Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
A svéd csatlakozás nem téma, mert megadták az időpontot, ennek a hónapnak a végén.
Mint ahogy már voltak időpontok megadva, de hát nagy az egyetnemértés a fideszes képviselők között ebben a témában ugyebár...
Ezt hívják nyomásgyakorlásnak, nem a forint árfolyamának buzizását!
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 595
47 905
113
Állítólag:
A bíróság meg sem hallgatta K.Endre tanúit.
Vajon miért nem?

A bíró (Élő András) feljebb lett buktatva az ügy után.
dr. Gál András volt a vendégünk, aki a bicskei gyermekotthon áldozatainak ügyvédjeként tevékenykedett.
Időzítve:

K. András vétett, ez nem kérdés. Leírtam, miért! Ezt száz tanú meghallgatása sem változtatta volna meg. A jog kimondja, hogy a pedagógusnak a gyermek érdekében a leggondosabb apa gondosságával kell eljárnia. Tudott az igazgatóval szembeni vádakról, ennek ellenére közreműködött a vallomás visszavonásában. Ráadásul a jog nem engedi másod- és harmadfokon a tényállás megváltoztatását. Ilyen a jogrend,
Csak feltételezés, de hosszú évek tapasztalata mondatja velem: ezek a gyerekek önmaguktól nem is tudták volna megírni a visszavonó nyilatkozatot. Segített ebben nekik, a fogalmazványt megtalálták nála a házkutatás során.
Az más kérdés, hogy szerintem a kegyelmet nem egy elvetemült bűnöző kapta személyében. Ezért én ezt nem tartom akkora botránynak, mint amilyet kerítettek belőle. Politikai csatározások ürügye lett az esetből, s akik ezt elindították nem a sértett gyerekek érdekeit nézték. Tk. felszaggatták bennük azokat a sebeket, amik valamennyire elhalvényultak a kb. 8 év során.
 

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
346
2 016
93
Mint ahogy már voltak időpontok megadva, de hát nagy az egyetnemértés a fideszes képviselők között ebben a témában ugyebár...
Ezt hívják nyomásgyakorlásnak, nem a forint árfolyamának buzizását!
Mint korábban írtam, a svéd csatlakozás ügy egy sértett politikus reakciója, nyilvánvaló hogy nem a frakció a meghatározó pont az ügyben. Szerintem a miniszterelnök tényleg nem akart az utolsó lenni, és tényleg azt látom megoldásnak, hogy meghívják a svéd miniszterelnököt a parlamenti szavazásra.
 

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
346
2 016
93
Ő lenne a nagy "jobbos" megváltó, aki a nagy fogadkozásai ellenére megszavazta az ukránoknak a pénzt?
Nem. Ő egy európai szinten is bevezetődött név, akihez lehet eseményeket, politikai üzeneteket kötni,amit már korábban is hangoztatott, amikor azt még a mainstream kinevette, most viszont érdemben tárgyalják,-halgass bele német politikai műsorokba-én folyamatosan követem. Orbán 5-3 évvel ezelőtti jóslatait tárgyalják. Ezért veszélyes Ő, a másik oldal számára.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 618
7 013
113
Feltűnt valakinek, hogy a felfüggesztett kapott nevelőtanár nevét nem ismerjük?
Annyit találtam róla, hogy K. Béla


Vásárhelyi János, a volt igazgató ezért jogerősen nyolc év fegyházbüntetést, egy volt nevelőtanár, K. Béla felfüggesztett börtönbüntetést kapott, egy másik eljárásban Vásárhelyi Jánost és egykori helyettesét pedig első fokon kényszerítésért is börtönbüntetésre ítélték tavaly novemberben.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Várjunk, addig ne is beszéljünk róla, hátha elül a dolog, elfelejtik. Pár szuperlelkes alakon kívül a a fórum feketeöves nerhívei már gyanús csendbe burkolódznak itt... és bölcsebben is teszik, úgy nézem. Ha a sikerpropagandánál még nem is érzik, de legalább a magyarázkodásnál már érzik hol lesz kontraproduktív.

Én pont az ellentétét látom, reddithuszárokon kívül mindenki leszarja az ügyet, addig volt beszédtéma míg le nem mondott.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 747
57 149
113
A köztársasági elnökség kb jópofizós, udvariassági utazgatásokból áll, a Kövér Laci egy akkora tahó bunkó, nem neki való, Bobóhoz viszont illene a szerep

Te nagyon el vagy tévedve!
A köztársasági elnök a hadsereg főparancsnoka. Háború esetén ő dönt, nem a miniszterelnök.... És könnyen jöhet egy háború.
Te kit látnál ilyenkor a székben? DJ Bobo-t, vagy a Kövér Lacit? Melyikből nézel ki épelméjű döntéseket? Melyiknél merül fel az idegen elköteleződés gyanúja?
Gyerekek, azért alap közjogi dolgokkal, mint pl. a köztársasági elnök jogköreivel legyünk már tisztában!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 814
122 819
113
Te nagyon el vagy tévedve!
A köztársasági elnök a hadsereg főparancsnoka. Háború esetén ő dönt, nem a miniszterelnök.... És könnyen jöhet egy háború.
Te kit látnál ilyenkor a székben? DJ Bobo-t, vagy a Kövér Lacit? Melyikből nézel ki épelméjű döntéseket? Melyiknél merül fel az idegen elköteleződés gyanúja?
Gyerekek, azért alap közjogi dolgokkal, mint pl. a köztársasági elnök jogköreivel legyünk már tisztában!
Háború idején is csak protokolláris döntést hoz és van egy védelmi tanács ami az érdemi munkát végzi amit a KE elnököl de egy csomó miniszter is tagja.
Konkrétan semmi valós szerepe nincs ugyan úgy háborúban sem.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 595
47 905
113
Háború idején is csak protokolláris döntést hoz és van egy védelmi tanács ami az érdemi munkát végzi amit a KE elnököl de egy csomó miniszter is tagja.
Konkrétan semmi valós szerepe nincs ugyan úgy háborúban sem.

Azért nem árt, ha egy háború fenyegető árnyékában egy határozott, magabiztos köztársasági elnökünk van. Inkább előny! Szerintem.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 747
57 149
113
Háború idején is csak protokolláris döntést hoz és van egy védelmi tanács ami az érdemi munkát végzi amit a KE elnököl de egy csomó miniszter is tagja.
Konkrétan semmi valós szerepe nincs ugyan úgy háborúban sem.

Annyira nem fontos ez a funkciója, hogy konkrétan az alkotmány rá vonatkozó részében ez a második pont:

A köztársasági elnök​

9. cikk​

(1) Magyarország államfője a köztársasági elnök, aki kifejezi a nemzet egységét, és őrködik az államszervezet demokratikus működése felett.

(2) A köztársasági elnök a Magyar Honvédség főparancsnoka.

Az, hogy nem garázdálkodhat egyedül az természetes, ahogyan háborús helyzetet is a parlamenttel együtt hírdethet.
De ettől még ő főparancsnok!
E mellet az általad említett hadi tanácsban szerintem a honvédelmi miniszter is ott van.
Maradjunk annyiban, hogy ép elméjű és kompetens személyeket akarok pozícióban látni, nem DJ Bobót, meg a Bilderberges Martonyit, például.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 814
122 819
113
Annyira nem fontos ez a funkciója, hogy konkrétan az alkotmány rá vonatkozó részében ez a második pont:

A köztársasági elnök​

9. cikk​

(1) Magyarország államfője a köztársasági elnök, aki kifejezi a nemzet egységét, és őrködik az államszervezet demokratikus működése felett.

(2) A köztársasági elnök a Magyar Honvédség főparancsnoka.

Az, hogy nem garázdálkodhat egyedül az természetes, ahogyan háborús helyzetet is a parlamenttel együtt hírdethet.
De ettől még ő főparancsnok!
E mellet az általad említett hadi tanácsban szerintem a honvédelmi miniszter is ott van.
Maradjunk annyiban, hogy ép elméjű és kompetens személyeket akarok pozícióban látni, nem DJ Bobót, meg a Bilderberges Martonyit, például.
Ez a de jure része, a de facto meg amit én mondtam. A tanács tagja a BM a HM, HVKF, a Miniszterelnök meg páran.
Súlytalan és lényegtelen szerintem továbbra is a poszt. Egy jó káder jutalomüdülője.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 747
57 149
113
Ez a de jure része, a de facto meg amit én mondtam.

Magyarán de jure igazam van, és reménykedsz, hogy a de facto ezzel ellentétes lesz.
Bónuszként mondom, hogy hadiállapot pl. akkor van, ha a parlament kétharmaddal megszavazza, és a köztársasági elnök kihírdeti.
Ha nem hírdeti ki, pl. 30 napot ül rajta, akkor addig nincs hadiállapot a hadsereg meg nem bevethető, elvileg.
Bele mehetünk ebbe jobban, de szerintem a lényeg az, hogy egy megbízható elnöke legyen a magyar köztársaságnak.
Nyugodtabb lennék így.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 747
57 149
113
Szerinted orbi olyan közt. elnököt választ, aki van annyira autonóm, hogy egy ilyet meg mer tenni?

Én itt nem az autonóm szót használnám.
Egyszerűen olyan elnök kell aki a magyar érdekeket nézni. Pl. a NATO 5. cikkely esetén sem küld katonákat külföldre.
A segítség nyújtásunk kimerülhet akár használt windows 95 telepítő lemezek küldésében is. Nem érdekel, de ne legyünk akkora madarak, mint a II. VH idején. Akkor sem magunktól voltunk hülyék, hanem a sok germanofil áruló miatt.
És sajnos most is be vannak épülve mindenhova. Jó lenne ha a honvédelmi vonal ez alól kivétel lenne.