Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
755
3 436
93
Az eüben megszűnt a leszerelés stop. Azóta hetente hal be egy osztály. Mondjuk a dolgon a kvázi felvétel stop se segít
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 776
28 779
113
Az eüben megszűnt a leszerelés stop. Azóta hetente hal be egy osztály. Mondjuk a dolgon a kvázi felvétel stop se segít
Jelen helyzettől függetlenül, a veszprémi kórház oldaláról a színvonal sosem volt éppen az erősségük (ajkai szintén). Már 2010, sőt 2006 előtt is folyamatosan csak az ment, hogy kinél mit hogyan basztak el vagy mi nem működött.

Rokonnak 2000-es években kétszer vágták le ugyanazon lábát pár napos különbséggel, mert nem bírták eldönteni hol kéne, miközben valahogy a hasába is sikerült belevágniuk véletlen. Engem majd fél évig kezeltek folyamatos füldugulással, mire hirtelen rájöttek, hogy lehet egy Canesten gombaölő csepp elég lenne. Helyette viszont hetente mentem fülpucolásra és tamponozásra, feleslegesen foglalva le a kapacitásaikat mások elől.

De olyan is volt, hogy éjjel kellett bemenni az ügyeletre calici miatt (a gyógyszert, mindent kihánytam-fostam) aztán megkérdezték maga mit keres itt. Hát kösz, a végén benn fogtak infúzióra meg valami injekciókra. Ajkáról meg annyit, hogy az ismerősi kör inkább be se megy oda "meg tudok én otthon is halni" alapon.

Szóval kifejezetten Veszprém meg Ajka esetében kormányoktól független, mélyebben megbúvó problémák vannak, amiket évtizedes szinten nem sikerült megoldani.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 944
56 918
113
Agusztusban tervezek Bécsbe menni pár napra, kérhetek tanácsot, hogy melyik kerületeket és helyeket érdemes elkerülni? @reich_und_roll te tudtommal elég jól ismered Bécset
Szerintem pár nap alatt nem jutsz el elkerülendő helyekre. Ha pl pár napig Pestre megyek , én sem jutok el Kőbànya-Kispestre stb. A tágabban vett központban nem kell aggódnod. De várjuk R&R kommentjét.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 683
9 313
113
Jelen helyzettől függetlenül, a veszprémi kórház oldaláról a színvonal sosem volt éppen az erősségük (ajkai szintén). Már 2010, sőt 2006 előtt is folyamatosan csak az ment, hogy kinél mit hogyan basztak el vagy mi nem működött.

Rokonnak 2000-es években kétszer vágták le ugyanazon lábát pár napos különbséggel, mert nem bírták eldönteni hol kéne, miközben valahogy a hasába is sikerült belevágniuk véletlen. Engem majd fél évig kezeltek folyamatos füldugulással, mire hirtelen rájöttek, hogy lehet egy Canesten gombaölő csepp elég lenne. Helyette viszont hetente mentem fülpucolásra és tamponozásra, feleslegesen foglalva le a kapacitásaikat mások elől.

De olyan is volt, hogy éjjel kellett bemenni az ügyeletre calici miatt (a gyógyszert, mindent kihánytam-fostam) aztán megkérdezték maga mit keres itt. Hát kösz, a végén benn fogtak infúzióra meg valami injekciókra. Ajkáról meg annyit, hogy az ismerősi kör inkább be se megy oda "meg tudok én otthon is halni" alapon.

Szóval kifejezetten Veszprém meg Ajka esetében kormányoktól független, mélyebben megbúvó problémák vannak, amiket évtizedes szinten nem sikerült megoldani.

A mostani helyzet már nem kormánytól független.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
786
2 011
93
Az eüben megszűnt a leszerelés stop. Azóta hetente hal be egy osztály. Mondjuk a dolgon a kvázi felvétel stop se segít
Decemberben Mosonmagyaróváron 3-4 osztály volt összevonva, kb egy emelet egy osztály... Nem hittem a szememnek.
Szóval kifejezetten Veszprém meg Ajka esetében kormányoktól független, mélyebben megbúvó problémák vannak, amiket évtizedes szinten nem sikerült megoldani.
Az alapvető intézmények omlanak össze országszerte, ezen mi kormányfüggetlen?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 944
56 918
113
A (nem tudom hány) oecd ország közt az 5.helyen vagyunk a kórhàzi ágy/1000 lakós kategóriában kb 6 ágy/1000 lakóssal.Még pl Ausztria előtt és messze Svájc előtt is.
Azon kellene elgondolkozni, hol, hány és milyen kórházra van/lenne szükség...
Persze ezt megtehette volna már rég ez a kormány is, a helyett, hogy a feneketlen rendszerbe szórja a pénzt.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 199
23 656
113
Agusztusban tervezek Bécsbe menni pár napra, kérhetek tanácsot, hogy melyik kerületeket és helyeket érdemes elkerülni? @reich_und_roll te tudtommal elég jól ismered Bécset

