Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Ez a cikk tökéletes kórképe a magyar (főleg) internetes (bulvár) médiának a cikkben az állítólagos elkövető vallomását láthatja a tisztelt nagyérdemű.

Csakhogy ebből egy szó sem igaz az idézet szöveget egy vadászfórumon egy vadász írta poénból (szerintem humoros) pár nappal ezelőtt, onnan másolták ki és változtatás nélkül egy az egyben lehozták és azóta terjed mint a pestis....

Ezt vallotta az a vadász, aki állítólag kilőtte a svájci farkast: kutyának nézte az állatot...​

Life.hu

2023.04.17. 09:28


Kilőtték a Svájcból hazánkba kóborló, jeladóval rendelkező farkast. Most újabb részletek derültek ki az ügyről: előkerült az állítólagos elkövető vallomása.


Valaki kilőtte a Svájcból hazánkba kóborló, jeladóval rendelkező farkast, ami nagy felháborodást keltett. Természetkárosítás bűntett miatt folytat büntetőeljárást a KR Nemzeti Nyomozó Iroda, akik az eljárás jelenlegi szakaszában nem adhatnak ennél bővebb tájékoztatást. Az állítólagos elkövető vallomása azonban napvilágra került egy Facebook-csoportban. Az illető tagadja, hogy lelőtte volna az állatot.

202303166.jpg


Kutyának nézte a farkast a vadászForrás: Facebook/Gruppe Wolf Schweiz

"Tisztelt nyomozó hatóság!

Az említett napon a xy vadásztársaság területén a zx biztonsági körzetbe írtam be vadászni. Valójában csak a vándormadarak vonulását kívántam megfigyelni, mivel lelkes amatőr ornitológus vagyok, puskát csak azért vittem magammal, hogy ha esetleg szenvedő, beteg vagy sebzett vaddal találkoznék, meg tudjam váltani szenvedéseitől.
A magaslesen ülve figyeltem fel egy szürke, kutyaszerű állatra amely egy furcsa nyakörvet viselt. Azt hittem, valakinek az elkóborolt szánhúzó kutyája lehet. Állatszerető emberként mindig van nálam egy zacskó prémium kutyatáp, elővettem a hátizsákomból, megzörgettem, a "kutya" azonnal elindult felém.

Ahogy odaért, kiöntöttem egy maréknyit a kutyaeledelből, amit ő hálás farkcsóválás közepette azonnal enni kezdett. Nagyon le volt soványodva szegény. Evés közben folyamatosan kapkodott a nyakán lévő fura nyakörvhöz a mancsával, szemmel láthatóan zavarta.
Segíteni akartam neki, lecsatoltam a nyakörvet amit ő nem csak, hogy nyugodtan tűrt, de miután levettem, hálásan megnyalogatta a kezemet. Elborzadva láttam, hogy a nyakörv alatt ki van sebesedve a nyaka. A nálam lévő elsősegélycsomagból betadint vettem elő és lefertőtlenítettem a sebet.
A kutya, miután elfogyott az összes kutyatáp, egyszercsak megfordult és elszaladt. A nyakörvet el akartam juttatni az állatvédőkhöz, hogy megmutassam, mivel kínozzák szegény kutyákat, de mivel vér és genny szennyezte be, először le akartam mosni a Hernád folyóban.
Sajnos, ahogy előhajoltam, a telefonom a mellzsebemből beleesett a vízbe, és ahogy utánakaptam, beleejtettem a folyóba a nyakörvet is, amit aztán a sodrás azonnal elvitt. Sem a nyakörv, sem a kutya további sorsáról nincs tudomásom. Ha tudtam volna, hogy egy szigorúan védett farkasról van szó, egy szelfit feltétlenül csináltam volna vele."


A jeladót a Hernád folyóban megtalálták a nyomozók, a farkas tetemét még keresik - írja az AC News.

 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ez a cikk tökéletes kórképe a magyar (főleg) internetes (bulvár) médiának a cikkben az állítólagos elkövető vallomását láthatja a tisztelt nagyérdemű.

Csakhogy ebből egy szó sem igaz az idézet szöveget egy vadászfórumon egy vadász írta poénból (szerintem humoros) pár nappal ezelőtt, onnan másolták ki és változtatás nélkül egy az egyben lehozták és azóta terjed mint a pestis....

Ezt vallotta az a vadász, aki állítólag kilőtte a svájci farkast: kutyának nézte az állatot...​

Life.hu

2023.04.17. 09:28


Kilőtték a Svájcból hazánkba kóborló, jeladóval rendelkező farkast. Most újabb részletek derültek ki az ügyről: előkerült az állítólagos elkövető vallomása.


