Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 911
27 677
113
OFF
A hajdani magyartanárom emlékszem, hogy vigasztalta az osztályt anno, nagyon letörtek voltunk 2002 április végefele...
Szerintem van az a helyzet-közeg, ahol némi politizálás még belefér.
ON
Nálunk is volt politikai téma, de a tanár beszéltetett minket, ő nem foglalt állást. Pl 2001 szeptember 12én nyilván nem az előre tervezett anyag volt a téma...

De ismerek olyan szitut is, h a srác tanácsot kért az osztályfőnökétől, mert nem tudta, h kire szavazzon. Hát a tanerő teljesen, abszolút függetlenként az SZDSZt ajánlotta, majd fél év múlva önkormányzati képviselőjelölt volt SZDSZ színekben. Teljesen függetlenül.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nálunk is volt politikai téma, de a tanár beszéltetett minket, ő nem foglalt állást. Pl 2001 szeptember 12én nyilván nem az előre tervezett anyag volt a téma..

Nálunk a matektanár azon aggódott, mi lesz ha ezek után olyan diktátorok, mint Szaddam Husszein felbátorodnak.
Ki tudja milyen genetikailag módosított szuperkatonákat hoztak össze titokban,amiket most rászabadíthatnak a világra.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 1711

Guest
Nem a softwarek jogdíjára írtam .
Akkor minden CD DVD , SD kártya PEN Drive HDD után jogdíjat kellett fizetni. Amibe belefutottam, a mobiltelefonok memóriája után is kell jogdíjat fizetni, és hologramos matricát alkalmazni a termékre. Az importőr cég ezt nem tette meg, én szívtam meg vele. Nem kell csodálkozni azon, hogy itt magyarban miért drágábbak a telefonok, mint az EU többi országában.
Azóta a telefonok esetén változhatott a szabályzás, a külföldi kereskedőnek illetve telefon gyártónak kell ezt a jogdíjat befizetnie. A többi adathordozó esetében a környező országokban azért olcsóbbak ezek, mert ott nincs jogdíj vagy nem ilyen mértékű..
Ukrajnában sem találkoztam helyi jogdíj kivetésére ezen eszközöknél.

Ezért vettem amazon.de-ről a memóriakártyákat, pendrive-okat.
Postával együtt is olcsóbb volt, mint nálunk és 2-3 nap alatt itt volt.
Mondjuk én nem használom céges dolgokra.
 
  • Tetszik
Reactions: Sunlight56

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 051
113
Húú de szét bírtam volna őket tépni !
0:13 bár engem csipkedett volna a rohadék!!!!! Elkaptam volna a karját és egyszerűen berántottam volna oszt vagy jön ős is vagy a akarja szakad le !!!!!
Ez a jelenet akkor is felhúzott de még most is ha látom !!!

 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 051
113
Húú de szét bírtam volna őket tépni !
0:13 bár engem csipkedett volna a rohadék!!!!! Elkaptam volna a karját és egyszerűen berántottam volna oszt vagy jön ős is vagy a akarja szakad le !!!!!
Ez a jelenet akkor is felhúzott de még most is ha látom !!!

 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 000
30 885
113
Bakker, 13 éve a felcsútikisztitkár fingja a passzátszelet 2/3os felhatalmazással irgalmatlan eus forrásokkal, komoly világgazdasági konjuktúrával, sosemvolt hatékonyságú adóbeszedéssel megtámogatva. Nekem ne gyurcsányozzon senki, mert ennyi pénzel ilyen hatalommal megtámogatva nem itt kéne tartanunk, hogy egy epeműtétre 2025re adnak időpontot a győri kórházban meg énektanár tart fizikaórát!
Aki ennek tapsikol annak nem tudom mi baja gyurcsánnyal, mert ezt a szintet ő is hozta volna...
Maradjunk akkor a szóvicceknél. ;) :oops:
A jelen a múltban gyökerezik, csak úgy jelezném, hogy a Csótány úgy menekült el a villanyfény elől, hogy a szaharát otthagyta, amit nagyrészt a következő kormánynak kellett kijavítnia, illetve a felhalmozott adósságért helytállnia. Vagyis, tudom, hogy itt sokan úgy gondolják, hogy kormányváltáskor egy fehér lappal indul a következő kormány, de ugye a szoci éra öröksége is kihat máig, ahogy akár a mohácsi csatavesztés, vagy Mátyás halála. Most a világgazdasági vonatkozásokat nem is akarom érinteni. ;)
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Csótány úgy menekült el a villanyfény elől, hogy a szaharát otthagyta,
Akkor itt egy másik példa: Amikor Horthy átvette a kormányrudat, csak menekült, lakás nélküli embörből volt 1 millió, a nyersanyagok 70, az ipar 55, a mezőgazdaság 40%a emigrált. 38ra az ország egy teljesen korrekt, a korszakba illő európai ország lett, 1930ra az össztermelés meghaladta a Királyi Magyarország 1913as össztermelését. Igen, 1/3 országgal, kikötő nélkül.
Ez 10 év volt. 38ra már csak rossz emlék volt a 20as évek elejének nyomora.
Ez 18 év.
Ehhez kéne nézni a szent orbanisztánt.
Csak ez kevesebb, mint fing a Nemerében...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 000
30 885
113
Akkor itt egy másik példa: Amikor Horthy átvette a kormányrudat, csak menekült, lakás nélküli embörből volt 1 millió, a nyersanyagok 70, az ipar 55, a mezőgazdaság 40%a emigrált. 38ra az ország egy teljesen korrekt, a korszakba illő európai ország lett, 1930ra az össztermelés meghaladta a Királyi Magyarország 1913as össztermelését. Igen, 1/3 országgal, kikötő nélkül.
Ez 10 év volt. 38ra már csak rossz emlék volt a 20as évek elejének nyomora.
Ez 18 év.
Ehhez kéne nézni a szent orbanisztánt.
Csak ez kevesebb, mint fing a Nemerében...
Nem tudom, hogy feltűnt-e, de Orbi-bát éppen a horthy-módszer alkalmazásával vádolják. Vagyis erős, központosított, hazai gyártóképesség megteremtésével, hazai tőkésréteggel, ami német technikán alapul. A hiába volt Horthy anglomán, a realitások a német utat tették csak lehetővé. Az ún. Kisantant ehhez képest német bérencként viselkedett. (Csehek, szlovákok, románok), Hogy is alakult a továbbiakban?
I. Bécsi döntés
II. Bécsi döntés
Valójában valóban vannak párhuzamok a két korszak között, hiszen akkor a vezérkar németbarát volt, ma meg NATOérzékeny...
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 973
113
Maradjunk akkor a szóvicceknél. ;) :oops:
A jelen a múltban gyökerezik, csak úgy jelezném, hogy a Csótány úgy menekült el a villanyfény elől, hogy a szaharát otthagyta, amit nagyrészt a következő kormánynak kellett kijavítnia, illetve a felhalmozott adósságért helytállnia. Vagyis, tudom, hogy itt sokan úgy gondolják, hogy kormányváltáskor egy fehér lappal indul a következő kormány, de ugye a szoci éra öröksége is kihat máig, ahogy akár a mohácsi csatavesztés, vagy Mátyás halála. Most a világgazdasági vonatkozásokat nem is akarom érinteni. ;)
Ez csak duma.
A Ii. világháború végén a porig rombolt Nyugat-Németország több, mint 10 millió fős veszteség és a területük 1/3-nak elvesztése után, 13 év alatt összehozott egy olyan szinten működő gazdaságot, ami később a világ egyik vezető gazdasági hatalmává vált...
Ha 2040-re is ez lesz a helyzet, akkor is csak gyurcsányozás lesz az indok?
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 000
30 885
113
Ez csak duma.
A Ii. világháború végén a porig rombolt Nyugat-Németország több, mint 10 millió fős veszteség és a területük 1/3-nak elvesztése után, 13 év alatt összehozott egy olyan szinten működő gazdaságot, ami később a világ egyik vezető gazdasági hatalmává vált...
Ha 2040-re is ez lesz a helyzet, akkor is csak gyurcsányozás lesz az indok?
Ejsze te nem hallottál a Marshall-segélyről...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 000
30 885
113
Azért ez már a százszor zártabb gazdaságú és pénzügyi rendszerű Szovjetúnióban sem így ment, nemhogy a kapitalista Oroszországban.
Közben úgy csináltok mintha az alapvető gazdasági folyamatok az oroszoknál nem érvényesülnének.
Biztos láttál te is olyan szovjet gyártmányt, amibe bele vont öntve/rá volt festve az ára. Ezt nevezték szocializmusnak, amikor a tervgazdaság és a központ uralt mindent. A feketepiacon perszeszabadáras volt, a hiánygazdaság miatt. Viszont ma a teljes gyártási lánc a bányászattól az acélüzemig, harcjárműgyártásig, mind legfeljebb "szpáhibirtok"-államkapitalizmus, főleg a stratégiai ágazatokban. A szankciók is mennyire hatottak, az USA köpet is annyira, hogy az urán nagy részét ma is tőlük veszik. Ráadàsul a hadigazdaságot még be sem vezették.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 495
121 217
113
Biztos láttál te is olyan szovjet gyártmányt, amibe bele vont öntve/rá volt festve az ára. Ezt nevezték szocializmusnak, amikor a tervgazdaság és a központ uralt mindent. A feketepiacon perszeszabadáras volt, a hiánygazdaság miatt. Viszont ma a teljes gyártási lánc a bányászattól az acélüzemig, harcjárműgyártásig, mind legfeljebb "szpáhibirtok"-államkapitalizmus, főleg a stratégiai ágazatokban. A szankciók is mennyire hatottak, az USA köpet is annyira, hogy az urán nagy részét ma is tőlük veszik. Ráadàsul a hadigazdaságot még be sem vezették.
Aztán a Niva-ban meg egy évig nem volt ABS fék.
Továbbra se játszuk azt, hogy az orosz gazdaságra nem hatnak a külső tényezők semmiben sem mert ez sem igaz. A céljukat nem érték el a szankciók de nem is teljesen súlytalanok,mert okoztak némi fejtörtést az orosz iparnak az elmúlt egy évben. Nem olyat ami megkerülhetetlen, vagy helyrehozhatatlan de elég sok ágazatban okoztak visszaesést és késéseket.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 000
30 885
113
Aztán a Niva-ban meg egy évig nem volt ABS fék.
Ja. Mióta létezik az ABS? A Niva megy Aból Böbe? A Zsiguli ma is indul -20°Cban? Az e-Tesla meg nem? Az orosznak mindene meg van?
A többiek meg tőle kuncsorognak?
Elveszünk itt a nagy illuzionista bűvészmutatványában, nem vesszük észre a horgot amire ráharaptunk, persze a cukrozott kukorica feledteti azt, hogy egy kicsit fáj...de higgyük azt, hogy az oroszok a hülyék....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 495
121 217
113
Ja. Mióta létezik az ABS? A Niva megy Aból Böbe? A Zsiguli ma is indul -20°Cban? Az e-Tesla meg nem? Az orosznak mindene meg van?
A többiek meg tőle kuncsorognak?
Elveszünk itt a nagy illuzionista bűvészmutatványában, nem vesszük észre a horgot amire ráharaptunk, persze a cukrozott kukorica feledteti azt, hogy egy kicsit fáj...de higgyük azt, hogy az oroszok a hülyék....
Nem gondolnám, hogy az oroszok hülyék. Csak az orosz nép már rákapott a mézes kukoricára amit jólétnek neveznek és abból ők se nagyon akarnak majd lejjebb adni, pont mivel nem hülyék.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 000
30 885
113
Aminek összege kevesebb reálértékben, mint amit mi kaptunk az EU-tól egyesek szerint.
"1948. április 3. és 1952. június 30. között a tervben részt vevő 17 európai ország összesen 14 milliárd dollárnyi segélyt kapott – elsősorban amerikai áru formájában. Mai szemmel a 14 milliárd dollár nem tűnik soknak egy világháború pusztította kontinens gazdaságának életre keltésére, az összeg valódi nagyságának megítéléséhez azonban érdemes figyelembe venni, hogy 1946 őszén egy amerikai dollár 11 forint 70 fillért ért. 1946 végén 1 uncia arany = $38.25 volt.[1] Ez ma $1615, az 1946-os érték 42-szerese, tehát az akkori 14 az a 2011 évi áron számolva kb. 600 milliárd USD"
(wiki)
Kb. 207.800 milliárd forint...ma.
Marginális összeg....
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
"1948. április 3. és 1952. június 30. között a tervben részt vevő 17 európai ország összesen 14 milliárd dollárnyi segélyt kapott – elsősorban amerikai áru formájában. Mai szemmel a 14 milliárd dollár nem tűnik soknak egy világháború pusztította kontinens gazdaságának életre keltésére, az összeg valódi nagyságának megítéléséhez azonban érdemes figyelembe venni, hogy 1946 őszén egy amerikai dollár 11 forint 70 fillért ért. 1946 végén 1 uncia arany = $38.25 volt.[1] Ez ma $1615, az 1946-os érték 42-szerese, tehát az akkori 14 az a 2011 évi áron számolva kb. 600 milliárd USD"
(wiki)
Kb. 207.800 milliárd forint...ma.
Marginális összeg....
Elosztom 17el:
Ez 35 mrd USD cc 12 000 mrd mai magyar forint.
Azaz évi kb 3000 mrd.
Ami sok, de azért azt mondani, hogy egetrengető...
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 973
113
"1948. április 3. és 1952. június 30. között a tervben részt vevő 17 európai ország összesen 14 milliárd dollárnyi segélyt kapott – elsősorban amerikai áru formájában. Mai szemmel a 14 milliárd dollár nem tűnik soknak egy világháború pusztította kontinens gazdaságának életre keltésére, az összeg valódi nagyságának megítéléséhez azonban érdemes figyelembe venni, hogy 1946 őszén egy amerikai dollár 11 forint 70 fillért ért. 1946 végén 1 uncia arany = $38.25 volt.[1] Ez ma $1615, az 1946-os érték 42-szerese, tehát az akkori 14 az a 2011 évi áron számolva kb. 600 milliárd USD"
(wiki)
Kb. 207.800 milliárd forint...ma.
Marginális összeg....
Azt írtam, hogy egyesek szerint.
Gondolom nem a komplett Marshall segélyre vonatkozik, hanem amit mi kaptunk volna.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby