Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Még, hogy nincs munkaerő...



"Az egyetemi professzorok általában 3-6 hónapot dolgoznak egy tanulmányon, amit aztán jóval később közöl le egy tudományos szaklap. A tanulmányokat azonban átlagosan csak tíz ember olvassaírja az Intellectual Takeout című magazin.


De a lap durvább számokat is közöl: a bölcsészettudományok területén írt szaktudományos tanulmányok 82 százalékát a megjelenést követő öt évben senki nem hivatkozza. Amelyeket hivatkozzák, azoknak csak a 20 százalékát olvassák el ténylegesen. És a tanulmányok felét senki más nem olvassa el soha, csak a szerző, a közlő folyóirat szerkesztői és a lektorok."


Én csak azt mondom:

kapalni.jpg
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ehhez képest:


Üdvözöllek a valóság birodalmában!

Egyébként van beadva közérdekűadat igénylés 2022-re is:


Biztos lehetsz benne, hogy toronymagasan a kormány(bulvár) "média" fogja nyerni a versenyt!
Azt ugye tudod, hogy egy adat nem adat. Ebből még nem lehet igazából semmi messzemenő következtetést levonni.
Nem azt jelenti, hogy egyik, vagy másik bagázs sajtója többet vagy kevesebbet hazudott, vagy állított a tényeknek nem megfelelő információt; csak annyit jelent, hogy több pert nyertek ebben a témában.

///Használjátok már azt a nyamvadt idézet funkciót.///
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 136
4 209
113
Azt ugye tudod, hogy egy adat nem adat. Ebből még nem lehet igazából semmi messzemenő következtetést levonni.
Nem azt jelenti, hogy egyik, vagy másik bagázs sajtója többet vagy kevesebbet hazudott, vagy állított a tényeknek nem megfelelő információt; csak annyit jelent, hogy több pert nyertek ebben a témában.

///Használjátok már azt a nyamvadt idézet funkciót.///
Ezzel nem volt semmi problémád:
Nem kéne minden híroldal hazugságait minden kritika nélkül elhinni.
Főleg nem a ballibekét.

A cáfolatát, ami viszont szerinted nem feltétlenül az, már nem találod hitelesnek, mert csak!
Értem hogy mire gondolsz, csak tudod a közbulvár média nem arról híres, hogy ha tudja hogy igaza van, ne kiabálna kígyót-békát az ellenzékre!
Éppen azért buktak ennyi pert, mert fakenews tartakmakat is terjesztenek nyakló nélkül, rájuk nézve tulajdonképpen komolyabb következmények nélkül!
A "ballib" sajtó pedig a fasorban sincs hozzájuk képest!
Ugye nem baj, hogy ezek után fenntartásokkal kezelem a pártatlanságod!?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ezzel nem volt semmi problémád:


A cáfolatát, ami viszont szerinted nem feltétlenül az, már nem találod hitelesnek, mert csak!
Értem hogy mire gondolsz, csak tudod a közbulvár média nem arról híres, hogy ha tudja hogy igaza van, ne kiabálna kígyót-békát az ellenzékre!
Éppen azért buktak ennyi pert, mert fakenews tartakmakat is terjesztenek nyakló nélkül, rájuk nézve tulajdonképpen komolyabb következmények nélkül!
A "ballib" sajtó pedig a fasorban sincs hozzájuk képest!
Ugye nem baj, hogy ezek után fenntartásokkal kezelem a pártatlanságod!?
Nem, hogy örülnél neki, hogy megtiszteltelek a hozzászólásommal. :D :D :D

Amúgy meg oda skatulyázol az itteni kommentjeim alapján, ahova szeretnél; szíved joga; nem sértődöm meg rajta.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 136
4 209
113
Nem, hogy örülnél neki, hogy megtiszteltelek a hozzászólásommal. :D :D :D

Amúgy meg oda skatulyázol az itteni kommentjeim alapján, ahova szeretnél; szíved joga; nem sértődöm meg rajta.
Te azon kevesek közé tartozol, akik nem vállalják fel a kormánypártok felé húzást, de nem is ballibeznek le szemtől-szembe. Neked van vita kultúrád! :)
Szerintem te azt gondolod, hogy a FIDESZ a kisebbik rossz, szerintem pedig már régóta túllépett ezen, ezért mennie kell.
Valahol még szimpatikus is lenne az EU-n belül egy markánsabb pozíció, de valahogy mindig egyre lejjebb kerülünk, sikerült megállítani Brüsszelt!
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu and Kopi2000

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Hát a kurva anyátokat azt :mad: o_O

Royal Mail is experiencing severe service disruption to our international export services following a cyber incident.

We are temporarily unable to despatch items to overseas destinations. To support faster recovery when our service is restored and to prevent a build-up of export items in our network, we’re asking customers not to post international items until further notice. Items that have already been despatched may be subject to delays. We would like to sincerely apologise to impacted customers for any disruption this incident is causing.

Our import operations continue to perform a full service, with some minor delays. Parcelforce Worldwide export services are still operating to all international destinations though customers should expect delays of one to two days.

Our teams are working around the clock to resolve this disruption and we will update you as soon as we have more information. We immediately launched an investigation into the incident and we are working with external experts. We have reported the incident to our regulators and the relevant security authorities.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 503
113
Sziasztok, a kepfeltoltes.eu -ra feltöltött képeket itt megtudom osztani??
Ha nem akkor hova töltsem??

Ma munkába jövet 13 órakor készítettem egy fotósorozatot a győri MAN szervíznél lévő vadiúj teherautókról. 23 óra körül otthon feltölteném.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 181
14 823
113
Sziasztok, a kepfeltoltes.eu -ra feltöltött képeket itt megtudom osztani??
Ha nem akkor hova töltsem??

Ma munkába jövet 13 órakor készítettem egy fotósorozatot a győri MAN szervíznél lévő vadiúj teherautókról. 23 óra körül otthon feltölteném.
Meg. Speciel szerintem lassú és macerás. A publikus galériája meg csak saját felelősségre!

A https://postimages.org/ egy jólműkodő kepmegosztó, itt akár albumot is feltölthetsz, ha több képet akarsz egyszerre.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Sziasztok, a kepfeltoltes.eu -ra feltöltött képeket itt megtudom osztani??
Igen. Én szoktam azt az oldalt is használni.
Ha nem akkor hova töltsem??
Hasonló a kepkuldes.com. Talán picit jobb is.

Aztán használd az Insert Image (Ctrl + P) menüpontot, ahova a kép linkjét be kell másolnod.
Mielőtt elküldenéd a hozzászólásod, nézz rá az Előnézet menüponttal, mert akkor még nem késő formázni, ha esetleg nem pont olyan lenne, ahogy azt kigondoltad.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
Sziasztok, a kepfeltoltes.eu -ra feltöltött képeket itt megtudom osztani??
Ha nem akkor hova töltsem??

Ma munkába jövet 13 órakor készítettem egy fotósorozatot a győri MAN szervíznél lévő vadiúj teherautókról. 23 óra körül otthon feltölteném.

Elvileg bármilyen nyilvánossá tett, böngészővel web-oldalon megnézhető képet tudsz a HTKA-ra betenni:
a betenni kívánt kép hivatkozási címét kimásolod(vágólap, ...) és a HTKA-hozzászólásodnál a képbeillesztés-klikk után megjelenő mezőbe a hivatkozást bemásolod.

Nekem mindig, minden nyilvános weboldalról "hozott" képnél műxik.

Ezt a képmegosztót nem ismerem, más oldalaknál az szokott gond lenni, ha nincs engedélyezve a megtekintés mindenkinek! ...ha van iklyen menüpont, akkor mondenkinek engedélyezni kell, ettöl lesz nyilvános, így lehet bárhova linkelni/beilleszteni a leírt módon.

.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 866
113
Még, hogy nincs munkaerő...



"Az egyetemi professzorok általában 3-6 hónapot dolgoznak egy tanulmányon, amit aztán jóval később közöl le egy tudományos szaklap. A tanulmányokat azonban átlagosan csak tíz ember olvassaírja az Intellectual Takeout című magazin.


De a lap durvább számokat is közöl: a bölcsészettudományok területén írt szaktudományos tanulmányok 82 százalékát a megjelenést követő öt évben senki nem hivatkozza. Amelyeket hivatkozzák, azoknak csak a 20 százalékát olvassák el ténylegesen. És a tanulmányok felét senki más nem olvassa el soha, csak a szerző, a közlő folyóirat szerkesztői és a lektorok."


Én csak azt mondom:

kapalni.jpg
Nem írok országneveket, de olyan gagyi minőségű diplomamunkákat/publikációkat olvasok, amiket egyszerűen nem hiszek el, pl.

A) Pista összehegeszt praktikeres elektródával 2 darab 8mm vastag lemezt majd kimunkálnak belőle egy szakító probatestet, mérnek keménységet és leírja. Ez egy publikáció. (ez konkrétan a vicc kategória)

B) Vagy: Van egy kosárgörbe edény, középen egy kivágás, kiszámolja kézzel (kb. 20 perc alatt írok rá egy python srcipt-et), majd kiszámolják végeselemmel. Ez megint egy publikáció. (vagy 20 perc alatt írt python script, vagy létezik kb. 30 mérnöki program, ami ezt 1 perc alatt kiszámolja. A BME-n ilyen feladat volt "Energetikai berendezések szilárdságtani vizsgálata" tárgy során a kéthetente beadandó félévközi feladat.

C) Harmadik: elvágnak lánggal lemezeket, egyszer a vágási sebesség, máskor az oxigén nyomását változtata, összesen 4 kombináció van, majd megnézi a vágott él felületét. Ez megint egy publikáció. (Megjegyzés: ez Európában benne van a vágóberendezés gépkönyvében...)

Majd jön a csúcs, amikor egy egyetem, ugyanazon tanszéken és ugyanabban az évfolyamaban lévő diákjai egymást hivatkozzák meg, majd így kijön, hogy A és C "eredménye" benne van a B-ben és ezek kombináció, így 1 hónap alatt megvan a 3 hivatkozás. Ezután ezek a jómadarak maradnak az egyetemen, elkezdik a "tanítást", majd a ""publikációjuk"" bekerül a saját maguk által összerakott oktatási anyagba, majd az aktuális végzős diákok is "használják" a """""kutatási eredményeket"""", így 1 év alatt 8 hivatkozás, megvan a PhD egyik sarokszáma.

És ezzel megvan az ázsiai dömping-doktorik magyarázata.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 866
113
Ennek fényében mennyire releváns az egyetemek ranglistàja, ahol a publikációk, idèzések száma is számításba kerűl?
Mennyire valós az amerikai egyetemek minőségi előnye? Mert a nem-természettudomànyok terén ott is ilyesmi játszódhat le.
Kamm írt róla elég sokat, hogy ott is az megy. A rendszer gyakorlatilag ki van játszva. Ázsia egy hatalmas diplomagyár.

A BME-n is tartottak dinoszaurusz embereket, mert Kossuth-díj, meg akademiai tagság stb, aztán még 2008-as is MSZ KGST acélminőségek a bolygóműtervezési feladatoknál meg az egyenes fogazású fogaskerék minimális fogszáma nem lehet kisebb, mint 17 különben alámetszés és mindmeghalunk - az mondjuk nem zavarta, hogy a tanszéki folyosón az üvegvitrinben volt egy hajtómű, egyenes fogazással és 13-as fogszámmal.

