isten kegyelméből uralkodó monarchiáknak tartják, így jár az Isten óvja a királynőt/királyt számukra, főleg ilyen helyzetben.

Mindeközben megmaradt egy roppant szerethető, mindig mosolygó embernek.
A saját magánvéleményem az, hogy borzasztó lehetett neki végig nézni, ahogy összeomlik a Világbirodalom. Anno IV. Károly bele is halt a birodalma bukásába. Így mindenképpen becsülendő volt tőle, hogy ennek ellenére is megmaradt, egy alapvetően pozitív szemléletű embernek. Habár az utódja már messze nem ennyire szimpatikus ember, de kérem Istent, hogy adjon neki bölcsességet az uralkodáshoz.
 
W

Wilson

Guest
Részemről azért nincs rajongás az irányába. Egyszerűen őt is, és az új uralkodót is megilleti, a rangjuknak járó tisztelet. És mivel, ők magukat Isten kegyelméből uralkodó monarchiáknak tartják, így jár az Isten óvja a királynőt/királyt számukra, főleg ilyen helyzetben.


A saját magánvéleményem az, hogy borzasztó lehetett neki végig nézni, ahogy összeomlik a Világbirodalom. Anno IV. Károly bele is halt a birodalma bukásába. Így mindenképpen becsülendő volt tőle, hogy ennek ellenére is megmaradt, egy alapvetően pozitív szemléletű embernek. Habár az utódja már messze nem ennyire szimpatikus ember, de kérem Istent, hogy adjon neki bölcsességet az uralkodáshoz.
Azt nem tudom hogy a birodalom összeomlását, hogyan élte meg, de az biztos, hogy egy letűnt kor utolsó (hírmondó) uralkodója volt, és egy személyben testesítette meg a brit monarchiát és számomra is jól látható volt hogy igyekezett megtartani ebben a folyamatosan változó korban a monarchia intézményét ezért és azért mert nagyon szép kort ért meg tőlem jár neki a tisztelet....
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Részemről azért nincs rajongás az irányába. Egyszerűen őt is, és az új uralkodót is megilleti, a rangjuknak járó tisztelet. És mivel, ők magukat Isten kegyelméből uralkodó monarchiáknak tartják, így jár az Isten óvja a királynőt/királyt számukra, főleg ilyen helyzetben.


A saját magánvéleményem az, hogy borzasztó lehetett neki végig nézni, ahogy összeomlik a Világbirodalom. Anno IV. Károly bele is halt a birodalma bukásába. Így mindenképpen becsülendő volt tőle, hogy ennek ellenére is megmaradt, egy alapvetően pozitív szemléletű embernek. Habár az utódja már messze nem ennyire szimpatikus ember, de kérem Istent, hogy adjon neki bölcsességet az uralkodáshoz.
Nagyon sokaknak -talán főleg azoknak, akik mélyen belülről monarchisták is, egy anya/nagymama pozíciót is betöltött.
Ki lehet ezt nevetni, de olyan valaki nem fogja megérteni, aki nem leg belülről érzi így. Érezte és ami
érzést a nagy üresség vette át tegnap este óta.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nagyon sokaknak -talán főleg azoknak, akik mélyen belülről monarchisták is, egy anya/nagymama pozíciót is betöltött.
Mivel sosem volt uralkodóm, így ilyen érzéseim nincsenek vele kapcsolatban, de el tudom fogadni, hogy sokaknak ezt testesítette meg.
Ki lehet ezt nevetni, de olyan valaki nem fogja megérteni, aki nem leg belülről érzi így
Számomra amúgy valahogy ő volt az utolsó, uralkodónak is látszó uralkodó. Szomorú vagyok, hogy elment. Kicsit olyan ez, mint amikor Ottó koronaherceg temetésén hallgattam a Császári himnuszt.
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Mivel sosem volt uralkodóm, így ilyen érzéseim nincsenek vele kapcsolatban, de el tudom fogadni, hogy sokaknak ezt testesítette meg.

Számomra amúgy valahogy ő volt az utolsó, uralkodónak is látszó uralkodó. Szomorú vagyok, hogy elment. Kicsit olyan ez, mint amikor Ottó koronaherceg temetésén hallgattam a Császári himnuszt.
Az is megindító volt, de a Kapucinus szertartás is :(
Tényleg hihetetlen, hogy mekkora erő és elszántság volt benne, a legutolsó pillanatig ellátni alkotmányos feladatait.
Pedig már kedden látszott, hogy bár töretlen a mosolya, de megviselt. Mégis összeszedte magát és kinevezte új miniszterelnökét.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Számomra amúgy valahogy ő volt az utolsó, uralkodónak is látszó uralkodó.
És a thai király, az smafu?

Meg hát, Te, mint egy pór, miként mered megítélni, hogy ki az uralkodónak látszó király. A király az király, majd Isten kegyelméből eldönti, hogy mi az, ami uralkodónak látszik. Mi ez kérem, republikánus kívánságkosár?
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
És a thai király, az smafu?

Meg hát, Te, mint egy pór, miként mered megítélni, hogy ki az uralkodónak látszó király. A király az király, majd Isten kegyelméből eldönti, hogy mi az, ami uralkodónak látszik. Mi ez kérem, republikánus kívánságkosár?
A thai király eléggé érdekes figura, meglehetősen népszerűtlen a nép körében, ellenben az apjával, akit viszont imádott a népe. Mellékesen volt szerencsém személyesen találkozni vele. Részben egy modern laza csávót játszik, részben meg olyan dolgokat követel meg az alatvalóitól, ami már Ferenc József szerint is ódivatú volt.

És ettől még a király az király. A Thai is, a Svéd is stb. Csak valahogy a viselkedésükből hiányzik a méltóság.
De nem fogod érteni, hogy számomra a királyság, mint eszme tisztelt, a királyról, mint emberről meg van véleményem.
II. Erzsébet minden mozdulatából sugárzott valami ma már elfeledett, régmúlt kor méltósága. Ahogy amúgy Ottó főhercegben is.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A thai király eléggé érdekes figura, meglehetősen népszerűtlen a nép körében, ellenben az apjával, akit viszont imádott a népe. Mellékesen volt szerencsém személyesen találkozni vele. Részben egy modern laza csávót játszik, részben meg olyan dolgokat követel meg az alatvalóitól, ami már Ferenc József szerint is ódivatú volt.

És ettől még a király az király. A Thai is, a Svéd is stb. Csak valahogy a viselkedésükből hiányzik a méltóság.
De nem fogod érteni, hogy számomra a királyság, mint eszme tisztelt, a királyról, mint emberről meg van véleményem.
II. Erzsébet minden mozdulatából sugárzott valami ma már elfeledett, régmúlt kor méltósága. Ahogy amúgy Ottó főhercegben is.
Igazából fogalmad sincs, hogy mit értek, s mit nem attól, hogy mit kérdezek. De végül is ez teljesen érdektelen is. ;) :)