Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 140
15 770
113


Köszönöm az összefogást és a sok segítséget mindenki másnak és nekik a polgárőrök és tűzoltók nevében is:

Orosz Tamás - Natisoft Bt., ..., Juhász István, Dr. Rácz András (Panzer), Dr. Mózes Annamária, ...

lol :) Mondjuk ez magyarázza miért utálja az oroszokat.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ez is tök király szómagyarítás! Annyi gond van a magyar sajtóval, és te sorra a legjobb kúzásaikon akadsz fenn :)

Én meg nézem a hirdetéseket, és utazni már desztinációra kell, lakást már lokáción veszel, applikáció segítségével, viszont a "tétel" szó helyett már "címek" (title) vannak a kínálatban, mármint portfólióban, ahonnan a gémerek megvásárol... prokurálják azokat.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 887
56 718
113
Esetleg meg tudná mondani valaki, hogy az USA lőszeres (esetleg gránát) láda oldalfalának mekkora az anyagvastagsága? Illetve ha ott nagyobb alátéttel felfogatom elég merev és elbírja a súlyát szerszámokkal pakolva? (Szerszámos ládának gondolnám munkagépre és ha már kell, miért ne legyen reszájkling military? )
Ilyenre gondolok:
Nagyon erős, de túl kicsi, szerintem is...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ha már ládáztok: arra van esetleg valakinek használható ötlete, hogy ezt
hogyan lehetne konzerválni?

344270330-213443904736328-2182101262409831063-n.jpg
344299115-1025736648832108-7220937062001086762-n.jpg
344068490-1415333329009027-750152661158483408-n.jpg
344549680-154767240895187-5154864625417355213-n.jpg
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 065
16 259
113
AbleHeavyGartersnake-max-1mb.gif


De egyébként is elég ramaty állapotban van :/
Egyelőre inkább hagytam a 'feltalálási' helyén /aka. sufni :D /, tartok tőle, hogy
házban a meleg/pára csak gyorsítana a dolgon.

Tarts száraz helyen és ne nyúlj hozzá. Ez patina, csak tönkretennéd a történeti értékét.

Ha nagyon akarod a fém részekről a rozsdát finom 000 acélszivaccsal és WD-el óvatosan el lehet távolítani.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Keményolaj, vagy csak sima lenolaj.
Na, most ásványi van len? :)
Az elsőről meg lövetem sincs, hogy mi :D
Tarts száraz helyen és ne nyúlj hozzá. Ez patina, csak tönkretennéd a történeti értékét.

Ha nagyon akarod a fém részekről a rozsdát finom 000 acélszivaccsal és WD-el óvatosan el lehet távolítani.
Nem akarom helyrehozni, csak hogy megmaradjon a jelenlegi állapotban.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 542
32 017
113
Na, most ásványi van len? :)
Az elsőről meg lövetem sincs, hogy mi :D

Nem akarom helyrehozni, csak hogy megmaradjon a jelenlegi állapotban.
A lenolaj olcsóbb, és nem lesz fényes, a keményolaj a harmadik rétegnél már képez egy fényes keményebb felületet.
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
És melyik az, amelyik nem változtat sem a fa színén, sem a felület fényességén?
Olyan, ami semennyire, szerintem nincs. A len az kicsit sötétíti, illetve itt inkább már visszahozza a színét és kiemeli a mintát. Ha beszívódott nem fog csillogni, mint salamon töke, de nyilván kevésbé lesz matt.

Van az OBI-ban is színtelen lakk is, de azt soha nem használtam.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Olyan, ami semennyire, szerintem nincs. A len az kicsit sötétíti, illetve itt inkább már visszahozza a színét és kiemeli a mintát. Ha beszívódott nem fog csillogni, mint salamon töke, de nyilván kevésbé lesz matt.
És az mennyire gáz, ha a címke alatt nincs leolajozva?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
És az mennyire gáz, ha a címke alatt nincs leolajozva?
Nem gáz, úgy sem az udvaron fogod tartani. Belülről, hátulról úgy is lekened ha kened. Ha kened egyrészt valami nemlátható részen próbáld ki, hogy tetszik-e, inkább ne kend, ha nem tetszik a végeredmény. A címke körül ha nem akarod lekenni, akkor óvatosa, mert terjedhet -de szerintem károsítani sem károsítaná. Én leginkább melegben napon, vagy néha hőlégfúvóval kicsit melegítem, mert jobban beissza az anyag.

De úgy gondolom, hogy ilyen náczy relikviát nem akarsz Te otthon tartani, ilyen métely ideológiai izmus relikviájával annak szellemiségét és légkörét a lakásba vinni, és micsoda gusztustalan dolog lenne ilyen rémkorszaki dolgokból hasznot hajtani ... szóval érted... :oops::)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nem gáz, úgy sem az udvaron fogod tartani. Belülről, hátulról úgy is lekened ha kened. Ha kened egyrészt valami nemlátható részen próbáld ki, hogy tetszik-e, inkább ne kend, ha nem tetszik a végeredmény. A címke körül ha nem akarod lekenni, akkor óvatosa, mert terjedhet -de szerintem károsítani sem károsítaná. Én leginkább melegben napon, vagy néha hőlégfúvóval kicsit melegítem, mert jobban beissza az anyag.

De úgy gondolom, hogy ilyen náczy relikviát nem akarsz Te otthon tartani, ilyen métely ideológiai izmus relikviájával annak szellemiségét és légkörét a lakásba vinni, és micsoda gusztustalan dolog lenne ilyen rémkorszaki dolgokból hasznot hajtani ... szóval érted... :oops::)
Macskakaját tartani majd jó lesz :D

Köszönöm az ötleteket.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby