Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 126
3 234
113
Ajj, xar a fizetés? Ezért mit fizessenek? Őszi szünet, téli szunet, tavaszi szünet, nyári szünet, 8-tol délig benn vagyok, lyukasora, 45 percenként kicseyngetnek, stb. Na ezt meséld el egy melosnak, nyolc órában 25 perc szünet, és ő termel, normazik.
Es sir a tanár hogy ő gyárba szeretne menni, mert ott többet keres.
A családban van egy (muszáj)tanárnő.Szabályosan utál bemenni a pár hülye gyerek közé,jobban várja a szünetet mint a diákok.A lové persze kevés.Balos mint atom,választáskor elment szavazat számlálónak.Kicsit be volt törve a feje,a végeredményt látva.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 278
68 268
113
A sogoromrol is meselhetnek, ő valami kirendelt problémamegoldó, konfliktuskezelo, dillo gyerekeknel pár suliban. Tanár, most jár pszichológia szakra pluszban meg.
Mondtam neki én 3,5evig tanultam, szemelyfuggo, nem tananyag.
Ha rakiabalnek simán elfutna, ha nem megy be senki sem keresi mert úgysem tudjak éppen hol van, lehet maszekolni. Persze a pénz évek ota kevés, gyárban többet fizetnek, de ő nem menne gyárba, meg mi az hogy nem 8-tol 4-ig? Olyan munka nincs?
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 155
23 305
113
Sajnálom, de ez van, és ez egy 58 éves tanár, nem palyakezdo. Nem lehet általánosítani viszont, a másik gyerek tanára meg peldaerteku, 2x ennyi gyereknel felhozott 4 máshonnan elzavartat 4-es, 5-os szintre. Ő pl teljesen értelmesen magyaráz, láttam, versenyekre viszi a máshonnan elzavart fokozattal katranyos gyereket.
Ez van sajnos.
Ne sajnáld! Mutti nem tanár igzából! :D
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 191
29 209
113
OFF
A hajdani magyartanárom emlékszem, hogy vigasztalta az osztályt anno, nagyon letörtek voltunk 2002 április végefele...
Szerintem van az a helyzet-közeg, ahol némi politizálás még belefér.
ON
Nálunk is volt politikai téma, de a tanár beszéltetett minket, ő nem foglalt állást. Pl 2001 szeptember 12én nyilván nem az előre tervezett anyag volt a téma...

De ismerek olyan szitut is, h a srác tanácsot kért az osztályfőnökétől, mert nem tudta, h kire szavazzon. Hát a tanerő teljesen, abszolút függetlenként az SZDSZt ajánlotta, majd fél év múlva önkormányzati képviselőjelölt volt SZDSZ színekben. Teljesen függetlenül.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nálunk is volt politikai téma, de a tanár beszéltetett minket, ő nem foglalt állást. Pl 2001 szeptember 12én nyilván nem az előre tervezett anyag volt a téma..

Nálunk a matektanár azon aggódott, mi lesz ha ezek után olyan diktátorok, mint Szaddam Husszein felbátorodnak.
Ki tudja milyen genetikailag módosított szuperkatonákat hoztak össze titokban,amiket most rászabadíthatnak a világra.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 1711

Guest
Nem a softwarek jogdíjára írtam .
Akkor minden CD DVD , SD kártya PEN Drive HDD után jogdíjat kellett fizetni. Amibe belefutottam, a mobiltelefonok memóriája után is kell jogdíjat fizetni, és hologramos matricát alkalmazni a termékre. Az importőr cég ezt nem tette meg, én szívtam meg vele. Nem kell csodálkozni azon, hogy itt magyarban miért drágábbak a telefonok, mint az EU többi országában.
Azóta a telefonok esetén változhatott a szabályzás, a külföldi kereskedőnek illetve telefon gyártónak kell ezt a jogdíjat befizetnie. A többi adathordozó esetében a környező országokban azért olcsóbbak ezek, mert ott nincs jogdíj vagy nem ilyen mértékű..
Ukrajnában sem találkoztam helyi jogdíj kivetésére ezen eszközöknél.

Ezért vettem amazon.de-ről a memóriakártyákat, pendrive-okat.
Postával együtt is olcsóbb volt, mint nálunk és 2-3 nap alatt itt volt.
Mondjuk én nem használom céges dolgokra.
 
  • Tetszik
Reactions: Sunlight56

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Húú de szét bírtam volna őket tépni !
0:13 bár engem csipkedett volna a rohadék!!!!! Elkaptam volna a karját és egyszerűen berántottam volna oszt vagy jön ős is vagy a akarja szakad le !!!!!
Ez a jelenet akkor is felhúzott de még most is ha látom !!!