Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Last edited by a moderator:

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Azért elég kicsinyes dolog volt az oroszokat, a belaruszokat, sőt a KÍNAIAKAT IS eltiltani, hogy a küldöttségük fejet hajthasson.

Nem 100%, de sztem a kínaiak meg vannak hívva a hivatalos államira.
Más állami 'cég' sem megy most oda a westminsterbe.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 634
32 194
113
@Giskard
"Igen elírtam, és valóban bérbérek, csúnyán lenégereztem őket. Jól meg is szidták magamat.:D"

Ha berberek megtudnák, hogy lenégerezted őket... Az ükapádat sem irigyelném... ;)
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Bah.
Itt olyan emberek beszélnek a bajról akik közelről látják hogy mire lenne szükség, de hiába látják, ha baszhatják az egészet, elkötelezett, okos tanár nélkül lószar az egész.
(igen, én sem tudom megmagyarázni rendesen a lányomnak miért tanuljon kémiát, pedig küzdök vele a nagyanyja meg vegyész és vegyészmérnök)
Alapvetően valami kurvára félrement a világban, és gyorsulva zuhan az ész bele a gödörbe.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
gen, én sem tudom megmagyarázni rendesen a lányomnak miért tanuljon kémiát, pedig küzdök vele a nagyanyja meg vegyész és vegyészmérnök
ez nem teljesen tanár kérdés, még ha egy jó kémia tanár segíthet megszeretni az adott tantárgyat.
Ez korszellem. Egyszerűen valahogy mindig a természettudományok vannak kipécézve. És az lett a minek tanulni kategória.
Itt olyan emberek beszélnek a bajról akik közelről látják hogy mire lenne szükség, de hiába látják, ha baszhatják az egészet, elkötelezett, okos tanár nélkül lószar az egész.
Ebben teljesen igazat adok.
 
M

molnibalage

Guest
Ezt baromi jól megfogalmaztad.
Bah.
Itt olyan emberek beszélnek a bajról akik közelről látják hogy mire lenne szükség, de hiába látják, ha baszhatják az egészet, elkötelezett, okos tanár nélkül lószar az egész.
(igen, én sem tudom megmagyarázni rendesen a lányomnak miért tanuljon kémiát, pedig küzdök vele a nagyanyja meg vegyész és vegyészmérnök)
Alapvetően valami kurvára félrement a világban, és gyorsulva zuhan az ész bele a gödörbe.
Kurva egyszerű. Amikor egy felmérés szerint ma 18 alatti generációk kb. HARMADA gondolja, hogy majd ő influenszer lesz vagy akar lenni és abból terveztmegélni, hogy síkhülye és kurva unalmas életét mutogatva akar megélni.

És nap mint nap azon töprengek, amikor szakember híján a civilizáció működésképtelenné kezd válni, mert egyszerűen az alap infra karbantartásához és tervezéséhez és kivitelezéséhez nem lesz ember. Mert a valódi munka, ma már drogál.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 218
113
Kurva egyszerű. Amikor egy felmérés szerint ma 18 alatti generációk kb. HARMADA gondolja, hogy majd ő influenszer lesz vagy akar lenni és abból terveztmegélni, hogy síkhülye és kurva unalmas életét mutogatva akar megélni.

És nap mint nap azon töprengek, amikor szakember híján a civilizáció működésképtelenné kezd válni, mert egyszerűen az alap infra karbantartásához és tervezéséhez és kivitelezéséhez nem lesz ember. Mert a valódi munka, ma már drogál.


Valami nagyon félre van csúszva.
Az a legnagyobb baj , hogy ebből a közegből lesznek vezetői, döntéshozói pozícióban is.
Lásd. a sötétzöld kretének
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Kurva egyszerű. Amikor egy felmérés szerint ma 18 alatti generációk kb. HARMADA gondolja, hogy majd ő influenszer lesz vagy akar lenni és abból terveztmegélni, hogy síkhülye és kurva unalmas életét mutogatva akar megélni.

És nap mint nap azon töprengek, amikor szakember híján a civilizáció működésképtelenné kezd válni, mert egyszerűen az alap infra karbantartásához és tervezéséhez és kivitelezéséhez nem lesz ember. Mert a valódi munka, ma már drogál.an
Sokkal jobb régen sem volt. Nézegessél 70-es évekbeli magyar dokufilmeket.
Ugyan azt mondják, mint most:

 
T

Törölt tag 1711

Guest
Valami nagyon félre van csúszva.
Az a legnagyobb baj , hogy ebből a közegből lesznek vezetői, döntéshozói pozícióban is.
Lásd. a sötétzöld kretének

Nem kevés párhuzamot lehet amúgy felfedezni a mai sötétzöldek, blm aktivisták, genderőrültek és az egykori emo mozgalom rajongói között...

Akkor csak röhögtük a világfájdalmon való vergődésükön, de közben szociális hálókon már ment a fiatalok agymosása és csordába terelése.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Na, ma is sikerült az Index-nek.: Akkora az infláció, hogy új pénzeket kell kibocsátani? Ebben a cikkben van egy mondat: "Amikor a legnagyobb címletünk bevezetésre került, akkor a GDP 70 százalékos növekedési pályán volt, és a növekvő készpénzforgalommal magyarázták a forgalomba helyezését" Megnéztem a hivatkozott cikket (24.hu) és ott is ez van, csak másik részen. Senkinek nem tűnt fel? Azóta Németország hozzánk jár életszínvonalat nézegetni...

Másik hír: Rejtélyes kék valami ül a tenger fenekén Címlapon a felvezető: Akár még idegen civilizáció küldötte is lehet.

A hírben egy fia szó nincs idegen civilizációról, egy szimpla taxonómiai probléma.