Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 894
30 642
113

Ne basszál már fel, így kutyának gazdát keresni... Csíplek meg minden, de azért ez elég puruttya. Gondolom full papírok, meg minden nélkül, szaporítás/véletlen eredménye :(.

Gondolhatod :D. Bár remélem tévedek, és sok generációra felmenő származási lapja lesz, minden felmenő igazoltan PRA mentes meg A-s dyslaisa értékű tenyész szemlén kiválóan megfelelt egyed :D !

Ember! Már korábban írtam, tehát tudhatja mindenki, hogy,
-van kutyám
-szuka
-kuvasz
-vemhes
-faterja a kölyköknek szintén kuvasz
-az apakutya a fajta mentési programban is részt vesz, vagyis, törzskönyvezett
-az enyém nem
a kölykök a apa származási papírjaival tényészszemlére elvihetőek, ha tovább akarod tenyészteni.
Amúgy nem szaporítom, 6 évesen, ez a második alom. Az előző is egy kuvasz kantól volt.
Amúgy a törzskönyv nagyjából szart sem ér. Kíváncsi lennék, hogy egy kennelben nevelkedett kutyának milyen az idegrendszeri, illetve hány gyakorló juhász puli/mudi/pumi/sinka(amelyik még nem is elismert terelő fajta) kutyájának van törzskönyv, illetve azok a kutyák amelyikek élete a kiállítások forgatagában telik mennyire életrevalóak amúgy.
Ja és hozzátaettem, hogy félve kérdezem...
De elég lett volna megkérdezni először a körülményeket, nem ítéletet hírdetni, esetleg csendben maradni.
Na de mindegy...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 037
113
Ember! Már korábban írtam, tehát tudhatja mindenki, hogy,
-van kutyám
-szuka
-kuvasz
-vemhes
-faterja a kölyköknek szintén kuvasz
-az apakutya a fajta mentési programban is részt vesz, vagyis, törzskönyvezett
-az enyém nem
a kölykök a apa származási papírjaival tényészszemlére elvihetőek, ha tovább akarod tenyészteni.
Amúgy nem szaporítom, 6 évesen, ez a második alom. Az előző is egy kuvasz kantól volt.
Amúgy a törzskönyv nagyjából szart sem ér. Kíváncsi lennék, hogy egy kennelben nevelkedett kutyának milyen az idegrendszeri, illetve hány gyakorló juhász puli/mudi/pumi/sinka(amelyik még nem is elismert terelő fajta) kutyájának van törzskönyv, illetve azok a kutyák amelyikek élete a kiállítások forgatagában telik mennyire életrevalóak amúgy.
Ja és hozzátaettem, hogy félve kérdezem...
De elég lett volna megkérdezni először a körülményeket, nem ítéletet hírdetni, esetleg csendben maradni.
Na de mindegy...
Ha a szukád nem törzskönyves - igazából származási lapos, de értem - akkor max reglapos lehet, sikeres TSZ után.

Ennek pont nem az a lényege, hogy van vagy nincs papír, hanem az hogy igazoltan sikeres TSZ-t tett az összes felmenője (ennyit az idegrendszerről) és diszplázia, a kuvasznál még PRA_ is fontos lehet - milyen szinten jöhet elő mint probléma, mert hogy drága pénzért az ilyen lesajnált papíros kutyák MIND szűrve vannak.

Az se hülyeség, ha nem közeli rokonok a szülők, na erre megint jobb a papír, származási lap, mint BIZONYíTÉK, hogy apu és anyu nem testvérek/unokatesók.

Végezetül, kuvaszból pont ami kint van Erdélyben valódi nagyragadozós környezetben kihelyezési programban, MIND papíros. A hivatalos itthoni programban is.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 894
30 642
113
Az se hülyeség, ha nem közeli rokonok a szülők, na erre megint jobb a papír, származási lap, mint BIZONYíTÉK, hogy apu és anyu nem testvérek/unokatesók
Nem rokonok biztosan...

Csak ugye ezt mondjuk más stílusban is meg lehet beszélni...
Ha nagyon csalni szeretnék, akkor biztos megtalálnám a módját a csalásnak...

Végezetül, kuvaszból pont ami kint van Erdélyben valódi nagyragadozós környezetben kihelyezési programban, MIND papíros. A hivatalos itthoni programban is.
Ja a "mind" papíros azért túlzásnak tűnik, valószínűleg nem csak a magyarországi kuvszok vannak, bár ott nem a kuvasz a jellemző a nyájak mellett...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 037
113
Nem rokonok biztosan...

Csak ugye ezt mondjuk más stílusban is meg lehet beszélni...
Ha nagyon csalni szeretnék, akkor biztos megtalálnám a módját a csalásnak...


Ja a "mind" papíros azért túlzásnak tűnik, valószínűleg nem csak a magyarországi kuvszok vannak, bár ott nem a kuvasz a jellemző a nyájak mellett...
Olyannyira nem, hogy külön program kellett rá hogy egyáltalán megint divatba jöhessen majd egyszer. Néhány magyar érzelmű gazda és tenyésztő kezdte ezt el, és mostanában vannak az első babérok. De ami kint van kuvasz, az mind papíros. Zömében KÁJ, Kau, Kangal, Corb, Mioritic, Sarplaninac és ezek mindenféle keverékei vannak náluk. Ide ebbe az amúgy igen komoly mezőnybe kellett visszavinni valahogy a kuvaszt, a komondort is próbálták, az totális csőd volt sajnos. A kuvasznak úgy néz ki összejön!
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 894
30 642
113
Olyannyira nem, hogy külön program kellett rá hogy egyáltalán megint divatba jöhessen majd egyszer. Néhány magyar érzelmű gazda és tenyésztő kezdte ezt el, és mostanában vannak az első babérok. De ami kint van kuvasz, az mind papíros. Zömében KÁJ, Kau, Kangal, Corb, Mioritic, Sarplaninac és ezek mindenféle keverékei vannak náluk. Ide ebbe az amúgy igen komoly mezőnybe kellett visszavinni valahogy a kuvaszt, a komondort is próbálták, az totális csőd volt sajnos. A kuvasznak úgy néz ki összejön!
KÁJal találkoztam is Pádison meg jugó farkasölővel is. Viszont létezik erdélyi juhászkutya is, csak az foltos. Hasonlít a külleme a kuvaszéhoz...
Az az igazság, hogy ez az egész mizéria egy kis réteget érint csak. A divat általánosságban a kutyák minőségromlásához vezetnek, lásd. Német juhász, dobermann. Az erdélyi juhászok sokszor télire az esztenánál hagyják a kutyákat... Nyilván vannak odafigyelő juhászok is, de alapvetően a juhászt a kutya teljesítménye érdekli, nem a pedigréje. A havasokban a körülmények elég zordak, ott nem terem az Acana prémium menü a bokrokban, sokszor a kutya önállóan egészíti ki a szárazkenyér-szalonnabőr-tejsavó hegyimenüt. Ja és ázik/fázik, meg üget a nyájjal.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 037
113
KÁJal találkoztam is Pádison meg jugó farkasölővel is. Viszont létezik erdélyi juhászkutya is, csak az foltos. Hasonlít a külleme a kuvaszéhoz...
Az az igazság, hogy ez az egész mizéria egy kis réteget érint csak. A divat általánosságban a kutyák minőségromlásához vezetnek, lásd. Német juhász, dobermann. Az erdélyi juhászok sokszor télire az esztenánál hagyják a kutyákat... Nyilván vannak odafigyelő juhászok is, de alapvetően a juhászt a kutya teljesítménye érdekli, nem a pedigréje. A havasokban a körülmények elég zordak, ott nem terem az Acana prémium menü a bokrokban, sokszor a kutya önállóan egészíti ki a szárazkenyér-szalonnabőr-tejsavó hegyimenüt. Ja és ázik/fázik, meg üget a nyájjal.
Ezzel én is tisztában vagyok. A cél a kinti kemény szelekciós nyomás alatt lévő kuvasz falkákkal pont az, hogy vissza legyenek keverve a PAPÍROS állományba, feljavítva azt. Hozzáteszem, pont azért mert nem túl népszerű, meggyődésem hogy a kuvasz papíros állomány az egyik legjobb állomány itthon a pásztorkutyák közt!
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 894
30 642
113
Ezzel én is tisztában vagyok. A cél a kinti kemény szelekciós nyomás alatt lévő kuvasz falkákkal pont az, hogy vissza legyenek keverve a PAPÍROS állományba, feljavítva azt. Hozzáteszem, pont azért mert nem túl népszerű, meggyődésem hogy a kuvasz papíros állomány az egyik legjobb állomány itthon a pásztorkutyák közt!
No de akkor azok is TSZes kutyák. Viszont a jég hátán is megélnek. A visszavadított állománnyal mi a cél? Tudom.,a fajta megtartása, de ezek a zord kutyák nem a családi házas Lila akác-közbe valók, mert nem tudnak bánni velük. Vagyis kettészakad a fajta, egy kultúrát urbánkuvaszra meg egy vidékisuttyó harapós martalócra.
Egész más az elvárás és a szocializáció.
 
  • Vicces
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 037
113
No de akkor azok is TSZes kutyák. Viszont a jég hátán is megélnek. A visszavadított állománnyal mi a cél? Tudom.,a fajta megtartása, de ezek a zord kutyák nem a családi házas Lila akác-közbe valók, mert nem tudnak bánni velük. Vagyis kettészakad a fajta, egy kultúrát urbánkuvaszra meg egy vidékisuttyó harapós martalócra.
Egész más az elvárás és a szocializáció.
Nem így van! Egy jó pásztorkutya a legjobb házőrző család mellé a kertben! Kezdésnek ajánlok pár Bartha Laci videót a pásztor kutyákról!
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 975
36 306
113
Nemrég Nógrádi György biztpol szakértő azt nyilatkozta egy előadáson, hogy anno Svájc szerzett 5 db Leo-2 és 5 db M1 Abrams hk-t. Teszteknek vetették alá őket, és az eredmény szerint a Leo-2 volt a jobb, ezért abból vásároltak nagyobb mennyiséget. Lehetséges, hogy így volt?
Ha Nógrádit hallasz, inkább kapcsold le a rádiót! :p
Komolytalan az a pali, mint a legtöbb aki a kormány médiában "szakért"...Spöttle... :D
Érdekes módon a nem kormány médiába a hitelkesebb NKE-s embereket hívják: Tálas, Kaiser, Rasperger - nem a Nógrádi-féle bohócokat.

Amúgy legtöbb helyen az ABRAMS-et a turbina hajtás miatt nem szeretik: sokat eszik és nehezbb karban tartani.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 062
10 189
113

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 522
113
Nemrég Nógrádi György biztpol szakértő azt nyilatkozta egy előadáson, hogy anno Svájc szerzett 5 db Leo-2 és 5 db M1 Abrams hk-t. Teszteknek vetették alá őket, és az eredmény szerint a Leo-2 volt a jobb, ezért abból vásároltak nagyobb mennyiséget. Lehetséges, hogy így volt?
Apa kezdődik megint :D
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 303
31 441
113
Ha Nógrádit hallasz, inkább kapcsold le a rádiót! :p
Komolytalan az a pali, mint a legtöbb aki a kormány médiában "szakért"...Spöttle... :D
Érdekes módon a nem kormány médiába a hitelkesebb NKE-s embereket hívják: Tálas, Kaiser, Rasperger - nem a Nógrádi-féle bohócokat.

Amúgy legtöbb helyen az ABRAMS-et a turbina hajtás miatt nem szeretik: sokat eszik és nehezbb karban tartani.
KastelyRobi se jobb.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: alali77 and hete

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 916
91 537
113
Ha Nógrádit hallasz, inkább kapcsold le a rádiót! :p
Komolytalan az a pali, mint a legtöbb aki a kormány médiában "szakért"...Spöttle... :D
Érdekes módon a nem kormány médiába a hitelkesebb NKE-s embereket hívják: Tálas, Kaiser, Rasperger - nem a Nógrádi-féle bohócokat.

Amúgy legtöbb helyen az ABRAMS-et a turbina hajtás miatt nem szeretik: sokat eszik és nehezbb karban tartani.
Tálas és Kaiser sem jobb.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 894
30 642
113
Nem így van! Egy jó pásztorkutya a legjobb házőrző család mellé a kertben! Kezdésnek ajánlok pár Bartha Laci videót a pásztor kutyákról!
Ez így van, viszont tudni kell bánni velük, egy mopsz meg egy kuvasz, más tészta. Volt olyan hovawartom, amit elaltatás elől hoztam el, mert a gazdái féltek tőle. Nálunk, kisgyerekes kertesházban.... Egy hét alatt beszoktattam a teljesen idegen felnőtt kan kutyát. Igaz, azon a héten végig otthon voltam a kutyával. Soha nem volt probléma vele, a szocializációt pedig megoldottam a kutyaiskolába járással.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 881
13 432
113
Srácok...nem tudom ki látta H.András 2-3 nappal ezelőtti tik tok vidijét ahol artikulátlanul, és minősíthetetlenül káromkodott :D Nagyot ment ...sose gondoltam volna ezt Andrásról...megy is a mosakodás, viszont beszartam...(nem úgy) :D A mostani VR Streamben kiderült hogy ez egy ige lett az országban.... aszondja a Pisi...ő nem engedi, hogy meg HÁAndrásozzák :D beszartam...most ugye ez 2 értelmű... vki tegye má be a videjót :D Sose gondoltam volna h a belőlünk (is) élő HAndrás ilyen lesz...nem különösebben kedveltem, de most kimutatta...magyar influenszer még nem nagyon volt ilyen "őszinte" :D Pedig nagy a tudása...de elszállt vele az élet... balaki mondja meg mit jelent a megháandrásozás? Azt hogy addig basznak fel míg ordenáré paraszt leszek, vagy az illető beszél velem Háandrásul? :)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 323
113
Asszem ennel a kuvaszos dolognal @Kim Philby fele egy elnezest illene megfogalmazni, mert az mintha elmaradt volna. Vagy elkerulte a figyelmemet?
Sorry-Love-Gif.gif
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Srácok...nem tudom ki látta H.András 2-3 nappal ezelőtti tik tok vidijét ahol artikulátlanul, és minősíthetetlenül káromkodott :D Nagyot ment ...sose gondoltam volna ezt Andrásról...megy is a mosakodás, viszont beszartam...(nem úgy) :D A mostani VR Streamben kiderült hogy ez egy ige lett az országban.... aszondja a Pisi...ő nem engedi, hogy meg HÁAndrásozzák :D beszartam...most ugye ez 2 értelmű... vki tegye má be a videjót :D Sose gondoltam volna h a belőlünk (is) élő HAndrás ilyen lesz...nem különösebben kedveltem, de most kimutatta...magyar influenszer még nem nagyon volt ilyen "őszinte" :D Pedig nagy a tudása...de elszállt vele az élet... balaki mondja meg mit jelent a megháandrásozás? Azt hogy addig basznak fel míg ordenáré paraszt leszek, vagy az illető beszél velem Háandrásul? :)
Azt mondta az egyik utána készült videójában, hogy az összes platformon alig volt leiratkozója és összességében még jól is jött ki a dologból.
 
  • Hűha
Reactions: sixtus