Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 094
22 868
113
Nekem egy Swatch órám van, de 14 éves koromban hozta nevelőapám húga olaszból...elemet kellene cserélni benne, mert 15 éve áll, de nem tudom megéri e az elem árát :(
Majd küldök neked egy ilyet, hogy ne szomorkodj! Biztos értékelnék a munkahelyeden! :D
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 978
14 471
113
Majd küldök neked egy ilyet, hogy ne szomorkodj! Biztos értékelnék a munkahelyeden! :D
Asse tudnák mi ez... rendszeresen jártam be amúgy is Wiking, Totenkopf, hasonló pólókba.... egyszer megszóltak az igazgató, de mondtam h nem érdekel :D Nem tiltott jelkép...aztán lenácizott, én meg mondtam, hogy utálom ha szembe dícsérnek, mert zavarba jövök :D Úgyhogy küldöm a címet :D
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 448
31 786
113
Asse tudnák mi ez... rendszeresen jártam be amúgy is Wiking, Totenkopf, hasonló pólókba.... egyszer megszóltak az igazgató, de mondtam h nem érdekel :D Nem tiltott jelkép...aztán lenácizott, én meg mondtam, hogy utálom ha szembe dícsérnek, mert zavarba jövök :D Úgyhogy küldöm a címet :D
Wagneresed még nincs... :oops:
 
  • Vicces
Reactions: Pogány

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 741
57 119
113
Majd küldök neked egy ilyet, hogy ne szomorkodj! Biztos értékelnék a munkahelyeden! :D

Ez az AZOV miatt nem hiánycikk?
Nem magam miatt, csak van egy NATO katona ismerősöm, "remek" hozzászólásokkal, miatta kérdezem :D
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 583
47 801
113
látom levágtad a lényeget: a balneologus nem bálnát szaporít, hanem a gyógyvizekkel foglalkozik. Én ezt a szar műsort élőben néztem, döltem a röhögéstől az okoskodó fejét nézve Pokorni-nak. el sem hittem, amit láttam az oktatási minisztertől.

Ne legyél már kicsinyes! Ez 20. rangú ügy. Bizonyára te sem tudsz. minden tudományágat a nevével beazonosítani. Ez nem minősíti az oktatásügyhöz való hozzáértését. Azt hiszem nálad 100-szor jobban ért hozzá. És erre én tanú vagyok, mert veled ellentétben oktatási szakemberként meg tudom ítélni.
Egyébként javította, azt nem hallottad meg!
Ostoba az, aki azt gondolja mindent tud! Remélem érted!
Te is levágtad a lényeget az általam írtakból. Pedig az fontosabb, mint a balneológia!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Micsoda véletlen, hogy pont most kezdte el a mandinert érdekli, hogy fidesznyikek hánymilliós órával, táskával, cipővel járkálnak. Valahogy ezt eddig sosem vették észre. :D:D:D
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Azért egy 1.2-es óra nem akkora dolog, hogy el kellene akadni rajta. Szerintem. Hétköznapi emberek tucatja mászkál 600.000-1.5M közötti órákkal.
Nekem egy Casio Vintage órám van már vagy 7-8 éve. Azzal akkora király voltam a korombeliek között, hogy egy Breitling se vette volna fel vele a versenyt! :)
A nyolcvanas években mindenki ilyenre vágyott. Igaz, az enyém csak pittyeg, nem zenél. Akkor még nagyobb istencsászár lettem volna a 6000 Ft-os bigyóval.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 583
47 801
113
vagy az a bújtatott munkanélküli oktató akiknek alibi szakok meg szar színvonalú vidéki nem specializált kisegyetemek vannak fenntartva. Egyelőre nem jár alapjövedelem az állami féléveket ki nem töltött embereknek...

A Debreceni Egyetem "szar színvonalú"? A Szegedi József Attila Tudományegyetem is? A soproni is? Én egyébként az első diplomámat az ELTE-n szereztem, a másodikat Debrecenben. Egyáltalán nem volt rossz egyetem.
Egyébként kikérem a vidéki egyetemek nevében, mint vidéken élő ember, hogy leszarozd őket.
Ezek után ne írj nekem semmit, nem vagyok kíváncsi rá.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 094
22 868
113
Nekem egy Casio Vintage órám van már vagy 7-8 éve. Azzal akkora király voltam a korombeliek között, hogy egy Breitling se vette volna fel vele a versenyt! :)
A nyolcvanas években mindenki ilyenre vágyott. Igaz, az enyém csak pittyeg, nem zenél. Akkor még nagyobb istencsászár lettem volna a 6000 Ft-os bigyóval.
Nekem is volt valamikor 90 körül. Számológépes. Mekkora nagy sztár volt az. :D
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 583
47 801
113
Ezt a fajta lesajnáló másokat lenéző hangvételt nehéz szó nélkül hagyni.
A döntésképtelenség meg... Ez a rém egyszerű gondolkodásmód amit sulykol a sok hülye film meg propaganda, meg a hülyébbik tanárok, hogy EZEN (mindig az aktuális EZEN) múlik az életed, MINDEN ezen dől el...

Te az első munkahelyeden dolgoztad végig az életed, ami az első osztályban az szépírás jegynél dőlt el?

Vagy a megyei matekversenyen te se jutottál tovább az országosba, és itt siklott ki az életed, ahogy nekem is? Tudom, hogy ott basztam el. Mégis matematikus kellett volna legyek! Azért nem tudok most dönteni, hogy a hozzád hasonló boomerek hülyeségén felhúzzam magam, vagy megadóan sóhajtva továbblapozzak.

A valóság nem mindent vagy semmit, és egy döntés nem örökre szól. Hozunk döntéseket, jókat és kevésbé jókat (sőt, szarokat is), kisebb és nagyobb horderejűeket, és a legtöbb esetben van mód korrigálni, igazítani rajta, újratervezni, adaptálódni. Akik képesek erre, azok általában boldogabbak, és miután megtalálták a helyük, hatékonyabbak is mintha egy nekik nem megfelelő helyzetbe lennének beleerőltetve, vagy esetleg minden befektetett munkájuk effektíve elveszítve (legalábbis az oklevél dimenzióban) kéne feladniuk azt. Bizony, a legtöbb ember nem lát a jövőbe, és többnyire csak olyan dolgokról tudja, hogy szereti-e csinálni, amit már egy ideig csinált is, amihez meg előbb tanulni kell. Ha már a tanulásban is elvetjük a próbálgatást, akkor a munkában végképp csak egydimenziós betanított feladatokra leszünk képesek, mert bizony, azt is meg kell tanulni, hogy a zsákutcákat el kell tudni hagyni.

Ne haragudj! De te félreértettél engem. A továbbtanulni vágyó fiataloknak van elképzelése, hogy mi szeretne lenni, mit szeretne csinálni az életben. És ha ez nem sikerül, akkor csalódott. Egyébként az a jó, ha valakivé szeretne válni, ha van elképzelése a folytatásról.
Persze az élete során van lehetősége változtatni, mást is kipróbálni, és elképzelhető, hogy egy-egy változtatás a valakivé válás új dimenzióit nyitja meg számára. De ennek a döntésnek az emberben kell megszületnie, mert, ha a felsőfokú oktatás szűk keresztmetszetei miatt kénytelen lemondani a céjairól, nagy a valószínűsége, hogy nem érzi teljesnek az életét.
Igen a társadalom ad korrigálási lehetőséget. Például működtet egy felnőttoktatási rendszert, amely a korrekcióra munka és család mellett is lehetőséget nyújt. Én sokat tanítottam estiseket és levelezősöket, és ma is leveszem a kalapom előttük. Akkor is megbecsültem őket, mert képesek voltak munka után beülni az iskolapadba, és este kilenc óra körül elindulni haza. És másnap újra munka és család.
De én egyáltalán nem erről írtam, hanem arról, hogy a társadalmi szükségletek és az egyéni elképzelések közötti ellentmondás feloldása kompromisszumot kíván.

VISZONT: A nyelvhasználatod, stílusod komoly korrekcióra szorul. Ez a ledorongoló hangnem riasztó. A "hozzád hasonló boomerek hülyeségén" megfogalmazásod és a többi miatt azt ajánlom neked, hogy lapozz tovább.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
az első diplomámat az ELTE-n szereztem
Nyugi, az is szar (sajnos). Amíg a legnagyobb egyetemeink is szarok, addig a kis vidéki egyetemek végképp nehezen rúgnak labdába.

Egyébként kikérem a vidéki egyetemek nevében, mint vidéken élő ember, hogy leszarozd őket.
Oké, ki van kérve.

De én egyáltalán nem erről írtam, hanem arról, hogy a társadalmi szükségletek és az egyéni elképzelések közötti ellentmondás feloldása kompromisszumot kíván.
És megvan a kompromisszum: Egyfelől a 12 államilag finanszírozott félév formájában. Másfelől ha valami kis létszámban indítottat akar tanulni, akkor majd jobban odateszi magát, hogy bejusson, vagy keres mást. Vagy próbálkozik következő évben. Vagy vált menet közben.

VISZONT: A nyelvhasználatod, stílusod komoly korrekcióra szorul. Ez a ledorongoló hangnem riasztó. A "hozzád hasonló boomerek hülyeségén" megfogalmazásod és a többi miatt azt ajánlom neked, hogy lapozz tovább.
O.K. Boomer.
 
  • Imádom
Reactions: alali77

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 094
22 868
113
Asse tudnák mi ez... rendszeresen jártam be amúgy is Wiking, Totenkopf, hasonló pólókba.... egyszer megszóltak az igazgató, de mondtam h nem érdekel :D Nem tiltott jelkép...aztán lenácizott, én meg mondtam, hogy utálom ha szembe dícsérnek, mert zavarba jövök :D Úgyhogy küldöm a címet :D
Annyira hülye vagy, hogy mindjárt örökbe fogadlak baszki! :D
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 125
4 148
113
Egyik szavaddal megcáfolod a másikat. A következőkben azt írod, hogy többször volt magánvéleménye. Nem magánvéleménye volt, hiszen köztársasági elnökként nyilatkozott meg ezekben az ügyekben. Nehéz úgy "beszélgetni valakivel", hogy alapvető fogalmakat és tényeket kever, illetve a jogállami működéssel nincs tisztában. Hogy mit tudott és gondolt előtte, na az magánügy. Neki volt egy jogköre és felelőssége, annak kellett eleget tennie. Láttál már te szervezeti és működési szabályzatot, illetve munkaköri leírást?

Foglalkoztál valaha egyháztörténettel? Pótold! Addig míg nem teszed, fölösleges veled vitatkozni az egyház feladatairól, küldetéséről és működéséről.

A harmadik állításod megint az alapos ismeretek hiányáról tanúskodik. Hogy a te szemedben ki, mennyire bűnös, az egyéni szoc. pol probléma. A társadalom kialakított egy jogrendet, és az azzal szemben vétőkhöz rendelt büntetési tételeket. Gondolom, nem zavar szenvedélyességed kiélése közepette, hogy a bíróság nem így ítélt. Ők mind kormánybérencek biztosan.
Szóval: több komolyságot és alaposabb tájékozódást!

"Az, hogy volt iskalaigazgató létedre szerinted ez egy felfújt ügy, bizonyítja azt, hogy ebben az országban már mindent meg lehet tenni, mert elhiszik az emberek, hogy jóvanazúgy, mert hiszen a kormány és az egyház szerint is jó, meg hogy különben sem az én dolgom!"
Húha! Ennyire reprezentatív szemény lettem, hogy reprezentálom az ország egészét. Megtiszteltetés, de szerény véleményem szerint nem így van.
De magánvélemény, mert szerinte, SZEMBEN A KORMÁNNYAL (és az itt irogatók többségével), igenis háború zajlik Ukrajnában, és Oroszország az agresszor.
Ezért is örülnek itt sokan a lemondásának.
Az meg, hogy te mit képzelsz magadról, és rólam, a lőtéri kutyát nem érdekli, Istent sem.
A pedofilt elítélték, a pedofil mosdatót elítélték, tehát nem a bíróságon múlott, hogy végül utóbbinak kegyelmet adtak. Balogh püspök "úr", és a többi felbújtó is meg fog fizetni a júdáspénz elfogadásáért.
És sajnos az egyházba vetett bizalmat is sikerült megint eljátszaniuk!