Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 599
32 121
113
Nekem van megoldásom.
Első eset:
-Szervusz randalírozó arab. Afgán vagy?
-Nem, de nincsenek irataim.
-Tehát afgán vagy, ejtőernyő a hátadra, kidobunk Afganisztán felett aztán viszlát.

Második:
-Szervusz randalírozó arab. Afgán vagy?
-Igen.
-Ejtőernyő a hátadra, kidobunk Afganisztán felett aztán viszlát.

Harmadik:
-Szervusz randalírozó arab. Afgán vagy?
-Nem. Szír/pakisztáni/libiai/marokkói stb. vagyok.
-Klassz, akkor holnap indul a géped. Ha még egyszer megfogunk akkor afgán vagy.
Ejtőernyő nélkül nem lehetne? Úgy olcsóbb... ;)
Fagyás az görény dolog.
Egy ismerősöm a Jeges-tengeren hajózott, ki kellett menni a fedélzetre kb.5-10 percre.
Úgy elfagyott a füle, hogy most már 0 foknál el kezd feketedni.
Mr. Scott? :eek:
Úgy tűnik, Soledar megtisztítva


Wagner, Bahmuttól délre, Opytnoe...


Rendelni kéne...
FmTQ0wqXoAokede
Tudok csinálni... Minta+póló nyomtatóm van, hőprésem van... ;)
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 348
9 116
113
Nekem van megoldásom.
Első eset:
-Szervusz randalírozó arab. Afgán vagy?
-Nem, de nincsenek irataim.
-Tehát afgán vagy, ejtőernyő a hátadra, kidobunk Afganisztán felett aztán viszlát.

Második:
-Szervusz randalírozó arab. Afgán vagy?
-Igen.
-Ejtőernyő a hátadra, kidobunk Afganisztán felett aztán viszlát.

Harmadik:
-Szervusz randalírozó arab. Afgán vagy?
-Nem. Szír/pakisztáni/libiai/marokkói stb. vagyok.
-Klassz, akkor holnap indul a géped. Ha még egyszer megfogunk akkor afgán vagy.
Figyelj már egy picit, ha újak azok az ernyők, negyedáron megvenném tőled, azok meg leérkeznek ernyő nélkül is. Na?
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 718
17 068
113
Persze, persze, tudjuk
231409166_605978307056313_7554387242524599904_n.jpg

;)
Nem elrontva a kedved és a topicot, de az első képen lévő tömeggyilkosék cimbikéi pont az antant felsz.póiként ténykedtek már a háború alatt is. Ami a hanyatlást illeti, kérlek tedd meg, h vetsz egy pillantást Vladimir Volegov festményeire, belenézel egy színműbe, balett előadásba...utána meglesel egy tetszőleges kortárs analógiát nyugatról:) Azt te sem gondolod komolyan, h a civilizáció fokmérője a pénz-kényelem-nihil. Ofella Balázs könyve (meg az általa fordítottak) egész jól leírja a helyzetet. És már nem fog az inga sem visszalendülni.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Nem elrontva a kedved és a topicot, de az első képen lévő tömeggyilkosék cimbikéi pont az antant felsz.póiként ténykedtek már a háború alatt is. Ami a hanyatlást illeti, kérlek tedd meg, h vetsz egy pillantást Vladimir Volegov festményeire, belenézel egy színműbe, balett előadásba...utána meglesel egy tetszőleges kortárs analógiát nyugatról:) Azt te sem gondolod komolyan, h a civilizáció fokmérője a pénz-kényelem-nihil. Ofella Balázs könyve (meg az általa fordítottak) egész jól leírja a helyzetet. És már nem fog az inga sem visszalendülni.
Ez csak egy poén.
Nem gondolom, hogy nyugaton minden fasza. Azt sem, hogy minden úgy jó keleten, ahogy van.
Egy '70-es évek végi '80-as évek elején élő brit szénbányász is kilátástalannak látta a világot, például.
De a "nyugat haldoklik" mantrát már száz éve mondogatják aztán a mostaninál nagyságrendekkel nagyobb krízisekből is összekaparta magát.
Azért a világ népességének 80%-a szeretne úgy élni, mint ahogy a nyugat haldoklik, hogy egy klasszikust idézzek.
A magas művészethez nem tudok hozzászólni. Sosem érdekelt, pedig próbálkoztam.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 718
17 068
113
Ez csak egy poén.
Nem gondolom, hogy nyugaton minden fasza. Azt sem, hogy minden úgy jó keleten, ahogy van.
Egy '70-es évek végi '80-as évek elején élő brit szénbányász is kilátástalannak látta a világot, például.
De a "nyugat haldoklik" mantrát már száz éve mondogatják aztán a mostaninál nagyságrendekkel nagyobb krízisekből is összekaparta magát.
Azért a világ népességének 80%-a szeretne úgy élni, mint ahogy a nyugat haldoklik, hogy egy klasszikust idézzek.
A magas művészethez nem tudok hozzászólni. Sosem érdekelt, pedig próbálkoztam.
Értem és tudom, h humor. Mindenhol van szegény, ez is tény. Azt viszont vitatom, h volt e valaha nagyobb krízisben a nyugat (soha nem kapta meg a képébe sem a mongol, sem a török inváziót, ahogy a szovjetet sem); levedlett moralitással tárta ki a kaput a muszlim invázió előtt. Az, h a konzum-idiótizmus vonzó, miért csoda?! Sokkal könyebb egy társadalmat a mocsokba nyomni, mint felemelni.

De, hogy humor is legyen: 80-as évek, angolszász terep. Orosz kivándorló mutatja "rokonomnak", hogy ne olyan konzervet vegyen, mert drága. "Miért, Ti melyiket veszitek?" Hát ezt, nagyon finom... A felirata: pet :) Egyébként vegyészmérnök volt.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Azt viszont vitatom, h volt e valaha nagyobb krízisben a nyugat (soha nem kapta meg a képébe sem a mongol, sem a török inváziót, ahogy a szovjetet sem); levedlett moralitással tárta ki a kaput a muszlim invázió előtt.
Azért a 30 éves háború is radikálisan csökkentette a lakosságot. A pestisjárványok a kontinens lakosságának felét kiirtották, a világháborúk pusztítása is jelentős mélypont volt. Semmivel sem volt jobb vagy rosszabb mint a Föld bármely más pontján. Szerintem.

De, hogy humor is legyen: 80-as évek, angolszász terep. Orosz kivándorló mutatja "rokonomnak", hogy ne olyan konzervet vegyen, mert drága. "Miért, Ti melyiket veszitek?" Hát ezt, nagyon finom... A felirata: pet :) Egyébként vegyészmérnök volt.
:)
Ezt a sógorom is eljátszotta egy átbulizott éjszaka után, mikor megette a kutyaszalámit. Állítólag nem volt annyira rossz... :)
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Ezt a sógorom is eljátszotta egy átbulizott éjszaka után, mikor megette a kutyaszalámit. Állítólag nem volt annyira rossz... :)

Én a májas darlingot próbáltam ki vagy 25 éve gyerekként, az íze tök jó volt, csak emlékeim szerint kicsit zavaró volt benne a sok apró csontocska és porcdarabok.