Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 548
21 079
113
@reich_und_roll ottan nem lehet beszélgetni.
Ahhoz meg kvára másnapos vagyok, hogy várjak két órát :/

Egy szintig még belefér, nyilván senki nem szívesen teregeti ki a szennyest.
De amikor már olyan szinteket üt meg, hogy sokkal szélesebb tömegekre veszélyes és
aztán még helyette inkább eldugdosni a dolgokat...
Vagy ami tök egyértelmű volt és pusztán csak a látszat megőrzése miatt, ld a Kursk és a Moskva.
Egyiknek sem látom túl sok értelmét.
 
  • Tetszik
Reactions: reich_und_roll

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 208
23 741
113
@reich_und_roll ottan nem lehet beszélgetni.
Ahhoz meg kvára másnapos vagyok, hogy várjak két órát :/

Egy szintig még belefér, nyilván senki nem szívesen teregeti ki a szennyest.
De amikor már olyan szinteket üt meg, hogy sokkal szélesebb tömegekre veszélyes és
aztán még helyette inkább eldugdosni a dolgokat...
Vagy ami tök egyértelmű volt és pusztán csak a látszat megőrzése miatt, ld a Kursk és a Moskva.
Egyiknek sem látom túl sok értelmét.

Orulok, hogy Csernobilt nem hoztad itt mar fel, az egy masik era, masik berendezkedes plusz hideghaboru… a masik ket esetet ilyen hordereju USA balesethez nem tudom hasonlitani, mert egyreszt tul reg voltak masreszt a hideghaboru alatt. Szoval nem tudom sem azt irni, hogy igazad van, de azt sem hogy nem.
Nem igazan emlekszem, miket olvastam hogy mekkora volt kuss amikor atombombat hagytak el vagy tengeralttjarot veszitettek.
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
869
7 814
93
Nyugtass meg, hogy az eredeti szöveg "hat drop" volt! Amúgy "egy szempillantás alatt" a drop nem csak csepp, hanem leejteni is.
Így szerepel a szövegben "drop of a hat". Nem ismertem ezt az angol kifejezést, de így legalább van értelme is. Simán csak a google fordítóból másoltam. Amúgy most vettem csak észre, hogy fizetős az oldal. Viszont érdemes próbálkozni az oldal frissítgetésével, néha bedobja fullba a szöveget. Ki is másoltam, ha esetleg érdekel:


Here are some random stories that I have been reading the past few weeks about the Chinese currency.

The yuan has surpassed the euro to become the second-largest currency in the foreign reserves of Brazil, South America’s biggest country. As China’s 10th-largest trading partner and a key supplier of iron ore and soybeans, it is increasingly using the yuan for settlements in trade and investment.

Largely because of Western sanctions and being excluded from much of the global financial system, Russians have turned to the yuan as the currency of choice. It has replaced the US dollar as the most traded currency in the country, with almost all the big banks offering services and deposits in the yuan.

As Russian President Vladimir Putin described the outcome of his meeting with Xi Jinping in Moscow, “We are in favour of using the Chinese yuan for settlements between Russia and the countries of Asia, Africa and Latin America.”
As ‘de-dollarisation reflects cracks’ in US dominance, yuan makes inroads
4 Apr 2023

Last week, France’s TotalEnergies completed its first deal in yuan with the state-owned China National Offshore Oil Corporation (CNOOC) involving 65,000 tons of liquefied natural gas (LNG) from the United Arab Emirates. The French oil major said it was done at the request of CNOOC, and the Chinese side said it would set a new precedent for future transactions. Meanwhile, the Saudis are toying with selling more oil to the Chinese using the yuan.

Some observers, especially patriotic Chinese, like to claim the almighty yuan or “petro-yuan” is coming. But reports about the demise of the almighty dollar or petrodollar are greatly exaggerated. Individuals, companies and economies naturally prefer to trade in currencies that are freely convertible and highly liquid. By design, the yuan is neither, mainly because of domestic policy choices and economic restrictions. At least that’s the economics; everyone wants to keep the costs of transaction low.

But more countries want to de-dollarise not because it is economically sound, but to escape the clutches of the gangsterism of US foreign policy, which in the past two decades has weaponised its global dollar dominance with increasing abandon.

