Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1711

Guest
@sixtus Szerintem a patikai jód tabletta nem jó arra, amire gondolod.
Tudtommal az strat.készleten van és a PV osztja ha helyzet van.
De @Venom85 majd kijavít ha tévedek.

Radaway kell nem ilyen szarok

Radaway.png
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 908
13 813
113
@sixtus Szerintem a patikai jód tabletta nem jó arra, amire gondolod.
Tudtommal az strat.készleten van és a PV osztja ha helyzet van.
De @Venom85 majd kijavít ha tévedek.
nyalván igazad lehet, de mégis tele voltak a hírek hogy pl L.O-ban elfogyott a gyogyószertárakban...tudi használ vmit :D A Radaway-t aztatat nem tudom hogy mijaz????
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 092
20 678
113
nyalván igazad lehet, de mégis tele voltak a hírek hogy pl L.O-ban elfogyott a gyogyószertárakban...tudi használ vmit :D A Radaway-t aztatat nem tudom hogy mijaz????
Vmi olyan rémlik a lengyellel is, hogy mondták, hogy tök jó, de nagyjából semmi értelme.
Nem tudom ki van még EÜ-s @Venom85 -on kívül. @gafzhu esetleg?
/Csak homályos emlékeim vannak, félre meg nem szeretnék vezetni senkit, ez azért elég fontos -lehet./

A Radaway asszem vmi számgépes játékban volt talán?

+1: konzerv. Anno COVID elején én is betáraztam /jól is jött, mikor csődbe ment a cég és elfogyott
a végkielégítés :D/ Arra jutottam, hogy a nagy áruházak saját márkás cuccainak tök ugyan-olyan íze
van, és kb mindegy hogy töltött paprika vagy sólet van ráírva.
Egyedül a Globus termékeknek volt értelmezhető íze. Szerintem.
Ja, meg halkonzervek. Azokat egyszerűen imádom :p Főleg a sprotnint, a fekete-arany dobozost.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 908
13 813
113
Vmi olyan rémlik a lengyellel is, hogy mondták, hogy tök jó, de nagyjából semmi értelme.
Nem tudom ki van még EÜ-s @Venom85 -on kívül. @gafzhu esetleg?
/Csak homályos emlékeim vannak, félre meg nem szeretnék vezetni senkit, ez azért elég fontos -lehet./

A Radaway asszem vmi számgépes játékban volt talán?

+1: konzerv. Anno COVID elején én is betáraztam /jól is jött, mikor csődbe ment a cég és elfogyott
a végkielégítés :D/ Arra jutottam, hogy a nagy áruházak saját márkás cuccainak tök ugyan-olyan íze
van, és kb mindegy hogy töltött paprika vagy sólet van ráírva.
Egyedül a Globus termékeknek volt értelmezhető íze. Szerintem.
Ja, meg halkonzervek. Azokat egyszerűen imádom :p Főleg a sprotnint, a fekete-arany dobozost.
Ami sztem ehető minden áruházban az a csilis bab, töltött káposzta, sólet, rakott káposzta, főzelékek, töltött paprika, pásztortarhonya , tőbb nem jut eszembe ami ehető... a saját márkás mind ugyanolyan ízű, a globus meg k.drága
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 092
20 678
113
Ami sztem ehető minden áruházban az a csilis bab, töltött káposzta, sólet, rakott káposzta, főzelékek, töltött paprika, pásztortarhonya , tőbb nem jut eszembe ami ehető... a saját márkás mind ugyanolyan ízű, a globus meg k.drága
lidliseket vettem... hát amúgy szeretem a lidlit, de ezek kva rosszak voltak számomra.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ami sztem ehető minden áruházban az a csilis bab, töltött káposzta, sólet, rakott káposzta, főzelékek, töltött paprika, pásztortarhonya , tőbb nem jut eszembe ami ehető... a saját márkás mind ugyanolyan ízű, a globus meg k.drága

Só. Só legyen. Főleg ha káposztás konzerveket táraz be. Azok legtöbbje ehetetlen nélküle.
Önmagában a húsgombóc paradicsommártásban messze a legjobb gyártótól függetlenül.
Ha fullos ebéd kell babgulyás csülökhússal.
Jól fel kell forralni, bele fél doboz kistejföl, apróra vágott lilahagyma, fél evőkanál erőspista. Kenyérrel bőven jól lakatot.

2 évig gyakorlatilag ezeken a szarokon éltem anno :D
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 092
20 678
113
Só. Só legyen. Főleg ha káposztás konzerveket táraz be. Azok legtöbbje ehetetlen nélküle.
Önmagában a húsgombóc paradicsommártásban messze a legjobb gyártótól függetlenül.
Ha fullos ebéd kell babgulyás csülökhússal.
Jól fel kell forralni, bele fél doboz kistejföl, apróra vágott lilahagyma, fél evőkanál erőspista. Kenyérrel bőven jól lakatot.

2 évig gyakorlatilag ezeken a szarokon éltem anno :D
Amúgy meg mi értelme?
Ha beüt a szar, akkor inkább essen túl rajta az ember.
Én nem kívánok olyan világban 'élni', de inkább agonziálni, ahol egy konzervért vagy palack vízért
ölik egymást az emberek.
+úgy se tudod addig kihúzni, amíg a fallout és hatásai tartanak: nuku napfény, növények lassú kipusztulása,
amit követnek az állatok, majd a túlélő emberek :/
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 407
16 680
113
Amúgy meg mi értelme?
Ha beüt a szar, akkor inkább essen túl rajta az ember.
Én nem kívánok olyan világban 'élni', de inkább agonziálni, ahol egy konzervért vagy palack vízért
ölik egymást az emberek.
+úgy se tudod addig kihúzni, amíg a fallout és hatásai tartanak: nuku napfény, növények lassú kipusztulása,
amit követnek az állatok, majd a túlélő emberek :/
Egy poszt apokaliptikus világban,nem ciki elmenni fosztogatni.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 908
13 813
113
Amúgy meg mi értelme?
Ha beüt a szar, akkor inkább essen túl rajta az ember.
Én nem kívánok olyan világban 'élni', de inkább agonziálni, ahol egy konzervért vagy palack vízért
ölik egymást az emberek.
+úgy se tudod addig kihúzni, amíg a fallout és hatásai tartanak: nuku napfény, növények lassú kipusztulása,
amit követnek az állatok, majd a túlélő emberek :/
ok...lehet de ennek ellentmond hogy már 4 része van a Fallout-nak, készül az új is :D
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 092
20 678
113
Egy poszt apokaliptikus világban,nem ciki elmenni fosztogatni.
Én szeretném megőrizni a méltóságom és embernek maradni.

Meg milyen világ? Ez nem vmi mad-max lesz szerintem.
Ha tényleg strat.atomfegyverekkel jönnek, ami indokolná a fenti spájzolást
/taktikait azért ki lehet 'mozogni'/, akkor a tudomány jelenlegi állása szerint
kihalási esemény lesz. Elvileg abban a sorrendben, amit írtam.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 407
16 680
113
Én szeretném megőrizni a méltóságom és embernek maradni.

Meg milyen világ? Ez nem vmi mad-max lesz szerintem.
Ha tényleg strat.atomfegyverekkel jönnek, ami indokolná a fenti spájzolást
/taktikait azért ki lehet 'mozogni'/, akkor a tudomány jelenlegi állása szerint
kihalási esemény lesz.
Ilyen esetben az angol hidegvér nem lesz nyerő.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 092
20 678
113
Ilyen esetben az angol hidegvér nem lesz nyerő.
Csak az agóniát hosszabítanád meg 2 héttel, 2hónappal ,2 évvel.
Ha nem lesz növény, állatvilág, meg úgy kb semmi, akkor mégis mit csinálsz?
Vagy vmi csoda folytán van egy teljesen lezárható, akár 1000 nm -es bunkered,
feltankolva 50 évnyi ivóvízzel, étellel, orvossal. És akkor? Egy bunkerben akarsz élni?
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 407
16 680
113
Csak az agóniát hosszabítanád meg 2 héttel, 2hónappal ,2 évvel.
Ha nem lesz növény, állatvilág, meg úgy kb semmi, akkor mégis mit csinálsz?
Vagy vmi csoda folytán van egy teljesen lezárható, akár 1000 nm -es bunkered,
feltankolva 50 évnyi ivóvízzel, étellel, orvossal. És akkor? Egy bunkerben akarsz élni?
Akciós a kötél az OBI-ban. 5 méter vásárlása esetén ajándék sámlit adnak. :D
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 476
10 016
113
Vmi olyan rémlik a lengyellel is, hogy mondták, hogy tök jó, de nagyjából semmi értelme.
Nem tudom ki van még EÜ-s @Venom85 -on kívül. @gafzhu esetleg?
/Csak homályos emlékeim vannak, félre meg nem szeretnék vezetni senkit, ez azért elég fontos -lehet./
A jódot jelenleg ha jól tudom terápiásan csak a túlműködő pajzsmirigy műtéte előtt adják előkészítésként, esetleg még thyreoxikus krízisben.
Háború vagy nukleáris baleset esetén annyi értelme van, hogy a nagy mennyiségben képződő jódizotóp pajzsmirigybe való felvételét gátolja, ha már eleve telítve van jóddal, így nem károsítja azt annyira.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 092
20 678
113
A jódot jelenleg ha jól tudom terápiásan csak a túlműködő pajzsmirigy műtéte előtt adják előkészítésként, esetleg még thyreoxikus krízisben.
Háború vagy nukleáris baleset esetén annyi értelme van, hogy a nagy mennyiségben képződő jódizotóp pajzsmirigybe való felvételét gátolja, ha már eleve telítve van jóddal, így nem károsítja azt annyira.
Ez OK.
De amit a patikában kapsz az az a jódtabletta, amit atom esetén is beszedhetsz,
vagy az más fajta?
Határozottan rémlik, hogy amikor felvásárolták a Zaporozsje-i balhé után,
akkor nyilatkozott vki, hogy az arra megfelelő jódot a PV osztja és nem megegyezik
a megvásárolhatóval.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 476
10 016
113
Ez OK.
De amit a patikában kapsz az az a jódtabletta, amit atom esetén is beszedhetsz,
vagy az más fajta?
Határozottan rémlik, hogy amikor felvásárolták a Zaporozsje-i balhé után,
akkor nyilatkozott vki, hogy az arra megfelelő jódot a PV osztja és nem megegyezik
a megvásárolhatóval.
1. még sosem vettem/láttam jódtablettát
2. még sosem készítettem elő műtétre pajzsmirigy-túlműködésben szenvedőt, de mikor erről tanultam, még jódoldatot emlegettek cseppszámmal adagolva.