Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
A vállán nem látszódott.
De te szerencsétlen miért röhögted ki amit írtam? Tán az a 3 ami látszódik nem szláv szimbólum?
Mert rögtön azzal jöttök, hogy fasság amit írok, csak mert történetesen én tettem be a hírt.
Nekem az első volt, hogy rágugliztam, hogy mizu a pasival.
 
  • Imádom
Reactions: megazez

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 869
81 461
113
+ @boki

Elmentek ti...
Így már egyértelmű még Nektek is?
Vagy most az jön, hogy photoshop?

Beraksz egy a témába nem illő posztott és próbálod az ukránokat mosdatni, a közösséget manipulálni. Nincs összefüggés és nem lehet összehasonlítani az ukrán (állami)banderista ideológia és egy a propaganda célokra berakott posztot, ahol egy orosz sportolón ősi szláv és egyéb szimbólum látható.Oroszoknál nincs az állami politikában náci ideológia, nincs a nácik dicsőítése, nácikról elnevezett utcák, fáklyás felvonulások, neonáci katonai alakulatok....stb.



@Sniper 2014-2015-ben voltak nagyon jó írások, amelyek részletesen foglalkoztak az ősi szláv szimbólumokkal .
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Beraksz egy a témába nem illő posztott és próbálod az ukránokat mosdatni, a közösséget manipulálni. Nincs összefüggés és nem lehet összehasonlítani az ukrán (állami)banderista ideológia és egy a propaganda célokra berakott posztot, ahol egy orosz sportolón ősi szláv és egyéb szimbólum látható.Oroszoknál nincs az állami politikában náci ideológia, nincs a nácik dicsőítése, nácikról elnevezett utcák, fáklyás felvonulások, neonáci katonai alakulatok....stb.



@Sniper 2014-2015-ben voltak nagyon jó írások, amelyek részletesen foglalkoztak az ősi szláv szimbólumokkal .
Hú barátom.... egy sima 'Bocs, benéztem. Tényleg náci a csávó' is megtette volna.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 902
27 625
113

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 936
30 733
113
Úgyis csak megbarnult volna pár év múlva.
Meg is barnult azon az éjjelen...
igen, minden a jó választáson múlik :)
nekem rájuk esett a választásom:
Nem valami korszerű mostanság....
Én azért marha szomorú lennék ilyen kutyával, tudom hogy sokan büszkék egy ilyen "teljesítményre", de nekem erről mindig az volt a véleményem, hogy az már meg van baszva, ha valakit beengedett, az esetleg agyonütötte az idős szüleimet, majd mikor megyek haza/látogatóba hozzájuk, akkor látom hogy ott van a falra rászorulva az elkövető.

Egy jó kutya nem eszik fel a földről semmit idegentől, nem megy a kerítéshez 2m-nél közelebb, hogy ne tudják úgy leszúrni/agyoncsapni egy vascsővel, és ha bejön valaki, akkor nem MAJD ha elkövette amit el akart nem engedi el, hanem többször megharapja, az se baj ha kicsit beleráz közben a fejével.

Na ilyenből kell kettő.

UFF.
Kell vennem egy kan kuvaszt tavasszal...
Volt nekem kettő is ebből a fajtából egymás után... Csuda jó kutyák, csak ritka és drága...olyan mint a kuvasz csak német.
Volt egy szőkém, utána meg egy ördög rajzosom. Csak kényesek. Maradok a kuvasznál.
juhász vagy más néven pásztor kutya (puli, mudi, pumi, sinka) és van a nyájőrző: a kuvasz és a komondor.
Az egyik terelő kutya, a másik meg a nyájat őrzi...
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
545
4 957
93
https://www.turistamagazin.hu/hir/kihult-fiatal-turazot-mentettek-a-borzsonybol

Nem tudom, mi a gázabb, hogy valaki elindul ilyen felkészültséggel túrázni, vagy a kommentelő, aki szerint az egész tulajdonképpen az oktatás hibája, mert erkölcstant tanítanak, ahelyett, h ilyenre készítenének fel - értsd télen hó van, meg 5kor már sötét.
Nem tudom. Túrázásaim alatt sok önjelölt hülyével találkoztam. Kavicsos területen túcipő. Csúszós, vizes, sáros területen vászoncipő. 2000 m magasságban metsző szélben egy szál póló. Amúgy ilyeneket lehet látni az Alpokban, Tátrában, Kárpátokban. Tehát a hülyeség univerzális.

