Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 868
56 587
113
Bennem is felmerül a kérdés, hogy pl.: egyszerűbb fémipari dolgokat miért éri meg jobban Lengyelországból megvenni és még lengyel(?) munkaerővel összeszereltetni. Fuvarral együtt, hogy tudnak árversenyt nyerni.

De általánosságban jogos az észrevételed.
Sok ilyen példa van:Udinéban, Olaszországban pl veszel egy konyhát, aztán szàllitjàk Bécsbe és össze is szerelik és megéri nekik, meg neked is.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 125
23 092
113
Sok ilyen példa van:Udinéban, Olaszországban pl veszel egy konyhát, aztán szàllitjàk Bécsbe és össze is szerelik és megéri nekik, meg neked is.

Mondok egy szepet. Faterom kamionozik, regebben eloallatozott. Magyarorszagrol a marhakat vittek olaszba, majd ugyanattol a cegtol hoztak vissza a feldolgozott kulonbozo cuccokat Magyarorszagra olasz premium marha termekeknek csomagolva…
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Mondok egy szepet. Faterom kamionozik, regebben eloallatozott. Magyarorszagrol a marhakat vittek olaszba, majd ugyanattol a cegtol hoztak vissza a feldolgozott kulonbozo cuccokat Magyarorszagra olasz premium marha termekeknek csomagolva…
Úgy tudom, hogy ez ment Ausztriába is; talán valami adókülönbség miatt is volt.

Nem szőrszálhasogatásként, de élőállat szállítóval hozták a készterméket?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 125
23 092
113
Úgy tudom, hogy ez ment Ausztriába is; talán valami adókülönbség miatt is volt.

Nem szőrszálhasogatásként, de élőállat szállítóval hozták a készterméket?

Ezt nem tudom, nem hallottam ilyenrol Ausztriaba.

Kicsit slendrianul fogalmaztam. Faterom eloallatokat vitt Magyarorszagrol X cegtol az olasz Y ceghez majd ettol az Y cegtol hoztak vissza a kollegai hutos kamionokkal a feldolgozott magyar marhakat Magyarorszagra olasz permium termekekkent feldolgozva.

Tehat egy ceg intezte a szallitast a ket ceg kozott oda es vissza es igy lett a sima magyar marhabol premium olasz hus.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Ezt nem tudom, nem hallottam ilyenrol Ausztriaba.

Kicsit slendrianul fogalmaztam. Faterom eloallatokat vitt Magyarorszagrol X cegtol az olasz Y ceghez majd ettol az Y cegtol hoztak vissza a kollegai hutos kamionokkal a feldolgozott magyar marhakat Magyarorszagra olasz permium termekekkent feldolgozva.

Tehat egy ceg intezte a szallitast a ket ceg kozott oda es vissza es igy lett a sima magyar marhabol premium olasz hus.

Ilyesmiről én is hallottam.
A Magyarországon megtermelt tejet kivitték Szlovákiába, feldolgozták, dobozolták, majd jóval olcsóbban árulták itthon, mint az itthon feldolgozottat.
De abban volt valami áfás mókolás is, ha jól emlékszem.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Asszem' a magyar takarmány-búza is 'vicces", mert jelentős része olasz durumtésztaként jön vissza! :oops:

Magyar takarmánybúza => OLASZ durum-tészta, az-az, a világhíres olasz tészta...

10-20(+) éves városilegenda, bevallom nem ellenőriztem, de viccnek is bosszantó!

.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 868
56 587
113
Ezt nem tudom, nem hallottam ilyenrol Ausztriaba.

Kicsit slendrianul fogalmaztam. Faterom eloallatokat vitt Magyarorszagrol X cegtol az olasz Y ceghez majd ettol az Y cegtol hoztak vissza a kollegai hutos kamionokkal a feldolgozott magyar marhakat Magyarorszagra olasz permium termekekkent feldolgozva.

Tehat egy ceg intezte a szallitast a ket ceg kozott oda es vissza es igy lett a sima magyar marhabol premium olasz hus.
Ez normális. A pármai sonkához a hátsó disznócsülkök sem Olaszból vannak, hanem pl. Bajorországból. A végtermék. szárittott sonka attól még olasz termék.
Ha Egyiptomból hozol be gyapotot és itthon szősz belőle cérnát és abból zoknit kötsz, az is magyar termék lesz. A te esetedben az a sajnálatos, hogy nincs prémium, a piacokon keresett
magyar marhahús termék. Olasz meg van.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Mondok egy szepet. Faterom kamionozik, regebben eloallatozott. Magyarorszagrol a marhakat vittek olaszba, majd ugyanattol a cegtol hoztak vissza a feldolgozott kulonbozo cuccokat Magyarorszagra olasz premium marha termekeknek csomagolva…

A pármai sonka név azt jelenti, hogy egy bizonyos meghatározott területen készitik,nem azt, hogy a nyersanyag disznó onnan származik.
(Megyek újra aludni . Jó éjszakát!)

Látni idehaza időnként fenyőrönköket vasúton, Alpokban kivágják, elviszik Romániába, 48 óra múlva visszaindul a szerelvény "erdélyi" fenyővel.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Asszem' a magyar takarmány-búza is 'vicces", mert jelentős része olasz durumtésztaként jön vissza! :oops:
Az biztos, hogy Olaszország a legnagyobb felvásárlója a hazai étkezési búzának.
(2013-as cikk)

Ezt nem tudom, nem hallottam ilyenrol Ausztriaba.
Törökország után a második legnagyobb felvásárlói a magyar marhának.

Másik topicban szó volt, hogy miért éri meg osztrákoknak tartani, itthon meg nem...
Nos a statisztikai adatokból két dolog látszik; például, hogy feltételezhetően (pont Osztrák adatot nem találtam így gyorst' de vélelmezhetően az franciával és a némettel nagyjából együtt mozoghat) kétszeres áron tudják értékesíteni pl a vágótehenet is:
PAIR_eloallat_04_abra-1536x993.jpg


De még így is; valóban annyira rózsás az osztrák marhatartás helyzete?
Attól függetlenül, hogy milyen jó adottságokkal rendelkeznek, az alábbiak szerint változott a marhatartás:
Ausztria: 2020: 2 153 ezer db 2021: 1 870 ezer darab Változás: -283 ezer darab
Magyarország: 2020: 857 ezer db 2021: 910 ezer darab Változás: +53 ezer darab

 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 371
33 463
113
Ilyesmiről én is hallottam.
A Magyarországon megtermelt tejet kivitték Szlovákiába, feldolgozták, dobozolták, majd jóval olcsóbban árulták itthon, mint az itthon feldolgozottat.
De abban volt valami áfás mókolás is, ha jól emlékszem.

Olyan meg gyakran van, hogy a Magyarországon készült terméket kamionnal elviszik egy németországi logisztikai központba, aztán onnét másik kamionnal vissza.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ezekkel a fals árúutaztatásokkal mennyivel több CO-t lehetne megsprólni, mint amiért az én traktoromra nem adtak rendszámot... Az lenne a környezetvédelem, ha ezeket kiszűrnék. Még lehet, hogy kevesebb utat is kellene fejleszteni, lassabban kopna a sín, az út, csökkenne a zaj és CO keletkezéséből és fékkopásból és gumikopásból eredő környezetszennyezés...
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Asszem' a magyar takarmány-búza is 'vicces", mert jelentős része olasz durumtésztaként jön vissza! :oops:

Magyar takarmánybúza => OLASZ durum-tészta, az-az, a világhíres olasz tészta...

10-20(+) éves városilegenda, bevallom nem ellenőriztem, de viccnek is bosszantó!

.
Így van.
A cargill viszi hozzá a búzát az olaszokhoz, ott már rég nem termelnek annyi búzát mint amennyi kellene a tesztajukhoz
 
T

Törölt tag 1711

Guest
aspergeres farok

Azt tudja esetleg valaki, hogy mi számít ennél read-nek?
Ha átgörgeted az is, vagy csak ha effektíve rá is klikkelsz?

@SilvioD nem lehet, hogy köze van ehhez?

Gondolom like bot-ok miatt (Sóher házaspár is bebukott már nem egyszer vele), némi $-ért cserébe like-olnak, de ne hogy tűnjön fel kb. ugyanannyi random poszt-ra is dobnak, másik fajta meg a google/facebook/stb bot ami random emberek írásait elemzi, hogy profilozzon reklámokhoz.
Valszeg ezek nem kis terhelést tolnak a twitter szerverparkjára.
Átlag juzer is szív, mondjuk én jó ha 1 tucat tweet-en megnézek ott 1 héten.