Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Ennyit tud az S-200-ra :)
K-pkiv-g-s.jpg
Köszi, hogy megnézted, akkor megnézhetem egy más repüléses témára.
De ez tökéletesen mutatja a korlátokat. A generic jellegű művészmunkát teszi máshova ez, de nagyon specifikus dolgokat aztán nem.
Ez közelében nincs annak, amit akarnék. Konkértan fel sem ismerhető, hogy ez micsoda ahhoz képest, aminek lennie kéne.

Tisztán látszik rajta, hogy am nem létezik, azt nem tudja létrehozni. Ez az, amire egy valódi művész képes.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Mike

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
775
1 969
93
Tisztán látszik rajta, hogy am nem létezik, azt nem tudja létrehozni. Ez az, amire egy valódi művész képes.
Kipróbáltam hogy tud-e nagyon egyszerű logo-t generálni, de még azt a szöveget sem tudta "leírni" amit a logo alá akartam. Lassan 20 éve gyártanak olyan szoftvereket ami a kézírást is átalakítja, ez még a begépelt szöveget sem tudta... És akkor még nem beszéltünk fotó minőségről, vagy vektorgrafikáról... Nagyon messze vagyunk hogy ez működőképes technológia legyen.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
Jó, hát kérem ez buta, mint a segg.
A legalapvetőbb, legpopulárisabb vadászgéppel egy halál egyszerű kép megrajzolására is képtelen.
Nem egy jelenetet, csak azt kértem, hogy rajzoljon le egy F-15 Eagle-t. Képtelen rá.

Szerinte ez F-15 Eagle. És ez nem az, hogy szarul paraméterezem.
Nem kértem semmit. Rajzoljon le egy F-15 vadászgépet. Ennyi. Leszarom a hátteret, bármit. Nézzen ki első körben annak, amit.
Mintha kérném, hogy rajzoljon le egy Skoda Octáviát és rajzol helyette egy random valamit.
molnibalage_F-15_Eagle_fighter_65c1c9a4-c414-4838-81ad-003eb7033706.png


A Skoda Octavia, piros és kocsira első körben ezt adta. gy kb. autó, de összeségében nem stimmel.

molnibalage_Skoda_Octavia_car_red_f884c269-2025-486a-a02c-4cc7e9e68a24.png


Itt M1 tank lövegével tüzelést akartam. Nem érti meg, a környeztre húzta rá a tüzelés, ez pedig már a második variáció.
Az alapformát nem érti.

molnibalage_m1_abrams_tank_urban_environment_fire_gun_040cd9c9-811c-40dc-bca9-0294a1c1e822.png


Próbáljuk újra a gunfire szó, és tank, meg treeline. Kb. a treeline-t tudta értelmezni.

molnibalage_m1_tank_gunfire_at_tree_line_ac9674cf-adca-4990-be3e-cea1a57fe722.png



Kb. azt tudja a cucc, amit sejtettem. Azon művészi víziók egy részének értelem nélküli összemixelésére, amit igazi művész csinált meg.
Halál egyszerű jól körülírható, égháttérben fotózitt kicsit is seciális tárgyat sem tud megrajzolni.

Értem én, hogy a többség sci-fi, RPG és random nature és egyéb elemekre használja, de ott eleve adott a séma és művészi vízió és a full random eredmény is szép. De én egy ADOTT tárggyal akarok valamit, akkor a jelek szerint erre képes. Még úgy kb. eredményre se.

Arra tényleg jó, hogy kártyajáték kb. kártya grafikáját legyártja vagy n+1 RPG NPC képét, de hát olyan is lesz mind. Csak egy átmókolt eredménye egy már létező valaminek. Egy átlag középszerű eredményre, fillermnek jó. De egy fő karaktert ezzel nem rajzoltatnék meg részleteiben azt fix. Mert nem lesz az PONTOSAN olyat, amit akarok. Semmit nem tud megrajzolni, amihez hasonló nincs.
Mivel HT eszközökről képek vannak, ezzel kb. meg is szívta.

És akkor ahogy írták. Ha ezt én wireframeban akarnám, mert cool prospektushoz kell, akkor IJ. Lövése sincs egy tárgy 3D formájáról.
Stb.

Persze az égő városos kép, mint művészi impresszió a háborúról szép? Igen.
Ezt akartam látni a képen? HÁT KURVÁRA NEM.

Ez eddig egy érdekes játék, de szerintem ez a grafikusok munkáját minimális szorítja ki és kb. tényleg az, hogy a fogalmatlan vevőtől megkérik, hogy "kb erre gondolt"? Többre nem alkalmas ez. Szerintem.
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: Mike and BJani
M

molnibalage

Guest
Aztán akartam vele egy képet, akkor legyen random RPG átvezetőhöz, ami egy csatamezőt ábrázol, csata utánl.
Halottak, csontok, holló, stb.

Ez lett a vége, mert a battlefield szóról a játékra gondolt és nem valódi csatamezőre az egyiknél.
De a többinél is élőhalottak rajzolt és nem holttesteket...

molnibalage_fantasy_battlefield_massacare_defeat_corw_skull_12a68206-a580-4b91-9edf-d0d3d33e507d.png


Második nekifutásra. A jobb alsó talán közel...
...lenne az egészhez, mikor beleírtam, hogy not dark és light.
Jah, hogy témában olyan rajz ritka, ergo nem tudja mit kéne tennie.
Csak másolni tud abból, ami van. Egy fantasy témában se tudta közelébe sem rajni annak, amit akartam.

progress_image_87_210c32d8-3535-43af-ae91-22367f305022.webp


Ez legfeljebb művészi víziók, alapvető színvilágra megy, de kb. még arra sem.
Szóval ez az izé FÉNYÉVEKRE van arról, hogy mutatok neki egy képet és akkor légyszi, csak a körvonalrajzát csináld meg.
Amit egy MAJOMNAK meg lehet tanítani talán.

Ez szinte értelem nélkül mixel össze dolgokat, amivel a random fogalmatlant elvakítja.
De ennek semmi köze nincs a művészhethez, meg értelemhez sem.
Ha az alap dolgot sem érti, amit mondasz, akkor finomítani sem lehet rajta...
 
M

molnibalage

Guest
De akkor legyen II vh téma is,

Amerikai gyalogos rohamot akartam az erdőből ki.
Még az irányt sem élrtette meg, embereket nem tud rajzolni, még egyenruha specifikusság nélkül sem.

molnibalage_world_war_2_US_infantry_charge_woods_rifleman_comba_6cdfb372-8bcf-42ba-b509-7b3b6fe1a505.png


Mutass akkor amerikai lövészt, feleszereléssel. Ez a finomított kép már...
molnibalage_world_war_2_american_infrantry_gear_uniform_weapons_7ff282b7-042b-4784-b4e0-1800111be100.png


De még halál generic tájképet sem tudtam közelítőleg sem 15 szóval leírni vagy 6-tal, hogy kb. az legyen, amit akarok.
Ez egy értelem nélküli mixelő cucc. Ha nincs meg elemeiben máshol az, amit kéne, akkor semmit nem tud tenni.

De mondjuk egy RPG-be akarok egy macskás fiatal szőke nőt, mert a háziállata?
Azt érti, mert ezekhez van mintha, de az arca akkor sem olyan, amit ÉN szeretnék.
De egy random NPC-nek ez ok. Kb. ennyit tud.
Csak a jobb szeme nem jó, a bal se nagyon stimmel, a vállai anatómiailag szarok, stb.

jesus_Blonde_girl_holding_cat_portrait_ultra_realistic_highqual_fe953c20-b40f-46f1-87f5-5766d13286cc.png
 
M

molnibalage

Guest
Robot Tom Cruise? Rohadtul nem ezt akartam, de nem érette meg ezt sem.
De még formára se stimmel.

molnibalage_tom_cruise_metallic_face_robot_portrait_android_met_4ee6c53e-6763-4891-822a-8bf30036c9a6.png


Mad Max környezetes Fox Mulder, ahogy fegyvert tart a kezédben badass módon?
A jobb alsó kép mutatja azt, hogy fogalma nincs mit csinál. Mixel, agyatlanl. Az arforme se stimmel.
Ha nem írnám oda itt, senki nem jönne rá kit ábrázol.

molnibalage_fox_mulder_mad_max_sunglass_holding_gun_badass_83bebaed-547d-49fc-8d09-8c2bc0a96ad0.png
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
775
1 969
93
Szóval ez az izé FÉNYÉVEKRE van arról, hogy mutatok neki egy képet és akkor légyszi, csak a körvonalrajzát csináld meg.
Amit egy MAJOMNAK meg lehet tanítani talán.
Pedig sokan elhitték hogy most aztán tehetségesnek tűnhetnek instán :D Ez azt tudja amiből pont elég van, minőség nélküli tömeg fosh... de még azt sem. Ami pár dollárért nincs fent stock oldalon, valamivel drágábban bérelhetsz tehetséges amatőröket pl Deviantart-on, vagy ha komoly projekt van, ott az Artstation a szakma krémjével.
 
M

molnibalage

Guest
Ja, semmilyen vadászgépet nem tudtam lerajzoltatni vele.
Mindig az alaphoz hasonlót adott ki.
És ezen paraméterezéssel se lehet javítani.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Ennyit tud az S-200-ra :)
K-pkiv-g-s.jpg
Jobban kell irányítani. Szerinted az átlagember mit tudna egy S-200 ról rajzolni, ha arra kérnéd meg?

Kipróbáltam hogy tud-e nagyon egyszerű logo-t generálni, de még azt a szöveget sem tudta "leírni" amit a logo alá akartam. Lassan 20 éve gyártanak olyan szoftvereket ami a kézírást is átalakítja, ez még a begépelt szöveget sem tudta... És akkor még nem beszéltünk fotó minőségről, vagy vektorgrafikáról... Nagyon messze vagyunk hogy ez működőképes technológia legyen.
Mert teljesen más elven működik. Teljesen működőképes technológia, megfelelően használva.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
M

molnibalage

Guest
Jobban kell irányítani. Szerinted az átlagember mit tudna egy S-200 ról rajzolni, ha arra kérnéd meg?
Nem tudod irányítani jobban.
Mondtam neki is, hogy S-300, SA-10 Grumble, air defense.
Faszságot rajzolt. Egy random repülő rakétát, amikor azt nem is kértem.

Amikor leírod, hogy F-15 Eagle figther aircraft és az kapod, amit fent, akkor mit akarsz irányítani?
Egész egyszerűen nem érti meg.

SEMMILYEN vadászgépet és haditechnikai ezközt nem tudott még jellegre sem megrajzolni.
A tanuló algoritmust ilyen képek közelébe sem engedték. Ilyen random art képekre eresztették rá, azokat kb. tudja másolni és mixelni.
Nagyon kb. és nagyon szarul. Ha nincs hasonló sem, akkor kész, nagyhalál.

Ja és igen, mert megnéz egy fotót róla és legalább a körvonalát felismeri.
Ez a TÉMÁT sem érti meg.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Ez legfeljebb művészi víziók, alapvető színvilágra megy, de kb. még arra sem.
Szóval ez az izé FÉNYÉVEKRE van arról, hogy mutatok neki egy képet és akkor légyszi, csak a körvonalrajzát csináld meg.
Amit egy MAJOMNAK meg lehet tanítani talán.

Ez a videó szerintem jól összefoglalja a dolgot:

Nekem az jött le, hogy arra képes amire egy ember tudatalattija, amikor éppen nincs formában. Álom/rémálom képeket generál szürrealista stílusban.
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Azért tényleg vannak paraméterezési trükkök, ez a hapsi egész jókat csal elő belőle. Tény, hogy fantáziavilágokkal dolgozik, és nem haditechnikával, de vannak területek, ahol használhatónak tűnik.

 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán
M

molnibalage

Guest
Ez a videó szerintem jól összefoglalja a dolgot:

Nekem az jött le, hogy arra képes amire egy ember tudatalattija, amikor éppen nincs formában. Álom/rémálom képeket generál szürrealista stílusban.
Ezt én linkeltem anno és most jutottam el oda, hogy kirpbróéltam. Túlhypolt.
A videóban felvázolt dolgokra sem képes. Csak ő pont annak a kis szeletét használta, ahol van miből másolni.
Én is art fantasy-t akartam és látod, egy oldalról ránézett Paladinnál sem értette mire gondolok...

Azért tényleg vannak paraméterezési trükkök, ez a hapsi egész jókat csal elő belőle. Tény, hogy fantáziavilágokkal dolgozik, és nem haditechnikával, de vannak területek, ahol használhatónak tűnik.

Kb. ott tart ez az egész, mint ez. "Felismer egy méhet". Talán. Azon túl semmit.
Ha nincs mintája, nem tud mit kezdeni. És a jelek szerint az általam kívánt területen a bot tapasztalata pontosan 0.
 
M

molnibalage

Guest
Azért tényleg vannak paraméterezési trükkök, ez a hapsi egész jókat csal elő belőle. Tény, hogy fantáziavilágokkal dolgozik, és nem haditechnikával, de vannak területek, ahol használhatónak tűnik.

Ezek pont a jól sikerült témák, ahol van minta.
Ahol nincs, ott meg dob egy hátast. Meg azt megkérdeném, hogy hány száz próbálkozás után sikerült ez...
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
775
1 969
93
Azért tényleg vannak paraméterezési trükkök, ez a hapsi egész jókat csal elő belőle. Tény, hogy fantáziavilágokkal dolgozik, és nem haditechnikával, de vannak területek, ahol használhatónak tűnik.

De még ezek is alapvető hibákkal vannak tele amiért nem fizetne senki. Az a baj vele hogy absztrakt rajznak is xar, montázsnak meg pláne.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Ez ez tökjó téma, itt van még 10 másik, amikkel lehet próbálkozni, ha valakit érdekel a dolog:

 
  • Tetszik
Reactions: hete
M

molnibalage

Guest
Ez ez tökjó téma, itt van még 10 másik, amikkel lehet próbálkozni, ha valakit érdekel a dolog:

Bátyus us kipróbálta a MJ-t és a DALL.E-t. Egyik sem adta azt, amit várt volna.

Akartam akkor egy sima lovagot piros palástban.

  • A kardra támaszkodást nem írtam, magától hozta. Amikor előző rajznál kértem, akkor bezzeg nem értette...
  • Arcot nem akar rajzolni, akárhogy erőltettem. A kezek nem működnek itt sem.
  • Anatómiailag a bal és jobb kéz nem jó.
Ha ez csak egy kis ikon egy NPC-nek, és, ha lenne arca, akkor tényleg OK.
De bármelyik része közel van ahhoz, amit kértem? Hát, nagyon nem.

molnibalage_knight_full_armor_sword_wield_red_robe_471a2b3b-161b-4bce-9f59-8225efbbb2bc.png


De akkor legyen tényleg fantázia, római légiósnőt akartam pácélban, sisakban, hosszú hajjal.
Hát öö, nem. :)

molnibalage_roman_legionary_woman_pilum_helmet_standing_long_bl_3f623cfe-7651-41fb-a8a8-852e0e85c99b.png