Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 634
48 329
113
Az a szomorú, hogy üzenni kell neki. Jellemből, bátorságból megbukott!
Innentől kezdve minden egyes nappal a közösségének árt. Méghozzá nagyon sokat!

Lehet, hogy az ördög ügyvédjének tartasz, de rühellem ezt a "Balogh mondjon le" hisztériát. Novák Katalin mellett működött egy tanácsadói csoport, amelynek tagja volt többek között Balogh is. Ebből a csoportból többen javasolták a kegyelem megadását. Erre valaki (Tudjuk kik!) bedobta, hogy Balogh javasolta. Az Igazság: Balogh is javasolta. A többiek nem jellemtelenek? Egyik sem vállalja fel a szerepét. És ezt nem a Balogh-rokonszenv mondatja velem. (Én nem különösebben kedveltem korábban sem.) De azt látom, hogy egy jól felépített hadjárat folyik, amelynek a célja Orbán és a FIDESZ megbuktatása.
A másik: szerintem a református közösség tagjainak kell erről döntenie, a választások meglékelése.
A harmadik: Olyan képmutató világban élunk most, hogy itt nem lehet nyílt sisakkal, férfi módra küzdeni. Mert, ha csak én vagyok a tét, kockáztathatom a bukást, hogy egyenes maradjon a gerinc, de, ha egy nemzet jövője a tét? akkor nagyon-nagyon dörzsöltnek kell lenni egy nagyon-nagyon dörzsölt ellenséggel szemben, aki bele akarja az országot rángatni egy háborúba.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Erre valaki (Tudjuk kik!) bedobta, hogy Balogh javasolta.
Ezt nem tudjuk. De az a lényeg, hogy részt vett a döntés meghozatalában, ezt el is mondta, nem ellenezte, hanem támogatta, ez a lényeg! Mert ebből a döntésből kerekedett aztán az a szarvihar, ami elsodorta a főnökét! Te tényleg nem érzékeled erkölcsileg, hogy miért kellett volna - már csak szimpla szolidaritásból is - a főnökével tartania ebben is??? o_O
De azt látom, hogy egy jól felépített hadjárat folyik, amelynek a célja Orbán és a FIDESZ megbuktatása.
Meglehet. És ezzel a magatartásával szerinted egy ilyen célt gátol? Ellenkezőleg.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Lehet, hogy az ördög ügyvédjének tartasz, de rühellem ezt a "Balogh mondjon le" hisztériát. Novák Katalin mellett működött egy tanácsadói csoport, amelynek tagja volt többek között Balogh is. Ebből a csoportból többen javasolták a kegyelem megadását. Erre valaki (Tudjuk kik!) bedobta, hogy Balogh javasolta. Az Igazság: Balogh is javasolta. A többiek nem jellemtelenek? Egyik sem vállalja fel a szerepét. És ezt nem a Balogh-rokonszenv mondatja velem. (Én nem különösebben kedveltem korábban sem.) De azt látom, hogy egy jól felépített hadjárat folyik, amelynek a célja Orbán és a FIDESZ megbuktatása.
A másik: szerintem a református közösség tagjainak kell erről döntenie, a választások meglékelése.
A harmadik: Olyan képmutató világban élunk most, hogy itt nem lehet nyílt sisakkal, férfi módra küzdeni. Mert, ha csak én vagyok a tét, kockáztathatom a bukást, hogy egyenes maradjon a gerinc, de, ha egy nemzet jövője a tét? akkor nagyon-nagyon dörzsöltnek kell lenni egy nagyon-nagyon dörzsölt ellenséggel szemben, aki bele akarja az országot rángatni egy háborúba.

És ha támadják a szereplőket, akkor nem történt meg vagy mi?
Akkor nem érdemlik meg a sorsukat?
Szerintem, te a pedomentő-mentőket mented.
Innentől nem kellene hivatkoznod erkölcsre, morálra, emberségre.
Az ugye megvan, hogy egy gyerek öngyilkos lett az igazgató és helyettese tevékenységének köszönhetően?
És te véded vagy próbálod relativizálni az ügyben szereplők tevékenységét.
És baszd meg, még te hivatkozol stílusra meg hasonló faszságokra.... Eszem megáll...
És még vezető beosztású pedagógus voltál ilyen morállal. Beszarok gecc...
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 634
48 329
113
Ezt nem tudjuk. De az a lényeg, hogy részt vett a döntés meghozatalában, ezt el is mondta, nem ellenezte, hanem támogatta, ez a lényeg! Mert ebből a döntésből kerekedett aztán az a szarvihar, ami elsodorta a főnökét! Te tényleg nem érzékeled erkölcsileg, hogy miért kellett volna - már csak szimpla szolidaritásból is - a főnökével tartania ebben is??? o_O

Meglehet. És ezzel a magatartásával szerinted egy ilyen célt gátol? Ellenkezőleg.

Ha azt tették volna a többiek is, és lemondtak volna, akkor igen! De egyik sem tett ilyet. Miről kellett volna lemondania? A Refermatus egyház vezetése 86%-ban szavazott bizalmat neki. Erről kellett vona lemondania. Ez nem a református egyház belügye?
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 634
48 329
113
És ha támadják a szereplőket, akkor nem történt meg vagy mi?
Akkor nem érdemlik meg a sorsukat?
Szerintem, te a pedomentő-mentőket mented.
Innentől nem kellene hivatkoznod erkölcsre, morálra, emberségre.
Az ugye megvan, hogy egy gyerek öngyilkos lett az igazgató és helyettese tevékenységének köszönhetően?
És te véded vagy próbálod relativizálni az ügyben szereplők tevékenységét.
És baszd meg, még te hivatkozol stílusra meg hasonló faszságokra.... Eszem megáll...
És még vezető beosztású pedagógus voltál ilyen morállal. Beszarok gecc...

Lapozz!
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 634
48 329
113
Ha azt tették volna a többiek is, és lemondtak volna, akkor igen! De egyik sem tett ilyet. Miről kellett volna lemondania? A Refermatus egyház vezetése 86%-ban szavazott bizalmat neki. Erről kellett vona lemondania. Ez nem a református egyház belügye?

Mit jelent neked a szolidaritás. Novákkal szolidarításból mondjon le a kormány? Varga Judit sem szolidaritásból mondott le, hanem azért mert ellenjegyezte, s ezzel hibázott!
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 244
113
Lehet, hogy az ördög ügyvédjének tartasz, de rühellem ezt a "Balogh mondjon le" hisztériát. Novák Katalin mellett működött egy tanácsadói csoport, amelynek tagja volt többek között Balogh is. Ebből a csoportból többen javasolták a kegyelem megadását. Erre valaki (Tudjuk kik!) bedobta, hogy Balogh javasolta. Az Igazság: Balogh is javasolta. A többiek nem jellemtelenek? Egyik sem vállalja fel a szerepét. És ezt nem a Balogh-rokonszenv mondatja velem. (Én nem különösebben kedveltem korábban sem.) De azt látom, hogy egy jól felépített hadjárat folyik, amelynek a célja Orbán és a FIDESZ megbuktatása.
A másik: szerintem a református közösség tagjainak kell erről döntenie, a választások meglékelése.
A harmadik: Olyan képmutató világban élunk most, hogy itt nem lehet nyílt sisakkal, férfi módra küzdeni. Mert, ha csak én vagyok a tét, kockáztathatom a bukást, hogy egyenes maradjon a gerinc, de, ha egy nemzet jövője a tét? akkor nagyon-nagyon dörzsöltnek kell lenni egy nagyon-nagyon dörzsölt ellenséggel szemben, aki bele akarja az országot rángatni egy háborúba.

Ha rendesen csinálták volna a kegyelmet, akkor tudnánk hogy ki terjesztette elő a kérvényt és mi volt az indoka a kegyelemnek, és akkor nem lenne ez az egész hercehurca. Ugyan jogilag nem kötelező nyilvánosságra hozni az indokot, viszont a köztársasági elnöki kegyelmek éppen olyan esetek, amikor a jog nem tudja figyelembe venni a társadalmi szempontokat. Ilyenkor általában pont hogy jobb ha nyilvánosságra hozzák az indokot, hisz a társadalom épp hogy megérti azt, hiszen az ő szemszögükből döntött a kegyelem mellett az elnök. Még egészségügyi oknál is akár meg lehet említeni, hogy egészségügyi az ok, csak nem kell részletezni.

Ami az egyéb szemszögeket illeti, bizony elég látványos, hogy itt nem egy egyedi, egyéni hiba történt, hanem a rendszer jellegéből fakadt a hiba. Egy olyan rendszerben történt ez, ahol a hatalom megvédi a sajátjait, megvédik egymást, bármit is csináljanak. Ennek példája a hasonló témájú Kaleta-ügy is, ahol jelképes büntetéssel úszta meg Kaleta. És az is látszik a rendszerről, hogy az elvileg független szereplők egyáltalán nem függetlenek. Mint kés a vajon, úgy ment keresztül a kegyelmi kérvény, pedig mind Varga, mind Novák megakaszthatta volna. Úgy hogy elég feltűnő volt, hogy ez egy elég gázos kérvény. Csak hát ők azért vannak (voltak) a helyükön, ahhoz vannak hozzászokva, hogy ha felülről jön valami, akkor azt szó nélkül teljesítsék. Hát épp azt csinálták.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 304
14 048
113
Ne mond! Politikai térben egy állítást nem kell bizonyítani? Akkor hol van a választók, a plebs megbecsülése és szolgálata, ha bármit rá lehet kenni bárkire. Ahogy a kegyelem nem jogba ütköző, hanem politikai és etikai kérdés. Akkor miért a felháborodás.
Hol éltél mondjuk az utolsó kb 15 évben, amikor például Orbánék bárkire bármit rámondtak az érzelmi politizálásuk lévén, bármi bizonyíték nélkul? Megy folyton a "háttérhatalmazás" annékul, hogy bármi lenne bizonyítva, bár a célkozosségben nincsen is bizonyításra igény, elég, ha hisznek benne. Ilyen a való világ, a valóság amelyben élunk. Orbánék saját maguk vezették be és folyamatossan élnek azzal, hogy ne legyen igény bárminek a bizonyításara, eleg valamit kelloen gyakran elmondani. :rolleyes:
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 111
2 937
113
Nem véletlen Magyar Péter látványos őszinteség kampánya, várd csak ki milyen politikai szálon fog ő tevékenykedni...elkezdődött az image épités... :oops:

Nyugi bohár és a megafos már "dolgozik az ügyön", repkednek is a 10 milliók.
Még azt is sikerült kideríteni, a tinder profilján egy hajón látható.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Aha, hát persze...
Azért baromságokat sem kell elhinni.
A szervezők direkt elmondják, hogy nem akarnak kormányt buktatni meg semmi balhét nem akarnak, de a fideszes hazugsággyárak csak ezt akarják ráhúzni az egészre. Még az is lehet, hogy a fenti redditposztot is egy prostisrácokos fasz rakta ki, hogy "nézzétekmajdan".
 

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
251
1 374
93
Ha már BelPol bűnözés, akkor én csatlakozom hozzá.
Úgy érzem, hogy az ellenzék túltolja ezt a kegyelmi ügyet és öngólt fog rúgni. Hiányzik belőlük a nagy művészeknek az a képessége, hogy tudja mikor kell abbahagyni a művet. Ez most nagy győzelem volt a baloldali Összefogás pártjainak, levették a sakktábláról a királynőt és az egyik futót. De mint mindig, ők azonnal Orbánt akarnak buktatni és rendszert váltani ma. (Talán itt is visszaköszönöm a Woke ideológia totalitárius szemlélete, hogy a teljes győzelemnél kevesebbel soha nem érik be). Pedig az Orbán-rendszer leváltása nem lehetséges egyik napról a másikra, lépésről lépésre kell haladni, hónapról hónapra, évről évre. Miért hiba, hogy tovább tolják ezt az ügyet? Indokaim:
  • A két csaj népszerű volt, és nem csak a FIDESZ törzsbázisa számára. A női szavazók számára szimpatikus volt, hogy ilyen magasra jutottak, és megbuktatásuk arculcsapása volt a feminista vonalnak. Azzal, hogy tovább taposnak rajtuk, kontra produktív, mert semmisé teszik az "áldozatukat".
  • Minél tovább tartják a felszínen az ügyet, annál több lehetősége van a szavazóknak részleteiben megismerni az ügyet. Az első héten egybites üzenetekkel operált az ellenzék ("pedofilsimogató", stb.), ami gyorsan átment. De ez az ügy minden részletében kibontva már nem egyszerű, és nem is egyértelmű. Mi van, ha a szavazók a részleteket megismerve arra a következtetésre jutnak, hogy a két csaj többé-kevésbé ártatlanul lett megbuktatva?
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 634
48 329
113
Ha rendesen csinálták volna a kegyelmet, akkor tudnánk hogy ki terjesztette elő a kérvényt és mi volt az indoka a kegyelemnek, és akkor nem lenne ez az egész hercehurca. Ugyan jogilag nem kötelező nyilvánosságra hozni az indokot, viszont a köztársasági elnöki kegyelmek éppen olyan esetek, amikor a jog nem tudja figyelembe venni a társadalmi szempontokat.

