Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 424
67 631
113
De az egész "gyermekvédelmi törvény" nevű marhaság létezésének értelme pont az, hogy konfliktust generáljunk az EU-val. Aztán majd lehet rájuk mutogatni, hogy báncsák a magyart...
Hivatkoznak a naaagy keresztény erkölcsükre, aztán olyan könnyű itthon egy abortuszt elvégeztetni, mint levenni egy zacskó szotyit a polcról.
Miért nem értelmes célokért vállal konfliktust a fityesz? Mondjuk, hogy ne hozzák be Kínából vagy Dél-Kelet Ázsiából az olcsó ruházati termékeket, hanem az EU-n belüli gyártást támogassák? Vagy a dél- és közép-amerikai nádcukrot ne hozzák be?
A gyermekvédemi törvény a gyerekeket védené, de persze szankcionàlàs nélkül alkottàk meg.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 453
113
Hát, beléptünk egy klubba, aminek vannak minden klubtagra vonatkozó szabályai. Ha valamelyik klubtag azt mondja, hogy rá mégsem vonatkoznak, mert a belépés óta átgondolta, arra joggal morcosak a többiek.
Legalább van tapasztalata a kormánynak, hogy milyen az, amikor a kisebbségben maradt véleményt a többségben lévők lesöprik az asztalról. Itthon úgysem értik, hogy mi ezzel a gond. Látható, hogy a többségi vélemény nem feltétlenül a bölcsesség kinyilatkoztatásának eszköze, csak ezt az itthoni döntéseikre nézve nem így gondolják.
Azt hinni, hogy mindig minden helyzetben nálunk van az igazság, legyünk kisebbségi véleménnyel az Eu-ban, vagy kétharmaddal itthon, az enyhén szólva is önhittség...
A klub szabályai a belépésünkkor nem szóltak a szexuális kisebbségekről. Bocs, de amit írsz, az azt jelenti, hogy bármilyen szuverén döntés elgáncsolható és hogy ez így OK.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 453
113
Ahhoz, hogy a legkorruptabb politikusainkra akarjuk bízni a korrupció elleni harcot, mekkora pofa kell?
"Kecskére bízzák a káposztát". Ezek után mégis mit vártak?
Direkt hergelik az Uniót, aztán csodálkoznak, hogy nem jönnek a pénzek?
Most mit csinálnak? Varga Judit alatt itthon már égett a talaj a Schadl/Völner ügy miatt, erre hová küldik, az Európa Parlamentbe!
Ekkora gombócot csak a magyar emberek torkán lehet lenyomni büntetlenül, az EU-én nem!
Ráadásul elég rosszak a színészkedésben is.
Az EU ugyanolyan full korrupt szervezet, mint a kormányunk, ne legyenek illúzióid.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 667
113
A klub szabályai a belépésünkkor nem szóltak a szexuális kisebbségekről. Bocs, de amit írsz, az azt jelenti, hogy bármilyen szuverén döntés elgáncsolható és hogy ez így OK.
Minden kisebbség védelme alapvetően benne volt. Azt hogy mi nem gondoltuk/akartuk hinni, hogy ebben a szexuális kisebbség is bennefoglaltatik, az előfordulhat.
Kisebb közösség szuverén döntését felülírhatja egy nagyobbé, amelynek ez a kisebb része? Nem tudom, de mintha a magyar kormány ezt itthon gyakorolná, és önkormányzati döntési hatásköröket adna át nemzeti érdekből vármegyei döntési jogkörbe, érdekes módon legtöbbször ott, ahol a települési önkormányzat ellenzéki, a vármegyék meg nem. Akkor ez miért van rendben? Vagy a másik miért nincs? A következetesség hiányzik igazán, bár az is egyfajta következetesség, hogy mindig igaza van a kormánynak. Csak én nem hiszek semmilyen politikai erő tévedhetetlenségében. Történelmi tanulmányaim során nem láttam még rá példát.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 372
33 472
113
Minden kisebbség védelme alapvetően benne volt. Azt hogy mi nem gondoltuk/akartuk hinni, hogy ebben a szexuális kisebbség is bennefoglaltatik, az előfordulhat.

A nemzeti kisebbségekét pl. leszarják...

Ami van az az, hogy a "semmiből" teremtenek, vezetnek le jogot, sokszor meg nem választott testületek.

Kisebb közösség szuverén döntését felülírhatja egy nagyobbé, amelynek ez a kisebb része? Nem tudom, de mintha a magyar kormány ezt itthon gyakorolná, és önkormányzati döntési hatásköröket adna át nemzeti érdekből vármegyei döntési jogkörbe, érdekes módon legtöbbször ott, ahol a települési önkormányzat ellenzéki, a vármegyék meg nem. Akkor ez miért van rendben? Vagy a másik miért nincs? A következetesség hiányzik igazán, bár az is egyfajta következetesség, hogy mindig igaza van a kormánynak. Csak én nem hiszek semmilyen politikai erő tévedhetetlenségében. Történelmi tanulmányaim során nem láttam még rá példát.

Talán mert az önkormányzatok nem szuverének? Ebbe az EU nem szólhat bele, ahogy - sajnos - abba sem, ha a szomszédaink a magyar kisebbségek érdekérvényesítő képességének további rontása érdekében akarnak átrajzolni közigazgatási határokat vagy felemelni a parlamenti küszöböt stb. Egyelőre az EU nem Európai Egyesült Államok, bár vannak ennek hívei itthon is.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 667
113
Talán mert az önkormányzatok nem szuverének?
Pedig a nevükben is benne van; "ön"kormányzatok, tehát némi szuverenitásnak illene lennie, ráadásul választott testületek, tehát valamelyest tükrözik a település lakóinak akaratát.
Ebbe az EU nem szólhat bele, ahogy - sajnos - abba sem, ha a szomszédaink a magyar kisebbségek érdekérvényesítő képességének további rontása érdekében akarnak átrajzolni közigazgatási határokat vagy felemelni a parlamenti küszöböt stb.
Ez a technika, amivel egyébként 2010 után nálunk is megoldottak néhány, bár más jellegű problémát, már legalább Kleisztenész óta ismert és használt. Nem fair, ez biztos, és itt valóban lenne teendője az Eu-nak.
Egyelőre az EU nem Európai Egyesült Államok, bár vannak ennek hívei itthon is.
Nem tudom, melyik a jobb megoldás, nem ugyanarról az alapról indult az USA egyesítése, mint Európa összefogási próbálkozása , így más megoldást is követelnek az eltérő problémák.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 372
33 472
113
Azért kellene fellépni, hogy teremtődjön meg újra a textilipar. De ez csak példa volt. Lehetne csomó értelmes célt találni. Mittudomén a multik adóztatásától kezdve a félvezetőgyártás támogatásán át a fejlett technológiákat birtokló cégek tulajdonjogainak átadását EU-n kívüli cégnek/országnak/személyeknek. És ekkora egetrengető faszságok miatt ne lehessen eu-s pénzből hőszigetelnie a házát az átlag Jóskának. Biztos többen vannak, mint travi óvodások...

