Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 418
5 023
113
Lehet részben igazad van.
Én minden esetre úgy érzem, hogy olyan - mondhatni történelmi- eseményeknek lehetünk most tanúi,
amik nem jutnak ki minden generációnak.
Egyébként meg ez egy all-in topic szvsz, úgyhogy még csak nem is offoltam szét semmit.
Illetve a Tiéd is csak 1 meglátás, ahogy az enyém is.
Azzal nincs is baj, ha megemlékezünk róla. Annyira azért nem történelmi az esemény, különlegesnek különleges, mert ilyet még egyikünk sem élt meg, de nem történelmi. Az Egyesült Királyság életében a királyság intézménye már rég nem annyira jelentős. Szimbolikusnak szimbolikus, hagyományok része, jogilag, politikailag is van némi jelentősége, de tényleges hatalmi tényezőként már senki sem számol vele. Jelképezi a nemzetet, ez tény. Akárcsak a Szent Korona. (Egyik sem mindenki számára, igen.) De az angol király halála és egy új király trónra lépése már nem történelem formáló esemény.

A gond az, hogy gyakorlatilag a BBC élőt tolod ide egy az egyben (ok, sarkítok).
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Azzal nincs is baj, ha megemlékezünk róla. Annyira azért nem történelmi az esemény, különlegesnek különleges, mert ilyet még egyikünk sem élt meg, de nem történelmi. Az Egyesült Királyság életében a királyság intézménye már rég nem annyira jelentős. Szimbolikusnak szimbolikus, hagyományok része, jogilag, politikailag is van némi jelentősége, de tényleges hatalmi tényezőként már senki sem számol vele. Jelképezi a nemzetet, ez tény. Akárcsak a Szent Korona. (Egyik sem mindenki számára, igen.) De az angol király halála és egy új király trónra lépése már nem történelem formáló esemény.

A gond az, hogy gyakorlatilag a BBC élőt tolod ide egy az egyben (ok, sarkítok).
Szerintem alábecsülöd a szimbólumok erejét.

És Téged pont ez a pár postom zavar, a biztpol topicok bármelyikében körbenéztél mostanában?
De biztos ezekkel küldtem el ismeretlen fórumtársaim a pcsába, osztottam meg fake információkat, hergeltem vmilyen irányba.
Értem.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 418
5 023
113
Szerintem alábecsülöd a szimbólumok erejét.

És Téged pont ez a pár postom zavar, a biztpol topicok bármelyikében körbenéztél mostanában?
De biztos ezekkel küldtem el ismeretlen fórumtársaim a pcsába, osztottam meg fake információkat, hergeltem vmilyen irányba.
Értem.
Nem becsülöm alá, de sajnos ma már egyre kisebb a jelentőségük. Nem, és ezeket nem is állítottam.
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 701
55 584
113
A (szerintem) kicsit túltolt angolsàgod zavaró. Nem kellene erőltetni. :) No offence!
Ettől fûggetlenûl sok jó, èrdekes tartalmat hozol ide. Jó, hogy itt vagy!
PS: Pàr évet dolgoztam a Londonban anno dazumal, Hampton Court közelében laktunk.Birom az angolok klasszikus oldalàt, ami manapsàg sajnos már szinte nem lètezik. A Trooping the Colourt soha nem mulasztom el ( persze TV-ben...).Ennek időpontja most vàltozni fog, mert 3. Károlynak a szûletésnapja a mërvadó ezentúl?
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG and Ramzana

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 903
27 637
113
Mitől lettél volna nyugodtabb? Mi változott volna, ha Károly gépe belefúródik a földbe? Akkor a bankjegyeken nem III. Károly, hanem a fia arcképe jelenik meg a jövőben. Bocs de ez már tényleg elmebeteg.
Mondjuk a reptér -> Buckingham palota út érdekesebb volt. a forgalmat se állították meg. Ha egy kamionos ráhúzza a zászlós autóra, a gorillák annyit tudtak volna csinálni, h kiszállnak, és agyonlövik a sofőrt utólag.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
A (szerintem) kicsit túltolt angolsàgod zavaró. Nem kellene erőltetni. :) No offence!
Ettől fûggetlenûl sok jó, èrdekes tartalmat hozol ide. Jó, hogy itt vagy!
PS: Pàr évet dolgoztam a Londonban anno dazumal, Hampton Court közelében laktunk.Birom az angolok klasszikus oldalàt, ami manapsàg sajnos már szinte nem lètezik. A Trooping the Colourt soha nem mulasztom el ( persze TV-ben...).Ennek időpontja most vàltozni fog, mert 3. Károlynak a szûletésnapja a mërvadó ezentúl?
None taken.
Kösz azért.
A Trooping the Colour Edward VII. óta van júniusban.
Az ő születésnapja -ahogy Károly III.-é is-novemberben volt/van.
(Őfelsége születésnapja április 21-én volt egyébként)
Szvsz ezután is marad a június eleji, szombati nap.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
01.jpg
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Charles III, by the grace of god of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland and of his other realms and territory, King, head of the commonwealth, defender of the faith.
God Save the King !

01.jpg

(mielőtt idegállapotba kerülnek a republikánusok - mára ennyi)
 
  • Vicces
Reactions: enzo and papajoe
M

molnibalage

Guest
Youtube ma feldobta ezt:

Hirtelen Handras csobánkás fatüzelésű/szemétégető disztópiás videója jutott eszembe ...
Én ez a videót a "nem próbáld utánam csinálni" kategóriába tenném.
És csakis kültéri, jól szellőző helyen.
Az, hogy jogszabályilag ok-e, azt végképp nem tudom.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 575
11 175
113
Ha van kutyád és a Bravecto, Nexgard spectra vagy Simparica trio valamelyikével kezeled, lehet hogy rosszul teszed. Az FDA idegrendszeri és májkárosodás veszélyére figyelmeztet, mert mindhárom itthon is kapható készítmény tartalmaz izoxazolint.

 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 976
93
Ha van kutyád és a Bravecto, Nexgard spectra vagy Simparica trio valamelyikével kezeled, lehet hogy rosszul teszed. Az FDA idegrendszeri és májkárosodás veszélyére figyelmeztet, mert mindhárom itthon is kapható készítmény tartalmaz izoxazolint.

Köszi az infót, a Nexgard-ot majdnem rám beszélte egy gyógyszertári okoska rokon "mindenre jó" címmel.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby