Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Persze, persze. Ha mindenki úgy gondolkozik, hogy ugyan már én csak 1 vásárló vagyok, akkor minek...
Nem gondolkodás, hanem pénztárca kérdése. És még csak nem is feltétlen európai pénztárca kérdése. De gondolkozz már el, ha egy termék az európai átlagembernek is drága, akkor az a világ 5/6-nak, mi?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nem gondolkodás, hanem pénztárca kérdése. És még csak nem is feltétlen európai pénztárca kérdése. De gondolkozz már el, ha egy termék az európai átlagembernek is drága, akkor az a világ 5/6-nak, mi?
Nyilván. De azért is írtam a ...-ot meg, hogy lehet érte fizetni többet, kvázi ironikusan.
Én nem fizetek érte, hozzák :D
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 749
28 587
113
Mást is taknyosra szopatja ma a Firefox vagy nálam van valami hiba? Hirtelen magától összeomlott, kurva sok anyagom így ment a kukába de jóvan lefrissítettem a legfrissebb verzióra hátha az a gixer. Na a legfrissebb ugyanezt az elmúlt egy órában kétszer megint eljátszotta velem, főképp akkor amikor valami javascript intenzív oldalt kellett volna betöltenie. Már ott vagyok, hogy ha még egyszer összeomlik én letörlöm az egészet a picsába és vissza nem nézek erre a szarra. Erőforrás megvan hozzá szóval nem a gép oldaláról van a probléma
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 749
28 587
113
Mást is taknyosra szopatja ma a Firefox vagy nálam van valami hiba? Hirtelen magától összeomlott, kurva sok anyagom így ment a kukába de jóvan lefrissítettem a legfrissebb verzióra hátha az a gixer. Na a legfrissebb ugyanezt az elmúlt egy órában kétszer megint eljátszotta velem, főképp akkor amikor valami javascript intenzív oldalt kellett volna betöltenie. Már ott vagyok, hogy ha még egyszer összeomlik én letörlöm az egészet a picsába és vissza nem nézek erre a szarra. Erőforrás megvan hozzá szóval nem a gép oldaláról van a probléma
Egy perc sem kellett, youtube-t akartam megnyitni és beszart megint
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 138
23 208
113
Egy perc sem kellett, youtube-t akartam megnyitni és beszart megint

Talan ne a Firefoxot hasznald kishaver… :D

Alig mertem valaszolni, nehogy megint osszeomolj! :D
200w.gif
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Dehogy őskorit! Ezt kikérem magamnak!
Vaskornak meghatározni közelebb áll a valósághoz.
:)

Természetesen poénnak szántam a hozzászólást, de azért egy kis olvasmány arról, egyes helyeken hol is tart a civilizációs versenyfutás azon a kontinensen:

"Pisti amúgyis nagy technikai innovátor a farmon. A helyiek fűvágási szokásait először látva először a hasát fogta a nevetéstől, majd úgy döntött, hogy ezen változtatni kell. A helyiek ugyanis az ún. slasher-t használják „kaszálásra”. Pisti meggyőződése, hogy ez a szerszám úgy alakult ki, hogy egy angol katonai karddal megpróbáltak füvet vágni. Rájöttek, hogy ehhez sokat kell hajolgatni, nem hatákony, ezért a kardlap végén kb. 20 cm-t 45 fokban behajlítottak, így létrejött egy vágófelület, amit ha a kardot állva/sétálva lóbáljuk, akkor vágja a füvet. Arra nem jöttek rá, hogy az egész kardot kellene egy nyélre tenni és akkor 70 cm vágófelületünk lenne. Ezt hívják Európában kaszának, gondolom kb. 1000 éve. Pisti hozott is otthonról 2 db kaszát a bőröndjében. A dél-afrikaiak kapásból hülyeségnek és veszélyesnek tartották, a feketék is gyanakodva nézték. Pisti bemutatót tartott (még szerencse, hogy egy igazi közgazdász kaszálni is tud!) és végül Binga (ő gyűjti a takarmányt az állatoknak) úgy döntött, hogy kipróbálja. Két hét után Binga lelkesen jött oda Pistihez, hogy „bwana, ez remek, amit korábban egy hétig vágtam, az most 2 óra alatt megvan!”. Ugrottunk 1000 évet a technikai fejlődésben. Mi lesz, ha megmutatjuk a GPS vezérelt traktort nekik?"

Erről a blogról van az idézet:


Ajánlom olvasásra is az egész blogot, mert baromira szórakoztatóan írta a fickó. Sajnos már abbahagyta.
Húbazeg :eek: nem semmi a 66 éves magyar kőműves, aki kalandot akart és kiruccant Fekete-Afrikába.
Nagyon szórakoztató blog, ki is olvasom ma. Szinte kedvet kap az ember, hogy felcsapja a
parafa kalapot és nekiinduljon :D
Henry_Morton_Stanley%2C_1872.jpg
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Húbazeg :eek: nem semmi a 66 éves magyar kőműves, aki kalandot akart és kiruccant Fekete-Afrikába.
Nagyon szórakoztató blog, ki is olvasom ma. Szinte kedvet kap az ember, hogy felcsapja a
parafa kalapot és nekiinduljon :D
Henry_Morton_Stanley%2C_1872.jpg
Folytasd csak folytasd a mondatot, nem véletlen nem tettél pontot -amolyan "frajdi" ponthiány:
"Szinte kedvet kap az ember, hogy felcsapja a parafa kalapot és nekiinduljon" ...gyarmatosítani.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Folytasd csak folytasd a mondatot, nem véletlen nem tettél pontot -amolyan "frajdi" ponthiány:
"Szinte kedvet kap az ember, hogy felcsapja a parafa kalapot és nekiinduljon" ...gyarmatosítani.
Pedig tényleg nem így gondoltam.
Így, ennyi alapján nekem nagyon szimpatikusak az ottaniak is.
Bár lehet két hét után naponta kapnám az agyvérzést :D
De azért nagyon sok, nagyon emberi és kedves momentumot mutat meg velük kapcsolatban a szerző.
Nagyon egyszerűek, de ebben van a varázsa is a dolognak. Szerintem.
És talán a sokkal kevesebbel, amid van egy ilyen helyen, talán boldogabb életed is lehet.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Húbazeg :eek: nem semmi a 66 éves magyar kőműves, aki kalandot akart és kiruccant Fekete-Afrikába.
Nagyon szórakoztató blog, ki is olvasom ma. Szinte kedvet kap az ember, hogy felcsapja a
parafa kalapot és nekiinduljon :D
Henry_Morton_Stanley%2C_1872.jpg

Ugyehogyugye?


Van egy jó blog Japániáról is, talán már reklámoztam itt:

Ez is olvasmányosan van megírva.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
És talán a sokkal kevesebbel, amid van egy ilyen helyen, talán boldogabb életed is lehet.
Itthon is lehet kevesebbel is boldognak lenni, mint amennyije azoknak van, akik boldogtalanok. Mert nem a hely, hanem a tudat határozza meg a lét megélését.

Amúgy szerintem is nagyon jó blog volt, szerintem legalább kétszer elolvastam az írásait anno.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Itthon is lehet kevesebbel is boldognak lenni, mint amennyije azoknak van, akik boldogtalanok. Mert nem a hely, hanem a tudat határozza meg a lét megélését.

Amúgy szerintem is nagyon jó blog volt, szerintem legalább kétszer elolvastam az írásait anno.
Lehet. De ott úgy tűnik, hogy az élet is egyszerűbb.
Legalábbis ebből a szempontból. Nyilván sok minden másból meg sokkal nehezebb.