És miért lenne jobb a textilipar, mint az összeszerelő üzem?
A szövőgyárakba nem a harmadik világból kell majd hozni munkásnőket?
Egyébként is, mindezzel jó eséllyel Európa csak kizárná magát szép lassan a világból, ami elmegy mellette. El kell felejteni azt, hogy diktálhatunk még. Katasztrofális demográfiával, amit kulturálisan idegenek bevándoroltatásával akar megoldani az elit. Látható az eredmény pl. Franciaországban éppen. Ehhez még a versenyképességünket is tegyük taccsra... Mert hát textiliparban Banglades bérszínvonalával kell versenyezni mondjuk, ha nincsenek brutális védővámok.
Nem vehetjük garantáltnak azt sem, hogy a fejlett technológiákat majd örökké a nyugat fogja birtokolni és elzárhatja azt a kelettől.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
És miért lenne jobb a textilipar, mint az összeszerelő üzem?
A szövőgyárakba nem a harmadik világból kell majd hozni munkásnőket?
Egyébként is, mindezzel jó eséllyel Európa csak kizárná magát szép lassan a világból, ami elmegy mellette. El kell felejteni azt, hogy diktálhatunk még. Katasztrofális demográfiával, amit kulturálisan idegenek bevándoroltatásával akar megoldani az elit. Látható az eredmény pl. Franciaországban éppen. Ehhez még a versenyképességünket is tegyük taccsra... Mert hát textiliparban Banglades bérszínvonalával kell versenyezni mondjuk, ha nincsenek brutális védővámok.
Nem vehetjük garantáltnak azt sem, hogy a fejlett technológiákat majd örökké a nyugat fogja birtokolni és elzárhatja azt a kelettől.
Ez csak egy ötlet volt.
Nem vagyok képben a textiliparral egyáltalán, így nem tudom, hogy mondjuk az alapanyaggyártást mennyire lehet automatizálni. És ne végletekben gondolkodjunk már könyörgöm!
Nem azt gondolom, hogy el kellene zárkóznia az EUnak a világtól, hanem hogy itt is legyen stabil ipari kapacitás mindenből.
A covid alatt is látszott, hogy mennyire hiányoznak ipari kapacitások. És kellene egy olyan öntudatos módosabb réteg, aki akkor is hazai terméket vesz, ha drágább.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 868
56 589
113
Ez csak egy ötlet volt.
Nem vagyok képben a textiliparral egyáltalán, így nem tudom, hogy mondjuk az alapanyaggyártást mennyire lehet automatizálni. És ne végletekben gondolkodjunk már könyörgöm!
Nem azt gondolom, hogy el kellene zárkóznia az EUnak a világtól, hanem hogy itt is legyen stabil ipari kapacitás mindenből.
A covid alatt is látszott, hogy mennyire hiányoznak ipari kapacitások. És kellene egy olyan öntudatos módosabb réteg, aki akkor is hazai terméket vesz, ha drágább.
Csak akkor van esélyünk túlélni, ha minél nagyobb hozzáadott értéű termékeket tudunk gyártani. Sajnos egy zokni meg egy alsógatya nem ez a kategória. Jelenleg egy kis, nyitott és ezért nagyon sebezhető gazdaság vagyunk. Bizonyos fokig el kellene zárkózzunk, kilépjünk a túlzott nemzetközi munkamegosztásból, ami persze életszinvonalcsökkenést jelentene, hogy itthon tudjunk bizonyos stratégiailag fontos cuccokat gyártani. Zokni és alsógatya még akkor sem az a kategória. Kötszer, álarc, alapvető gyógyszerek, élelmiszer ellátás pl. viszont igen, szerintem.
Magam sem tudom, hogy vállalnám-e egy ilyan gazdasági politika következményeit.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Csak akkor van esélyünk túlélni, ha minél nagyobb hozzáadott értéű termékeket tudunk gyártani. Sajnos egy zokni meg egy alsógatya nem ez a kategória. Jelenleg egy kis, nyitott és ezért nagyon sebezhető gazdaság vagyunk. Bizonyos fokig el kellene zárkózzunk, kilépjünk a túlzott nemzetközi munkamegosztásból, ami persze életszinvonalcsökkenést jelentene, hogy itthon tudjunk bizonyos stratégiailag fontos cuccokat gyártani. Zokni és alsógatya még akkor sem az a kategória. Kötszer, álarc, alapvető gyógyszerek, élelmiszer ellátás pl. viszont igen, szerintem.
