Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
1 hónap mire válaszoltak eddig bármire. 15 napon belül várják a levelet.
Postacímet adtak meg, email lehetőséget nem említettek.
Személyesen is be lehet vinni. Én is az egyiket úgy vittem.
Azért nem tudod szerintem mailben, mert nekik eredeti aláírásos kell.

Én az MVM-nél közel éves hercehurca után teljesen ignoráltam a nem személyes ügyintézést.
Személyesen meg teljesen flottul ment végül, pedig elég nyűgös dolgaim voltak. Mind a kettő most lezárt átírásom kb. egy hét alatt átment a kérvény benyújtása után. Nekem végül teljesen pozitív megítéléssel zárult ez a része a dolognak.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and LMzek 2.0

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 757
28 640
113
Az utolsó mondat mehet az olvasói aranyköpések közé. Eddig tanárok, ápolók béremelèsével, meg lélegeztetőgépek és inkubátorok vételével mérték a stadionokat. :rolleyes:
Ez most bővűlt a fogszabályzókkal.
Amúgy akiket ismerek azoknak mind magán úton lett fogszabályzója, igaz mondjuk nekem is. Cserébe 2-2,5 év helyett kb 1,5 év szenvedés volt csak. De ez általában igaz a fogorvosokra is, kb nem ismerek olyat, aki nem maszek fogorvoshoz járna. Mondjuk az enyém kicsit kattant volt, mert Bolíviába járt túlélőtúrákra unalmában, de legalább jó munkát végzett :D
 
M

molnibalage

Guest
Személyesen is be lehet vinni. Én is az egyiket úgy vittem.
Azért nem tudod szerintem mailben, mert nekik eredeti aláírásos kell.

Én az MVM-nél közel éves hercehurca után teljesen ignoráltam a nem személyes ügyintézést.
Személyesen meg teljesen flottul ment végül, pedig elég nyűgös dolgaim voltak. Mind a kettő most lezárt átírásom kb. egy hét alatt átment a kérvény benyújtása után. Nekem végül teljesen pozitív megítéléssel zárult ez a része a dolognak.
Ügyfélszolgálatra? Ha ehhez is időpont kell, akkor IJ számomra, mert asszem oda is időpontot kell kérni.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 710
113
Amúgy akiket ismerek azoknak mind magán úton lett fogszabályzója, igaz mondjuk nekem is. Cserébe 2-2,5 év helyett kb 1,5 év szenvedés volt csak. De ez általában igaz a fogorvosokra is, kb nem ismerek olyat, aki nem maszek fogorvoshoz járna. Mondjuk az enyém kicsit kattant volt, mert Bolíviába járt túlélőtúrákra unalmában, de legalább jó munkát végzett :D

Ismerek olyat, aki nem engedheti meg a maszek fogorvost, mindig SZTK-ba megy... szóval még létezik.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ügyfélszolgálatra? Ha ehhez is időpont kell, akkor IJ számomra, mert asszem oda is időpontot kell kérni.
Múltkor volt időpontom, korábban mentem és időpont előtt bejutottam, előtte pontban az időpontkor hívtak. De időpont nélkül is lehet menni. Lehet, hogy még a portásnak/biztonsági őrnek is oda lehet adni a papírt. De ha meg fel kell adni, akkor mindegy, hogy hova mész, max a küldést megspórolod.Persze ez vidék, nem tudom, hogy BP-n mennyien vannak. Ez a maratoni sorbanállás úgy látom, hogy megszűnt és elég hamar adnak időpontot is, meg tömeg sincs.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Nekem van megoldásom.
Első eset:
-Szervusz randalírozó arab. Afgán vagy?
-Nem, de nincsenek irataim.
-Tehát afgán vagy, ejtőernyő a hátadra, kidobunk Afganisztán felett aztán viszlát.

Második:
-Szervusz randalírozó arab. Afgán vagy?
-Igen.
-Ejtőernyő a hátadra, kidobunk Afganisztán felett aztán viszlát.

Harmadik:
-Szervusz randalírozó arab. Afgán vagy?
-Nem. Szír/pakisztáni/libiai/marokkói stb. vagyok.
-Klassz, akkor holnap indul a géped. Ha még egyszer megfogunk akkor afgán vagy.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Valaki aki nem olyan hülye a vámszabályokhoz mint én segíthetne:

Rendeltem egy gyártó EU-s webshopjából.
DDP-s a cucc (elvileg csak az áfát vállalják át, többi költség az enyém).
Kiküldte a Fedex a papírokat a vámbejelentéshez, de az ő számlájuk nem egyezik az enyémmel (+1 tétel +1€). Valszeg a plusz cucc ajándék amire papíron felszámoltak vmiért 1€-t, maga a posta ingyen 100€ rendelés fölött.
BeXeltem, hogy DDP-s cucc meg a válaszlevélben linkeltem a webshop erre vonatkozó leírását (de elvileg erről tudniuk kellene).
Ma reggel nézem és Nürnbergben van a cucc (azaz EU-n belül).

Most akkor mi a rákh van?

Más rendelésnél vagy nem kérdeztek semmit csak dobtak egy értesítőt, hogy ennyit fizess (Amazon USAból + Posta) vagy szimplán megjött a cucc mindenféle extra hercehurca nélkül (AliExpress Kínából + Posta).
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
A Portfolio-féle Twitter bejegyzéseken alapuló elemzésként eladott hangulatkeltéssel együtt elmehetnek a picsába. És ezt nem azért mondom, mert esetleg konkurenciának tartom őket (nem, mert másik pályán mozgunk) vagy azért mert nem egy a véleményünk, hanem mert ez kurvára nem újságírás. Ez klikbéjt médiaprostitúció, csak az Onlyfans csöcsök helyett a reputációt meg Kijev s̶z̶e̶l̶l̶e̶n̶t̶é̶s̶é̶t̶ szellemét pakolják az ablakba a magát a lépcsőn összeszaró Putyinnal együtt. Haditechnikai analfabéta balfaszok gyülekezete, akikben annyi önérzet nincs, hogy legalább minimálisan utánanézzenek annak, amit írnak. Lásd AK-12M1, amire úgy bekringéltem, hogy egy 15 ezres szerelmes levelet írtam. De még ennyinsem kéne csak tényleg legalább a véleménytől független tényeknek utánanézni. Ennyire kurvára nehéz lenne ez vagy én vagyok maradi?
Szerintem ma egy random internetes portálnál ülő újságíró legfőbb eszköze a google translate. Saját kútfőből, valódi utánjárással cikket írni felesleges időelbaszás, ugyanis kilóra mérik a munkáját, mivel az egész üzleti modell a klikkolásra alapul.
Van olyan hely, ahol mindenféle mágikus arányszámok alapján fizetik az ún. "újságírót" - tehát pl átlagosan hány oldalletöltést "ér" a cikke, hány cikket ír egy héten és ez összesen hány page impressiont hoz a hírportálnak.
Elnézést a kifakadásért, meg ha nem ide való, akkor mehet másik topikba/törlésbe, de 11 hónap után kurvára elegem van ebből, amit a hazai mainstream média csinál Ukrajna kapcsán. Oldaltól függetlenül melyik fél csinálja, de ez nem újságírás. És nem kell ehhez oroszbarátnak vagy bárminek lenni, mert a sokat emlegetett WSJ, NYT, Bloomberg, Politico és társai is tudnak normális cikkeket írni ukrán témában (amit érdekes módon az oroszok rendszeresen szemléznek), ami viszont úgy tűnik itthon sokaknak megugorhatatlannak számít
Egyszerűen ne vegyél tudomást ezekről. Jó az, amit csináltok, jól csináljátok. Szerintem sokakat felháborít az az együgyű stílus, amit a "nagyok" megengednek maguknak (erre példa: minap olvastam, most épp az ukrajnának felajánlott Archer-ekről, hogy azért nagyon jó fegyver, mert nem kell újratölteni lövés után :D ).

Amíg bírjátok szuflával, csináljátok.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ó, micsoda nagy arc...

  1. Egyelőre nagyobb kockázata és más negatívuma lenne elköltözni innen.
  2. Itt élnek a barátaim és a családom is.
De az ugye tudod, hogy tiszta ovi?
Az az "érved" arra, hogy "ez itt a legjobb hely", mert én nem költöztem el?
Igen? Az állandó seggfájás, a bezzeg a nyugati rokonok mellett az nem tiszta ovi? Mondtam, hogy itt a legjobb? Mondta más a szálban, hogy itt a legjobb? Nem.

tolod a szalmabábot, hogy a seggfájást indokold. Bocs, de eddig bírtalak elviselni, egy hónap után mégy vissza ignore mögé, mert egszerűen ez a savanyú seggfájás mentálhigiénésen káros még a partvonalról nézve is.é Egy ébv múlva újra leveszem az ignoreokat, megnézem mi a helyzet, ahogy most is tettem.