Szerintem pár nap alatt nem jutsz el elkerülendő helyekre. Ha pl pár napig Pestre megyek , én sem jutok el Kőbànya-Kispestre stb. A tágabban vett központban nem kell aggódnod. De várjuk R&R kommentjét.
Alapvetően ilyen helyek és kerületek nincsenek szerintem. Napközben. Bátran mehetsz bárhova, bármelyik kerületbe nem lesz problémád. Maximum nem fogod jól érezni magad, mert túl sokat kapsz az idegen kultúrákból és felmerülhet benned, hogy hol vannak a fehér emberek. Folyamatos, látható és érezhető még a komoly létszámhiány ellenére is a rendőri jelenlét.
Na késő este már kicsit rosszabb a helyzet és mint minden nagyvárosban itt is előkerül a mocsok. A nagyobb pályaudvarok és csomópontok elég szarul festenek és nézelődni már nem alkalmas helyek. Nem feltétlenül azért mert bajod lehet, hanem mert a gyomrod fordul fel, ugyanis niggerek, afgánok kokszot árulnak, hajléktalan alkoholisták szédelegnek, veszekednek, fiatal mindenféle nem fehérrek hangoskodnak…. szokásos kiábrándító nagyvárosi életképek. De még így is azt tudom mondani, hogy ha célirányosan mész valahova vagy teszed a dolgod nem foglalkoznak veled. Nem kell őket bámulni és nincs gond. Amiket viszont tanácsos kerülni 21 óra után azok a nagyobb parkok. Azokat jobb megkerülni és nem keresztül sétálni és akkor nem lehet gond.
Nem tudom konkrétan miért jössz, mit akarsz látni, de napközben ne fogd vissza magad és menj amerre kedved lesz, mindenhol rengeteg az ember és pont annyira kell óvatosnak lenni, mint mondjuk Bp-n.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 308
113
Szerintem nem kell ennyire túlgondolni.
Sétáltam én már éjjel, egyedül egy dél-franciaországi nagyváros arab és afrikai negyedében, ott sem történt semmi extra.
Voltak fura fazonok, de nem ettek meg. :)

Ehhez képest Bécs szerintem sehol nincs.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 036
2 954
113
A (nem tudom hány) oecd ország közt az 5.helyen vagyunk a kórhàzi ágy/1000 lakós kategóriában kb 6 ágy/1000 lakóssal.Még pl Ausztria előtt és messze Svájc előtt is.
Azon kellene elgondolkozni, hol, hány és milyen kórházra van/lenne szükség...
Persze ezt megtehette volna már rég ez a kormány is, a helyett, hogy a feneketlen rendszerbe szórja a pénzt.
Főorvos ismerős szerint direkt hagyják bezárni az osztályokat. Túl sok a kórház, csak éppen hivatalosan nem lehet bezárni. Így bezárnak maguktól
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 199
23 656
113
Köszönöm szépen mindkettőtök válaszát. Nyaralni megyünk oda néhány ismerősömmel és mivel lányok is lesznek velünk az ember nem lehet eléggé óvatos.
Egyébként ha konkrét kerületeket vagy helyeket írnál akkor konkrétabb válaszra is futná. Nyilván minden kerületnek, még a legjobbnak is vannak szarabb részei.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 648
5 433
113
Jelen helyzettől függetlenül, a veszprémi kórház oldaláról a színvonal sosem volt éppen az erősségük (ajkai szintén). Már 2010, sőt 2006 előtt is folyamatosan csak az ment, hogy kinél mit hogyan basztak el vagy mi nem működött.

Rokonnak 2000-es években kétszer vágták le ugyanazon lábát pár napos különbséggel, mert nem bírták eldönteni hol kéne, miközben valahogy a hasába is sikerült belevágniuk véletlen. Engem majd fél évig kezeltek folyamatos füldugulással, mire hirtelen rájöttek, hogy lehet egy Canesten gombaölő csepp elég lenne. Helyette viszont hetente mentem fülpucolásra és tamponozásra, feleslegesen foglalva le a kapacitásaikat mások elől.

De olyan is volt, hogy éjjel kellett bemenni az ügyeletre calici miatt (a gyógyszert, mindent kihánytam-fostam) aztán megkérdezték maga mit keres itt. Hát kösz, a végén benn fogtak infúzióra meg valami injekciókra. Ajkáról meg annyit, hogy az ismerősi kör inkább be se megy oda "meg tudok én otthon is halni" alapon.

Szóval kifejezetten Veszprém meg Ajka esetében kormányoktól független, mélyebben megbúvó problémák vannak, amiket évtizedes szinten nem sikerült megoldani.
A Veszprémi kórház még nem is a rosszak közé tartozik.

Például amikor az öcsémet bevittük a sürgősségire, mire 2 perc alatt leparkoltam és utána mentem, már az orvos vizsgálta. Ezzel szemben Budapesten a baleseti sürgősségin hozzánk sem szóltak. Akit nem a mentősök toltak be, arra rá sem néznek egy órán belül.

Persze ez csak két elemű minta, de ismerős orvos (nem helyi) szerint is a jobb kórházak közé tartozik.
 

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
628
1 626
93
A Veszprémi kórház még nem is a rosszak közé tartozik.

Például amikor az öcsémet bevittük a sürgősségire, mire 2 perc alatt leparkoltam és utána mentem, már az orvos vizsgálta. Ezzel szemben Budapesten a baleseti sürgősségin hozzánk sem szóltak. Akit nem a mentősök toltak be, arra rá sem néznek egy órán belül.

Persze ez csak két elemű minta, de ismerős orvos (nem helyi) szerint is a jobb kórházak közé tartozik.
Dél-Pesti korház horror tanya.
Kétszer voltam ott, mindkétszer alig vártam, hogy szabaduljak onnan.
Első alkalommal epegörccsel vittek be mentővel, mire valamikor hajnalban dokihoz kerültem, aki amúgy egyiptomi volt, már jobban lettem. Utána vagy óra volt mire jött egy taxi, hogy haza mennyünk.

Második alkalommal, valami vizsgálat volt csak ami alig tartott pár percig... 2 órát ültem egy szük folyósón tömegben ahol simán kilehett volna osztani néhány évet, tárgyalás nélkül.