Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
"így kraftosabb, mint a gyári" -mert kraftosabb mint a cigi és nem kell sodorni. Nekem a cigi hegyilevegő a pipa és a szivar után.
Sem a pipát, sem a szivart nem tüdőzzük le, még jóhogy más.
Erősebbet nem akarok szívni, nem azért mondtam a kraftosabbat.
Így legalább darabra kevesebb megy el egy nap.
De egyébként is teljesen más a felszívódása. Nekem pl kell egy cigi a pipa után :D
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
"így kraftosabb, mint a gyári" -mert kraftosabb mint a cigi és nem kell sodorni. Nekem a cigi hegyilevegő a pipa és a szivar után.
Szlovák pari is megvolt. Szlovákiában nem sok minden van ami nem volt meg. Plusz Erdélyben. Meg az Alpokban is elég sok. Meg Kaukázus, de még a Szu felbomlása előtt, meg Pamír, de kis Himalája is.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Igen. A medve nem játék. Erdélyben egyre nagyobb gond, de Szlovákiában is van vele probléma. Nálunk az emberek már elfelejtették, hogy a medve veszélyes. A farkas itt Európában előbb fut el, minthogy meglásd. A medve viszont rászokott az emberi környezetre, nem zavarja ha vannak körülötte, viszont ha veszélyben érzi magát, vagy a bocsokat, akkor támad. Nekünk meg esélyünk ellene, nagyjából, mint Szálasinak a főtárgyaláson. Általában csak megcsap párszor, vagy megölel, de az critical hit nekünk. Emberre (még) nem vadászik, de pl. szarvasra igen.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 657
113

Ha esetleg valakinek hozzám hasonló perverz módon maradt volna még citromailes email címe (mert mondjuk 11 éve még azzal reggelt ide :D ), érdemes cserélni, mert ezek a hülyék áprilistól fizetőssé teszik. Havi 2 ezret meg fizessen ezért az akinek 6 anyja van és egy utcában laknak
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
El lehet tévedni, lehet rosszul lépni, van olyan hirtelen vihar, vagy lavina, amire nem lehet számítani. De felkészületlenül nekivágni, na arra az én szememben nincs bocsánat. Aztán még mások életét teszik kockára. Meg vissza is lehet ám fordulni.

Ja, ugye, azt sem tanítják az iskolában, h ha az übercuki medvebocsot megsimogatod meg szelfikézel vele, az anyja jön és lebasz egy irtó nagy pofont. (Szlovákoknál minden évben belehal valaki a próbálkozásba.)

Na igen, a téli túráknak van egyfajta varázsuk. Egy hegyi (vagy dombsági) túrát sem cserélnék el horvát tengerparti fókatelepre. Szlovák paradicsom megvolt?
Mellesleg, igen, van olyan, hogy a természet így oszt neked lapot, az benne van a pakliban. Minél távolabbi, és minél magasabb helyre mész annál inkább. Bár a Tátrában is volt olyan, hogy az este leesett hóban úgy jöttünk le a gerincről, hogy közben fostunk, hogy mikor indul meg alattunk, vagy hirtelen jött nyári viharban lógsz a falon és imádkozol, hogy a lejjebb engedett cuccodat csapja meg a villám és ne téged. De olyan is volt, hogy terveztük az utat, á menjünk inkább a Cseh-tavira, a Nagy Békáson már voltunk többször. Ülünk a csúcson, csúcs csoki, stb, majd jól megbeszéltük, hogy milyen jó, hogy nem a Nagy Békásra mentünk, mert annak az az oldala épp most jött le a völgybe. Szóval ilyen van, ez ilyen játék. De ha megtolod a saját hülyeségeddel akkor nagy a sansz, hogy keményen megfizetteti veled természet ősanyánk. Mindenki tud hülyeséget csinálni, mi is csináltunk anno. De akkor ne a többieket okold, meg a természetet.

Pl. nekem van egy fair megállapodásom a cápákkal. Én nem megyek be a tengerbe, ők nem jönnek ki a szárazra. Eddig teljesen bevált. Mindketten tiszteletben tartjuk a másik élőhelyét.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
El lehet tévedni, lehet rosszul lépni, van olyan hirtelen vihar, vagy lavina, amire nem lehet számítani. De felkészületlenül nekivágni, na arra az én szememben nincs bocsánat. Aztán még mások életét teszik kockára. Meg vissza is lehet ám fordulni.

Ja, ugye, azt sem tanítják az iskolában, h ha az übercuki medvebocsot megsimogatod meg szelfikézel vele, az anyja jön és lebasz egy irtó nagy pofont. (Szlovákoknál minden évben belehal valaki a próbálkozásba.)

