Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 730
14 025
113
Határozottan emlékszem arra a pillanatra gyermekkoromból, amikor nagybátyámat megtámadta egy putyka. Hiába rúgta, egy jó fél diónyi darabot kicsípett belőle kapásból.
Én mindig mondtam, hogy ha a tyúkok átlag 30kg-osak lennének, az emberiséget már kipusztították volna. Simán úgy járnánk, mint amikor a tyúkudvarba dobsz egy meztelencsigát. :D
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Nálunk a libák tenyérből ettek, és nem, nem a bőrünket.

Más. Ha ajánlhatok rövidebb, de nagyon szép túrákat: osztrák-cseh közös nemzeti park, Thaya völgy. Nekem a standard dec 8 (osztrákoknál ünnep) Znojmo - Sealsfield kilátó - Popice - Konice - Znojmo (kv, forralt bor, borbeszerző körút), ill nyáron jó még a Znojmo - Sealsfield kilátó - 9 malom / Devíti mlynu - Hnanice - Satov is, fekete gólyákkal meg csuszikkal.
A saját libákkal soha nem is volt gond. Node amikor a vízparton botlottál bele egy csapatba, a libalegelőnél. Mondjuk ugye a libát tartották is kvázi házörzőkén. Iszonyat lármát tudnak csapni ha idegen jön, és tényleg nagyot tud ütni a gúnár.

Nem tudom mikor fogom tudni kipróbálni az ajánlkott túrát, innen a kies albionból nehezebb, de egyszer majd megyek arra is. Köszi
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Határozottan emlékszem arra a pillanatra gyermekkoromból, amikor nagybátyámat megtámadta egy putyka. Hiába rúgta, egy jó fél diónyi darabot kicsípett belőle kapásból.
Én mindig mondtam, hogy ha a tyúkok átlag 30kg-osak lennének, az emberiséget már kipusztították volna. Simán úgy járnánk, mint amikor a tyúkudvarba dobsz egy meztelencsigát. :D
A pulyka egy gonosz lény. Esküszöm, hogy pikkeltek rám a nagyi barofiudvarában. Viszont nagymutti seprűvel rendet vágott köztük, hozzá nem mertek közel menni.

Voltak azok még nagyobbak is, ok nem a tyúkok, hanem az őseik, igaz akkor még ember nem élt a Földön. Viszont gondolj bele a karbon időszakba. Micsoda klassz lenne a két és fél méteres százlábúak és 40 centiméteres rovarok közt élni.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 634
32 195
113
Cigaretta - kb 15 szál.
/sodrom és/vagy töltöm, így kraftosabb, mint a gyári/
Hétvégente pipa, de azt gyufával.
:D
Engem egyszer egy pár páva akart kinyírni fent Skóciában :(
Roppant veszélyes volt amúgy :confused: Tényleg o_O
Angol tudósok szerint....
De ettől még nem szarom össze magam ha meg kell fogni a moslékos vödröt vagy kiganézni
az állatokat hajnalban :D A lovak meg mondjuk más.
Birkáktól meg mondjuk -jópár éve- annyi bolhacsípést szedtem össze, hogy máig látszanak a helyei :D
Főleg ha más csinálja. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
A pulyka egy gonosz lény. Esküszöm, hogy pikkeltek rám a nagyi barofiudvarában. Viszont nagymutti seprűvel rendet vágott köztük, hozzá nem mertek közel menni.

Voltak azok még nagyobbak is, ok nem a tyúkok, hanem az őseik, igaz akkor még ember nem élt a Földön. Viszont gondolj bele a karbon időszakba. Micsoda klassz lenne a két és fél méteres százlábúak és 40 centiméteres rovarok közt élni.
Nalunk mikor gyerek voltam nagyszüleim tartottak tyúkot egy darabig a kertben, rettegtem a kakastol mikor este be kellett terelni. Aztán raszoktam hogy a sepruvel kezdésnek rabaszok két kurva nagyot és onnan könnyebben ment a dolog. Vagy nem, de jól esett.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nalunk mikor gyerek voltam nagyszüleim tartottak tyúkot egy darabig a kertben, rettegtem a kakastol mikor este be kellett terelni. Aztán raszoktam hogy a sepruvel kezdésnek rabaszok két kurva nagyot és onnan könnyebben ment a dolog. Vagy nem, de jól esett.
Ütlegelés helyett inkább annyit kellett volna tenni, hogy felveszed az egyik csirkét az öledbe, és kicsit megsimogatod, hogy a kakas lássa, te is oda tartozol és nem akarod bántani a csirkéket, mert ő csak azokat akarta védeni... :oops:
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
A pulyka egy gonosz lény. Esküszöm, hogy pikkeltek rám a nagyi barofiudvarában. Viszont nagymutti seprűvel rendet vágott köztük, hozzá nem mertek közel menni.

