Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Egyszer próbáld ki :d Ez is ~1m és 7+kg.
Nagy karmok meg csőr. Tiszta Jurassic Park.
Objektíven keresztül néztem, lent a földön, aztán csak egyre nagyobbak lettek, aztán meg már ott voltak az orrom előtt :( :D
Na már most egy páva olyan 4-5 kg körül van. Tegnap reggel pedig pont egy nagyjából ekkora tyúkot vágtam húslevesbe, szóval nem esnék kétségbe.
Te ugye nem nagyon jártál gyerekkorodban baromfiudvarban vagy úgy általában nagy haszonállatok között? :)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Na már most egy páva olyan 4-5 kg körül van. Tegnap reggel pedig pont egy nagyjából ekkora tyúkot vágtam húslevesbe, szóval nem esnék kétségbe.
Te ugye nem nagyon jártál gyerekkorodban baromfiudvarban vagy úgy általában nagy haszonállatok között? :)
Birka, baromfi, felföldi szarvasmarha, disznó, hattyú, meg 1-2x szürke marha.
De bárhogyan is, továbbra is fenntartom, hogy a páva agresszív -a tyúk nem :D
Ja, amúgy hattyúval is volt afférom, az meg a lábujjam kapta be és alig akarta elengedni :(
ps. van masszívabb páva is, vérpáva. Egyébként ebből az egyik fehér volt ha az számít :D.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97
T

Törölt tag 1711

Guest
Egyszer próbáld ki :d Ez is ~1m és 7+kg.
Nagy karmok meg csőr. Tiszta Jurassic Park.
Objektíven keresztül néztem, lent a földön, aztán csak egyre nagyobbak lettek, aztán meg már ott voltak az orrom előtt :( :D

Birds (Aves), also known as Avian Dinosaurs, comprise the last surviving group of theropod dinosaurs with approximately 18,000 species.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Birka, baromfi, felföldi szarvasmarha, disznó, hattyú, meg 1-2x szürke marha.
Akkor nem értem, hogy mi a baj a pávákkal. :D (A skót felföldi cuki, de amúgy nem sok mindenre használható.)
De bárhogyan is, továbbra is fenntartom, hogy a páva agresszív -a tyúk nem :D
Ja, amúgy hattyúval is volt afférom, az meg a lábujjam kapta be és alig akarta elengedni :(
ps. van masszívabb páva is, vérpáva. Egyébként ebből az egyik fehér volt ha az számít :D.
Nem, nem számít... :)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Akkor nem értem, hogy mi a baj a pávákkal. :D (A skót felföldi cuki, de amúgy nem sok mindenre használható.)

Nem, nem számít... :)
Az, hogy keresik a konfliktust és agresszívak :D
Amire kell, arra tökéletes, baromi nagy, egyedül kibírják kint a felföldi telet is.
Meg igen jó minőségű a húsuk pl. Mi másra kellhetne még.
De a félreértések elkerülése végett urbánus típus vagyok :D
 
  • Szomorú
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ez az elmúlt pár hónapban leesett... :)
De ettől még nem szarom össze magam ha meg kell fogni a moslékos vödröt vagy kiganézni
az állatokat hajnalban :D A lovak meg mondjuk más.
Birkáktól meg mondjuk -jópár éve- annyi bolhacsípést szedtem össze, hogy máig látszanak a helyei :D
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 215
29 297
113
De ettől még nem szarom össze magam ha meg kell fogni a moslékos vödröt vagy kiganézni
az állatokat hajnalban :D A lovak meg mondjuk más.
Birkáktól meg mondjuk -jópár éve- annyi bolhacsípést szedtem össze, hogy máig látszanak a helyei :D
Pedig a birkák tetvesek szoktak lenni a bolha a kecskékre jellemző inkább.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
hqdefault.jpg
i6mfive97sw5k8n7_1618137981.jpeg
peacockattacksg-3.jpg
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 215
29 297
113
Nem tudom. Nekem gyerekkoromban a pulykákkal gyűlt meg mindig a bajom nagymama udvarában. Bár a libák is tudnak félelmetesek lenni. Node egy páva ?!
Nálunk a libák tenyérből ettek, és nem, nem a bőrünket.

Más. Ha ajánlhatok rövidebb, de nagyon szép túrákat: osztrák-cseh közös nemzeti park, Thaya völgy. Nekem a standard dec 8 (osztrákoknál ünnep) Znojmo - Sealsfield kilátó - Popice - Konice - Znojmo (kv, forralt bor, borbeszerző körút), ill nyáron jó még a Znojmo - Sealsfield kilátó - 9 malom / Devíti mlynu - Hnanice - Satov is, fekete gólyákkal meg csuszikkal.