Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Lehetséges, hogy most építik fel a karakterét és 2026 ban politikai babérokra tör.
Már bocs, de ő lenne orbán által legyártott műellenzék egyik arca?
Így gondolod?
Biztos lenne, aki bevenné, de én, mint határozottan ellenzéki érzelmű, de az ellenzéki pártokkal roppant szkeptikus fazon, egyáltalán nem bízom benne.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 880
5 203
113
Már bocs, de ő lenne orbán által legyártott műellenzék egyik arca?
Így gondolod?
Biztos lenne, aki bevenné, de én, mint határozottan ellenzéki érzelmű, de az ellenzéki pártokkal roppant szkeptikus fazon, egyáltalán nem bízom benne.

Nem tudni mik mennek a színfalak mögött, de szerintem simán megfuttatható a tag. Én ezt most egy karakterépítésnek látom, de lehet tévedek.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 127
4 156
113

Magyar Péter bocsánatot kért a bicskei áldozatoktól​


Varga Judit volt férje újabb Facebook-bejegyzéssel jelentkezett.
“Szeretnék bocsánatot kérni a bicskei áldozatoktól. Bár nem nekem kéne, hanem azoknak, akik az első büntetőeljárás megindulása után még szükségét érezték kitünteti a fő bűnöst és akik hallgatásukkal asszisztáltak ahhoz, hogy még több áldozat legyen és egy fiatalember végül eldobja az éltét és akik a kegyelem megadásán ügyködtek, ezzel még egyet rúgva a segítségre szorulókba” – írta csütörtök reggeli Facebook-bejegyzésében Magyar Péter.

Szóval ez már számomra gusztustalan hatásvadász művelet. Ő ugyan miért kér bocsánatot? Csak nem a társadalom rokonszenvére hajt?
De bizonyára arra is hajt! És ő is a kialakult rendszer része, ezért van is miért bocsánatot kérnie! Mondjuk az eddigi hallgatásért is!
Gondolom ismered azt a szállóigét, hogy "vétkesek közt cinkos aki néma"!
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and alali77

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 595
47 905
113
Nem tudni mik mennek a színfalak mögött, de szerintem simán megfuttatható a tag. Én ezt most egy karakterépítésnek látom, de lehet tévedek.
Abban biztos vagyok, hogy "tanácsadók" állnak a lépései mögött. Ezek nem "önálló", saját kútfőből eredő lépések. Én inkább azt gondolom, hogy a nem helytálló nyilatkozatát szeretnék háttérbe tolni. Egyébként a bejegyzései Orbán Viktor hiteltelenítést szolgálják, a hitelességét kell megerősíteni. Egyre inkább azt gondolom, hogy "idegen kezek" irányítják a lépéseit.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Abban biztos vagyok, hogy "tanácsadók" állnak a lépései mögött. Ezek nem "önálló", saját kútfőből eredő lépések.
Miért olyan elképzelhetetlen, hogy valakinek tele lesz a töke az egésszel és rúg egyet a rendszerbe, ahogy tud?
Én azt elhiszem, hogy fideszéknél minden nyilvánossághoz jutó "karakter" fel van építve és nincs egy őszinte pillanatuk sem, de a nemkormánypárti nyilvánosságban biztos, hogy jóval ritkább az ilyesmi.
Az már más tészta, hogy az ismertségre szert tett arcokat aztán próbálják felhasználni az ellenzéki pártok és eldobják egy szó nélkül, ha már nincs hasznuk belőle...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ő ugyan miért kér bocsánatot? Csak nem a társadalom rokonszenvére hajt?

Tudsz te ennél ügyesebb retorikai fogások is.

Miért gondolom ez? Ehhez mit tudsz mondani?

Csak nem a társadalom rokonszenvére hajt?

Egyébként a bejegyzései Orbán Viktor hiteltelenítést szolgálják, a hitelességét kell megerősíteni. Egyre inkább azt gondolom, hogy "idegen kezek" irányítják a lépéseit.
Ürgebőrbe varrva! Mindig nagy terv van minden mögött! Nagy terv volt Novák megvezetése, valami összeesküvés, még nem tudjuk kik csinálták... de biztos nem magától történt! Most ennek a sértett fazonnak is minden mozdulata egy nagy terv része! (most már felhasználhatják, de hogy nagy terv részeként kezdett volna bele, azt például kétlem).

Javaslom a Foucault-inga elolvasását Umberto Eco-tól. Az is a mindent átszövő nagy tervekről szól!
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Abban biztos vagyok, hogy "tanácsadók" állnak a lépései mögött. Ezek nem "önálló", saját kútfőből eredő lépések. Én inkább azt gondolom, hogy a nem helytálló nyilatkozatát szeretnék háttérbe tolni. Egyébként a bejegyzései Orbán Viktor hiteltelenítést szolgálják, a hitelességét kell megerősíteni. Egyre inkább azt gondolom, hogy "idegen kezek" irányítják a lépéseit.
Én sem szeretem a mostani kormányt, oszt akkor nekem miért nem utal Györgyfia Alex?
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 595
47 905
113
Ter
De bizonyára arra is hajt! És ő is a kialakult rendszer része, ezért van is miért bocsánatot kérnie! Mondjuk az eddigi hallgatásért is!
Gondolom ismered azt a szállóigét, hogy "vétkesek közt cinkos aki néma"!
Természetesen ismerem, de ebben az ügyben ő miért vétkes? Tudott róla és hallgatott? Ez számomra nem valószerű. Nem is nyilatkozott úgy, hogy ismerné vagy ismerte volna az ügyet és a kegyelmi eljárást. Elfogadjuk őt hiteles forrásnak?
A másik: a Babits-idézet azt mondja, hogy "vétkesek közt", akkor ki is e közkegyelemben pontosan a vétkes?
Szívesen idézik és sokszor ezt a sort, de elfelejtik Jónás szavai mellé tenni az Úr ítéletét:
"Melyben lakott sok százszor ezer ember
s rakta fészkét munkálva türelemmel:
ő sem tudta, és ki választja széllyel,
mit rakott jobb-, s mit rakott balkezével?

Bizd azt reám, majd szétválasztom én.
A szó tiéd, a fegyver az enyém."
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and enzo

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 595
47 905
113
Tudsz te ennél ügyesebb retorikai fogások is.

Miért gondolom ez? Ehhez mit tudsz mondani?


Csak nem a társadalom rokonszenvére hajt?


Ürgebőrbe varrva! Mindig nagy terv van minden mögött! Nagy terv volt Novák megvezetése, valami összeesküvés, még nem tudjuk kik csinálták... de biztos nem magától történt! Most ennek a sértett fazonnak is minden mozdulata egy nagy terv része! (most már felhasználhatják, de hogy nagy terv részeként kezdett volna bele, azt például kétlem).

Javaslom a Foucault-inga elolvasását Umberto Eco-tól. Az is a mindent átszövő nagy tervekről szól!
Olvastam. Lépj tovább.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 326
33 383
113
Én sem szeretem a mostani kormányt, oszt akkor nekem miért nem utal Györgyfia Alex?

Ahhoz legalább ezreket elérő influenszernek kellene lenned, hogy esetleg valakik finanszírozzanak. Akár rejtetten, akár csak a youtube algoritmusán keresztül generálva némi pénzecskét. Jó, nincs bizonyítékom rá, hogy utóbbit manipulálják, de látok érdekes ajánlott videókat időnként, pedig nem szoktam követni ilyeneket. Valószínűleg a többség tényleg csak az algoritmus, de néhányat valószínűleg "tolnak".
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 127
4 156
113
Tudsz te ennél ügyesebb retorikai fogások is.

Miért gondolom ez? Ehhez mit tudsz mondani?


Csak nem a társadalom rokonszenvére hajt?


Ürgebőrbe varrva! Mindig nagy terv van minden mögött! Nagy terv volt Novák megvezetése, valami összeesküvés, még nem tudjuk kik csinálták... de biztos nem magától történt! Most ennek a sértett fazonnak is minden mozdulata egy nagy terv része! (most már felhasználhatják, de hogy nagy terv részeként kezdett volna bele, azt például kétlem).

Javaslom a Foucault-inga elolvasását Umberto Eco-tól. Az is a mindent átszövő nagy tervekről szól!
Sőt, Szájert is erőszakkal vitték oda a meleg orgiára, miközben nem is meleg, Borkait is begyógyszerezték, hogy "szóba álljon" a prostikkal, Kaleta sem a FIDESZ-nek köszönheti karrierjét, hanem az ellenzéknek! :D
De nemsokára minden bukott FIDESZ politikusról megírja a prosti srácok, hogy ők az ellenzék, bocs, a CIA beépített emberei voltak.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Ahhoz legalább ezreket elérő influenszernek kellene lenned, hogy esetleg valakik finanszírozzanak. Akár rejtetten, akár csak a youtube algoritmusán keresztül generálva némi pénzecskét. Jó, nincs bizonyítékom rá, hogy utóbbit manipulálják, de látok érdekes ajánlott videókat időnként, pedig nem szoktam követni ilyeneket. Valószínűleg a többség tényleg csak az algoritmus, de néhányat valószínűleg "tolnak".
facebook felületén egészen nyilvános ki mennyit költ a saját videói elérésének növelésére. Nyilvános adatok alapján a Megafon és bandája többet költ mint az összes többi magyar politikai szervezet.
Amúgy az órára is, megafonos kristófnak 12.000 eurós az órája
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 127
4 156
113
Ter

Természetesen ismerem, de ebben az ügyben ő miért vétkes? Tudott róla és hallgatott? Ez számomra nem valószerű. Nem is nyilatkozott úgy, hogy ismerné vagy ismerte volna az ügyet és a kegyelmi eljárást. Elfogadjuk őt hiteles forrásnak?
A másik: a Babits-idézet azt mondja, hogy "vétkesek közt", akkor ki is e közkegyelemben pontosan a vétkes?
Szívesen idézik és sokszor ezt a sort, de elfelejtik Jónás szavai mellé tenni az Úr ítéletét:
"Melyben lakott sok százszor ezer ember
s rakta fészkét munkálva türelemmel:
ő sem tudta, és ki választja széllyel,
mit rakott jobb-, s mit rakott balkezével?

Bizd azt reám, majd szétválasztom én.
A szó tiéd, a fegyver az enyém."
Miért? Mert ő is a hazug, álszent rendszer része volt, ahol többek közt a pedofil mosdatás is befért a bocsánatos bűnök közé!
És az ő szerepe is vastagon megvolt, az egyház lezüllesztésében, az ország kifosztásában!
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 326
33 383
113
Javaslom a Foucault-inga elolvasását Umberto Eco-tól. Az is a mindent átszövő nagy tervekről szól!

Pedig mindig vannak nagy tervek, meg azokon belül kis tervek. Amik persze gyakran félrecsúsznak, illetve előre nem látott nem kívánt következményekhez vezetnek, amelyek ellen aztán újabb terveket kell szőni. Visszahatás mindig is van, mondhatjuk ezt a természet egyensúly felé tendálásnak vagy karmikusnak. Az összeesküvés mesterei azonban képesek hosszú távon is összességében jól kijönni ebből, példátlan hatalomhoz jutva, bár ezért áldozatokat is kellett hozniuk, minden értelemben. És sosem aludhat el az éberségük.

De az "összeesküvés" teljesen hétköznapi dolog. A politika nem más, mint összeesküvés. Ahogy a "szociális készségek" is. Persze aki teljesen tudatosan manipulál, azt pszichopatának nevezzük, de valamilyen szinten mindenki megjátssza magát. A munkahelyen, a randizáskor, a párkapcsolatokban. Elcsábítani valakit is megjátszás, ami csak azért működik, mert legalább az egyik fél élvezi.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 267
13 907
113
Nem tudni mik mennek a színfalak mögött, de szerintem simán megfuttatható a tag. Én ezt most egy karakterépítésnek látom, de lehet tévedek.
A politikai kariérje csakis "március idusán" keresztul vezethet, azaz politikailag ki kell nyírnia Orbánt, hogy bármi esélye legyen a reális felemelkdéshez és változásokhoz (pláne Rogán megbuktatására). Erre modjuk konkrét eszkoze is lenne, ha lecsapna arra az állításra, hogy Varga Orbán hatására utánjegyezte a kegyelmet.