De, a csúcsot nálam az a belvárosi újságíró tyúk tartja, aki talán két évvel ezelőtt egy éjszaka többedmagával nekiindult Gödöllő fele és rövidíteni akarta az utat. Kis városi miniautóval esős időben bement egy erdei útra, természetesen elakadt. Hívogatta az autómentőket, valamiért azt gondolta, hogy térítésmentesen az éjszaka közepén azonnal ugranak. Nem vállalták a nemes feladatot. Hívta a katasztrófa elhárítást is, de azok is beintettek neki, mert az erdei úton való sárban elakadás nem minősül életveszélynek. Így ott éjszakáztak. Mondjuk okosan tették. Ismeretlen területen éjszaka kódorogni nem a legjobb ötlet. Reggel bement a legközelebbi településre és nagy nehezen kerített valakit, aki MTZ-vel kihúzta. Természetesen itt is kiverte a palávert, mert ingyen senki nem akart neki kimenni a sáros erdei útra.

Utána egy cikkben leírta, hogy milyen áldatlan állapotok uralkodnak Magyarországon és őt mekkora kár érte emiatt.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 902
27 625
113
Nem tudom. Túrázásaim alatt sok önjelölt hülyével találkoztam. Kavicsos területen túcipő. Csúszós, vizes, sáros területen vászoncipő. 2000 m magasságban metsző szélben egy szál póló. Amúgy ilyeneket lehet látni az Alpokban, Tátrában, Kárpátokban. Tehát a hülyeség univerzális.

De, a csúcsot nálam az a belvárosi újságíró tyúk tartja, aki talán két évvel ezelőtt egy éjszaka többedmagával nekiindult Gödöllő fele és rövidíteni akarta az utat. Kis városi miniautóval esős időben bement egy erdei útra, természetesen elakadt. Hívogatta az autómentőket, valamiért azt gondolta, hogy térítésmentesen az éjszaka közepén azonnal ugranak. Nem vállalták a nemes feladatot. Hívta a katasztrófa elhárítást is, de azok is beintettek neki, mert az erdei úton való sárban elakadás nem minősül életveszélynek. Így ott éjszakáztak. Mondjuk okosan tették. Ismeretlen területen éjszaka kódorogni nem a legjobb ötlet. Reggel bement a legközelebbi településre és nagy nehezen kerített valakit, aki MTZ-vel kihúzta. Természetesen itt is kiverte a palávert, mert ingyen senki nem akart neki kimenni a sáros erdei útra.

Utána egy cikkben leírta, hogy milyen áldatlan állapotok uralkodnak Magyarországon és őt mekkora kár érte emiatt.
Veiszer Alinda. Az oktatásegészségügy a hibás, mert nem tanították, h nem a katasztrófavédelmet kell hívni, hanem Traktoros Józsit, akit lenéz, mert nem jár eleget színházba.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 981
14 073
113
Nem tudom. Túrázásaim alatt sok önjelölt hülyével találkoztam. Kavicsos területen túcipő. Csúszós, vizes, sáros területen vászoncipő. 2000 m magasságban metsző szélben egy szál póló. Amúgy ilyeneket lehet látni az Alpokban, Tátrában, Kárpátokban. Tehát a hülyeség univerzális.

De, a csúcsot nálam az a belvárosi újságíró tyúk tartja, aki talán két évvel ezelőtt egy éjszaka többedmagával nekiindult Gödöllő fele és rövidíteni akarta az utat. Kis városi miniautóval esős időben bement egy erdei útra, természetesen elakadt. Hívogatta az autómentőket, valamiért azt gondolta, hogy térítésmentesen az éjszaka közepén azonnal ugranak. Nem vállalták a nemes feladatot. Hívta a katasztrófa elhárítást is, de azok is beintettek neki, mert az erdei úton való sárban elakadás nem minősül életveszélynek. Így ott éjszakáztak. Mondjuk okosan tették. Ismeretlen területen éjszaka kódorogni nem a legjobb ötlet. Reggel bement a legközelebbi településre és nagy nehezen kerített valakit, aki MTZ-vel kihúzta. Természetesen itt is kiverte a palávert, mert ingyen senki nem akart neki kimenni a sáros erdei útra.

Utána egy cikkben leírta, hogy milyen áldatlan állapotok uralkodnak Magyarországon és őt mekkora kár érte emiatt.

