Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 539
113
Tényleg röhejes hogy csak címeres bohócokat tud kiállítani egy ekkora párt.
A DJ Bobo valószínűleg MI6 ügynök, elég csak az élet útját meg a családi hátteret megnézni. E mellet a fűnyírómat nem bíznám rá, nem hogy egy országot!
Navracsikáról kifejtettem már a véleményem.
A Merkelynek meg volt szexbotránya, állítólag zsarolták is vele, e mellet elég megosztó személyiség a Covid idején történt szereplése miatt.

Én Kövér Lacit javasolnám a helyükben. Ha nem vállalja Trócsányi pl. De ott van a kedvenc muppet shownk is, a Boros-Bogár duó. Őket is el tudnám képzelni. De a mi hazánkos jelölt is erős, Csath Magdolna. Vagy akár Baghdi Emőke.
Lennének itt nevek, de úgy látszik egyelőre a fidesz csak ilyen bohócokban tud gondolkodni, mint a DJ bobo meg a navracsicska.

A köztársasági elnökség kb jópofizós, udvariassági utazgatásokból áll, a Kövér Laci egy akkora tahó bunkó, nem neki való, Bobóhoz viszont illene a szerep
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 652
48 434
113
Elárulta a xsaládját? Hát nem szép dolog, de előfordult már és még fog is. Van ez úgy, hogy nem megy egy idő után. A holtomiglan-holtodiglan egy tündérmese.


Miért gondolod, hogy én elnézem bárkinek a korrupciót? Mindent nyiltan világos szabályok szerint kell csinálni, ami állami feladat, aztán jóval kevesebb lenne. De ugye ez nem cél.

Kit árult el Orbi?
Azon fidesz tagokat, akik liberálisok voltak, aztán azokat, akik komolyan vették a polgári értékrendet, aztán elárulta a szövetségi rendszert, aminek tagja vagyunk, elárulta azon magyarokat, akik arról nyilvánítottak véleményt, hogy ne szavazzuk meg az ukiknak az 50 milliárd eurót. Elárulta azon fideszeseket, akik antikomcsik az ex3/2es tiszt államtitkárrá tételében. Elárulta Ángyán Józsefet a földreformjával együtt. Elárulta azokat, akik 2019ben rá szavaztak, mert azt hitték, különb lesz, mint gyurcsányéra. Soroljam még?

Miért ne ítélhetném meg a fidesz szimpatizánsokat? Ők feloszthatják az országot mire és tire? Mindenki lehet balos, lipsi, sorosügynök, elvtárs, hazátlan, senkiházi, lmbtq aktivista stb, aki nem azt fújja, amit a rogánművek elvár? Miért nem olvasok itt a fanklubtól soha kritikát a ner irányába? Én megköpködöm azt is, akivel szimpatizálok, ha olyasmit csinál, ami nekem nem tetszik. Szóval miért is kéne nekem nagyon visszafognom magam?

Én nem tartom tündérmesének. Amint olvastam a soraidat, bevillant annak a párnak a képe, akikkel hetenként találkozom bevásárlásom során. Járóbottal, járókerettel közlekednek már mindketten, de segítik egymást, látszik rajtuk az eltelt évtizedek harmóniája. Aztán az jutott eszembe, hogy a görög mitológia is megörökíti ezt az archetípust, talán találkoztál vele: Baucis és Philemon. (Miután felmásztak a csúcsra ("ameddig a nyíl egy húzással el tud lőni"), Baucis és Philemon visszanézett városukra, és látták, hogy azt az árvíz elpusztította, és Zeusz díszes templommá változtatta a házukat. Teljesült a házaspár azon vágya, hogy a templom őrzői legyenek. Azt is kérték, hogy ha eljön az ideje, hogy egyikük meghaljon, a másik is meghaljon. Haláluk után a házaspár összefonódó fapárrá, tölgygé és hárssá változott , és az elhagyatott lápos terepen álltak.)
Az egyik volt kolléganőm édesapja novemberben meghalt, most február elején az édesanyja is megpihent.
Nem állítom, hogy ez van többségben, és azt sem állítom, hogy akik együtt maradtak, konfliktusok nélkül élték le egymás mellett az életüket.
Ráadásul, akik elváltak, többségük ugyanazt kapta párul pepitában. Minden férfi és nő az anya- és apamintát követi párválasztásnál.
Az anyukám elvált, de a második férjével együtt élték le az életet. Az apukám halt meg előbb. Több, mint 40 évet éltek le együtt.

Kit árult el Orbán Viktor? Ez így képtelenség. Ezek nem árulások!

Szerintem, ha elolvasol minden kommentet, akkor fogsz találni kritikát is. De valóban nem találsz gyűlölködést. A legtöbben itt is mérlegelünk, az egyik serpenyőbe tesszük a jót, a másikba a kifogást, megnézzük az egyenleget, aztán a politikai palettán a kínálatot, és döntünk. Én is úgy látom most, hogy a kínálatból a legjobb opció még mindig a mostani hatalom. Lehet, hogy lesz majd egyszer egy jó kihívó, de most én ilyet nem látok.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Tényleg röhejes hogy csak címeres bohócokat tud kiállítani egy ekkora párt.
A DJ Bobo valószínűleg MI6 ügynök, elég csak az élet útját meg a családi hátteret megnézni. E mellet a fűnyírómat nem bíznám rá, nem hogy egy országot!
Navracsikáról kifejtettem már a véleményem.
A Merkelynek meg volt szexbotránya, állítólag zsarolták is vele, e mellet elég megosztó személyiség a Covid idején történt szereplése miatt.

Én Kövér Lacit javasolnám a helyükben. Ha nem vállalja Trócsányi pl. De ott van a kedvenc muppet shownk is, a Boros-Bogár duó. Őket is el tudnám képzelni. De a mi hazánkos jelölt is erős, Csath Magdolna. Vagy akár Baghdi Emőke.
Lennének itt nevek, de úgy látszik egyelőre a fidesz csak ilyen bohócokban tud gondolkodni, mint a DJ bobo meg a navracsicska.
Ha Boros akkor már inkább a Levente, elobb gondolkodik mint beszél és nem az a rihi-rohi fajta.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Amint olvastam a soraidat, bevillant annak a párnak a képe, akikkel hetenként találkozom bevásárlásom során. Járóbottal, járókerettel közlekednek már mindketten, de segítik egymást, látszik rajtuk az eltelt évtizedek harmóniája.
Az inkább kivétel, mint szabály.
De valóban nem találsz gyűlölködést.
Csak gúnyos lesajnálást?
Én is úgy látom most, hogy a kínálatból a legjobb opció még mindig a mostani hatalom.
Én meg nem vagyok hajlandó a szar és a fos között választani.
 
  • Tetszik
Reactions: G__G

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
A köztársasági elnökség kb jópofizós, udvariassági utazgatásokból áll, a Kövér Laci egy akkora tahó bunkó, nem neki való, Bobóhoz viszont illene a szerep
Bobo egy bohóc, egy ilyen nem képviseleti az országot sehol mert kirohognek minket. Azért a csehek Zemanja se volt az a jopofizos típus, sok országban meg az államfő a number one.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 652
48 434
113
Tényleg röhejes hogy csak címeres bohócokat tud kiállítani egy ekkora párt.
A DJ Bobo valószínűleg MI6 ügynök, elég csak az élet útját meg a családi hátteret megnézni. E mellet a fűnyírómat nem bíznám rá, nem hogy egy országot!
Navracsikáról kifejtettem már a véleményem.
A Merkelynek meg volt szexbotránya, állítólag zsarolták is vele, e mellet elég megosztó személyiség a Covid idején történt szereplése miatt.

Én Kövér Lacit javasolnám a helyükben. Ha nem vállalja Trócsányi pl. De ott van a kedvenc muppet shownk is, a Boros-Bogár duó. Őket is el tudnám képzelni. De a mi hazánkos jelölt is erős, Csath Magdolna. Vagy akár Baghdi Emőke.
Lennének itt nevek, de úgy látszik egyelőre a fidesz csak ilyen bohócokban tud gondolkodni, mint a DJ bobo meg a navracsicska.
Én még Ferenczy Orsolyát, illetve Morvay Krisztinát is el tudnám képzelni. Néhány feltételre érdemes figyelni: a múltjával ne legyen támadható, képes legyen ügyesen mozogni a politika színterén, beszéljen idegen nyelvet, és lehetőleg ne passzívan. Csath Magdolna komoly szakember, de vannak kétségeim a politikai világban való navigálásával. Trócsányi állítólag a fiával zsarolható. Mondjuk, ha nyíltan felvállalná ezt a kezdetekkor, elejét vehetné a támadásoknak.
Kövér Lászlót én is karakán politikusnak látom, szeretném is, de van egy félelmem, az államelnök többségében Magyarországot képviseli a világban, de ő nem igazán diplomatikus ember. És amilyen képmutatás folyik most a nemzetközi porondon, elkövetne valami durvát.
A röhejességről tett megjegyzéseddel nem értek egyet: nézd az USA-t, több mint 300 millió emberből nem tudnak egy normális elnököt választani. Mert ez nem is olyan egyszerű!
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 652
48 434
113
Az inkább kivétel, mint szabály.

Csak gúnyos lesajnálást?

Én meg nem vagyok hajlandó a szar és a fos között választani.
A statisztika szerint Európában Magyarország a válásokat tekintve az utolsó harmadba tartozik, 1000 főre 1,7 válás jutott 2018-ban. Arra nincsen statisztikám százalékosan, hogy a házaspárok milyen aránya éli le együtt az életét, de amikor megyek ki a temetőbe, elég sok síron látom házaspárok nevét. Szóval én egy-két konkrét esetet írtam, de ennél több van. Ezt nem nevezném kivételnek. Bár az igaz, hogy ez a kor, a fogyasztói társadalom szemlélete elősegíti a válásokat.
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113
Szóval Magyar Péter nem lemondott az MNB-s felügyelő bizottsági tagságról (ahogy állította nagy felindulásában), hanem már majdnem egy hónapja kirúgták a havi másfél milliót hozó kis mellékeséből:



"Tehát szó sincs arról, hogy Magyar Péter lemondott, Nagy Márton miniszter már jóval a kegyelmi botrány kirobbanása előtt útjára bocsájtotta.
Magyar Péter hosszú évekig olyan kiemelt állami pozíciókat töltött be, amit csak a kormányhoz maradéktalanul lojális személyek kaphatnak. Tehát a bizalom megkérdőjelezhetetlen volt irányába:
  • 2010-től a Külügyminisztériumban dogozott,
  • 2015-től a Miniszterelnökség megbízásából Brüsszelben diplomataként szolgált,
  • 2018-ban a Diákhitel Központ vezetője lett,
  • 2022-ben a Magyar Közút Nonprofit Zrt. igazgatósági tagja volt,
  • 2023-tól a Volánbusz megújított igazgatóságába is bekerült."
"Magyar Péter egy tőzsdei cég felügyelőbizottsági tagja, és a tőzsdei cégekben az fb-tagokról csakis a részvényesek dönthetnek a közgyűlésen.
Ez még akkor is így van, ha Magyar Péter állami delegált, de ez is egy kicsit bonyolultabb. Mindenesetre, ha az NGM valóban lépett már korábban, akkor két dolog történhetett:

  • vagy jelezték Magyar Péternek, hogy arra kérik, mondjon le;
  • vagy pedig jelezték a Magyar Bankholdingnak, az MBH főtulajdonosának, hogy rendkívüli közgyűlést szeretnének összehívni, ahol napirendi pontként kérik tárgyalni Magyar Péter fb-tagságát.
Ha Magyar Péter le akar mondani, akkor azt neki kell hivatalosan jeleznie, és az MBH-nak rendkívüli közgyűlést kell összehívnia, ahol a részvényesek majd szavaznak erről.

A Budapesti Értéktőzsde oldala alapján az MBH nem kezdeményezett még közgyűlést. "
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 184
14 834
113
A kutyák rátapintottak a lényegre;
No-more-KATA.jpg
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 029
2 918
113
Nem! Maga tette fel a képet a netre, a Blikk csak szemlézte. Azaz a forrás ő maga volt. És nem vagyok családi barát, nem szeretnék ilyen magas politikai körökben mozogni. Egy porcikám se kívánkozik oda.
De bakker. Akkor rakta fel amikor már szétmentek. Te a Blikk képről láttad 2023 áprilisában, hogy 2020ban miért ment tönkre a házasságuk?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 826
113
Szóval Magyar Péter nem lemondott az MNB-s felügyelő bizottsági tagságról (ahogy állította nagy felindulásában), hanem már majdnem egy hónapja kirúgták a havi másfél milliót hozó kis mellékeséből:



"Tehát szó sincs arról, hogy Magyar Péter lemondott, Nagy Márton miniszter már jóval a kegyelmi botrány kirobbanása előtt útjára bocsájtotta.
Magyar Péter hosszú évekig olyan kiemelt állami pozíciókat töltött be, amit csak a kormányhoz maradéktalanul lojális személyek kaphatnak. Tehát a bizalom megkérdőjelezhetetlen volt irányába:
  • 2010-től a Külügyminisztériumban dogozott,
  • 2015-től a Miniszterelnökség megbízásából Brüsszelben diplomataként szolgált,
  • 2018-ban a Diákhitel Központ vezetője lett,
  • 2022-ben a Magyar Közút Nonprofit Zrt. igazgatósági tagja volt,
  • 2023-tól a Volánbusz megújított igazgatóságába is bekerült."
Kirúgni nem rúgták ki, csak minisztérium múlt hónap közepén kezdeményezte a leváltását. Majd ha összehívják a részvényeseket döntenek róla. A faszi nem is cáfolta, csak azt állítja teljes fizut kapott januárban. Ami az eltávolításának kezdeményezését nem cáfolja, inkább megerősíti, mert nem tagadja. Tegnap is érezhető volt a sértődöttsége, ma már vmit látunk miért.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Bobó se tetszene nekem se, csak hozzá jobban illene a szerep. Amúgy én Szíjjártót vinném át közt.elnöknek.
Á, Petit nem lehet kivenni a külügyminiszteri posztról, túl jól csinálja. Fontosabb is mint az allamelnokiposzt poszt most szerintem, neki való a pörgés.
Soha nem volt jobb külügyminiszterunk.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 215
29 297
113
Á, Petit nem lehet kivenni a külügyminiszteri posztról, túl jól csinálja. Fontosabb is mint az allamelnokiposzt poszt most szerintem, neki való a pörgés.
Soha nem volt jobb külügyminiszterunk.
Abszolút. Ráadásul szerintem ő az egyik esélyes utód. Kár lenne elpazarolni.
Kövér ellen sztem az szól, hogy hát az angolja olyan (se), mint Áderé. Jogász, tapasztalt, nem túl öreg és a bőre mint a rinocéroszé. Nem is merik olyan alpári módon támadni, mint a gyönge nőket.