Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 368
113
Ezt a kamut hányszor kell még cáfolni???
Szóval ha nincs pénzed és ezért nem vásárolsz, az csökkenti az inflációt? Mert itt erről van szó. Megváltoztatták a fogyasztói kosár tartalmát, és így jött ki a csökkenés. Aki ugyanannyi gáz használt mint korábban, annak nem csökkent az ára.

Amúgy szerintem az egész statisztikai rendszer hitelét rontja az, hogy államilag rögzített, változatlan árak esetén sikerül azt kihozni, hogy 33%-al csökkentek az árak.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Ez városi legenda. Volt ilyen, de nem jellemző. Amire én rálátok, ott elsősorban az a minta rajzolódik ki, hogy olyan bizniszeket vettek vissza, amelyek eleve az átkosból elzabrált dolgok voltak. Olyanról nem tudok, hogy valakinek a saját maga által alapított vállalkozását vették el.

A minta az, hogy a korábbi állami vagyonból kimentett, valamilyen externália miatt jól működő lopott vállalkozásokat esetleg valami presztízs dolgokat vették el. A szenvedős, munkás dolgokkal nem tudnak mit kezdeni. Szemétszállítás, élelmiszaripar és mezőgazdaság/állattartás igényesebb része.

Khm. Nos, ismerős vállakozó, tökmindegy mivel foglalkozik. Minden évben támogatta a PÁRT által is támogatott sportlétesítményt. Sajnos a válság miatt megcsappant a bevétele, ezért írásban tájékoztatta az adott sportlétesítmény felelősét, hogy abban az évben nem tud támogatást adni. Kb fél órával később kapott egy emailt a PÁRT egy másik fél állami-fél magánkézben lévő megrendelőjétől, hogy az általa forgalmazott termékre/szolgálatatásra - melyből az ismerőásömnek egyébként jelentős bevétele volt- nincs szükség, megszakítják vele az együttműkdést. Ismerős vállalkozó osztott-szorzott, majd küldött egy második emailt a sportlétesítmény felelős vezetőjének, hogy átnézte a könyvelést, mégis tud abban az évben is támogatást adni a CSAPATNAK. Kb 5 perccel később kapott egy másik emailt a megrendelőjétől, melyben csak annyi állt, hogy a korábbi emailt a megszakított együttműködésről, és a lemondott szolgáltatásról vegye semmisnek, mehet minden tovább.

Azon persze lehet elmélkedni, hogy a sáppal lényegében megvásárolta azt hogy biztos hogy legyen megrendelése, tehát legyen bevétele, és azon is, hogy a végén csak tudott utalni pénzt a SPORTRA. Mindenesetre a példán jól látszik, hogy a magyar belpiac, a vállalkozások fennmaradása és virágzása, vagy összeomlása sok esetben messze nem piaci alapú. Nem vagyok naiv, gondolom sok esetben igy megy ez más országokban is. Csak engem az nem vigasztal, hogy Kolumbiában drogbárók uralnak országrészeket, meg az sem hogy pl. az említett Románia épp mögöttünk van valamiben. Magyarországon élek, itt szeretnék jól élni.

Kicsit oldaltéma, de talán ide tartozik:
Akármi a véleményem pl a napelemek elterjedéséről, és a hozzá kapcsolt kedvezményekről, azért a tavalyi bohóckodás, ide-oda táncolás jól mutatja hogy messze nincs rendben minden "odafönt". Most akkor fektess be adott esetben milliókat a házi napelem rendszeredbe a jelenlegi szabályozás alapján.....nincs állandóság, sok esetben nem tud az ember évekre előre számolni. Ez nagyon gáz.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 718
113
Szóval ha nincs pénzed és ezért nem vásárolsz, az csökkenti az inflációt? Mert itt erről van szó. Megváltoztatták a fogyasztói kosár tartalmát, és így jött ki a csökkenés. Aki ugyanannyi gáz használt mint korábban, annak nem csökkent az ára.

Amúgy szerintem az egész statisztikai rendszer hitelét rontja az, hogy államilag rögzített, változatlan árak esetén sikerül azt kihozni, hogy 33%-al csökkentek az árak.
Mikor valtoztatták, miért?
Az nem zavart, amikor ugyanezen statisztika szerint duplájára nőtt az ár???

Olvasd el mégegyszer.

A KSH a rezsidrágításkor megbecsülte, hogy a gázfogyasztás mekkora részéért fizettek a háztartások alacsonyabb és mekkora részéért magas (hétszeres) árat. Hiába van ugyanis két hatóságilag rögzített gázár, ennek átlaga a fogyasztás szerkezetétől függően alakul. A hivatal számításai szerint a fogyasztási arányok alapján a gáz átlagos árszintje 2022 szeptemberében több mint a duplájára nőtt az előző hónaphoz képest. Ezután a hivatal minden hónapban újra megbecsülte a gáz átlagárát a havi fogyasztás alapján. Vagyis hiába van két rögzített hatósági ár, az átlagár nem fix, hanem hónapról hónapra változik a fogyasztás függvényében. Ha a sok gázt fogyasztók elkezdenek spórolni, akkor a fogyasztásuk arányában kevesebbet költenek a drága gázra és többet az olcsóbbra, ezért az átlagos ár csökken.

A KSH a becslése során úgy találta, hogy pontosan a fenti dolog történt: a háztartások visszafogták az energiafogyasztásukat. Ez egybeesik hétköznapi tapasztalatainkkal, hiszen az energiaválság időszakában az energiaspórolásról szólt az élet. Ezt segítette az enyhe tél, és szorító tényező volt a reálbérek zsugorodása is.

Vagyis az ástatisztika szerint hiába változott csak egy alkalommal a gáz hatósági ára, a lakosság fajlagosan hónapról hónapra más átlagárat fizetett érte, attól függően, hogy mennyit fogyasztott. És mivel a gázfogyasztás folyamatosan csökkent, azzal együtt az átlagos ár is

rezsi1-644713.png
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 368
113
Mikor valtoztatták, miért?
Az nem zavart, amikor ugyanezen statisztika szerint duplájára nőtt az ár???

Olvasd el mégegyszer.

A KSH a rezsidrágításkor megbecsülte, hogy a gázfogyasztás mekkora részéért fizettek a háztartások alacsonyabb és mekkora részéért magas (hétszeres) árat. Hiába van ugyanis két hatóságilag rögzített gázár, ennek átlaga a fogyasztás szerkezetétől függően alakul. A hivatal számításai szerint a fogyasztási arányok alapján a gáz átlagos árszintje 2022 szeptemberében több mint a duplájára nőtt az előző hónaphoz képest. Ezután a hivatal minden hónapban újra megbecsülte a gáz átlagárát a havi fogyasztás alapján. Vagyis hiába van két rögzített hatósági ár, az átlagár nem fix, hanem hónapról hónapra változik a fogyasztás függvényében. Ha a sok gázt fogyasztók elkezdenek spórolni, akkor a fogyasztásuk arányában kevesebbet költenek a drága gázra és többet az olcsóbbra, ezért az átlagos ár csökken.

A KSH a becslése során úgy találta, hogy pontosan a fenti dolog történt: a háztartások visszafogták az energiafogyasztásukat. Ez egybeesik hétköznapi tapasztalatainkkal, hiszen az energiaválság időszakában az energiaspórolásról szólt az élet. Ezt segítette az enyhe tél, és szorító tényező volt a reálbérek zsugorodása is.

Vagyis az ástatisztika szerint hiába változott csak egy alkalommal a gáz hatósági ára, a lakosság fajlagosan hónapról hónapra más átlagárat fizetett érte, attól függően, hogy mennyit fogyasztott. És mivel a gázfogyasztás folyamatosan csökkent, azzal együtt az átlagos ár is

rezsi1-644713.png
Hogyan csökkenhetett az ára egy olyan terméknek, aminek államilag rögzített az ára, és az ár nem változott?

Egyszerűen kiadták az utasítást hogy 10 % alá kell vinni az inflációt, és találtak olyan számítási módszertant, minél ez kijön. Aztán legfeljebb majd utólag korrigálják, de az már egy minuszos hír lesz, amit az m1 esti híradójában egy félmondattal elintéznek, miközben a sikeres infláció csökkentésről hónapokig ezerrel ment a kommunikáció.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Csak egy példa, miért is nem fogadom el a kormányzati szervek bármilyen statisztikáját:

"Az, hogy hogyan is változik a várólisták hossza Magyarországon, nem egyszerű nyomonkövetni, mivel a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) az utóbbi években többször változtatott azon, milyen adatot, milyen formában közöl. Két éve még elérhető adat volt a NEAK honlapján, hogy az egyes műtétekre mennyit kell várhatóan várni, vagyis az átlagos tervezett várakozási idő, melyet a Pénzcentrum korábbi elemzéseiben is felhasználtunk. Ezek az adatok azonban 2022 februárjában lekerültek a honlapról, akárcsak a maximum és minimum várakozási idő, amit továbbra is elérhető - egyúttal a korábbi elemzéseinkkel összevethető - maradt, az az átlagos tényleges várakozási idő a megelőző 6 hónapban, illetve a várakozók száma. Most ismét azzal szembesülhettünk, hogy a várakozók tényleges száma helyett a NEAK a 60 napot meghaladóan várakozók számát közli. Így az összevethetőség már jelentősen csorbul. Mindenesetre a 2023-as adatainkat összevetve a 2024 év elejiekkel az látszik: csökkenés csak elvétve mutatkozik, jellemzően tovább nyúlik a várakozási idő."


Ja, az ősszel kirugták a KSH azon osztályvezetőjét, aki a gdp adat számításáért felel. Mit tesz Isten, pont a kormánynak nem kedvező adatok közlése után. De semmi kapcsolat nincs a két történés között...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 718
113
Hogyan csökkenhetett az ára egy olyan terméknek, aminek államilag rögzített az ára, és az ár nem változott?

Egyszerűen kiadták az utasítást hogy 10 % alá kell vinni az inflációt, és találtak olyan számítási módszertant, minél ez kijön. Aztán legfeljebb majd utólag korrigálják, de az már egy minuszos hír lesz, amit az m1 esti híradójában egy félmondattal elintéznek, miközben a sikeres infláció csökkentésről hónapokig ezerrel ment a kommunikáció.
Sajnálom, hogy nem érted, pedig le van írva. Nem a kormánypropi, hanem a globálistta gazdasági szaklap.
Van rögzített gázár, de nem egyféle, hanem kettő és ezek fogyasztási arányai szerint alakul az átlagos lakossági gázár. Mivel jelentősen csökkent a gázfogyasztás, így az átlagfogyasztás fölötti drágább gázból kevesebb fogyott és ez levitte az átlagárat. Azért nem annyira bonyolult. Tizedszázalékokat számít, tehát nem emiatt van egyszámjegyű infláció, novemberben 7,9% volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 765
113
Mikor valtoztatták, miért?
Az nem zavart, amikor ugyanezen statisztika szerint duplájára nőtt az ár???

Olvasd el mégegyszer.

A KSH a rezsidrágításkor megbecsülte, hogy a gázfogyasztás mekkora részéért fizettek a háztartások alacsonyabb és mekkora részéért magas (hétszeres) árat. Hiába van ugyanis két hatóságilag rögzített gázár, ennek átlaga a fogyasztás szerkezetétől függően alakul. A hivatal számításai szerint a fogyasztási arányok alapján a gáz átlagos árszintje 2022 szeptemberében több mint a duplájára nőtt az előző hónaphoz képest. Ezután a hivatal minden hónapban újra megbecsülte a gáz átlagárát a havi fogyasztás alapján. Vagyis hiába van két rögzített hatósági ár, az átlagár nem fix, hanem hónapról hónapra változik a fogyasztás függvényében. Ha a sok gázt fogyasztók elkezdenek spórolni, akkor a fogyasztásuk arányában kevesebbet költenek a drága gázra és többet az olcsóbbra, ezért az átlagos ár csökken.

A KSH a becslése során úgy találta, hogy pontosan a fenti dolog történt: a háztartások visszafogták az energiafogyasztásukat. Ez egybeesik hétköznapi tapasztalatainkkal, hiszen az energiaválság időszakában az energiaspórolásról szólt az élet. Ezt segítette az enyhe tél, és szorító tényező volt a reálbérek zsugorodása is.

Vagyis az ástatisztika szerint hiába változott csak egy alkalommal a gáz hatósági ára, a lakosság fajlagosan hónapról hónapra más átlagárat fizetett érte, attól függően, hogy mennyit fogyasztott. És mivel a gázfogyasztás folyamatosan csökkent, azzal együtt az átlagos ár is

rezsi1-644713.png
Nem az ára csökken,hanem kevesebbet fogyaszt a 760 forintos gázból.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 890
56 737
113
Csak egy példa, miért is nem fogadom el a kormányzati szervek bármilyen statisztikáját:

"Az, hogy hogyan is változik a várólisták hossza Magyarországon, nem egyszerű nyomonkövetni, mivel a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) az utóbbi években többször változtatott azon, milyen adatot, milyen formában közöl. Két éve még elérhető adat volt a NEAK honlapján, hogy az egyes műtétekre mennyit kell várhatóan várni, vagyis az átlagos tervezett várakozási idő, melyet a Pénzcentrum korábbi elemzéseiben is felhasználtunk. Ezek az adatok azonban 2022 februárjában lekerültek a honlapról, akárcsak a maximum és minimum várakozási idő, amit továbbra is elérhető - egyúttal a korábbi elemzéseinkkel összevethető - maradt, az az átlagos tényleges várakozási idő a megelőző 6 hónapban, illetve a várakozók száma. Most ismét azzal szembesülhettünk, hogy a várakozók tényleges száma helyett a NEAK a 60 napot meghaladóan várakozók számát közli. Így az összevethetőség már jelentősen csorbul. Mindenesetre a 2023-as adatainkat összevetve a 2024 év elejiekkel az látszik: csökkenés csak elvétve mutatkozik, jellemzően tovább nyúlik a várakozási idő."


Ja, az ősszel kirugták a KSH azon osztályvezetőjét, aki a gdp adat számításáért felel. Mit tesz Isten, pont a kormánynak nem kedvező adatok közlése után. De semmi kapcsolat nincs a két történés között...
Nem állásfoglalás, csak egyszerű informàció:
Bécsi átlagos várakozási idők:
Csipőprotézis 174 nap, térd 189 nap,váll 202 nap.
A legtöbb kórház honlapján meg lehet nézni a várási időket. Persze, ha fizetsz, (kb 2 és 5 ezer euro között feketén, gyorsabbban megy.)
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Nem állásfoglalás, csak egyszerű informàció:
Bécsi átlagos várakozási idők:
Csipőprotézis 174 nap, térd 189 nap,váll 202 nap.
A legtöbb kórház honlapján meg lehet nézni a várási időket. Persze, ha fizetsz, (kb 2 és 5 ezer euro között feketén, gyorsabbban megy.)
A hozzászólásom lényege az adatok manipulálása lett volna, nem a várólisták hossza.
Bár ahogy látom, az árakban már utolértük a haldokló nyugatot.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 014
14 829
113
Elméleti síkon felvetném :D Áááá...de hagyjuk mert azt mondjátok, hogy a szülinapom miatt erősre ittam magam :D (dolgoztam ma, illetve bent voltam-csal 1,5 órája értem haza ) :) Pótanyámnak mindig felajánlom, hogy mikor megy ki Kárpátaljára meglátogatni a fiát (magyar állampolgár, csak oda ment férjül), vigyen magával, hadd üljek ki Beregszászon kávézgatni a sétálóba :D De ismer azt nem engedi, mert szerinte elvinnének a toborzók :D (valahova jól megagyalni, mert ott verem a nyálam). De mondjuk ha tételezzük fel, mondjuk nem lenne olyan sok vesztenivalója innen néhány havernak.. pl @reich_und_roll @Flamand ( a Das Reich-es, és Totenkopf-os pólót mondjuk otthon hagyni, mert akkor még be is rúgatnak benneteket) :D na és persze hadd ne soroljak fel már több hasonérzelmű kollégát innen mert van sok... @Mark1993 ...te is gyere :) Kiüldögélnénk beszélgetni egy jó kávé, pofa sör mellett... Reichnek mondjuk nyilván Chivas.... Jójó...tudom hozom a formámat, állandóan ilyen hajmeresztő agymenésekkel állok elő...de olyan nagy az igazságérzetem :D (persze mondjuk miki erre aszondaná, hogy az nem az, hanem fizetett vörös színű (pont nem vok komcsi) Putykó bérenc vagyok :D Na de az mindegy...már megszoktam :D Nos??? :)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Elméleti síkon felvetném :D Áááá...de hagyjuk mert azt mondjátok, hogy a szülinapom miatt erősre ittam magam :D (dolgoztam ma, illetve bent voltam-csal 1,5 órája értem haza ) :) Pótanyámnak mindig felajánlom, hogy mikor megy ki Kárpátaljára meglátogatni a fiát (magyar állampolgár, csak oda ment férjül), vigyen magával, hadd üljek ki Beregszászon kávézgatni a sétálóba :D De ismer azt nem engedi, mert szerinte elvinnének a toborzók :D (valahova jól megagyalni, mert ott verem a nyálam). De mondjuk ha tételezzük fel, mondjuk nem lenne olyan sok vesztenivalója innen néhány havernak.. pl @reich_und_roll @Flamand ( a Das Reich-es, és Totenkopf-os pólót mondjuk otthon hagyni, mert akkor még be is rúgatnak benneteket) :D na és persze hadd ne soroljak fel már több hasonérzelmű kollégát innen mert van sok... @Mark1993 ...te is gyere :) Kiüldögélnénk beszélgetni egy jó kávé, pofa sör mellett... Reichnek mondjuk nyilván Chivas.... Jójó...tudom hozom a formámat, állandóan ilyen hajmeresztő agymenésekkel állok elő...de olyan nagy az igazságérzetem :D (persze mondjuk miki erre aszondaná, hogy az nem az, hanem fizetett vörös színű (pont nem vok komcsi) Putykó bérenc vagyok :D Na de az mindegy...már megszoktam :D Nos??? :)
Nem értem mi van. De minden esetre Isten éltessen sokáig!
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 014
14 829
113
Nem értem mi van. De minden esetre Isten éltessen sokáig!
Jaj már Sir! Dióhéjban...kimennénk piálni pár HTKA-s haverral Beregszászba főutcán kávézni stb...ne légy értetlen...megpróbálnának e toborozni pl van nem...dióhéjban ennyi, és mi történne akkor :D Nincs rám írva hogy amúgy Zimbabwe-i állampolgár vagyok :D Naaaa... de köszi amúgy a jókívánságot...nem ma van napja, pont csak home office-ba csinálom a héten már amit bent szoktam... (semmit)
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 765
113
Jaj már Sir! Dióhéjban...kimennénk piálni pár HTKA-s haverral Beregszászba főutcán kávézni stb...ne légy értetlen...megpróbálnának e toborozni pl van nem...dióhéjban ennyi, és mi történne akkor :D Nincs rám írva hogy amúgy Zimbabwe-i állampolgár vagyok :D Naaaa... de köszi amúgy a jókívánságot...nem ma van napja, pont csak home office-ba csinálom a héten már amit bent szoktam... (semmit)
Zimbabwe nincs. Csak Rhodesia van.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 159
23 319
113
Elméleti síkon felvetném :D Áááá...de hagyjuk mert azt mondjátok, hogy a szülinapom miatt erősre ittam magam :D (dolgoztam ma, illetve bent voltam-csal 1,5 órája értem haza ) :) Pótanyámnak mindig felajánlom, hogy mikor megy ki Kárpátaljára meglátogatni a fiát (magyar állampolgár, csak oda ment férjül), vigyen magával, hadd üljek ki Beregszászon kávézgatni a sétálóba :D De ismer azt nem engedi, mert szerinte elvinnének a toborzók :D (valahova jól megagyalni, mert ott verem a nyálam). De mondjuk ha tételezzük fel, mondjuk nem lenne olyan sok vesztenivalója innen néhány havernak.. pl @reich_und_roll @Flamand ( a Das Reich-es, és Totenkopf-os pólót mondjuk otthon hagyni, mert akkor még be is rúgatnak benneteket) :D na és persze hadd ne soroljak fel már több hasonérzelmű kollégát innen mert van sok... @Mark1993 ...te is gyere :) Kiüldögélnénk beszélgetni egy jó kávé, pofa sör mellett... Reichnek mondjuk nyilván Chivas.... Jójó...tudom hozom a formámat, állandóan ilyen hajmeresztő agymenésekkel állok elő...de olyan nagy az igazságérzetem :D (persze mondjuk miki erre aszondaná, hogy az nem az, hanem fizetett vörös színű (pont nem vok komcsi) Putykó bérenc vagyok :D Na de az mindegy...már megszoktam :D Nos??? :)