Valaki kilőtte a Svájcból hazánkba kóborló, jeladóval rendelkező farkast, ami nagy felháborodást keltett. Természetkárosítás bűntett miatt folytat büntetőeljárást a KR Nemzeti Nyomozó Iroda, akik az eljárás jelenlegi szakaszában nem adhatnak ennél bővebb tájékoztatást. Az állítólagos elkövető vallomása azonban napvilágra került egy Facebook-csoportban. Az illető tagadja, hogy lelőtte volna az állatot.

202303166.jpg


Kutyának nézte a farkast a vadászForrás: Facebook/Gruppe Wolf Schweiz

"Tisztelt nyomozó hatóság!

Az említett napon a xy vadásztársaság területén a zx biztonsági körzetbe írtam be vadászni. Valójában csak a vándormadarak vonulását kívántam megfigyelni, mivel lelkes amatőr ornitológus vagyok, puskát csak azért vittem magammal, hogy ha esetleg szenvedő, beteg vagy sebzett vaddal találkoznék, meg tudjam váltani szenvedéseitől.
A magaslesen ülve figyeltem fel egy szürke, kutyaszerű állatra amely egy furcsa nyakörvet viselt. Azt hittem, valakinek az elkóborolt szánhúzó kutyája lehet. Állatszerető emberként mindig van nálam egy zacskó prémium kutyatáp, elővettem a hátizsákomból, megzörgettem, a "kutya" azonnal elindult felém.

Ahogy odaért, kiöntöttem egy maréknyit a kutyaeledelből, amit ő hálás farkcsóválás közepette azonnal enni kezdett. Nagyon le volt soványodva szegény. Evés közben folyamatosan kapkodott a nyakán lévő fura nyakörvhöz a mancsával, szemmel láthatóan zavarta.
Segíteni akartam neki, lecsatoltam a nyakörvet amit ő nem csak, hogy nyugodtan tűrt, de miután levettem, hálásan megnyalogatta a kezemet. Elborzadva láttam, hogy a nyakörv alatt ki van sebesedve a nyaka. A nálam lévő elsősegélycsomagból betadint vettem elő és lefertőtlenítettem a sebet.
A kutya, miután elfogyott az összes kutyatáp, egyszercsak megfordult és elszaladt. A nyakörvet el akartam juttatni az állatvédőkhöz, hogy megmutassam, mivel kínozzák szegény kutyákat, de mivel vér és genny szennyezte be, először le akartam mosni a Hernád folyóban.
Sajnos, ahogy előhajoltam, a telefonom a mellzsebemből beleesett a vízbe, és ahogy utánakaptam, beleejtettem a folyóba a nyakörvet is, amit aztán a sodrás azonnal elvitt. Sem a nyakörv, sem a kutya további sorsáról nincs tudomásom. Ha tudtam volna, hogy egy szigorúan védett farkasról van szó, egy szelfit feltétlenül csináltam volna vele."


A jeladót a Hernád folyóban megtalálták a nyomozók, a farkas tetemét még keresik - írja az AC News.

Én már a jutúbon hallottam pont az előbb.
Terjed a hülyeség, mint a kolera. Hihetetlen ez az újságírósági és emberi idiotizmus.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 536
32 007
113
Az lesz a kurva anyjukat :D
Igyál inkább valamit. ;)
De azért nagyon sok, nagyon emberi és kedves momentumot mutat meg velük kapcsolatban a szerző.
Nagyon egyszerűek, de ebben van a varázsa is a dolognak. Szerintem.
És talán a sokkal kevesebbel, amid van egy ilyen helyen, talán boldogabb életed is lehet.
Szerintem Bódvalenke közelebb van. Nem lesz gondod semmire... :D
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 064
16 257
113
Jájj:
A lényegi rész 7:15nél van - érdemes megfigyelni, mit művel a fémcélt tartó deszkával.

Ezt a szart jobban félnék elsütni, mint magától az elefánttól.

Az ilyen 2000+ graines lövedék 500 grain lőportöltettel hajtva teljesen túlvilági, beteges szám
(Vö. az 5,56-os megymag 55 grain)
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 645
18 972
113

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 405
33 607
113
Erről a blogról van az idézet:


Ajánlom olvasásra is az egész blogot, mert baromira szórakoztatóan írta a fickó. Sajnos már abbahagyta.

Se egy búcsúposzt vagy ilyesmi, remélem nem esett baja. Ilyen idős a farmer? Nekem nem derült ki, és úgy tűnt az asszony írja a blogot, 1-es szám 3-ik személyben beszél "Pistiről". Bevallom nekem az sem derült ki, hogy kőműves, pedig olvastam néha a blogot.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby