Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 890
56 737
113
Mielött több pénzt tömünk a rendszerekbe, elöbb el kellene érni, hogy a rendszerek jobban müködjenek és a jelenlegi pènzt jól hasznâljâk fel.
Persze tudom, hogy ez se itthon, se mâshol nem fog bekövetkezni, elsösorban mert a politika csak 4 éves ciklusokban gondolkozik. Itthon is, külföldön is.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 166
113
Elhiszem, linkeltem a táblázatot a GDP arányos viszonyitásról kiemelve a V4-et, de a pénz az mindig kevés, kérdés, hogy valóban kevés-e vagy csak...
cc2c5bfde7e474ad7e9140f6bd6559ba.png
Nos, van egy kolléga, aki felvidéki. Azt mondta a nyáron egy beszélgetés alkalmával, hogy örül annak amiért a szülei nem települtek át, mert az egészségügyi ellátás sokkal jobb nálatok, mint nálunk.
Tehát nem csak az számít, mennyi zsét tolnak bele az egészségügyi rendszerbe, hanem az milyen hatékonyan működik. Itthon az egy feneketlen kút.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 129
4 172
113
Elhiszem, linkeltem a táblázatot a GDP arányos viszonyitásról kiemelve a V4-et, de a pénz az mindig kevés, kérdés, hogy valóban kevés-e vagy csak...
cc2c5bfde7e474ad7e9140f6bd6559ba.png
A magyar adatban gondolom a 16.000 lélegeztető gép is benne van, amiből kb. 2000-t használtak, és a fele amúgy sem arra való, amire vették. Ha jól tudom, ez egymagában 350-400 milliárd forint!
És a sok millió, a raktárban lejáró, vagy külföldön ingyen elosztogatott vakcina, teszt is.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A fejünk tetejére állhatunk, kitalálhatjuk a világ legjobb egészségügyi rendszerét, attól még kevés a pénz a magyar egeszségügyi rendszerben. Igen a jobb rendszer sokat segítene, de ettől még kevés lenne a pénz.
Ez egy igen komoly tévhit. Egyáltalán nincs kevés pénz a hazai egészségügyben. Egyszerűen rossz a szerkezet, amiben felhasználják.
Az évek során pedig elmaradtak a valódi reformok. Igen, ebben korházbezárások, szemléletváltás szükséges a mind a szolgáltató, mind az ellátottak felöl.
Na ez utóbbiak nem igazán rugalmas rendszerelemek.
Vannak ráutaló jelek (nem közvetlenül az egészségügyben), hogy folyik egy háttérátalakítás. Mindezt úgy kell levezényelni, hogy ne legyen belőle lázadás, és ne omoljon össze a rendszer.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 050
18 747
113

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 027
2 910
113
Ez egy igen komoly tévhit. Egyáltalán nincs kevés pénz a hazai egészségügyben. Egyszerűen rossz a szerkezet, amiben felhasználják.
Az évek során pedig elmaradtak a valódi reformok. Igen, ebben korházbezárások, szemléletváltás szükséges a mind a szolgáltató, mind az ellátottak felöl.
Na ez utóbbiak nem igazán rugalmas rendszerelemek.
Vannak ráutaló jelek (nem közvetlenül az egészségügyben), hogy folyik egy háttérátalakítás. Mindezt úgy kell levezényelni, hogy ne legyen belőle lázadás, és ne omoljon össze a rendszer.
Így van. De a cél sajnos nem a rendberakás, hanem a rendszer lezüllesztése és a páciensek átterelése a magán egészségügybe. Ugye a fidesz nyíltan ezt már nem vállalhatja fel.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113

Methodological notes​

  • EU, France, Germany, Slovenia, Belgium, Spain, Sweden, Italy and Lithuania: 2021 data are provisional. 2022 data are provisional estimates for all countries and the EU.
  • Greece, Netherlands and Romania: no data for 2022.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and BJani

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 997
23 133
113
Nos, van egy kolléga, aki felvidéki. Azt mondta a nyáron egy beszélgetés alkalmával, hogy örül annak amiért a szülei nem települtek át, mert az egészségügyi ellátás sokkal jobb nálatok, mint nálunk.
Nos, az én saját tapasztalatomból és "ismeretségi mintámból" az jön le, hogy végül mindenki MO-n kötött ki és járt sikerrel a nyavajájával kapcsolatban, mert nálunk gyak. tehetetlen volt a rendszer és az "orvostudomány". Jól példázza a sok MO-n született "szlovák" gyermek és olyan betegségek túlélői, akik a felvidéki rendszerben már csak egy statisztikai adat lennének, ha nem mentek volna valamilyen úton módon hozzátok.
Persze nálunk is meg vannak a gócok ahol megy a leépülés meg a bezárások, de azért a high-tech szuperkórház is csak kinőtt a földből (https://nemocnica-bory.sk/en/)
A magyar adatban gondolom...
Lövésem sincs mi van benne,...de hidd el, a többiben is van sok minden, aminek nem volna ott a helye.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and Pogány

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 997
23 133
113
Budapesten meg az új budai centrumkórház egy plakát egy üres mező mellett évek óta.
Mondjuk úgy, hogy nálunk is csak azért épült meg -és próbál munkaerőhiány ellenére működni- mert lényegében a "felvidéki NER" épitette meg, nem az állam. Az épitkezés 2018-ban (!) kezdődött, a projekt munka még korábban kezdődött. Kalkulálj és erre varj egy gombot. ;)
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 166
113
Nos, az én saját tapasztalatomból és "ismeretségi mintámból" az jön le, hogy végül mindenki MO-n kötött ki és járt sikerrel a nyavajájával kapcsolatban, mert nálunk gyak. tehetetlen volt a rendszer és az "orvostudomány". Jól példázza a sok MO-n született "szlovák" gyermek és olyan betegségek túlélői, akik a felvidéki rendszerben már csak egy statisztikai adat lennének, ha nem mentek volna valamilyen úton módon hozzátok.
Persze nálunk is meg vannak a gócok ahol megy a leépülés meg a bezárások, de azért a high-tech szuperkórház is csak kinőtt a földből (https://nemocnica-bory.sk/en/)
Érsekújvári a srác, egy fél éve mondta nekem. Nem tudom ellenőrizni az állítását, de korrekt embernek ismerem.
(Mellesleg ~20 éve jártam tárgyalni egy helyi - magyar tulajdonú - cégnél, ahol a referenciájuk az éppen bevezetés alatt álló új eü rendszerhez kapcsolódott, és minket meggyőztek vele.)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 997
23 133
113
Érsekújvári a srác, egy fél éve mondta nekem. Nem tudom ellenőrizni az állítását, de korrekt embernek ismerem.
(Mellesleg ~20 éve jártam tárgyalni egy helyi - magyar tulajdonú - cégnél, ahol a referenciájuk az éppen bevezetés alatt álló új eü rendszerhez kapcsolódott, és minket meggyőztek vele.)
Az érsekújvárit konkrétan elég jól rendberakták egyébként, ha pl Szerdahely vagy e között kellene választani akkor soka mondják Újvárt inkább. Komáromba is végül tett bele pénzt az Agel mikor kiderült, hogy fel akarják számolni lényegében az egészet tokkal vonóval,...de az eü rendszerrel kapcsolatban nem tudom az nektek melyik oldalról volt "meggyőző", mert ma per pill már közbeszéd, ahogyan az orvosok parádésan gazdagodnak belőle.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 166
113
Az érsekújvárit konkrétan elég jól rendberakták egyébként, ha pl Szerdahely vagy e között kellene választani akkor soka mondják Újvárt inkább. Komáromba is végül tett bele pénzt az Agel mikor kiderült, hogy fel akarják számolni lényegében az egészet tokkal vonóval,...de az eü rendszerrel kapcsolatban nem tudom az nektek melyik oldalról volt "meggyőző", mert ma per pill már közbeszéd, ahogyan az orvosok parádésan gazdagodnak belőle.
Mint írtam, nem tudom ellenőrizni az állításait, de egyrészt van hitele előttem a srácnak, másrészt magától mondta, nem én kérdeztem.
Informatikai megoldásról volt szó, egy országos (rész)rendszerről. Nem rajtuk múlt, hogy nem lett belőle semmi (nálunk). (Egyébként a cégben vegyesen voltak tót és magyar alkalmazottak, teljes békességben. ;))
Ha parádésan gazdagodnak, de maradnak és - ami a legfontosabb - jó az ellátás, akkor kapjanak zsét szerintem. Ami érdekes lehet nálatok is, az a további személyzet helyzete (ápolónő, műtős, laboros stb.)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 997
23 133
113
(Egyébként a cégben vegyesen voltak tót és magyar alkalmazottak, teljes békességben. ;))
A magyar-szlovák ellentét teljesen ember függő dolog, amit leginkább a pillanatnyi politikai szitu generál tipikusan a médián keresztül. Ha egy vadbarom azt mondja, hogy márpedig "magyarok a duna mögé" és azt bemondja az állami rádió meg a tv, akkor másnaptól a 'hottentóttal' történő összefutás esélye jelentősen megnő. Amióta egyre több északi szlovák megfordul mifelénk azóta kikoptak az olyan sztereotipiák, hogy a magyarok el akarnak szakadni vagy ép hogy nem csak verik/eszik a szlovákokat délen.
Ha parádésan gazdagodnak, de maradnak és - ami a legfontosabb - jó az ellátás, akkor kapjanak zsét szerintem. Ami érdekes lehet nálatok is, az a további személyzet helyzete (ápolónő, műtős, laboros stb.)
Itt az egészségügyi biztositók ,az eü szektor és a gyógyszeripar összefonódásával kell először valamit kezdeni ill. bizonyos szakorvosok monopol helyzetével. Számlagyárosok, tonnaszám kiirt feleselges gyógyszerek a proviziókért és bérletért, a szakorvosi ellátás döbrögi módra extrákért. Mentőszolgálatok , betegszállitás kiszervezése koncessziós sutymutyokkal stb stb.
Mifelénk a körzeti orvos is ott rendel, ahol biztositják nekik az ingyenes rendelőhasználatot takaritással, de tőlem egy sarokra olyan rendelők működtek, ahol az "ingyen" ingatlan használatért az orvosoknak egy bizonyos havi összegért kellett gyógyszert kiirniuk a pacienseknek, amit az épület üzemeltetőjének ugyanott lévő patikájában kellett kiváltani. Brutális összegről volt szó anno...És akkor az orvosok tunel cégein keresztül beszerzett orvosi eszközök túlárazott bizniszéről ne is beszéljünk...és sorolhatnám.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 166
113
Nem ilyen gazdagodásra gondoltam.... De úgy látszik nincs másképp másutt sem. Nálunk ortopédcipőkkel ment a biznisz asszem.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 245
113
Mielött több pénzt tömünk a rendszerekbe, elöbb el kellene érni, hogy a rendszerek jobban müködjenek és a jelenlegi pènzt jól hasznâljâk fel.
Persze tudom, hogy ez se itthon, se mâshol nem fog bekövetkezni, elsösorban mert a politika csak 4 éves ciklusokban gondolkozik. Itthon is, külföldön is.

Ó, bárcsak lett volna Magyarországnak olyan kormánya, amelyik 20 év folyamatos kormányzásban gondolkodott volna, kétharmados többséggel rendelkezett volna végig, hogy ne legyenek politikai akadályai, és tele lett volna uniós forrásokkal!
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 752
28 600
113
Szolgálati közlemény: valszeg a következő Pergőtűz valamikor jövő hét elejére fog csúszni, mert egyszerűen falhoz vert lófasz állapotban vagyok annyi felvétel jött a héten, és nem volt időm a saját projekten dolgozzak (basz is miatta az ideg rendesen). Ahogy mondtam, az észak-koreai KN-23 rokettyák és azok Iszkanderrel való rokonsága lesz középpontban, script az alakul, még meglátom az iráni vonalat beleveszem-e. Bár tény is való, hogy rendesen sötétben tapogatózás Kim elvtárs vonala, hogy nagyjából pontos, nem egymással ellentmondásban lévő adatokat tudjak beszerezni, de csak lesz valami.