Először is bulldog születésnapot kívánok! :)
Másodszor, sajnos csak Maria Theresia pólóm van. :(

Aztán komolyabbra fordítanám a szót. Május végén vagy szeptemberbe tervezem a Wolfsschanze meglátogatását. Kaliningradba repülővel, onnan autót bérelve és kb 140 km-t utazva érném el a Führerhauptquartiert, ami Gierłoż-ban található. 2-3 naposra tervezem a kikapcsolódást, ha valakit esetleg érdekelne…
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Először is bulldog születésnapot kívánok! :)
Másodszor, sajnos csak Maria Theresia pólóm van. :(

Aztán komolyabbra fordítanám a szót. Május végén vagy szeptemberbe tervezem a Wolfsschanze meglátogatását. Kaliningradba repülővel, onnan autót bérelve és kb 140 km-t utazva érném el a Führerhauptquartiert, ami Gierłoż-ban található. 2-3 naposra tervezem a kikapcsolódást, ha valakit esetleg érdekelne…
Azt vágod, hogy már nincsen ott az ipse
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 765
113
Először is bulldog születésnapot kívánok! :)
Másodszor, sajnos csak Maria Theresia pólóm van. :(

Aztán komolyabbra fordítanám a szót. Május végén vagy szeptemberbe tervezem a Wolfsschanze meglátogatását. Kaliningradba repülővel, onnan autót bérelve és kb 140 km-t utazva érném el a Führerhauptquartiert, ami Gierłoż-ban található. 2-3 naposra tervezem a kikapcsolódást, ha valakit esetleg érdekelne…
Königsbergből,per pillanat nem menne. Az ismert okok miatt