Szerintem totál kontraproduktív, amikor már mindenki PhD, de közük sincs a valósághoz, aztán ilyenkor van az az eset, mint pl. tegnap. Hegesztőüzem, gyakorlatilag én vagyok a csöves hegesztőmérnök az MSc-mel, mert a gyártó cégnél 9 hegesztőmérnök van, a jelenlévő 4 közül mindenki doktor úr. Látszik, hogy szédülnek az üzemben, mert nagyjából olyan magabiztossággal nyúlnak a hegesztőgéphez mint a bölcsész a linux terminálhoz. Ahogy buzeralják a gépet, rajta lépkednek a munkakábelen, pár lépés múlva a betonon lévő fémlemezek és a talp kölcsönhatása el is intézi a kábelt, elvágja a vízhűtést meg a védőgáz csövét az AWI-s munkakábelnek.

Nézi, folyik a víz, erre elfut szigetelőszalagért. Nézem, a doktor úr kezdi beragasztani a kábelt, majd diadalittasan mutatja, hogy minden oké. WTF!? Ember, a védőgázos vezetékbe folyik a víz!!! Néz rám és nem érti, mutogatja, hogy a víz már nem folyik. Persze, mert folyik bele a védőgáz vezetékbe, inkább cseréld le.

Ott állnak négyen a gép körül és nem tudták a munkakábelt lecserélni. Lövése sem volt, mihez nyúljanak, végül jött a hegesztő, aki a hőmérőért ment. Munkakábel lecserél, kezdünk hegeszteni, sok a gáz. Szólok az egyiknek, csavard le a gázt, ott állsz a palac mellett. Néz ki a fejeből, mondom újra, csavard el a reduktoron a kis szelepet jobbra. Erre kinyitja az kék oxigénpalackot, csupasz kézzel...Mit csinálsz te ütődött, az argon palackot kell kinyitni, nem ezt. Egyáltalán tudod melyik szín jelenti az argont?

AWO hegesztés OK, kezdjük az elektródát (60mm vastag cső, kombinált hegesztés), valami nagyon beteg hangja van az egésznek. Emberünk hülye paramétereket adott meg, pedig már egyszer kijavítottam. Kérdezem, hogy honnan vette ezeket az értekeket, mert ez nem jó. Ő kiszámolta. Jó, akkor mi most nem így fogjuk csinálni. Gép beállít, mehet. Lehegeszt a hegesztő egy elektródát, erre mint a paparazzik, jön mind a négy fényképezni, az egyik rárak egy műanyag centit a varratra, ami persze ráolvad a varratra meg a salakra. Mi a faszt csinálsz ember!? Megméri a kihúzási hosszt, ehhez a fém vonalzó nem jó, mert ez cső. Mivan!? Szerintem hogyan a picsába lehet ezt a szart kiszedni a varratból? Annyi eszed nem volt, hogy fogod, feljelölöd krétával a csőre a kezdést/befejezést majd ahol a cső már nem meleg, leméred a centivel!? Akkor most köszörültesd ki.

Húgyagy professzor odarendelt két lakatost, majd addig köszörültette az egészet, míg az egész varrat elfogyott és az egyik csődarab a saját súlyától eltépte a maradék heftet, így a 3 órán át argonnal öblített cső belseje is ment a levesbe. Ez volt a pillanat, amikor otthagytam őket.

Reggel visszamentem megnézni, mit csinálnak, de amikor megláttam, hogy 400°C-ra van előmelegítve minden, az egész cső kék futtatási színben pompázik, akkor sarkon fordultam és kimentem a vasútállomásra és felültem a következő vonatra vissza Shanghai-ba...

India ugyanez, csak ott jobb az angol
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 126
3 234
113
Kamm írt róla elég sokat, hogy ott is az megy. A rendszer gyakorlatilag ki van játszva. Ázsia egy hatalmas diplomagyár.

A BME-n is tartottak dinoszaurusz embereket, mert Kossuth-díj, meg akademiai tagság stb, aztán még 2008-as is MSZ KGST acélminőségek a bolygóműtervezési feladatoknál meg az egyenes fogazású fogaskerék minimális fogszáma nem lehet kisebb, mint 17 különben alámetszés és mindmeghalunk - az mondjuk nem zavarta, hogy a tanszéki folyosón az üvegvitrinben volt egy hajtómű, egyenes fogazással és 13-as fogszámmal.

Szerintem totál kontraproduktív, amikor már mindenki PhD, de közük sincs a valósághoz, aztán ilyenkor van az az eset, mint pl. tegnap. Hegesztőüzem, gyakorlatilag én vagyok a csöves hegesztőmérnök az MSc-mel, mert a gyártó cégnél 9 hegesztőmérnök van, a jelenlévő 4 közül mindenki doktor úr. Látszik, hogy szédülnek az üzemben, mert nagyjából olyan magabiztossággal nyúlnak a hegesztőgéphez mint a bölcsész a linux terminálhoz. Ahogy buzeralják a gépet, rajta lépkednek a munkakábelen, pár lépés múlva a betonon lévő fémlemezek és a talp kölcsönhatása el is intézi a kábelt, elvágja a vízhűtést meg a védőgáz csövét az AWI-s munkakábelnek.

Nézi, folyik a víz, erre elfut szigetelőszalagért. Nézem, a doktor úr kezdi beragasztani a kábelt, majd diadalittasan mutatja, hogy minden oké. WTF!? Ember, a védőgázos vezetékbe folyik a víz!!! Néz rám és nem érti, mutogatja, hogy a víz már nem folyik. Persze, mert folyik bele a védőgáz vezetékbe, inkább cseréld le.

Ott állnak négyen a gép körül és nem tudták a munkakábelt lecserélni. Lövése sem volt, mihez nyúljanak, végül jött a hegesztő, aki a hőmérőért ment. Munkakábel lecserél, kezdünk hegeszteni, sok a gáz. Szólok az egyiknek, csavard le a gázt, ott állsz a palac mellett. Néz ki a fejeből, mondom újra, csavard el a reduktoron a kis szelepet jobbra. Erre kinyitja az kék oxigénpalackot, csupasz kézzel...Mit csinálsz te ütődött, az argon palackot kell kinyitni, nem ezt. Egyáltalán tudod melyik szín jelenti az argont?

AWO hegesztés OK, kezdjük az elektródát (60mm vastag cső, kombinált hegesztés), valami nagyon beteg hangja van az egésznek. Emberünk hülye paramétereket adott meg, pedig már egyszer kijavítottam. Kérdezem, hogy honnan vette ezeket az értekeket, mert ez nem jó. Ő kiszámolta. Jó, akkor mi most nem így fogjuk csinálni. Gép beállít, mehet. Lehegeszt a hegesztő egy elektródát, erre mint a paparazzik, jön mind a négy fényképezni, az egyik rárak egy műanyag centit a varratra, ami persze ráolvad a varratra meg a salakra. Mi a faszt csinálsz ember!? Megméri a kihúzási hosszt, ehhez a fém vonalzó nem jó, mert ez cső. Mivan!? Szerintem hogyan a picsába lehet ezt a szart kiszedni a varratból? Annyi eszed nem volt, hogy fogod, feljelölöd krétával a csőre a kezdést/befejezést majd ahol a cső már nem meleg, leméred a centivel!? Akkor most köszörültesd ki.

Húgyagy professzor odarendelt két lakatost, majd addig köszörültette az egészet, míg az egész varrat elfogyott és az egyik csődarab a saját súlyától eltépte a maradék heftet, így a 3 órán át argonnal öblített cső belseje is ment a levesbe. Ez volt a pillanat, amikor otthagytam őket.

Reggel visszamentem megnézni, mit csinálnak, de amikor megláttam, hogy 400°C-ra van előmelegítve minden, az egész cső kék futtatási színben pompázik, akkor sarkon fordultam és kimentem a vasútállomásra és felültem a következő vonatra vissza Shanghai-ba...

India ugyanez, csak ott jobb az angol
És még ezek akarnak atomerőművet épiteni?Szentséges ég!
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Kamm írt róla elég sokat, hogy ott is az megy. A rendszer gyakorlatilag ki van játszva. Ázsia egy hatalmas diplomagyár.

A BME-n is tartottak dinoszaurusz embereket, mert Kossuth-díj, meg akademiai tagság stb, aztán még 2008-as is MSZ KGST acélminőségek a bolygóműtervezési feladatoknál meg az egyenes fogazású fogaskerék minimális fogszáma nem lehet kisebb, mint 17 különben alámetszés és mindmeghalunk - az mondjuk nem zavarta, hogy a tanszéki folyosón az üvegvitrinben volt egy hajtómű, egyenes fogazással és 13-as fogszámmal.

Szerintem totál kontraproduktív, amikor már mindenki PhD, de közük sincs a valósághoz, aztán ilyenkor van az az eset, mint pl. tegnap. Hegesztőüzem, gyakorlatilag én vagyok a csöves hegesztőmérnök az MSc-mel, mert a gyártó cégnél 9 hegesztőmérnök van, a jelenlévő 4 közül mindenki doktor úr. Látszik, hogy szédülnek az üzemben, mert nagyjából olyan magabiztossággal nyúlnak a hegesztőgéphez mint a bölcsész a linux terminálhoz. Ahogy buzeralják a gépet, rajta lépkednek a munkakábelen, pár lépés múlva a betonon lévő fémlemezek és a talp kölcsönhatása el is intézi a kábelt, elvágja a vízhűtést meg a védőgáz csövét az AWI-s munkakábelnek.

Nézi, folyik a víz, erre elfut szigetelőszalagért. Nézem, a doktor úr kezdi beragasztani a kábelt, majd diadalittasan mutatja, hogy minden oké. WTF!? Ember, a védőgázos vezetékbe folyik a víz!!! Néz rám és nem érti, mutogatja, hogy a víz már nem folyik. Persze, mert folyik bele a védőgáz vezetékbe, inkább cseréld le.

Ott állnak négyen a gép körül és nem tudták a munkakábelt lecserélni. Lövése sem volt, mihez nyúljanak, végül jött a hegesztő, aki a hőmérőért ment. Munkakábel lecserél, kezdünk hegeszteni, sok a gáz. Szólok az egyiknek, csavard le a gázt, ott állsz a palac mellett. Néz ki a fejeből, mondom újra, csavard el a reduktoron a kis szelepet jobbra. Erre kinyitja az kék oxigénpalackot, csupasz kézzel...Mit csinálsz te ütődött, az argon palackot kell kinyitni, nem ezt. Egyáltalán tudod melyik szín jelenti az argont?

AWO hegesztés OK, kezdjük az elektródát (60mm vastag cső, kombinált hegesztés), valami nagyon beteg hangja van az egésznek. Emberünk hülye paramétereket adott meg, pedig már egyszer kijavítottam. Kérdezem, hogy honnan vette ezeket az értekeket, mert ez nem jó. Ő kiszámolta. Jó, akkor mi most nem így fogjuk csinálni. Gép beállít, mehet. Lehegeszt a hegesztő egy elektródát, erre mint a paparazzik, jön mind a négy fényképezni, az egyik rárak egy műanyag centit a varratra, ami persze ráolvad a varratra meg a salakra. Mi a faszt csinálsz ember!? Megméri a kihúzási hosszt, ehhez a fém vonalzó nem jó, mert ez cső. Mivan!? Szerintem hogyan a picsába lehet ezt a szart kiszedni a varratból? Annyi eszed nem volt, hogy fogod, feljelölöd krétával a csőre a kezdést/befejezést majd ahol a cső már nem meleg, leméred a centivel!? Akkor most köszörültesd ki.

Húgyagy professzor odarendelt két lakatost, majd addig köszörültette az egészet, míg az egész varrat elfogyott és az egyik csődarab a saját súlyától eltépte a maradék heftet, így a 3 órán át argonnal öblített cső belseje is ment a levesbe. Ez volt a pillanat, amikor otthagytam őket.

Reggel visszamentem megnézni, mit csinálnak, de amikor megláttam, hogy 400°C-ra van előmelegítve minden, az egész cső kék futtatási színben pompázik, akkor sarkon fordultam és kimentem a vasútállomásra és felültem a következő vonatra vissza Shanghai-ba...

India ugyanez, csak ott jobb az angol
Haver villamosmérnök járműiparban, elektromos buszt fejlesztett valami multinál, lett kínai leányvállalat, hoztak onnan szakértőket, mindenki dr.-volt. Átnézték az addig elkészült terveket a szakértők, találtak csomó spórolási lehetőséget, lett belőle nagy míting hogy bemutassák. Kiderült hogy a szakértök találtak egy csomó dolgot ami többszörözve volt, és akkor azt ki kell szedni. A cég vezetés bólogatott, micsoda expertek ezek. A srác meg mondta hogy de bakker, a biztonság miatt volt többszörözve, ez előírás, csináltatok ti már ilyet ?! Mikor a nagy cégfönök rádörrent, hogy de ezek doktorok, akkor inkább nem mondott semmit. Utána beszélgetett a kínai expertekkel, kurvára 1 év alatt lehet ott Kínában távoktatásban 0 munkával doktorit szerezni. Ma már nem is dolgozik ott, a buszból meg lófasz sem lett.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Nálatok működik rendesen valamilyen PM módszertan, hogy a PM nem tudja, mi a dolga?
Huhh de ismerős, de utáltak amikor nem voltam hajlandó egy tesztet aláírni, ami nagyon gázos volt, és nem volt idő kibogozni. Végül sok szinttel felettem valaki vállalta a kockázatot, és utóbb rendbe lett a dolog rakva, de ennek kapcsán sok csontváz esett ki a szekrényből. Jutalmul megkaptam az auditálást. Nekem kellett a csontvázakat előrángatni, nagoyn durva dolgok voltak, ki is rúgtak embereket akik tesztjegyzőkönyv hamisítására fényt derítettem. (autóiparban volt olyan kretén, hogy ilyet csinált, örülhet a balfasz, hogy nem halt meg senki, mert nem nagy hiba volt amit elfedett a linksége).

Szerintem se írj alá, ha tied a felelősség. Én azt voltam anno hajandó aláírni, hogy az alábbi hibákat találtam, amikért feleősséget nem tudok vállalni, egyéb részek megfeleltek.
Nincsen semmilyen PM módszertan, időnként megbíz a cég valakit hogy nézze meg mi a baj a szervezetben, aztán nem történik semmi.
Amúgy a leghülyébb projektvezető címért versenyeznek azok akik a régi BKV-ból és a MÁV-ból jöttek át projektmenedzserkedni és csak utasítgatni tudnak azokkal akik tanulmányokat írtak egész életükben amiben lehetett ferdíteni és azt hiszik hogy ezt lehet konkrét tervben is.

Nem írok alá olyat ami szar, ebből néha van vita, de leszarom.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 754
113
Kamm írt róla elég sokat, hogy ott is az megy. A rendszer gyakorlatilag ki van játszva. Ázsia egy hatalmas diplomagyár.

A BME-n is tartottak dinoszaurusz embereket, mert Kossuth-díj, meg akademiai tagság stb, aztán még 2008-as is MSZ KGST acélminőségek a bolygóműtervezési feladatoknál meg az egyenes fogazású fogaskerék minimális fogszáma nem lehet kisebb, mint 17 különben alámetszés és mindmeghalunk - az mondjuk nem zavarta, hogy a tanszéki folyosón az üvegvitrinben volt egy hajtómű, egyenes fogazással és 13-as fogszámmal.

Szerintem totál kontraproduktív, amikor már mindenki PhD, de közük sincs a valósághoz, aztán ilyenkor van az az eset, mint pl. tegnap. Hegesztőüzem, gyakorlatilag én vagyok a csöves hegesztőmérnök az MSc-mel, mert a gyártó cégnél 9 hegesztőmérnök van, a jelenlévő 4 közül mindenki doktor úr. Látszik, hogy szédülnek az üzemben, mert nagyjából olyan magabiztossággal nyúlnak a hegesztőgéphez mint a bölcsész a linux terminálhoz. Ahogy buzeralják a gépet, rajta lépkednek a munkakábelen, pár lépés múlva a betonon lévő fémlemezek és a talp kölcsönhatása el is intézi a kábelt, elvágja a vízhűtést meg a védőgáz csövét az AWI-s munkakábelnek.

Nézi, folyik a víz, erre elfut szigetelőszalagért. Nézem, a doktor úr kezdi beragasztani a kábelt, majd diadalittasan mutatja, hogy minden oké. WTF!? Ember, a védőgázos vezetékbe folyik a víz!!! Néz rám és nem érti, mutogatja, hogy a víz már nem folyik. Persze, mert folyik bele a védőgáz vezetékbe, inkább cseréld le.

Ott állnak négyen a gép körül és nem tudták a munkakábelt lecserélni. Lövése sem volt, mihez nyúljanak, végül jött a hegesztő, aki a hőmérőért ment. Munkakábel lecserél, kezdünk hegeszteni, sok a gáz. Szólok az egyiknek, csavard le a gázt, ott állsz a palac mellett. Néz ki a fejeből, mondom újra, csavard el a reduktoron a kis szelepet jobbra. Erre kinyitja az kék oxigénpalackot, csupasz kézzel...Mit csinálsz te ütődött, az argon palackot kell kinyitni, nem ezt. Egyáltalán tudod melyik szín jelenti az argont?

AWO hegesztés OK, kezdjük az elektródát (60mm vastag cső, kombinált hegesztés), valami nagyon beteg hangja van az egésznek. Emberünk hülye paramétereket adott meg, pedig már egyszer kijavítottam. Kérdezem, hogy honnan vette ezeket az értekeket, mert ez nem jó. Ő kiszámolta. Jó, akkor mi most nem így fogjuk csinálni. Gép beállít, mehet. Lehegeszt a hegesztő egy elektródát, erre mint a paparazzik, jön mind a négy fényképezni, az egyik rárak egy műanyag centit a varratra, ami persze ráolvad a varratra meg a salakra. Mi a faszt csinálsz ember!? Megméri a kihúzási hosszt, ehhez a fém vonalzó nem jó, mert ez cső. Mivan!? Szerintem hogyan a picsába lehet ezt a szart kiszedni a varratból? Annyi eszed nem volt, hogy fogod, feljelölöd krétával a csőre a kezdést/befejezést majd ahol a cső már nem meleg, leméred a centivel!? Akkor most köszörültesd ki.

Húgyagy professzor odarendelt két lakatost, majd addig köszörültette az egészet, míg az egész varrat elfogyott és az egyik csődarab a saját súlyától eltépte a maradék heftet, így a 3 órán át argonnal öblített cső belseje is ment a levesbe. Ez volt a pillanat, amikor otthagytam őket.

Reggel visszamentem megnézni, mit csinálnak, de amikor megláttam, hogy 400°C-ra van előmelegítve minden, az egész cső kék futtatási színben pompázik, akkor sarkon fordultam és kimentem a vasútállomásra és felültem a következő vonatra vissza Shanghai-ba...

India ugyanez, csak ott jobb az angol
Nagyszerű beszámoló. :)
Részben ezért várom, hogy a kinai cuccok és katonák egy igazi kis probaháborúban mutassák meg képességeiket. Papíron minden nagyon impozáns, de a puding próbája az evés.