Veiszer Alinda. Az oktatásegészségügy a hibás, mert nem tanították, h nem a katasztrófavédelmet kell hívni, hanem Traktoros Józsit, akit lenéz, mert nem jár eleget színházba.

Így jár "idegenforgalmilag" az a vidék, ahol a traktoros-legény nem adja meg a rászoruló -- :rolleyes: -- városi-lánykának "azt ami jár", ezér' aztán jár annak a szája... :oops: + :D

..."annak" is idejében kéne kinyitni az szájááát, nem utólag, "Pont"

.

...mármint-hogy: az anyja --is-- a hibás a "túltenyésztett városinak/értelmiséginek", hogy nem volt példamutatás a rendes családi életről!


Irónia OFF :D
.



.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 418
5 023
113
Nem tudom. Túrázásaim alatt sok önjelölt hülyével találkoztam. Kavicsos területen túcipő. Csúszós, vizes, sáros területen vászoncipő. 2000 m magasságban metsző szélben egy szál póló. Amúgy ilyeneket lehet látni az Alpokban, Tátrában, Kárpátokban. Tehát a hülyeség univerzális.

De, a csúcsot nálam az a belvárosi újságíró tyúk tartja, aki talán két évvel ezelőtt egy éjszaka többedmagával nekiindult Gödöllő fele és rövidíteni akarta az utat. Kis városi miniautóval esős időben bement egy erdei útra, természetesen elakadt. Hívogatta az autómentőket, valamiért azt gondolta, hogy térítésmentesen az éjszaka közepén azonnal ugranak. Nem vállalták a nemes feladatot. Hívta a katasztrófa elhárítást is, de azok is beintettek neki, mert az erdei úton való sárban elakadás nem minősül életveszélynek. Így ott éjszakáztak. Mondjuk okosan tették. Ismeretlen területen éjszaka kódorogni nem a legjobb ötlet. Reggel bement a legközelebbi településre és nagy nehezen kerített valakit, aki MTZ-vel kihúzta. Természetesen itt is kiverte a palávert, mert ingyen senki nem akart neki kimenni a sáros erdei útra.

Utána egy cikkben leírta, hogy milyen áldatlan állapotok uralkodnak Magyarországon és őt mekkora kár érte emiatt.
Hülyék mindig is voltak. Nekem részben ugye szakmai ártalom a hegyekben kóborlás (sajnos már az igazán nagyok nem mennek), de mindenfelé lehet találkozni idiótákkal. A Rám-szakadékban, télen, miközben keményen fagyott, akik két letörés közt rekedtek, mert nem gondolták volna, hogy a fagy = jég = nincs tapadás = csúszik. Vagy a Tátrában, a Magisztralen (a felső, a Magas Tátrán végighúzódó túristaút) meghalt idióta NDK-sok, akik ugyan nyáron, de egy szál fehér trikó + szandál (szigorúan zoknival) kombóban gondolták abszolválni. Aztán jött a hirtelen lehülés egy kis esővel, mire megtalálták őket, addigra már késő volt. De ott volt az a kedves japán gyerek is aki úgy gondolta felsétál a Mount-Everest-re, trekking cipőben. Vég nélkül lehetne sorolni ezeket a sztorikat. A szép, hogy ilyenkor mindig mindenki más a hibás, ők természetesen nem, mert nekik NEM MONDTÁK. Mit? Hogy a természet nem úgy működik, mint a belvárosi, fűtött, kényelmes otthonod? Hogy ott nincs termosztát, meg nem tudsz öt perc alatt hazaérni metróval, ha éppen úgy gondolod neked ebből elég volt?

Miért azt mondták, hogy milyen amikor télen, csendes hóesésben bivakolsz az Alacsony Tátrában, és reggel arra ébredsz, hogy TÖKÉLETES csönd van és körülötted vastagon áll a szűz hó ameddig ellátsz? Összedobod a reggeli teádat, és miközben betolod a reggelit arra gondolsz, hogy egyszer láthatsz ilyet életedben. Hát igen, ilyet nem látsz az ablakodból a hetedik kerületben.

Van azért ellenpélda is. Ausztria, Alpok, hegyi út. Kis nyári extra tábor, kis gleccser és jégfal oktatással, visszafelé tartottunk egy napi menetből, rajtunk a cucc, ahogy kell, plusz egy orvos a csapatban. Mikor elértük az utat (köves, hegyi út) rohan a hegyi ház tulaja, hogy kicsit feljebb valaki balesetezett, menjünk már oda. Öregasszony fekszik az út szélén, törött bokával, család körülötte aggódik. Hegyimentők riasztva, helikopter majd jön, mi meg a dokival támogatva, elláttuk. Órákig tartottuk felette a fóliát, kapott fájdalomcsillapítót, vizet, stb. Segítettünk levinni a helikopterhez. Mikor heli el, család jön és akarnak adni pénzt, de mondtuk nekik, hogy ne vicceljenek már, nem azért csináltuk. Erre odaadták a ház tulajának a pénzt, hogy akkor ők fizetik az italunkat. Másnapi foglalkozás elmaradt, erős másnaposság miatt. Ezer schillingből elég durván lehetett inni anno. Na ők pl. nem álltak neki elmondani, hogy a hegyimentők, az iskola és a terület gazdája a hibás, meg a rohadt hegy.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 418
5 023
113
Mai Index véleménycikk apropóján. Csak egy rövid idézet a cikkből: "Még egy megjegyzés a technológiával kapcsolatban: a ma legkorszerűbbnek számító akkumulátorok is viszonylag nehezek, kapacitásuk az igényekhez képest erősen korlátozott, mégis rendkívül gyorsan növekszik irántuk a piaci igény. Az akkumulátortechnológiához nem értek, de az innováció terén van némi tapasztalatom. Biztos vagyok benne, hogy – éppen a gyorsan növekvő piaci igény miatt – már ma is tömegével vannak ezen dolgozó innovatív startupok, melyek között lehetnek, akiknek akár már néhány éven belül sikerülhet új technológiát kidolgozni az elektromos energia tárolására.
EZZEL A MAI AKKUMULÁTORGYÁRAK ELAVULHATNAK, ÉS CSAK A KÖRNYEZETET MÉRGEZŐ ROMOK MARADNAK RÁNK."

A kedves szerzőnek egy nagy lófaszt, még akkor is ha ő számít ma nagyágyúnak az informatikai lufiban. Az esetleg majd valamikor (mindig sziogorúan tíz-harminc éven belül) majd egy startup tuti kifejleszti az energiatárolás új és minden eddiginél korszerűbb módszerét, amiben már csak szoftver kell, na arra alapozni az igazi baromság. Kedves szerző, aztán azt az energiát mi fogja tárolni? Addig ok, hogy esetleg kiváltjuk a ritka földfémeket, node az nem akkumulátor lesz? Egy kibaszott startup (aki ezt kitalálta azt is agyonverném... hosszú lenne ide az ok) majd kifejleszti azt a szoftvert ami tárolja az energiát? Vagy, netán, azt is akkumulátornak fogjuk hívni, amit gyárban gyártanak? Tudod, akkumulátorgyárban. Te nagyon okos. Egy gyár az nem úgy működik, hogy egyszer lerakták a gépeket, aztán száz évig rá sem néznek, ha meg már nem kell senkinek az a termék, akkor ott hagyják rohadni a gyárat. Az a szocializmusnak nevezett borzalom volt. Egy gyár is fejlődik, új termékek, új berendezések, új technológiák, új tudás. Bármilyen hihetetlen, egy gártó cég is fejleszt. Neki van hozzá saját pénze is, nem mások pénzét bassza el, mint a híres startupjaid.

Tudod kedves szerző, a borsodi cigányember, meg az emberiség mintegy 99 százaléka soha nem lesz matematikus, meg informatikus. Mert nincs meg hozzá a tehetsége. Ettől még lehet remek hegesztő, meg termény betakarító. Node nekik nem jelent megoldást, ha startupok öntik a piacra a remek szoftvereiket. Nekik bizony kézzel fogható termelés kell, gyár, ha úgy jobban tetszik. Az a modell, hogy majd kiszervezzük a gyártást valahova Kínába, meg fekete Afrikába, aztán itt majd csak a szolgáltató ipar marad, na az látványosan bukik éppen megfele. Tudod, vannak ám az egyszerű emberek, akik a kétkezi melójukból próbálnak megélni, mire ti nagyon okosok elvittétek ezt a lehetőséget, és felajánlottátok nekik, hogy legyenek informatikusok. Bravo. Aztán szerinted honnan a faszból lesz az asztalodon evőeszköz, meg mosogatógép, meg mosógép, meg számítógép, ha nem a gyárból. Tudom, majd a startupok, meg az informatika.

Ja a Google épp most rúgott ki egy valagnyi informatikust, meg a többi nagy is. Sok sikert a szép új világban, ahol mindenki informatikus lesz.

(Még véletlenül sem az inforamtika ellen beszélek, van vele dolgom elég, szeretem is, művelem is valamennyire. De ez a gondolkodásmód kiborít.)
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 902
27 625
113
Hülyék mindig is voltak. Nekem részben ugye szakmai ártalom a hegyekben kóborlás (sajnos már az igazán nagyok nem mennek), de mindenfelé lehet találkozni idiótákkal. A Rám-szakadékban, télen, miközben keményen fagyott, akik két letörés közt rekedtek, mert nem gondolták volna, hogy a fagy = jég = nincs tapadás = csúszik. Vagy a Tátrában, a Magisztralen (a felső, a Magas Tátrán végighúzódó túristaút) meghalt idióta NDK-sok, akik ugyan nyáron, de egy szál fehér trikó + szandál (szigorúan zoknival) kombóban gondolták abszolválni. Aztán jött a hirtelen lehülés egy kis esővel, mire megtalálták őket, addigra már késő volt. De ott volt az a kedves japán gyerek is aki úgy gondolta felsétál a Mount-Everest-re, trekking cipőben. Vég nélkül lehetne sorolni ezeket a sztorikat. A szép, hogy ilyenkor mindig mindenki más a hibás, ők természetesen nem, mert nekik NEM MONDTÁK. Mit? Hogy a természet nem úgy működik, mint a belvárosi, fűtött, kényelmes otthonod? Hogy ott nincs termosztát, meg nem tudsz öt perc alatt hazaérni metróval, ha éppen úgy gondolod neked ebből elég volt?

Miért azt mondták, hogy milyen amikor télen, csendes hóesésben bivakolsz az Alacsony Tátrában, és reggel arra ébredsz, hogy TÖKÉLETES csönd van és körülötted vastagon áll a szűz hó ameddig ellátsz? Összedobod a reggeli teádat, és miközben betolod a reggelit arra gondolsz, hogy egyszer láthatsz ilyet életedben. Hát igen, ilyet nem látsz az ablakodból a hetedik kerületben.

Van azért ellenpélda is. Ausztria, Alpok, hegyi út. Kis nyári extra tábor, kis gleccser és jégfal oktatással, visszafelé tartottunk egy napi menetből, rajtunk a cucc, ahogy kell, plusz egy orvos a csapatban. Mikor elértük az utat (köves, hegyi út) rohan a hegyi ház tulaja, hogy kicsit feljebb valaki balesetezett, menjünk már oda. Öregasszony fekszik az út szélén, törött bokával, család körülötte aggódik. Hegyimentők riasztva, helikopter majd jön, mi meg a dokival támogatva, elláttuk. Órákig tartottuk felette a fóliát, kapott fájdalomcsillapítót, vizet, stb. Segítettünk levinni a helikopterhez. Mikor heli el, család jön és akarnak adni pénzt, de mondtuk nekik, hogy ne vicceljenek már, nem azért csináltuk. Erre odaadták a ház tulajának a pénzt, hogy akkor ők fizetik az italunkat. Másnapi foglalkozás elmaradt, erős másnaposság miatt. Ezer schillingből elég durván lehetett inni anno. Na ők pl. nem álltak neki elmondani, hogy a hegyimentők, az iskola és a terület gazdája a hibás, meg a rohadt hegy.
El lehet tévedni, lehet rosszul lépni, van olyan hirtelen vihar, vagy lavina, amire nem lehet számítani. De felkészületlenül nekivágni, na arra az én szememben nincs bocsánat. Aztán még mások életét teszik kockára. Meg vissza is lehet ám fordulni.

Ja, ugye, azt sem tanítják az iskolában, h ha az übercuki medvebocsot megsimogatod meg szelfikézel vele, az anyja jön és lebasz egy irtó nagy pofont. (Szlovákoknál minden évben belehal valaki a próbálkozásba.)

Na igen, a téli túráknak van egyfajta varázsuk. Egy hegyi (vagy dombsági) túrát sem cserélnék el horvát tengerparti fókatelepre. Szlovák paradicsom megvolt?