Na igen, a téli túráknak van egyfajta varázsuk. Egy hegyi (vagy dombsági) túrát sem cserélnék el horvát tengerparti fókatelepre. Szlovák paradicsom megvolt?
Bocs, az előbb erre akartam válaszolni, és közben máshova ment.... Szlovák paradicsom.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Igen. A medve nem játék. Erdélyben egyre nagyobb gond, de Szlovákiában is van vele probléma. Nálunk az emberek már elfelejtették, hogy a medve veszélyes. A farkas itt Európában előbb fut el, minthogy meglásd. A medve viszont rászokott az emberi környezetre, nem zavarja ha vannak körülötte, viszont ha veszélyben érzi magát, vagy a bocsokat, akkor támad. Nekünk meg esélyünk ellene, nagyjából, mint Szálasinak a főtárgyaláson. Általában csak megcsap párszor, vagy megölel, de az critical hit nekünk. Emberre (még) nem vadászik, de pl. szarvasra igen.
Ezt tudom nagyjából.
Azon csodálkozom, hogy van olyan hülye, aki szelfizni akar a medvével úgy, hogy évente van medvetámadás.


Jobban belegondolva, nem csodálkozom...
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Ezt tudom nagyjából.
Azon csodálkozom, hogy van olyan hülye, aki szelfizni akar a medvével úgy, hogy évente van medvetámadás.


Jobban belegondolva, nem csodálkozom...
Bar jobban belegondolva, miert is van kiirva a tigrishez az allatkertben, hogy ne nyulj be hozza? Normalis ember nem.is.probal, a maradeknak meg mindegy.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 184
14 834
113
Ezt tudom nagyjából.
Azon csodálkozom, hogy van olyan hülye, aki szelfizni akar a medvével úgy, hogy évente van medvetámadás.


Jobban belegondolva, nem csodálkozom...
We-are-the-people.jpg

Ez ugyan nem maci, és csak egy "újJába" került a dolog..
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 215
29 297
113
Igen. A medve nem játék. Erdélyben egyre nagyobb gond, de Szlovákiában is van vele probléma. Nálunk az emberek már elfelejtették, hogy a medve veszélyes. A farkas itt Európában előbb fut el, minthogy meglásd. A medve viszont rászokott az emberi környezetre, nem zavarja ha vannak körülötte, viszont ha veszélyben érzi magát, vagy a bocsokat, akkor támad. Nekünk meg esélyünk ellene, nagyjából, mint Szálasinak a főtárgyaláson. Általában csak megcsap párszor, vagy megölel, de az critical hit nekünk. Emberre (még) nem vadászik, de pl. szarvasra igen.
Meg ugye a legkönnyebb kaja az ember közelében van. Ha hirtelen felbukkansz, nyersz pár ingyen szendót (medve szemszög). Meg túl sok ehetőt dobunk ki.
From Russia with love:
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 215
29 297
113
Ezt tudom nagyjából.
Azon csodálkozom, hogy van olyan hülye, aki szelfizni akar a medvével úgy, hogy évente van medvetámadás.


Jobban belegondolva, nem csodálkozom...
A medvebocs cukiii, mint egy kis plüssállat.

Anno a Fertő- Hanság NP-ban is mindenkinek szájbarágtuk, h a szürkemarha tehén veszélyes. A bikák jó arcok, nyugisak, de a tehenek veszélyesek. Hát b+ nem nekiáll borjút simogatni? Mert nem mondtuk el külön, h a borjú a tehén tartozéka.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
A medvebocs cukiii, mint egy kis plüssállat.

Anno a Fertő- Hanság NP-ban is mindenkinek szájbarágtuk, h a szürkemarha tehén veszélyes. A bikák jó arcok, nyugisak, de a tehenek veszélyesek. Hát b+ nem nekiáll borjút simogatni? Mert nem mondtuk el külön, h a borjú a tehén tartozéka.
Na ugye, hogy a ti hibátok volt! El kell mondani, hogy a kis méretű marha az a borjú, és annak van anyja, nem a fán terem. Mint a mikrón a figyelmeztetés, hogy élő állat szárítására nem szabad használni, vagy mint a Delta légitársaságnál a kés az evőeszközben anno, amire rá volt írva, hogy ez az éle....
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Bar jobban belegondolva, miert is van kiirva a tigrishez az allatkertben, hogy ne nyulj be hozza? Normalis ember nem.is.probal, a maradeknak meg mindegy.
Fú, most jutott eszembe egy hír jó régről, hogy egy gyökér Kínában bemászott a pandákhoz, mert annnnnyira cukiiiiiii. Aztán valahogy nyomorékká "szerette" a macika... Épp hogy életben maradt a barom.