Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Szerintem is, Bayer fényévekkel egyenes gerincűbb, őszintébb. Sosem rejtette véka alá hogy elfogult, mutatta a Fideszes pártkönyvét, KO meg egy olyan brandet épített fel magának, mint FÜGGETLEN OBJEKTÍV sztárriporter/a nagybetűs műsorvezető.

Mindezt egy modoros durung stílussal. Bayert már csak azért is többre tartom, mert Ő elküld pacekba a kurva anyádba...
Ja értem, bayer a sztár, de bezzeg, ha én küldök el ostoba bunkókat a halál faszára, akkor jön a stílus kártya.
Nahallod, csodaszép kettős mércéd van.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 756
28 632
113
Erre lett volna egy egyszerűbb megoldás is. A tulajdonos a lakásból bárkit kijelenthet. A rendőrök azért nem pattinthatták ki a lakásfoglalót, mert valószínűleg legalább ideiglenesen oda volt bejelentve.
Ha viszont ki van jelentve, akkor egyszerűen bejelentést kell tenni, hogy betörtek a lakásba. A rendőrnek ilyenkor ugye nem tudja bebizonyítani, hogy jogszerűen van a lakásba. Ergo be fogjak vinni az egész pereputtyot.
Amikor ez megtörténik, akkor azonnal zárcsere. A cuccokat meg kirakni a ház elé.
Vagy másik opcióként csak annyit kell nekik mondani, hogy a családsegítőt/gyermekvédelmet kihívod egy teljesen véletlen látogatásra és gyorsabban eltipliznek minthogy letedd a telefont. Jópár éve volt hasonló helyzetünk és végül ez a taktika jött be. Na meg persze utána csótányirtástól kezdve a totál fertőtlenítésen át a teljeskörű felújításig minden, mert szegény lakást sikerült háborús állapotoknál is jobban leamortozálniuk
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Aki nem szereti a népzenét, az buzi. Tudományos alapon mondom, a zenei ízlés alapján ítélkezés ugyanis a liberálisok bevált módszere, én csak eltanultam.


(további bizonyíték: akváriumuk sincs!)
És akkor mi van, ha valaki nem szereti a 'népzenét' (maximum pár dalt), viszont szereti pl Handel-t, Sting-et, a Sabaton-t ?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
És akkor mi van, ha valaki nem szereti a 'népzenét' (maximum pár dalt), viszont szereti pl Handel-t, Sting-et, a Sabaton-t ?
Te ilyen funkcionális analfabéta vagy? Vagy a logikával ennyire hadilábon állsz?

Szereti -> fasiszta
Nem szereti -> nem fasiszta -> buzi. *

Viva il Duce!

Küldöm mindenkinek aki szerint zenei ízlés alapján nem lehet ítélkezni.

* Az SA-sokkal rég leszámoltak, szóval nem kell bonyolítani a helyzetet
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 207
113
Ja értem, bayer a sztár, de bezzeg, ha én küldök el ostoba bunkókat a halál faszára, akkor jön a stílus kártya.
Nahallod, csodaszép kettős mércéd van.
Valahol, szívem mélyen, téged is kedvellek.
S ez nem vicc.

Sokkal többre tartalak hogy ilyen vagy, mint ha egy behízelgős figura lennél, aki váltig magyarázza hogy Ő aztán elfogulatlan, pedig nem.

Veled kapcsolatban főleg az volt a problémám leginkább évekkel ezelőtt - mert sokat fejlődtél az elmúlt pár évben - hogy ha nem értett veled valaki egyet valamiben, szinte azonnal bunkóba váltva vitted tovább a beszélgetést olyanokkal kapcsolatban is, akik amúgy addig a pontig megadták ismeretlenül is a tiszteletet.

S azért nem minden vitapartnered van Roni szintjén még ezen a fórumon sem, akik máshogy látnak/tudnak dolgokat mint Te.

Ettől függetlenül, a szókimondó embereket mindig is többre tartottam, mint a modoros sunyi őszintétleneket.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 756
28 632
113
Jó a cikked, érződik rajta a HTKA vízjele. Jó értelemben persze.
De @nyugger, olyan nincs, hogy "legoptimálisabb" Az optimális nem fokozható...
Köszi az észrevételt, kicsit rohanva született meg a cikk tegnap és a minőségellenőrzés részére kevesebb időm jutott. Gyorsan javítom is a szövegben :D

UPD: ééés meg is van
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 705
113
Szerintem is, Bayer fényévekkel egyenes gerincűbb, őszintébb. Sosem rejtette véka alá hogy elfogult, mutatta a Fideszes pártkönyvét,
Bayernek a népszabós időszakát azért nem tudom elfelejteni, persze mindenki változhat. És persze, a komplett Fidesz liberálisként kezdte, de Bayer őket is megtagadta 1994-ben. Azután, állítólag azért, mert Kornis Mihállyal összeveszett, visszatért az immár a "nemzeti oldalra" tartó Fideszhez és a Magyar Nemzetben osztotta az észt. A népszabós időszakáról meg azt nyilatkozta, hogy a Fidesz vezetőség tudtával ment oda és sosem gondolta komolyan, amiket akkor írt, csak beépült az ellenséghez, vagy mi. Ez az ember saját bevallása szerint most is bármikor megírná az ellenoldal publicisztikáit séróból, ez a szakmája. Ahogy a politikusnak sem kell elhinni soha, hogy őszinte.
KO meg egy olyan brandet épített fel magának, mint FÜGGETLEN OBJEKTÍV sztárriporter/a nagybetűs műsorvezető.
Ez mindig is így volt, a balliberális sajtó mindig a "függetlenobjektív" mezben tetszelgett, a jobboldali meg vállaltan elfogult volt.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 705
113
Erre lett volna egy egyszerűbb megoldás is. A tulajdonos a lakásból bárkit kijelenthet. A rendőrök azért nem pattinthatták ki a lakásfoglalót, mert valószínűleg legalább ideiglenesen oda volt bejelentve.
Ha viszont ki van jelentve, akkor egyszerűen bejelentést kell tenni, hogy betörtek a lakásba. A rendőrnek ilyenkor ugye nem tudja bebizonyítani, hogy jogszerűen van a lakásba. Ergo be fogjak vinni az egész pereputtyot.
Amikor ez megtörténik, akkor azonnal zárcsere. A cuccokat meg kirakni a ház elé.


Ezzel csak annyi történik, hogy fiktívvé nyilvánítják a lakcímét. Ezzel nem lakoltathatod ki a rendőrrel.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 1711

Guest
Vagy másik opcióként csak annyit kell nekik mondani, hogy a családsegítőt/gyermekvédelmet kihívod egy teljesen véletlen látogatásra és gyorsabban eltipliznek minthogy letedd a telefont. Jópár éve volt hasonló helyzetünk és végül ez a taktika jött be. Na meg persze utána csótányirtástól kezdve a totál fertőtlenítésen át a teljeskörű felújításig minden, mert szegény lakást sikerült háborús állapotoknál is jobban leamortozálniuk
C-kel a gyerekvédelem is nagyon ritkán foglalkozik... Ha megtennék több mint százezer purgyét kellene állami gondozásba venni.

Gyakorlatilag róka fogta csuka, jó lett volna a pénz a feketén bérbeadással, de ezzel az állam is leveszi a kezét róla ha baj van.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 705
113
  • Tetszik
Reactions: Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113

Ezzel csak annyi történik, hogy fiktívvé nyilvánítják a lakcímét. Ezzel nem lakoltathatod ki a rendőrrel.
Nem kilakoltatnám ezzel, hanem csak a betörés vádjával eltávolíttatnám.
A többit megoldja a zárcsere.
Nekünk a szomszédban volt egy hasonló ügy.
Ott egy befogadott ismerős elkezdett keményen inni, és a segítőit rendszeresen vegzálta. Megpróbáltak kizárni a lakásból, de mivel oda volt bejelentve, így a rendőrök nem tudtak vele mit kezdeni. Maguk a rendőrök javasolták ezt az eljárast. Masnap ki is jelentette a szomszéd, és a jogerőre emelkedés után (szóval 1 héten belül) el is tűnt a csávó.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 207
113
Én komolyan nem értem ezt az elvileg nem hülye fickót, mérnök-tanár, megjelenik Kolompár Rodrígó, hogy kivenné a lakását, ez a BAROM ÁLLAT meg kiadja neki?!

Ezek szerint nem minden mérnök-tanár életképes...
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 705
113
Nem kilakoltatnám ezzel, hanem csak a betörés vádjával eltávolíttatnám.
A többit megoldja a zárcsere.
Nekünk a szomszédban volt egy hasonló ügy.
Ott egy befogadott ismerős elkezdett keményen inni, és a segítőit rendszeresen vegzálta. Megpróbáltak kizárni a lakásból, de mivel oda volt bejelentve, így a rendőrök nem tudtak vele mit kezdeni. Maguk a rendőrök javasolták ezt az eljárast. Masnap ki is jelentette a szomszéd, és a jogerőre emelkedés után (szóval 1 héten belül) el is tűnt a csávó.

Négy gyereke van, nem lehet kirakni... ezért sem adnak kisgyerekeseknek szívesen ki lakást. Pláne c-knek. Bár vannak hülyék, mint a mellékelt ábra mutatja. Tanár házaspár. Biztos tüntikézett is. A rendőrök ott voltak, semmit sem értek, a betörés vádját szerintem kiröhögnék.
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG and Kim Philby