Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 534
45 002
113
Nekünk nagytestű kutya nem pálya, sok idegen jár hozzánk, sok gyerek és idős is; persze, nyilván meg lehet szoktatni, de az emberek eléggé tartanak a nagytestűektől, ami lehet egyik oldalról előny, más oldalról meg hátrány. És habár a kuvasz az egyik libling fajtám, ismerve temperamentumát, feladatát, nem nekünk való; hosszúszőrűt sem pedig külföldi fajtát, sem pedig ölebet sem pedig vadászkutyát nem akarok. Úgyhogy a jövőben ha arra kerül a sor, eléggé szűk keresztmetszet felel meg. :)
Mivel vannak juhok, és méretben is, mentalitásban is végső soron külalakra is a mudi jön be. Azért esélyes, hogy sem farkas, sem medve csemege nem lesz ez eb.

Én ezt a besorolást úgy ismertem eddig, ezért sem értettem, hogy mire gondolsz, hogy juhász vagy más néven pásztor kutya (puli, mudi, pumi, sinka) és van a nyájőrző: a kuvasz és a komondor.
Ezen nem fogunk összeveszni, én úgy tudom hogy a terelő a juhász, a nyájőrző a pásztor, de lényegtelen igazából.

A mudi nagyon jó kutya, de energiabomba! Arra készülj fel! A sinka meg még nem hivatalos, épp azon vannak gőzerővel, hogy el legyen fogadtatva.
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
749
4 012
93
Lehet már mondtam, de a többször emlegetett mezőtúri haveromnak otthon egy vagy 70 kilós közép-ázsiai juhásza van. Na a kolléga amúgy kiválóan van nevelve és az urukhájok még a kerítést sem közelítik meg, de amikor meg ott voltam annyira megszeretett, hogy egyik reggel konkrétan be akart mászni mellém az ágyba. Alszok nyugodtan békésen erre így mi a rossebb lépett a kezemre, hát ott van velem szemben egy akkora buflák alabai, aminek csak a feje nagyobb mint egy sárgadinnye és marha lábszárakat nassolgat unalmában :D

Járulékos nyereség amúgy, hogy a vérmes tacskóm amúgy a pápai reptér végéből származik és nemhogy a zivatartól nem fél, hanem kinéz az udvarra szilveszterkor, hogy ki mit lő fel :DIgaz házőrző üzemmód nála nem létezik, inkább pofán nyalna mindenkit
életem első éveit egy boxerrel együtt éltem le. együtt tanultunk járni :)
nem igazán emlékszem olyan dologra, amitől megijedt volna. pedig volt olyan, hogy dörögtek mellette fegyverek is. de egyébként kenyérre lehetett volna kenni, az ittasakon/téti négereken kívül mindenkit "imádott"
sajnos már évtizedek óta nincs velünk :(
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 534
45 002
113
életem első éveit egy boxerrel együtt éltem le. együtt tanultunk járni :)
nem igazán emlékszem olyan dologra, amitől megijedt volna. pedig volt olyan, hogy dörögtek mellette fegyverek is. de egyébként kenyérre lehetett volna kenni, az ittasakon/téti négereken kívül mindenkit "imádott"
sajnos már évtizedek óta nincs velünk :(
Na sajnos a boxer pont az egyik fajta, amit totálisan tönkre basztak! A régiek komoly kutyák voltak, a mostaniak nagy részében nincs csont, kicsik, véznák, erőtlenek, kicsi a fejük. Gyávák :(.

A másik ilyen régi nagy kedvencem, ami mostanra szintén nagyrészt gallyra ment, az a roti állomány. Szív megszakad, alig maradt köztük értékelhető kutya! Egy 30 évvel ezelőtti Roti igazi német nehézpáncélos volt, a mostaniak meg, pfffejjj...
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 563
11 136
113
Azért a kopók nagyon ritkák, és jóval mozgásigényesebbek/nagyobb terület is kell nekik mint egy pásztorkutyának.

Illetve a fizikai ereje sem lesz paritásban ott mint egy 1,5x akkora komondornak/kuvasznak.

Ettől még jó kutyák, de szerintem Te elfogult vagy, érthető okokból :). Házőrzés céljából általában véve jobbak lesznek a pásztorkutyák, vadászni meg a kopó!

Az egyik erre, a másik meg arra van szelektálva több száz éve!
Impulzusszerű mozgást/mozgatást igényelnek, sokkal többre tartják a ritkább, de hosszú programot, mint a sokszor rövidebbet. Nem egy játékos alkat, céltalanul nem fog játékokat üldözni... :)
Egyszer szívesen átadnám a pórázt, amikor nyomra ér. Akkor látnád, hogy egy 30 kilós csupa izom kutyába mekkora erő tud szorulni. :D
Tavaly láttam egy képet, amit egy betörő lábáról készített az egyik gazdatársam. A csávónak a lábszárát miszlikbe tépte a kan kopója, pedig egy vascsővel átszúrta a lábát a betörő (a kopó viszonylag hamar felépült). A mentősök azt mondták, hogy bicegve is nehezen fog majd járni a hapsi.

Aláírom, hogy nem egy súlycsoport a hagyományos pásztorkutya fajtákkal, azonban már láttam néhányszor munka közben vaddisznókkal. A gazda védelme mindig elsőrendű számukra. Amikor az egyik alkalommal rám fordult az egyik bő egymázsás koca, hívtam a kopómat, aki őrjöngve fordult le az addig üldözött disznóról és a farába marva elterelte tőlem a veszélyes egyedet.
Másrészt már volt olyan, hogy séta közben egy szemből jövő pasast elkezdett mereven figyelni, majd morgott és elkezdett rá ugatni. Se előtte, se utána nem volt hasonló eset, így feltételezem, hogy megérzett valamit. Hozzáteszem ritka rossz arcú fazon volt az illető.

Az eddigi tapasztalataim alapján tökéletesek erre is! :)
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
718
2 716
93
Lehet már mondtam, de a többször emlegetett mezőtúri haveromnak otthon egy vagy 70 kilós közép-ázsiai juhásza van. Na a kolléga amúgy kiválóan van nevelve és az urukhájok még a kerítést sem közelítik meg, de amikor meg ott voltam annyira megszeretett, hogy egyik reggel konkrétan be akart mászni mellém az ágyba. Alszok nyugodtan békésen erre így mi a rossebb lépett a kezemre, hát ott van velem szemben egy akkora buflák alabai, aminek csak a feje nagyobb mint egy sárgadinnye és marha lábszárakat nassolgat unalmában :D

Járulékos nyereség amúgy, hogy a vérmes tacskóm amúgy a pápai reptér végéből származik és nemhogy a zivatartól nem fél, hanem kinéz az udvarra szilveszterkor, hogy ki mit lő fel :DIgaz házőrző üzemmód nála nem létezik, inkább pofán nyalna mindenkit
No igen az én kutyáimban is dolgozik egy kis white power :D Nagyapámnak volt egy német juhásza a Hadházi lőtérről az a tűzijátékra még csak fel se ébredt. :D
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Nem rózsás a helyzet, de azért ki lehet szedni szinte minden alomból 1-2 kutyát ami jó házőrző lesz.

Minden pásztorkutya fajtából. Tudom hogy sír mindenki, "hogy régen minden jobb vót' meg keményebbek voltak a kutyák" de egyszerűen szerintem meg tudni kell választani az alomból, meg meg kell nézni a szülőket.

Ja, nem tilos amúgy elmenni Erdélybe sem a csobánokhoz, azt onnan olyan kölyköt hozni, aminek nem feltétlen van papírja, csak az apja mondjuk 4-5 évet lehúzott a farkasok/medvék közt!

A székelyek nem a szaráért tartják a kutyáikat, a félőst ami nem áll bele a bunyóba agyonbasszák/felhúzzák a fára őket - ott ingyenélőt nem etetnek! - a túl agresszív, idegbajost meg mikor elnézi hogy hányas a kabát, megeszik a farkasok!
Igazából ha feladatra vesz az ember kutyát; célszerszámnak, akkor nem a fajtát meg a papírt kell nézni, hanem a tulajdonságot. Igazából talán ha három fajtatiszta kutyánk volt, mind elég gyenge egészséggel, ellenben a legemlékezetesebb kutyáink mind keverékek voltak; szerintem ez az ilyen, vagy olyan fajta kicsit túl van lihegve mára.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 534
45 002
113
Igazából ha feladatra vesz az ember kutyát; célszerszámnak, akkor nem a fajtát meg a papírt kell nézni, hanem a tulajdonságot. Igazából talán ha három fajtatiszta kutyánk volt, mind elég gyenge egészséggel, ellenben a legemlékezetesebb kutyáink mind keverékek voltak; szerintem ez az ilyen, vagy olyan fajta kicsit túl van lihegve mára.
A kulcsszó:
Beltenyészet.

Meg kell nézni a Windsorokat, és mindenki tudja egyből, hogy miről van szó!

Pont az a Harry lett épkézláb, aki a testőrtől van, nem Károlytól :D !

Szevasz Szőr Higgins :D !!!
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Magyar fajtát szerettem volna :) A kuvasztól meg én is félek :D
Háát: Anno a Szentgothárdi parókia azért nem lett kirabolva, mert amikor a két marcona ppses szovjet katona úgy gondolta bemegy, a plébános kuvasza ezt megvétózta. Reggel a plébános ment megnézni mi a szitu, és látta, hogy a két katona fekszik a hóban, rajtuk a kuvasz, és ha bármelyik mozdul a fegyver fele csattan a nyaka előtt a fogsor.
Azt hiszem megértelek :)
Bár hozzá tartozik, hogy a kedvenc ilyen nem értünk a kutyákhoz, de tartjuk is kuvaszhoz kapcsolódik.
Lelkes kutyatulaj elborzadva mesélte, h a kuvaszát megtámadta, egy bull típusú kutya, és nem mert neki segíteni, mert mi van ha őt is megmerja, és bár végül nem lett baj, de de
Én meg néztem rá, hogy ember, a kuvasz arra lett tenyésztve, hogy védje a nyájat és a gazdát. Ha belekap a puli a lábába azzal csak jelzi, hogy gebasz van.
Szóval az ott ugrál körülötte a bull terrier az kb a na hagyjá békén.
Ha megtámadja a gazdát, akkor nem sok minden marad a támadóból, mert értem én, hogy az kutyaviadalra volt tenyésztve, csak a kuvasz meg arra, hogy a medve arcát tépje le.
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
749
4 012
93
A kulcsszó:
Beltenyészet.

Meg kell nézni a Windsorokat, és mindenki tudja egyből, hogy miről van szó!

Pont az a Harry lett épkézláb, aki a testőrtől van, nem Károlytól :D !

Szevasz Szőr Higgins :D !!!
a beltenyészet sok fajtát gyakorlatilag "megölt"
egyébként ha igazi megoldás kell, akkor van amikor jobb egy "falusi vegyes" :)
minden benne lévő fajta jó tulajdonságaival felvértezve :)
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 537
8 826
113
Amit tudni akartál a Delta tudományos-technikai műsor főcíméről:
A deltaszárnyú gép egy Avro 698 Vulcan VX777 prototipus az '57-es brit Farnborough International Air Show-ról.
Az alacsonyan elhúzó gép egy MIG 19-es, a Szovjet Hadsereg valamelyik 50-es évek vége felé megrendezett tushinói légiparádéjáról.
A havas hegység a Himalája az 1953-as The Conquest of Everest című dokumentumfilmből való (Edmund Hillary, Tenzing Norgay).
A szánhúzó emberek az 1948-as 'Scott Of The Antarctic' című játékfilmből valók. A visszanéző szánhúzó Bowers Hadnagy (Reginald Beckwith), Scott kapitánynak (John Mills) mondja, hogy "Aye-aye, Sir"(értettem uram).
A lánctalpas - ami egy 1955-ös Tucker 743 Double-drive Sno-cat - és a hóviharban vontatott teher szállítmány az 1959-es Antarctic Crossing című dokumentumfilmből valók, ami az 1955-58-as brit-új zélandi déli sarki expedíciót (Commonwealth Trans-Antarctic Expedition) mutatja be Edmund Hillary-vel és Vivian Fuchs-szal.
A vulkánkitörés a Vezúvé.
Az űrfelvételek a Rosette és a Helix nebulákat mutatják.
Zene: Tom Dissevelt és Kid Baltan (Dick Raaijmakers): Song Of The Second Moon (2. változat), 1957-ből.