Voltak azok még nagyobbak is, ok nem a tyúkok, hanem az őseik, igaz akkor még ember nem élt a Földön. Viszont gondolj bele a karbon időszakba. Micsoda klassz lenne a két és fél méteres százlábúak és 40 centiméteres rovarok közt élni.
Abból mennyi rovarliszt lenne! Új értelmet nyerne a Bogár-burger!
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: Pogány and enzo

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Az Ungár Péter tényleg ennyire hülye, vagy elég pénzt kap a németektől, hogy itt fúrjon meg minden ipari beruházást? "EMLÉKEZTETETT ARRA, HOGY MAGYARORSZÁGON MÁR MOST TÖBB AKKUMULÁTORT GYÁRTANAK A MEGLÉVŐ GYÁRAK EGYETLEN ÉV ALATT, MINT AMIRE VALAHA IS SZÜKSÉGÜNK LESZ." (Igen, ennyire hülye és vlsz pénzt is kap érte.)
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
"A szerző biológus, humánökológus, az ELTE Környezettudományi Doktori Iskola PhD hallgatója. Fő érdeklődési területei az élővilág, természetvédelmi kérdések, az ökológiai válság különböző tényezői és társadalmi-gazdasági összefüggései, kezelési lehetőségei." Eh, hagyjuk. Magyarul egy mindenhez IS értő emberke, aki a legkönyebb utat választotta a PhD megszerzéséhez és így en bloc foglalkozik az élővilággal. A kis zseni. Hogy egyem a szivit. Már csak azt árulja el nekem ez a kis zsenipalánta, hogy a gazdasági növekedés nélküli világban, hogyan képzeli megvalósítani az anyagi és társadalmi jólétet? OK, szar minden is, de ha ő tudja a megoldást, akkor árulja már el nekünk is. Amúgy részletesen, ne csak annyival zárja le a kérdést, hogy de lehet. Ja, és ezt Ámerikának is jelezte?

Miért lenne rossz a korlátlan „tiszta” energia?
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Jeszenszky: "De a világbéke fönntartásán őrködő NATO, az Ukrajnát segítő demokráciák, élükön a demokrata vezetésű Egyesült Államokkal és a konzervatív vezetésű Nagy-Britanniával, nem legyőzni akarják Oroszországot, hanem visszavonulásra késztetni, meggyőzni, hogy fegyverrel, agresszióval nem érdemes fenyegetni és megtámadni egyik szomszédját sem. Ez az európai béke alapfeltétele."

És ez külügyminiszter lehetett. Ennyire naív, vagy csak hülyének tetteti magát?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Jeszenszky: "De a világbéke fönntartásán őrködő NATO, az Ukrajnát segítő demokráciák, élükön a demokrata vezetésű Egyesült Államokkal és a konzervatív vezetésű Nagy-Britanniával, nem legyőzni akarják Oroszországot, hanem visszavonulásra késztetni, meggyőzni, hogy fegyverrel, agresszióval nem érdemes fenyegetni és megtámadni egyik szomszédját sem. Ez az európai béke alapfeltétele."

És ez külügyminiszter lehetett. Ennyire naív, vagy csak hülyének tetteti magát?
Vagy csak így van.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
A világbéke fönntartásán őrködő NATO???? Nem akarják legyőzni Oroszországot? Á, biztosan nem, Amerika csupa szívjóságból tör világhatalomra.
94c.jpg
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
A világbéke fönntartásán őrködő NATO???? Nem akarják legyőzni Oroszországot? Á, biztosan nem, Amerika csupa szívjóságból tör világhatalomra.
De viccen kívül.
Mikor volt olyan a világtörténelemben, hogy nem volt egy vezető hatalom, aki őrködött a béke fölött / világ csendőre volt -
megközelítés kérdése.
Ez így működik. Soha nem lesz olyan, hogy egyetemes egyenlőség az országok között.
Szvsz szerencsére, mert különben anarchia lenne és állandó háborúk.
Nyilván az US sem szent, de még mindig a legjobb választás erre a jelenlegi palettán.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
De viccen kívül.
Mikor volt olyan a világtörténelemben, hogy nem volt egy vezető hatalom, aki őrködött a béke fölött / világ csendőre volt -
megközelítés kérdése.
Ez így működik. Soha nem lesz olyan, hogy egyetemes egyenlőség az országok között.
Szvsz szerencsére, mert különben anarchia lenne és állandó háborúk.
Nyilván az US sem szent, de még mindig a legjobb választás erre a jelenlegi palettán.
Még véletlenül sem akarom Oroszországot mentegetni, vagy ártatlannak beállítani, hagyjuk is. De, például mi köze is van az USA-nak a közép-európai belpolitikához? USAID, a "független" média támogatása, ellenzéki pártok támogatása... Ez biztosan csak és kizárólag a VILÁGBÉKE biztosítása miatt van. Még véletlenül sem az amerikai gazdasági érdekek húzódnak meg a háttérben. Az meg, hogy összemossa az 1945-öt közvetlenül követő ujjáépítést és a mai helyzetet, és azzal példálózik, hogy Amerika mindig is erősítette az EU gazdaságát, hát minimum emeletes hülyeségre vall. Nem vette észre, hogy még a nyugati vezetők is egy USA-EU gazdasági háborút emlegetnek?