Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 542
31 125
113
Az én felmenőim meg fehérek... több száz évre visszamenőleg. Azért az ma már elég ciki. Legalább egy fekete, vgay roma lehetne benne, akkor nem kellene szégyenkeznem. Ja és még egy kiba homokos sem volt köztük. Igazán szégyen. De hát ez a baj a közép-európai népességgel. fehérek, nem voltak rabszolgáik,, kevés volt a transzvesztita. :oops:

(Öcsém beszélget egy feketével Londonban: "Nálatok vannak feketék?" "Nem nagyon." "Akkor oda nem megyek, az szar hely lehet. Biztos azért nincsenek, mert utálják a feketéket és elmenekültek onnan." "Nálunk nem is voltak, tudod, mi nem tartottunk rabszolgákat, meg nem is kereskedtünk velük." "Ok, mert utáljátok a feketéket." :confused::confused::confused: És mindezt tök komolyan.)
Amúgy tök igaz, a szerették volna az őseink a feketéket, bevásároltak volna belőlük, nem?
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 914
35 123
113
A hülye öcsém kiderítette, hogy állítólag az apai dédanyám roma volt... többszöri öngyilkossági kísérletet követően (a fanyalgók bevehetik mielőtt azt írnák, hogy sajnos nem sikerült ) :D Beléptem az Opre Roma pártba... :D

Apai dédanyád is kettő volt, melyik? :D

Amúgy nekem is állítólag apai nagyanyai ágon volt (vagy csak legenda), az ő felmenői között. Meg más is. Északkelet-Mo. De valójában apám is csak a nagyszüleit ismerte, róluk annyi tudható, hogy ők magyarok voltak, ha a felmenőik talán nem is mind.
Anyai nagyszülői ágon meg felvidéki szlovák és erdélyi német felmenők. Meg volt zsidótörvény által érintett is, olyan is, aki eltűnt a vészkorszakban (nem tudni hol, csak hogy elvitték már '44 őszén, mert beköpte egy falubeli), de nem az egyenesági vér szerinti rokonok között (apai ágon lehet egyenesági felmenő is, de mondom, azt nem tudni). MyHeritage-t meg kellene csináltatni, vettem is, csak nem küldtem még vissza. Bár állítólag nem éppen megbízható. :D
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 245
16 867
113
Apai dédanyád is kettő volt, melyik? :D

Amúgy nekem is állítólag apai nagyanyai ágon volt (vagy csak legenda), az ő felmenői között. Meg más is. Északkelet-Mo. De valójában apám is csak a nagyszüleit ismerte, róluk annyi tudható, hogy ők magyarok voltak, ha a felmenőik talán nem is mind.
Anyai nagyszülői ágon meg felvidéki szlovák és erdélyi német felmenők. Meg volt zsidótörvény által érintett is, olyan is, aki eltűnt a vészkorszakban (nem tudni hol, csak hogy elvitték már '44 őszén, mert beköpte egy falubeli), de nem az egyenesági vér szerinti rokonok között (apai ágon lehet egyenesági felmenő is, de mondom, azt nem tudni). MyHeritage-t meg kellene csináltatni, vettem is, csak nem küldtem még vissza. Bár állítólag nem éppen megbízható. :D
Nagyapám anyja.... Signorina Lákátusz volt :D De nagyfater már tiszta fehér volt, és akis Horthy-nak volt az egyik repszerelője, míg a Budaörsi reptéren állomásoztak..
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
4 006
19 599
113
Apai dédanyád is kettő volt, melyik? :D

Amúgy nekem is állítólag apai nagyanyai ágon volt (vagy csak legenda), az ő felmenői között. Meg más is. Északkelet-Mo. De valójában apám is csak a nagyszüleit ismerte, róluk annyi tudható, hogy ők magyarok voltak, ha a felmenőik talán nem is mind.
Anyai nagyszülői ágon meg felvidéki szlovák és erdélyi német felmenők. Meg volt zsidótörvény által érintett is, olyan is, aki eltűnt a vészkorszakban (nem tudni hol, csak hogy elvitték már '44 őszén, mert beköpte egy falubeli), de nem az egyenesági vér szerinti rokonok között (apai ágon lehet egyenesági felmenő is, de mondom, azt nem tudni). MyHeritage-t meg kellene csináltatni, vettem is, csak nem küldtem még vissza. Bár állítólag nem éppen megbízható. :D
Szerintem sima szélhámosság.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 542
31 125
113
Apai dédanyád is kettő volt, melyik? :D

Amúgy nekem is állítólag apai nagyanyai ágon volt (vagy csak legenda), az ő felmenői között. Meg más is. Északkelet-Mo. De valójában apám is csak a nagyszüleit ismerte, róluk annyi tudható, hogy ők magyarok voltak, ha a felmenőik talán nem is mind.
Anyai nagyszülői ágon meg felvidéki szlovák és erdélyi német felmenők. Meg volt zsidótörvény által érintett is, olyan is, aki eltűnt a vészkorszakban (nem tudni hol, csak hogy elvitték már '44 őszén, mert beköpte egy falubeli), de nem az egyenesági vér szerinti rokonok között (apai ágon lehet egyenesági felmenő is, de mondom, azt nem tudni). MyHeritage-t meg kellene csináltatni, vettem is, csak nem küldtem még vissza. Bár állítólag nem éppen megbízható. :D
Ha valakit érdekel családfakutatás:
https://library.hungaricana.hu/hu/collection/MILEV_Anyakonyvek/

https://genealogia.blog.hu/2011/01/23/anyakonyvek_online_anyakonyvi_adatbazisok