Forget international law and trade rules; the US now slaps sanctions on individuals, companies and countries at will, and freezes them out of the global financial system at the drop of a hat. But that’s not all; it now feels free to tell countries and companies around the world who they can and cannot trade with. That significantly goes beyond unilateral sanctions and embargoes as traditionally understood. Ironically, at a time when Washington increasingly flouts international law and trade rules, it’s talking incessantly about protecting “the rules-based international system”.

And, as Russia, Afghanistan and Venezuela have found out, the US can simply confiscate their state assets or else make its allies such as Britain do it. Cuba, of course, knew all about that back in the 1960s.
Every Saturday
A weekly curated round-up of social, political and economic stories from China and how they impact the world.
By registering, you agree to our T&C and Privacy Policy

So, while the yuan has a very long way to go to become a dominant trade and reserve currency, its substitute as an alternative for governments and entities not in the good graces of Uncle Sam could be very practical and useful.

Of course, because of the unique status of the greenback, Washington may yet have a long time to abuse its financial position on the world stage, by accumulating national debts unimaginable for any other country without causing runaway inflation, and financing its vast military industrial complex; and by weaponising the dollar as an instrument of foreign policy and as a substitute for military action, that is, the proverbial “boots on the ground”.
How China’s yuan stands to gain with US Fed’s tightening ‘coming to an end’
24 Mar 2023

But the US is being short-sighted. The world loved the dollar at the end of the second world war because the US was willing to offer public goods (for much of the world outside the Soviet sphere) and make private gains for itself. When the latter outweighs the former for the US, more countries, especially those in the Global South, will seek alternatives.

At the turn of this century, roughly 70 per cent of the global currency reserves were in the US dollar. Today, despite all the talk about de-dollarisation, it’s still only slightly below 60 per cent. Meanwhile, the yuan only makes up a meagre 3 per cent. So perhaps the US can be complacent and arrogant about it.

But things may go gradually for a long time, and once a threshold, usually unpredictable, is reached, collapse comes swiftly. Lenin supposedly said: “There are decades where nothing happens; and there are weeks where decades happen.”

That applies as much to revolutions as financial regime change and collapse. And they almost always come without warning.
 
  • Tetszik
Reactions: Ramzana

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 548
21 079
113
Orulok, hogy Csernobilt nem hoztad itt mar fel, az egy masik era, masik berendezkedes plusz hideghaboru… a masik ket esetet ilyen hordereju USA balesethez nem tudom hasonlitani, mert egyreszt tul reg voltak masreszt a hideghaboru alatt. Szoval nem tudom sem azt irni, hogy igazad van, de azt sem hogy nem.
Nem igazan emlekszem, miket olvastam hogy mekkora volt kuss amikor atombombat hagytak el vagy tengeralttjarot veszitettek.
Ööö. A Kursk 2000-ben volt, a Moskva meg tavaly.
Egyébként a korszakokon átívelő sunnyogásra akartam utalni.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 208
23 741
113
Ööö. A Kursk 2000-ben volt, a Moskva meg tavaly.
Egyébként a korszakokon átívelő sunnyogásra akartam utalni.

Igen, tudom mikor voltak. Viszont ellenpeldakat nem tudok a masik oldalrol, mert a hideghaboru vege utan nem tortentek naluk hasonlo incidensek igy franc se tudja ott mekkora lenne a sunnyogas. Bar szerintem nem, vagy nem sokkal kisebb.

A korszakokon ativelo sunnyogas… na igen, ebbol sportot uztek mind a ket oldalon, mondjuk ezt az oroszok nyertek boven a hideghaboru vegeig.
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 138
10 471
113
Bándzsák a magyarokat, Soros, pedig csak rendes, saját burzsoáziát akarunk magunknak, de jó lenne a földszintes kilátókon túllépni:
A kikötőerőd számos élményelemmel várja a látogatókat:
Veroce_kikotoerod.jpg
335044606_5784536265005187_8198989217942204872_n.jpg
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Bándzsák a magyarokat, Soros, pedig csak rendes, saját burzsoáziát akarunk magunknak, de jó lenne a földszintes kilátókon túllépni:
A kikötőerőd számos élményelemmel várja a látogatókat:
Veroce_kikotoerod.jpg
335044606_5784536265005187_8198989217942204872_n.jpg

Mondjuk itt 99%, hogy a "mester"emberek hanyagságán múlott a dolog (jó lesz oda 2 csavar is Jóska, nem kő 6...).
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 435
11 514
113
Èletem 41 èvèben ezt figyeltem meg. :D
Ez a lènyeg.
Minden munkahelyen.:D

Tegnap bementem a bankba egy problèmával.
A nő az első 5 percben iszonyat magabiztossággal magyarázta mièrt nincs igazam.

A következő 10 percben kisebb magabiztossággal próbálta magyarázni mièrt van neki igaza.

Az utolsó 5 percben szegèny már nagyon feszengett.

Úgy búcsúztunk el, a problèmám nem lett orvosolva.
Ő meg azt mondta 4 ève van itt, de lassan már nem èrt semmit.:rolleyes:


Ilyen amikor egy "szakember" nyilatkozik.

14 percben ennyi faszságot mondott? :oops:

Ès ez az ember oktat.:eek:

OFF:
Hagy tippeljek, OTP?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Hirtelen felindulásból megnéztem a Cápák Között legújabb amerikai részét.

1. jelölt egy méz alapú energiaszeletet hozott, szerintem kamu sztori alapján apja vadászpilóta volt Vietnámban és ott derült ki, hogy durván cukros (wtf), ezért a méhtenyésztő anyja gyorsan alkotott nekik egy mézes cuccot ami elég energiát adott neki a bevetésekhez. Mikor az anyja 20 évvel később meghalt az apja megpróbálta újraalkotni a cuccot, de nem sikerült.. Helyette valami sokkal jobbat hozott létre blablabla... tipikus marketinges duma. Nyereség van, évi 200.000$ terjeszkedni szeretnének blabla. Elmagyarázták neki, hogy az energiaszelet piac picit telitett, elég nagy játékosokkal, örüljön, hogy ennyi összejött, nekik ez nem pálya.
Műsírás, apunak PTSD-je azért nem lehet itt, beleadtak mindent, de az az igazság covid miatt a csőd szélén vannak segítsenek.
Kislány, ez itt nem működik, minket csak a számok hatnak meg.
Sírás abbamarad, kioktató duma, hogy biztos nem akarnak beszállni, ezt még megbánhatják ha fellendülnek stb...

2. Visszatekintő egy korábbi sikeres befektetésre... műanyag pöcök amivel ki ehet kanalazni a taknyot a gyerek orrából...

3. Leszbikus dagadt pár, "gendersemleges" ruházattal... Nekik mint dagadt nőknek a nagy ruhaforgalmazók nem árulnak normális farmernadrágot, a férfi meg alapvetően jó lenne, de nem női fenékre méretezik őket. Üzlet működik, online előrendelést futtatnak általában "féláron", kiárusítják a készletet mielőtt boltba kerülne, régebben 4-6 hét alatt szállítottak, de hát covid, most már 4-6 hónap. Mostmár terjeszkedni szeretnének.
Itt le is állították őket, hogy meg se próbálják, mert pár hónap és csődbe mennek.
Kis oda-vissza, majd az egyik cápa kioktatta őket, hogy az a baj nem értik a saját boltjukat.
Ők nem ruhát árulnak. Exkluzivitást árulnak. A vásárlóik nem azért veszik meg a ruhát, mert az kell nekik, mások is árulnak molett öltözéket, még ha nem is mainstream helyeken. Azért veszik, mert egy zárt meleg klub amibe tartozni akarnak, ezért várnak akár fél évet is 1-1 nadrágra. Ha ezt elveszik tőlük és egy lesz a bolti márkákból végük.

4. Középkorú nő világmegváltó játékkal amit nem kell összeszedni játék után. Értsd fém uzsonnás doboz, benne mágnesezett bútorokkal kialakított babaházzal és puha szivacsbabákkal. Amik gendersemlegesek, hogy ne zárják ki a babázni akaró fiúkat. És már készül a gendersemleges könyv is, amivel bemutatják a 8 baba előéletét. Végül elküldték, hogy szép és jó, de a mágnesezett cuccokat is ugyanúgy szétdobálják a gyerekek, ugyanúgy le kell hajolni összeszedni őket...

5. Középkorú csávó kaktusz alapú taco-val. Ő végül sikeres lett, mivel az ingatlan mogul pont bővíteni akarja a szállodái "non-grain" ételkínálatát.

Gondolom mondanom se kell, az összes bemutatott ember fehér volt, a mogul-ok között volt 1 db fekete. Tőle elhangzott egy érdekes mondat még a mézes csajnál, mikor arra próbált hivatkozni, hogy azért nem hisznek benne mert nő: "I'm pro black, but not anti-anything."


Hát érdekes élmény volt.
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: Kim Philby and fip7