 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Amit tudni akartál a Delta tudományos-technikai műsor főcíméről:
A deltaszárnyú gép egy Avro 698 Vulcan VX777 prototipus az '57-es brit Farnborough International Air Show-ról.
Az alacsonyan elhúzó gép egy MIG 19-es, a Szovjet Hadsereg valamelyik 50-es évek vége felé megrendezett tushinói légiparádéjáról.
A havas hegység a Himalája az 1953-as The Conquest of Everest című dokumentumfilmből való (Edmund Hillary, Tenzing Norgay).
A szánhúzó emberek az 1948-as 'Scott Of The Antarctic' című játékfilmből valók. A visszanéző szánhúzó Bowers Hadnagy (Reginald Beckwith), Scott kapitánynak (John Mills) mondja, hogy "Aye-aye, Sir"(értettem uram).
A lánctalpas - ami egy 1955-ös Tucker 743 Double-drive Sno-cat - és a hóviharban vontatott teher szállítmány az 1959-es Antarctic Crossing című dokumentumfilmből valók, ami az 1955-58-as brit-új zélandi déli sarki expedíciót (Commonwealth Trans-Antarctic Expedition) mutatja be Edmund Hillary-vel és Vivian Fuchs-szal.
A vulkánkitörés a Vezúvé.
Az űrfelvételek a Rosette és a Helix nebulákat mutatják.
Zene: Tom Dissevelt és Kid Baltan (Dick Raaijmakers): Song Of The Second Moon (2. változat), 1957-ből.

Akkor a hideg rázott tőle, de mára úgy gondolom, hogy egy zseniális zene, pláne, ahogy akkor még készültek az ilyen zenék.
Megérdemel annyit, hogy teljes verziót meghallgassa az ember:
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 376
8 983
113
Amit tudni akartál a Delta tudományos-technikai műsor főcíméről:
A deltaszárnyú gép egy Avro 698 Vulcan VX777 prototipus az '57-es brit Farnborough International Air Show-ról.
Az alacsonyan elhúzó gép egy MIG 19-es, a Szovjet Hadsereg valamelyik 50-es évek vége felé megrendezett tushinói légiparádéjáról.
A havas hegység a Himalája az 1953-as The Conquest of Everest című dokumentumfilmből való (Edmund Hillary, Tenzing Norgay).
A szánhúzó emberek az 1948-as 'Scott Of The Antarctic' című játékfilmből valók. A visszanéző szánhúzó Bowers Hadnagy (Reginald Beckwith), Scott kapitánynak (John Mills) mondja, hogy "Aye-aye, Sir"(értettem uram).
A lánctalpas - ami egy 1955-ös Tucker 743 Double-drive Sno-cat - és a hóviharban vontatott teher szállítmány az 1959-es Antarctic Crossing című dokumentumfilmből valók, ami az 1955-58-as brit-új zélandi déli sarki expedíciót (Commonwealth Trans-Antarctic Expedition) mutatja be Edmund Hillary-vel és Vivian Fuchs-szal.
A vulkánkitörés a Vezúvé.
Az űrfelvételek a Rosette és a Helix nebulákat mutatják.
Zene: Tom Dissevelt és Kid Baltan (Dick Raaijmakers): Song Of The Second Moon (2. változat), 1957-ből.

Még néhány gondolat a témához:

"Aki a 70-es és 80-as években követte a Delta tudományos hiradót, annak a fülében még ott motoszkálhat a műsor kezdetén felcsendülő dallam. Mindig is fúrta az oldalamat, hogy kik is a szerzői e furcsa, nem evilági zenének. Nos, a tettesek TOM DISSEVELT & KID BALTAN, akik a Philips gyár villamosmérnökei voltak. Ne felejtsük el, az 1950-es évek vége felé járunk! Csak azt kell elképzelni, hogy akkor még szintetizátorok nélkül zenéltek. Az első nem polifonikus és csak két oktáv hangterjedelmu Moog szintetizátorokat tömegesen 1968-ban kezdték alkalmazni.
Amit Dissevelték használtak az az ún. Mellotron. Maga a hangszer hasonlít egy masszív orgonára csak a működési elve teljesen más. Ha egy
billentyűt lenyomtak, akkor beindult egy magnó, majd lejátszotta az előre rögzített és a lenyomott billentyűnek megfelelő hangot - ahány billentyű, annyi magnó! Ha a lenyomott billentyűnek megfelelő szalag a végére ért, akkor gyorsan visszacsévélődött és máris készen állt az újbóli megszólaltatásra. Ez nagyon hasonlít a mai szemplerek működéséhez - persze ma a hangminták a memóriában helyezkednek el és nem magnószalagon. De még ma is hangról hangra vesznek fel egy hangszert (legyen az vonós, fúvós vagy pengetős), majd ezután MIDI billentyűzet segítségével hegedülhetünk, gitározhatunk, vagy éppen oboázhatunk... "
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
A trónörökösnek az volt a terve, hogy kiegyezik a román királlyal és a magyarok helyett velük hoz létre egy osztrák-román monarchiát, román társuralkodóval.
Na igen, Ferenc Ferdinándnak nagyon sok hülyesége volt. Sajnálatos módon, mégis ő lett a trónörökös.
Nem volt kár érte, csak az, hogy a háború rá hivatkozva indult meg. Nem érdemelte meg. Még egy postakocsi rablást sem lett volna szabad a nevében elkövetni!
Jó, de a másik oldala, hogy a valóságban semmi extrémet nem követelt cserébe a Monarchia. Állítom, hogy egy ilyen szituban, még a HMS Victorya is útnak indulna, ha ezeket a feltételeket visszautasítaná a brit trónörökös gyilkosa.
Bem apóval az élen! Kossuth meg egy szélhámos kalandor
Bem apó? A 19. század Ernesto Guevarája, akinek ellentétben Che-vel még annyi gerince se volt, hogy lelövesse magát az eszméért, amit képviselt. Kossuth szintén zenész.
A gyáva férgek a biztos vereség első jelére leléptek a picsába
Jövőbe látó képessége volt, így előre látta, hogy mi fog kinőni napjainkra az abban az időkben gyökeret eresztő liberális eszmékből!
Hát, azt nem tudom, hogy a jövőbe látott-e, az viszont biztos, hogy igaza lett.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Na igen, Ferenc Ferdinándnak nagyon sok hülyesége volt. Sajnálatos módon, mégis ő lett a trónörökös.
Legkedvesebb royalista kollégám;
Vitatkoznék /nyilván/: szvsz ha Ferdi lett volna a király, akkor talán még ma is lenne Monarchia.
Nem álltak volna át a csehek és egyéb szlávok stb.
Lehet, hogy éppen a magyar érdekek egy kicsit csorbultak volna, viszont az összbirodalmiaknak jót tett volna.
Itt ha tetszik, ha nem a progresszív (FJ-hez képest legalábbis) trónörökös vs. reakciós magyar nemesség állt szemben.
Erről megemlékezendő szóljon itt a Gott Erhalte csehül:

Indivisibiliter ac Inseparabiliter!
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
@boki .. a szláv szimbólumos dolog egy marhaság, a faszi egy náci (szerintem is) ,ne mosdassuk a szerecsent,még jó hogy nem azt írtad a svasztika miatt hogy biztos buddhista és azért van rajta mint ősi szimbólum .. ugyan már,ha elítéljük őket az egyik oldalon akkor ítéljük el őket a másik oldalon is,mert igy a korrekt.
Bokinak igaza van a szláv szimbólumokkal kapcsolatban, mellén az egyik a perun color/fern flower a másik a kolovrat, a karján meg a szláv valkűr szimbólum.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
  • Vicces
Reactions: boki and megazez

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
Status
Not open for further replies.