Magam sem tudom, hogy vállalnám-e egy ilyan gazdasági politika következményeit.
Nagyobb hozzáadott értékű terméket csak értelmes melóssal lehet előállítani. Viszont, nem mindenki nőtt fel a feladathoz intellektuálisan. Nekik pont megfelelő lehet az ilyesmi munka...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nagyobb hozzáadott értékű terméket csak értelmes melóssal lehet előállítani. Viszont, nem mindenki nőtt fel a feladathoz intellektuálisan. Nekik pont megfelelő lehet az ilyesmi munka...
Főleg ha direkte szétvert és lebutított oktatás van.
Na ez biztos nem fog segíteni.
Viszont az alsógatyára, akksigyárra, veszélyes anyag elosztásra bőven elég is.
Na meg a szavazó, mint olyan sem lesz túl okos.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Főleg ha direkte szétvert és lebutított oktatás van.
Na ez biztos nem fog segíteni.
Viszont az alsógatyára, akksigyárra, veszélyes anyag elosztásra bőven elég is.
Na meg a szavazó, mint olyan sem lesz túl okos.
Ez is igaz.
De ugye a kommentagymenésem onnan indult, hogy kormányunk a gyermekvédelmi törvény miatt (is) van konfliktusban az EUval, mikor lehetne sokkal értelmesebb célokért is konfrontálódni velük. Mondjuk az eus textilipar feltámasztása meg csomó iparág újratelepítése úgy, hogy ne importáljunk a távol-keletről mindent. És azért nem minden született eus polgár fejlesztőmérnök(stb) , hanem vannak olyanok, akik nem jutottak nagyon messze az intellektusért folytatott versenyben...
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 155
14 707
113
Egyetértek. Annyi kiegészítéssel, hogy:
  • ezeket én nem tartom kifejezetten keresztény értékeknek, szerintem ezek inkább civilizációs és/vagy alapvető emberi értékek
Igazad van!
Jézus tanításaival sokkal jobban lehet azonosítani a keresztény értékrendet.
Megbánás/Megbocsájtás
Azaz valami olyasmi, hogy mindenki üdvözülhet legyen bűnös, prostituált akár (LMBTQ?)..
Aztán említett valamit a gazdagok kapcsán, hogy konnyebb a tevének átjut a tű fokán mi G-Mercivel bejutni az Isten országába! Adakozás, és Isten eljövetelének hirdetése.
És mintha említette volna a sajtkészitőket is! :)
Én az EU pénzeket hihetetlen károsnak tartom, ugyanis a felhasználásuk átfordult egyfajta “könnyen jött - könnyen megy” rendszerbe.
Tehát a pénz a rossz, véletlen se "mi" akik rosszul használjuk fel!
De abban egyetértünk, hogy lenne pár iparág, amit támogathatna az állam, mondván hagyománya is van, meg a jövőnk szempontjából fontos.
Csak ehhez meg nemzeti tőkésréteg is kell, ugyanis a külföldi cégek által itt megtermelt profit nagy része kivándorol az országból.
Szerintem ez a nemzeti tőkésréteg illúzió mára már megdőlt abban az értelemben, hogy látható az ilyen tőkés is kiviheti a hasznot, és a külföldi tőkés is müködhet teljesen jól. Nem önmagával azzal van a baj, hogy a profit egy része kimegy az országból!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Főleg ha direkte szétvert és lebutított oktatás van.
Ezeket a hülyeségeket el kellene engedni egyszer és mindenkorra.
Nem kell azt fentről/háttérből/kitudjamiből butítani.

Mondjuk az eus textilipar feltámasztása meg csomó iparág újratelepítése úgy, hogy ne importáljunk a távol-keletről mindent.
Ja, csak ez a vonat már elment.
Mutatóban még sok minden van, de nagy mennyiségben már ez nem mondható el.
(De például tudtad, hogy az iskolatáskák nagy részét, amit itthon is kapni lehet egy Délvidéki magyar cég gyártja?)

kormányunk a gyermekvédelmi törvény miatt (is) van konfliktusban az EUval, mikor lehetne sokkal értelmesebb célokért is konfrontálódni velük.
Nem vagy-vagy kérdés.