Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 346
113
A takarítónő ha Pokemon Go rajongó vagy valami alkalmazott az munka közben is felszedheti, még a tilos helyeken is.
Pár napja mi a női öltözőben akartunk Pokemont keresni, de hiába állítottuk a lányoknak hogy elbújt a Pikacsu a bugyijukban nem vették le.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 316
55 695
113
Nem értelek én egy szóval sem írtam, h felvétel kell készíteni.



Arra sem fogadnék,hogy a telefonok kamerája csak akkor működik,ha a tulaj akarja,szintúgy a mikrofonja is minden t hall,ha akar.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Én meg azt hittem, hogy ez egy Japán cég terméke amelyik a 80-as évek óta próbálkozik a virtuális valóság megteremtésével és utolsó reményeként megpróbált betörni az okostelefon piacra (ami be is jött, 67%-kal emelkedett azóta a részvényeik árfolyama).

Amúgy ja, nem készít semmiféle fotót az alkalmazás...
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Kicsit érthetőbben megpróbálom. :)
Nem a titkos objektumok megtalálása a lényeg, hanem a nem titkos objektumok szűkítése. A többire megvannak a megfelelő eszközök.
Egyébként a Titkos objektum szót is befinialni kéne, mert biztos vagyok benne, h számomra nem ugyan azt jelenti, mint a legtöbb embernek. Nem csak titkos szolgálatok épületeire kell gondolni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 847
113
Ez kemény:

http://velvet.hu/elet/2016/08/10/minden_jel_arra_mutat_hogy_egy_jezus-szobor_kinyitotta_a_szemet/
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Egy érdekes interjút szeretnék ajánlani az iszlámról, illettve az iszlám és a neoliberalizmus kapcsolatáról, hasonlóságairól:

http://mandiner.hu/cikk/20160727_abdesszamad_belhadzs_interju_iszlam_dzsihad_terrorizmus_bevandorlas_migracio


<i>"A dzsihád számára az anarchia és a háborús gazdaság „megszentelt”, a hadurak szentek, a bűntettek kegyes cselekedetek. A dzsihádizmust egy vallásos – mondhatni apokaliptikus – narratíva fűti, amely a pogány Nyugat elpusztítását és az iszlám végső győzelmét hirdeti. Valójában azonban mindez gazdasági érdekeket szolgál, miközben hamisan a vallásos önmegvalósítás látszatát kelti – mondja Abdesszamad Belhadzs marokkói származású, Belgiumban és Magyarországon oktató és kutató társadalomtudós a Mandinernek. Belhadzs szerint a muszlim bevándorlók körében jelen van a vágy a nyugati világ eleganciája és magas életszínvonala iránt, másrészt viszont – amint azt a második és harmadik generációs bevándorlók krízise is mutatja – ezt a világot nem tudják birtokba venni. Ezért kap teret az erőszak. Interjúnk. "</i>
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 316
55 695
113
Egy érdekes interjút szeretnék ajánlani az iszlámról, illettve az iszlám és a neoliberalizmus kapcsolatáról, hasonlóságairól:

</i>



Mi ebben az érdekes,ugyanazok találták ki mindkettőt,meg az összes vallást is,és ugyanazok is üzemeltetik őket.
 
M

molnibalage

Guest
Ha valaki időutazásra vágyik. :)

http://htka.hu/wp-admin/edit-comments.php?comment_status=approved&orderby=comment_date&order=asc&paged=1

Az összes tárolt komment olvasása időrendben elég tanulságos, hogy a kommentelés hogyan fejlődött és hogyan futott fel az oldal. Tök véletlenül vettem észre, hogy van ilyen opció.
 
M

molnibalage

Guest
Ez felül olyan nickeket látok, akikről már el is felejtettem, hogy anno törzskommentelők voltak, csak eltűntek. :(
 
M

molnibalage

Guest
Az érdekes az, hogy a legfrissebb kommentek nem olvashatóak, ellenben olyan kommentek viszont igen, amik a nagy motor váltás előtt voltak és most nem látszanak.

A 2010-es F-111 íráshoz írt kommenteket megtaláltam, de azok a mostani topikban nincsenek benne.

Meg lehet ezeket a kommenteket menteni valahogy és betenni a motorváltás után a mostaniak elé? Vagy nem éri meg a fáradságot?
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 063
113
Ha valaki időutazásra vágyik. :)

http://htka.hu/wp-admin/edit-comments.php?comment_status=approved&orderby=comment_date&order=asc&paged=1

Az összes tárolt komment olvasása időrendben elég tanulságos, hogy a kommentelés hogyan fejlődött és hogyan futott fel az oldal. Tök véletlenül vettem észre, hogy van ilyen opció.

:)

Jövő héttől újra látszani fognak ezek a régi kommentek azoknál a hírek alatt, amikhez még nem 1-1 fórum topic lett társítva.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 488
113
Zsolti, Molni; nem bántásból írom, de amit tegnap leműveltetek.../szomorú fejcsóválás/
S nem érdekel, hogy ki kezdte, ki hogy fojtatta; ez nem az óvoda, de nem is az Arany Taknyos kocsma egy borsodi faluban.

Ez a kommunikációs színvonal talán elment a a miskolci Tiszai pályaudvar környéki egykori hírhedt kocsmákban, de nem egy magas színvonalú szakmai fórumon...
https://www.google.hu/maps/@48.1002324,20.809266,3a,75y,46.47h,85.39t/data=!3m6!1e1!3m4!1sBZdlNwI25aj5ZN5-ephDYQ!2e0!7i13312!8i6656

https://www.google.hu/maps/@48.1006485,20.8091358,3a,75y,99.53h,90.98t/data=!3m6!1e1!3m4!1s2P_to9Z5AZGKqC09TC1khw!2e0!7i13312!8i6656

Pontosabban ott sem: Egy ilyen eszmecsere után fogkiverés lett volna, de inkább késelés.

S még páran felhördültetek, amikor a fórumról, mint kedvenc virtuális kocsmámról beszéltem - amit aztán pontosítottam minőségi italbárra.
Na ennyit arról, hogy ki nézi ócska söntésnek a fórumot...

De továbbmegyek:
Ha a felsőfokú tanúlcscság s a művelcscség ilyen kúltúrálcscsággal és önkontrollal jár, akkor köszönöm nem kérek belőle, s maradok az érecscségimnél...
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 488
113
...természetesen tisztában vagyok vele, hogy nem lesz valakiből automatikusan bunkó, meg Isten-komplexusos /orvosok között fordul elő/ az egy-több területen megszerzett, elsajátított tudás, (sőt!), de azért elgondolkoztató, hogy milyen szemléletet képes eredményezni egyes embereknél bizonyos szituációkban.
Megmondom milyet: Mint a tanulatlan/kevésbé tanult embereknél a tudás irigységéből fakadó lenézés.

Magyarán nem(csak) a tudás teszi az embert, hanem a viselkedés (is).

Most őszintén srácok, mivel voltatok tegnap a delíriumos részegeknél? :-(
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 488
113
Akkor hogy oldjam az előző hozzászólásaim khm. komor hangulatát, jöjjön egy anekdota:

Volt egy műtősfiú a munkahelyemen - már külföldön dolgozik.
Nevezzük a történet kedvéért Mórickának /Elnézést kérek a Móricoktól/
Móricka egy rosszhiszemű, de mind a betegekkel, mind a kollégáival, munkatársaival kifejezetten jó szándékú, segítőkész falusi csávó volt.
Volt egy rossz szokása, beidegződése: A k.anyád!-zás.
De kötőszó szinten. Minden dolgozóval. Orvossal is.
A dolgozók megszokták tőle, elnézték neki, hiszen mint utaltam rá, szólni sem kellett neki, s jött, segített, a munkájára nem volt panasz, a betegek szerették.
Egyik alkalommal, amikor szokás szerint ugratták egymást, szívóztak egymással a műtősfiúk - mi meg egy páran távolabbról hallgattuk az emelkedett beszélgetést - Móriczkát felpörgették az üzemi fordulatra, tehát úgy k.anyád(!)-zott, hogy közte más szó nem is volt :)
A megfelelő üzemi hőmérséklet elérésekor az egyik műtősfiú sürgetően nekiszegezte a kérdést:
- Mi volt az első szavad anyádhoz, miután megszülettél?
- K.anyád! :)

Zsolti,Molni, ne váljon rossz szokásotokká - attól az én szememben értékesebb emberek vagytok.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 316
55 695
113
Zsolti, Molni; nem bántásból írom, de amit tegnap leműveltetek.../szomorú fejcsóválás/
S nem érdekel, hogy ki kezdte, ki hogy fojtatta; ez nem az óvoda, de nem is az Arany Taknyos kocsma egy borsodi faluban.

Ez a kommunikációs színvonal talán elment a a miskolci Tiszai pályaudvar környéki egykori hírhedt kocsmákban, de nem egy magas színvonalú szakmai fórumon...
https://www.google.hu/maps/@48.1002324,20.809266,3a,75y,46.47h,85.39t/data=!3m6!1e1!3m4!1sBZdlNwI25aj5ZN5-ephDYQ!2e0!7i13312!8i6656

https://www.google.hu/maps/@48.1006485,20.8091358,3a,75y,99.53h,90.98t/data=!3m6!1e1!3m4!1s2P_to9Z5AZGKqC09TC1khw!2e0!7i13312!8i6656

Pontosabban ott sem: Egy ilyen eszmecsere után fogkiverés lett volna, de inkább késelés.

S még páran felhördültetek, amikor a fórumról, mint kedvenc virtuális kocsmámról beszéltem - amit aztán pontosítottam minőségi italbárra.
Na ennyit arról, hogy ki nézi ócska söntésnek a fórumot...

De továbbmegyek:
Ha a felsőfokú tanúlcscság s a művelcscség ilyen kúltúrálcscsággal és önkontrollal jár, akkor köszönöm nem kérek belőle, s maradok az érecscségimnél...



Miből maradtam ki?
 
M

molnibalage

Guest
http://index.hu/mindekozben/poszt/2016/08/27/sorkigyo_nem_is_soranakonda_nott_a_szabadsag_hidon/

Vazz, ezt kipróbálnám, hogy ki mennyire ügyes. Milyen hosszú kígyót képes úgy mozgatni, hogy nem hajlik ki és esik szét a rendszer. :)
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
http://index.hu/mindekozben/poszt/2016/08/27/sorkigyo_nem_is_soranakonda_nott_a_szabadsag_hidon/

Vazz, ezt kipróbálnám, hogy ki mennyire ügyes. Milyen hosszú kígyót képes úgy mozgatni, hogy nem hajlik ki és esik szét a rendszer. :)

Dejó :) na este kimegyek szaporítani :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
...természetesen tisztában vagyok vele, hogy nem lesz valakiből automatikusan bunkó, meg Isten-komplexusos /orvosok között fordul elő/ az egy-több területen megszerzett, elsajátított tudás, (sőt!), de azért elgondolkoztató, hogy milyen szemléletet képes eredményezni egyes embereknél bizonyos szituációkban.
Megmondom milyet: Mint a tanulatlan/kevésbé tanult embereknél a tudás irigységéből fakadó lenézés.

Magyarán nem(csak) a tudás teszi az embert, hanem a viselkedés (is).

Most őszintén srácok, mivel voltatok tegnap a delíriumos részegeknél? :-(
Azt gondolom, én csak úriemberesen vissza válaszolgatok, a káromkodást részemről nem fogod megtalálni sehol felé, mivel erre ügyelek. Az hogy nem hagyom magam? Ja, hát az tény. Bevallom egy ideje arra játszom leginkább, hogy az éteren keresztül lehetőleg összehozzak neki 1 vagy több Stroke-ot/infarktust. Csak ez részemről nem ok/előzmény nélkül történt.