Leírtam már, el kellene olvasni. A nyilvánosságra hozásnak van negatív következménye a kegyelmet kapott részéről. K. Endre nem veszélyes személy a társadalom számára (Egy gyáva, opportunista ember, de ha minden ilyet a Holdra küldenénk, jószerivel kiürülne a Föld. Többségünk nem morális atléta, engem is beleértve.), nem pedofil. Van olyan kegyelmi kérvény, amely indoklását nyilvánossá tették, de ez a jóval csekélyebb arány. A többségét nem hozzák nyilvánosságra. Azon el lehetne gondolkodni, hogy bizonyos típusú bűn esetén kötelező legyen az indoklást nyilvánosságra hozni. Én még abban sem értek egyet, hogy bizonyos bűnösök kegyelmi kérvénye automatikusan elutasítva legyen. Mondok egy ilyen esetet: egy anya megölte a gyógyíthatatlan beteg lányát, hogy megmentse a további szenvedéstől. A bíróságnak el kellett ítélnie. Nem emlékszem melyik köztársasági elnökünk kegyelmet adott neki.
A kegyelmi kérvényt a feleség nyújtotta be, az előterjesztést az igazságügyi minisztérium küldte át a köztársasági elnökhöz nemleges javaslattal. Tehát tudjuk. Azt is tudjuk, hogy Novák Katalin mellett működik egy tanácsadó testület (Bár azt nem tudom, ez mennyire formalizást, mi a feladatuk.) Ennek a tanácsadói gréniumnak tagja Balogh Zoltán, aki több tanácsadóval egyetemben javasolta a kegyelmet. Hogy kik még, azt nem tudjuk, egyedül Balogh Zoltán neve került napvilágra.
Nem értelek! Minden hatalom megvédi az embereit. Többek között az USA is. Ez a kötelessége. Gondolj a kábítószerbotrányba keveredett amerikai sportolóra. A Kaleta-ügy pont ilyen. Ráadásul karrierdiplomata volt, akit az előző hatalom nevezett ki. Ez a függetlenség meg egy marhaság: a társadalom függések hálózatából áll. Senki sem független.
Abban sincs igazad, hogy úgy ment át, mint kés a vajon, Varga judit nem javasolta. Aztán mégis aláírta. Ő és Novák Katalin is politikai hibát vétett (Nem jogit!), mindketten lemondtak, vállalták döntésükért a felelősséget.

Az a baj ezzel vitával, hogy nem erről az ügyről szól, hanem az Orbán elleni ellenszenvről. Ezért minden észérv pusztába kiáltott szó.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 634
48 329
113
Hol éltél mondjuk az utolsó kb 15 évben, amikor például Orbánék bárkire bármit rámondtak az érzelmi politizálásuk lévén, bármi bizonyíték nélkul? Megy folyton a "háttérhatalmazás" annékul, hogy bármi lenne bizonyítva, bár a célkozosségben nincsen is bizonyításra igény, elég, ha hisznek benne. Ilyen a való világ, a valóság amelyben élunk. Orbánék saját maguk vezették be és folyamatossan élnek azzal, hogy ne legyen igény bárminek a bizonyításara, eleg valamit kelloen gyakran elmondani. :rolleyes:
Ezt nem Orbánék vezették be, A VILÁG MŰKÖDIK ÍGY4
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 634
48 329
113
Ha már BelPol bűnözés, akkor én csatlakozom hozzá.
Úgy érzem, hogy az ellenzék túltolja ezt a kegyelmi ügyet és öngólt fog rúgni. Hiányzik belőlük a nagy művészeknek az a képessége, hogy tudja mikor kell abbahagyni a művet. Ez most nagy győzelem volt a baloldali Összefogás pártjainak, levették a sakktábláról a királynőt és az egyik futót. De mint mindig, ők azonnal Orbánt akarnak buktatni és rendszert váltani ma. (Talán itt is visszaköszönöm a Woke ideológia totalitárius szemlélete, hogy a teljes győzelemnél kevesebbel soha nem érik be). Pedig az Orbán-rendszer leváltása nem lehetséges egyik napról a másikra, lépésről lépésre kell haladni, hónapról hónapra, évről évre. Miért hiba, hogy tovább tolják ezt az ügyet? Indokaim:
  • A két csaj népszerű volt, és nem csak a FIDESZ törzsbázisa számára. A női szavazók számára szimpatikus volt, hogy ilyen magasra jutottak, és megbuktatásuk arculcsapása volt a feminista vonalnak. Azzal, hogy tovább taposnak rajtuk, kontra produktív, mert semmisé teszik az "áldozatukat".
  • Minél tovább tartják a felszínen az ügyet, annál több lehetősége van a szavazóknak részleteiben megismerni az ügyet. Az első héten egybites üzenetekkel operált az ellenzék ("pedofilsimogató", stb.), ami gyorsan átment. De ez az ügy minden részletében kibontva már nem egyszerű, és nem is egyértelmű. Mi van, ha a szavazók a részleteket megismerve arra a következtetésre jutnak, hogy a két csaj többé-kevésbé ártatlanul lett megbuktatva?

Abban osztom a véleményed, hogy túl van tolva. K. Endre kétségtelen törvényt és pedagógusetikát sértett a cselekedetével, megkapta érte a bíróság által megfelelőnek ítélt büntetést. És ez az ügy már nem róla, nem a sértett gyerekekről szól.
Sok látens ügy lappang a tudatok mélyén, én nőként négyszer éltem át molesztálást kislány-, kamasz- és felnőttkorban. Nem ritka eset. Csak erről nem szívesen beszélnek a nők, döntő többsége a homályba vész.
A másik: minden hatalom elkopik egyszer! Talán a pénz hatalma hosszú életű csak.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 973
87 522
113
Lehet, hogy az ördög ügyvédjének tartasz, de rühellem ezt a "Balogh mondjon le" hisztériát. Novák Katalin mellett működött egy tanácsadói csoport, amelynek tagja volt többek között Balogh is. Ebből a csoportból többen javasolták a kegyelem megadását. Erre valaki (Tudjuk kik!) bedobta, hogy Balogh javasolta. Az Igazság: Balogh is javasolta. A többiek nem jellemtelenek? Egyik sem vállalja fel a szerepét. És ezt nem a Balogh-rokonszenv mondatja velem. (Én nem különösebben kedveltem korábban sem.) De azt látom, hogy egy jól felépített hadjárat folyik, amelynek a célja Orbán és a FIDESZ megbuktatása.
A másik: szerintem a református közösség tagjainak kell erről döntenie, a választások meglékelése.
A harmadik: Olyan képmutató világban élunk most, hogy itt nem lehet nyílt sisakkal, férfi módra küzdeni. Mert, ha csak én vagyok a tét, kockáztathatom a bukást, hogy egyenes maradjon a gerinc, de, ha egy nemzet jövője a tét? akkor nagyon-nagyon dörzsöltnek kell lenni egy nagyon-nagyon dörzsölt ellenséggel szemben, aki bele akarja az országot rángatni egy háborúba.
Büdös életben nem fogja ez a csürhe megbuktatni a Patást. Főleg minden ilyen után: