Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
"Nem ment egyszerűen, de sikerült megkapni a Madéfalvi Önkormányzat által kiállított válaszlevelet arra a közérdekű bejelentésére a Székely Köztársaság Kormányának, amelyben a Budapest, Budaörsi úti Petőfi Sándor laktanya Mária Teréziára való átnevezéséről kérdeztem az önkormányzatot. Végül ma megkaptam elektronikus formában a válaszlevelet, amelyben arról tájékoztat az önkormányzat, hogy a Budapest, Budaörsi úti cím kívül esik az önkormányzat hatáskörén, ezért, annak ellenére, hogy az átnevezéssel nem értenek egyet, érdemben semmit nem tudnak tenni az ügyben."
Mi köze van a mádéfalvi önkormányzatnak ehhez? Tudom, hogy minden mindennel összefügg, de ez nekem már túl meta.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Az ugye megvan, hogy egy gyerek öngyilkos lett az igazgató és helyettese tevékenységének köszönhetően?
Jó ügyért halt meg! A hon védelméért nagyobb áldozatokat is hajlandóak vagyunk meghozatni másokkal!
És te véded vagy próbálod relativizálni az ügyben szereplők tevékenységét.
És baszd meg, még te hivatkozol stílusra meg hasonló faszságokra.... Eszem megáll...
Valószínűleg a közegben ahol korábban működött ez elég is volt.
És még vezető beosztású pedagógus voltál ilyen morállal. Beszarok gecc...
Úgy írod ezt, mintha nem találkoztál volna a magyar oktatási rendszerrel... De tökéletesen jellemzi, mind szakmailag, mind emberileg.
Még ezt is tőlem vetted át. Nincs eredeti gondolatod, csak amit másoktól összecsipegettél, meg amit a pártközpontból a fejedbe sugároznak!
Mit jelent neked a szolidaritás. Novákkal szolidarításból mondjon le a kormány? Varga Judit sem szolidaritásból mondott le, hanem azért mert ellenjegyezte, s ezzel hibázott!
Aki szakértőként javasolta, támogatta a döntést, az pedig nem kell, hogy felelősséget vállaljon. Nyílt sisakkal férfiként küzdelmet emlegetsz, miközben egy nőt beáldozott és annak a szoknyája mögé bújik.

Ha rendesen csinálták volna a kegyelmet, akkor tudnánk hogy ki terjesztette elő a kérvényt és mi volt az indoka a kegyelemnek, és akkor nem lenne ez az egész hercehurca. Ugyan jogilag nem kötelező nyilvánosságra hozni az indokot, viszont a köztársasági elnöki kegyelmek éppen olyan esetek, amikor a jog nem tudja figyelembe venni a társadalmi szempontokat. Ilyenkor általában pont hogy jobb ha nyilvánosságra hozzák az indokot, hisz a társadalom épp hogy megérti azt, hiszen az ő szemszögükből döntött a kegyelem mellett az elnök. Még egészségügyi oknál is akár meg lehet említeni, hogy egészségügyi az ok, csak nem kell részletezni.
A 75 évre titkosított folyamatosan különleges jogrendű intézkedések országában átláthatóságot akarsz? Mi vagy te, LMBTQ vagy Sorosbrüsszel? Az cask gyengítené a szabadságharcot a globalista-világháborús-gyermekbántalmazó pedofil szekta ellen. A mi pedofil szektánk nem tűri a konkurenciát!

Aha, hát persze...
Azért baromságokat sem kell elhinni.
A szervezők direkt elmondják, hogy nem akarnak kormányt buktatni meg semmi balhét nem akarnak, de a fideszes hazugsággyárak csak ezt akarják ráhúzni az egészre. Még az is lehet, hogy a fenti redditposztot is egy prostisrácokos fasz rakta ki, hogy "nézzétekmajdan".
Olyan biztos nem lehet, hogy ez dezinfó lenne! De jó látni azért, hogy kik vannak a pedofilmosdatás pártján.
Hanem a annak bűnsegédje.
Azon el lehetne gondolkodni, hogy bizonyos típusú bűn esetén kötelező legyen az indoklást nyilvánosságra hozni.
Nosza, remélem olvassa valaki a NER-ből, ideje az eheti ALAPTÖRVÉNY MÓDOSÍTÁSNAK!
Ez a függetlenség meg egy marhaság: a társadalom függések hálózatából áll. Senki sem független.
Így van, és ezért az alsóbb szinten levő emberek akik függnek a hatalomtól, és akiktől a gyermekeik függenek akiket meg akarnak védeni, a hatalom egymástól függő hálójában most egyre többen elvesztik a bizalmukat.

Abban sincs igazad, hogy úgy ment át, mint kés a vajon, Varga judit nem javasolta. Aztán mégis aláírta. Ő és Novák Katalin is politikai hibát vétett (Nem jogit!), mindketten lemondtak, vállalták döntésükért a felelősséget.
Ha politikai hibát vétettek, és nem jogit, meg persze erkölcsit is. Miért jössz a jogi magyarázkodással, ha az emberek erkölcsi ítéletet hoznak felettük, nem jogit? Jogit hibát a CSOK-nál meg a kilakoltatásoknál vétettek, számottevő következménye annak sem volt.

Az a baj ezzel vitával, hogy nem erről az ügyről szól, hanem az Orbán elleni ellenszenvről. Ezért minden észérv pusztába kiáltott szó.
Nem, nem az Orbán elleni ellenszenvről van szó. A NER túlkapásai és a kritikátlan szektás támogatói kör elleni ellenszenvről van szó. Nem Orbán a fő probléma, hanem a teljes csomag ami kialakult körülötte, úgy egyben.
A másik: minden hatalom elkopik egyszer!
A NER elkopása lehet, hogy most kezdődik meg?
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
870
4 895
93

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 634
48 329
113
"Még ezt is tőlem vetted át. Nincs eredeti gondolatod, csak amit másoktól összecsipegettél, meg amit a pártközpontból a fejedbe sugároznak!"

Látod, milyen nyitott vagyok a tanulásra! A "vén boomerek hülyesége" ellenére, ahogy az egyik kommentelő írta. De: az ilyen mérgező embereket kikerülöm!
 
  • Imádom
Reactions: Veér Ispán

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
870
4 895
93
Aha, hát persze...
Azért baromságokat sem kell elhinni.
A szervezők direkt elmondják, hogy nem akarnak kormányt buktatni meg semmi balhét nem akarnak, de a fideszes hazugsággyárak csak ezt akarják ráhúzni az egészre. Még az is lehet, hogy a fenti redditposztot is egy prostisrácokos fasz rakta ki, hogy "nézzétekmajdan".
állítólag reddit nem egy fidesz platform
mondjuk én azt se nem használom :)
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: megazez and enzo

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 973
87 522
113
Szvsz, se Novák, se Varga semmi olyat nem tett, ami törvénysértő. Több tanácsadójuk van, de ugye nem minden a mennyiség, és ennyit arról, hogy ez pl. Novák esetében önkéntes alapon mennyit is ér ... Tanácsadók, pfff ...

Az egész mögött azt látom, hogy mind Balog, mind a Nováknak tanácsot adók azt sugallták, hogy nem volt minden rendben a bírósági tárgyalás körül. Ártatlanságra bizonyíték nincs, de amit kapott, leülte. Megkegyelmeztek neki.

Erre húzta fel az ellenzéki MÉDIA! a legújabb köteles beszédet, de amikor a homokos Zsoltik és Lakatosok kezdenének el pofázni a pedofiliáról, ki is van csinálva az egész. Az ellenzéki pártok pedig bejelentkeztek a részvételre, ha már nagyban meg is támogatták, ezzel viszont csinálják is ki az érdeklődést, mint minden mást korábban.

Aki azt mondja, hogy a gyerekek érdekében ez a kormány nem tett, támogatja és engedi a pedofíliát, az elmebeteg.

Kaletázhatunk is, bár fogalmunk sincs, hogy titkosszolgálati akció vagy ki tudja minek lett az áldozata, de persze akár tényleg pedo, akár nem, leszarom, azt is ráhúzták az Orbán kormányékra, miközben a nagy lófaszt Orbánék embere. Mert ez így megy.

Egyszerűen az van, hogy panelkokat puffogtat a média és azoknak akar megfelelni, azok alapján gyárt történeteket fogyasztásra.

Most éppen Magyart futtatják, de ugye Simcsicska is atomot akart dobatni a "gcire", oszt lett belőle akkor és utána újabb és újabb kétharmad. A Lyobbik meg 1% alatt ...

Az a baj, hogy mindig és mindenkor megy az ámítás.

Ha teszel az antiszemitizmus ellen, ha zsidó intézeteket és még ki tudja mit nyitsz, pénzelsz, jó kapcsolatot ápolsz Izraellel, jóban vagy az ottani pártok közül többel, még akkor is megpróbálják rád húzni az antiszemitizmust azok, ugyanazok!, akik 1989ig a legjobban zsidóztak és voltak palesztínbarátok, de mivel a média már nem 90-10% arányos a libsevikek javára, kevésbé látszik "kidolgozottnak" ez az érvelés.

Amikor Kövér köteles beszédezett, ami tudjuk hogyan hangzott el, és tudjuk hogyan húzták fel rá azt, amit, akkor az a választásokra szólt. Pont azért került ennyire jól felépítve a köztudatba, mert a cél a Fidesz erős emberének kicsinálása volt. Szerencsére Kövér maradt, épp most veszi majd át a köztársaság elnöki feladatokat, tehát szart se ért, bár a 2002es választásban közre játszott.

A Fidesz próbálja erkölcsösnek beállítani magát, de mivel gyüjtőpárt, tele van mindenfajta elemekkel, de vsz a tagság jó része nem hinném, hogy korrupt vagy erkölcstelen lenne, ennek ellenére a 2019es választás eredményében közre játszott, hogy a(z egyes hírek szerint swingerező) győri bohócot kivételesen le is filmezték. De már ott látszott, hogy annyira tehetségtelen és szar az egész ellenzék kb. 2006 óta, hogy még úgy is megnyerte, sőt, megnyerte egy orvos az újrázást is. Persze a BuTapesti részen a körútiak még Tarlóst is képesek voltak megbuktatni egy egyszer sem bizonyított, mindenhol és mindenben megbukott magas-vékony passzív angolos miatt, de ez már legyen az ő bajuk. Rá kell nézni a fővárosra, hogy mennyire volt jó döntés ...

Tehát 2019ben is pont azt az erkölcsöt pellengérezték ki, amit a Fidesz hirdet, és ezzel megpróbálták beállítani azt, hogy minden nős Fideszes kérem szépen stikában dugja a nőket egy jachton.

Most pedig a pedo tv kapcsán mentek át nemzetközileg (éppen ezelőtt álltak bele ismét a tvbe az EUban), és erre próbálják felfuttatni ezt a bohóckodást is. Természesen ez is, mint eddig minden (netadó, tanártüntetés, rabszolgatörvény, stb.) totál kontraproduktívabb lesz, mint gondolnák, úgyhogy felőlem csinálják, de ha Majdanozni akar a csürhe, na az nem fog menni, bármennyire is tolják majd este a tüncira a külföldi antifákat.

Tehát, bár Novák és Varga lemondott, totál feleslegesen, s míg Győrben és Tarlós vita kapcsán alul, most túlkompenzált a Fidesz. A békemenetig ígyis-úgyis arról fog szólni a FOS, de legalább építhetnek fel újra egy új elnököt, a békemenet után meg ismét kiderül, hogy a moslékék kevesebben vannak, mint azt bárki gondolná! Az EP választás alatt úgyis ki fog ez derülni, tehát legalább nyáris lesz egy kis illúzió mindenkinek, aki szereti.

Itt is az lesz, hogy még durvább lesz a gyermekvédelmi tv, és még azt is le fogják pedobélyegezni, aki csak felszólal ellene. Kap majd egy cimkét, miszerint pedo ügynök, vagy ki tudja mi, mint a ruszkiknál megy a megbélyegzés, és utána nem kaphat semmi kegyelmet, vagy ki tudja mit.

Havas Henriken kívül szerintem mindenki hibázott már. :) De tény, hogy NEM Novák volt a legélesebb kés a Fidesz fiókjában. Anno lehurrogtatok, hogy ő a jó zsaru, kell egy ilyen, én meg leírtam, hogy ismerem, családügyi miniszterként jó volt, de amúgy mint politikus totál buta, sokszor dönt rosszul, erre tessék. Skicc után újabb támadási felület a kormánynak.

A történetben az a szép, hogy pont azzal az emberrel egy idóben távozik, aki valójában A Köztársasági elnök lett volna, ezért hívták haza Brüsszelből is, de a hülye férje miatt - mint látjuk nem véletlenül - és mert válni akart, nem őt választották meg.

Így van ez. Máshol Évákat és Sannákkat futtatnak fel, erre belebuknak a korrupcióba és a bulikába. Nálunk meg ilyen törvényileg támadhatatlan, de erkölcsileg megkérdőjelezhető, szar magyar bíróság által megteremtett ügyekbe.

Nem véletlen, hogy Présember a bírókkal találkozott korábban, ahogy az se, hogy az EU ott gáncsolta a bírósági reformokat, ahol csak tudta.

Sebaj, a karaván halad tovább, a picsogás folytatódik. Az fog történni, mint az orosz-ukránnál, hogy addig baxtatták a macit, míg bele nem állt a partyba teljes erejével. Itt is ez lesz. Fel fogja venni a Fidesz a kesztyűt, és ahogy lemegy az évértékelő, bele fog állni a kampányba 100%ban.

Fikázhatja Magyar a fideszes influenszereket, hogy bohócok, mire költenek, de akkor mi egy VVZsolti, egy Lakatos Márk, meg a többi pénzéhes, dolgozni ritkán dolgozott péntek esti kínálat?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
"Még ezt is tőlem vetted át. Nincs eredeti gondolatod, csak amit másoktól összecsipegettél, meg amit a pártközpontból a fejedbe sugároznak!"

Látod, milyen nyitott vagyok a tanulásra! A "vén boomerek hülyesége" ellenére, ahogy az egyik kommentelő írta. De: az ilyen mérgező embereket kikerülöm!
NA, ez most egész frappáns volt. Én pedig a pedofil-mentegetőket kerülöm!
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 244
113
Leírtam már, el kellene olvasni. A nyilvánosságra hozásnak van negatív következménye a kegyelmet kapott részéről. K. Endre nem veszélyes személy a társadalom számára (Egy gyáva, opportunista ember, de ha minden ilyet a Holdra küldenénk, jószerivel kiürülne a Föld. Többségünk nem morális atléta, engem is beleértve.), nem pedofil. Van olyan kegyelmi kérvény, amely indoklását nyilvánossá tették, de ez a jóval csekélyebb arány. A többségét nem hozzák nyilvánosságra. Azon el lehetne gondolkodni, hogy bizonyos típusú bűn esetén kötelező legyen az indoklást nyilvánosságra hozni. Én még abban sem értek egyet, hogy bizonyos bűnösök kegyelmi kérvénye automatikusan elutasítva legyen. Mondok egy ilyen esetet: egy anya megölte a gyógyíthatatlan beteg lányát, hogy megmentse a további szenvedéstől. A bíróságnak el kellett ítélnie. Nem emlékszem melyik köztársasági elnökünk kegyelmet adott neki.
A kegyelmi kérvényt a feleség nyújtotta be, az előterjesztést az igazságügyi minisztérium küldte át a köztársasági elnökhöz nemleges javaslattal. Tehát tudjuk. Azt is tudjuk, hogy Novák Katalin mellett működik egy tanácsadó testület (Bár azt nem tudom, ez mennyire formalizást, mi a feladatuk.) Ennek a tanácsadói gréniumnak tagja Balogh Zoltán, aki több tanácsadóval egyetemben javasolta a kegyelmet. Hogy kik még, azt nem tudjuk, egyedül Balogh Zoltán neve került napvilágra.
Nem értelek! Minden hatalom megvédi az embereit. Többek között az USA is. Ez a kötelessége. Gondolj a kábítószerbotrányba keveredett amerikai sportolóra. A Kaleta-ügy pont ilyen. Ráadásul karrierdiplomata volt, akit az előző hatalom nevezett ki. Ez a függetlenség meg egy marhaság: a társadalom függések hálózatából áll. Senki sem független.
Abban sincs igazad, hogy úgy ment át, mint kés a vajon, Varga judit nem javasolta. Aztán mégis aláírta. Ő és Novák Katalin is politikai hibát vétett (Nem jogit!), mindketten lemondtak, vállalták döntésükért a felelősséget.

Az a baj ezzel vitával, hogy nem erről az ügyről szól, hanem az Orbán elleni ellenszenvről. Ezért minden észérv pusztába kiáltott szó.

Ketten is, először Varga, majd utána Novák is elolvasta a kérvényt és látta, hogy egy pedofil-segítőt kéne felmenteni. És ennek ellenére mindketten aláírták. Pedig nyilvánvaló volt mindkettejük számára, hogy az elnöki kegyelmet nem erre találták ki.

A függetlenség meg nem marhaság, hanem alapkövetelmény. A köztársasági elnöknek, vagy épp mondjuk a főügyésznek olyannak kell lennie, amelyikre minden politikai erő rábólint. Akkor tekinthetjük függetlennek. De most mindkettő pártkatona. Semelyik intézmény nem is működik, épp emiatt.

Az hogy kormány-ellenes felhangja is van az ügynek az meg nem meglepő és nem baj. Épp azt írtam az előbbi hozzászólásban, hogy Orbán rendszere egy betegség, a kegyelmi-ügy meg a tünete.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
870
4 895
93
Jól cáfoltad! Tilos is oda fideszeseknek, médiaklikk alkalmazottaknak, oroszoknak, stb. regisztrálni, és posztolni sem tudnak! Sőt, nem csak tilos, de technikailag is LE-HE-TET-LEN!

Komolyan ilyen szinten vannak a kormány támogatói szellemileg?
mint mondtam azt se használom, nincs fiókom
szóval nem tudom van-e egyáltalán ott fideszes ...

komolyan, ilyen szinten (0) vagy?
akárkit is támogatsz
 
  • Vicces
Reactions: Veér Ispán

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Úgy írod ezt, mintha nem találkoztál volna a magyar oktatási rendszerrel... De tökéletesen jellemzi, mind szakmailag, mind emberileg.
Hála égnek/sajnos, jó régen voltam már diák, és akkor sem volt sok közöm a tanarakhoz.
Persze, pletykákat hallottam, de ez engem akkor is sokkol, hogy egy pedagógus múlttal rendelkező egyénnek, ennyire ne legyen morális iránytűje.
Életem egy jelentősnek mondható részében nem mindig követtem a törvény betűjét szó szerint, de az alviláginak mondott arcok között is ritka az efféle gusztustalanság. A pedofíliától és elkövetőitől meg egyenesen undorodnak, pedig nem egy grál lovag egyik sem. És erre egy expedagógus jön ilyen dumákkal. Okádhatnékom van tőle.
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
870
4 895
93
Ketten is, először Varga, majd utána Novák is elolvasta a kérvényt és látta, hogy egy pedofil-segítőt kéne felmenteni. És ennek ellenére mindketten aláírták. Pedig nyilvánvaló volt mindkettejük számára, hogy az elnöki kegyelmet nem erre találták ki.

A függetlenség meg nem marhaság, hanem alapkövetelmény. A köztársasági elnöknek, vagy épp mondjuk a főügyésznek olyannak kell lennie, amelyikre minden politikai erő rábólint. Akkor tekinthetjük függetlennek. De most mindkettő pártkatona. Semelyik intézmény nem is működik, épp emiatt.

Az hogy kormány-ellenes felhangja is van az ügynek az meg nem meglepő és nem baj. Épp azt írtam az előbbi hozzászólásban, hogy Orbán rendszere egy betegség, a kegyelmi-ügy meg a tünete.
erre egy igazi megoldás van:
legyenek szívesek a a teljes ezzel kapcsolatos dokumentációt nyilvánosságra hozni.
aztán hulljon mindazok feje, akik hibát követtek el
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
870
4 895
93
Hála égnek/sajnos, jó régen voltam már diák, és akkor sem volt sok közöm a tanarakhoz.
Persze, pletykákat hallottam, de ez engem akkor is sokkol, hogy egy pedagógus múlttal rendelkező egyénnek, ennyire ne legyen morális iránytűje.
Életem egy jelentősnek mondható részében nem mindig követtem a törvény betűjét szó szerint, de az alviláginak mondott arcok között is ritka az efféle gusztustalanság. A pedofíliától és elkövetőitől meg egyenesen undorodnak, pedig nem egy grál lovag egyik sem. És erre egy expedagógus jön ilyen dumákkal. Okádhatnékom van tőle.
az "alvilágnak" szigorúbb törvényei vannak
na meg a számonkérés is komolyabb
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
állítólag reddit nem egy fidesz platform
mondjuk én azt se nem használom :)
Nem tudom mi a pálya arrafelé, én sem használtam még.
 
  • Tetszik
Reactions: embersarkany

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 592
14 594
113
@Filter visszatért közénk, dícsértessék!
Nem visszatérés, csupàn egy alkalom inkàbb, hogy megvilàgitsak egy kapitàlis problèmàt.
Borotvàlkozàs = Zàr a maszkod.
Vasalàs = Féregtelenités, fertotlenités.
Stb...
A linkelt videoban az làthato hogy egy harcàszati ,uralgo pont, a divat miatt megy a levesbe.
Bundàs kèpu hajlèktalannak nincs helye egy harci alakulatban.
Nem egy gyok ketto belugyi bohockodàs a hàboru,mèg ha annak gondoljàk sokan.
Mondom ugy, hogy borotvàlkoztam afrika homokjàban, norvég januàrban, dél amerika dzsungelèben.
Szakàll = igénytelenség-mosadatlansàg-hajléktalansàg-harckèszultség veszélyeztetése.
Katona nem divatmajom.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Nem visszatérés, csupàn egy alkalom inkàbb, hogy megvilàgitsak egy kapitàlis problèmàt.
Borotvàlkozàs = Zàr a maszkod.
Vasalàs = Féregtelenités, fertotlenités.
Stb...
A linkelt videoban az làthato hogy egy harcàszati ,uralgo pont, a divat miatt megy a levesbe.
Bundàs kèpu hajlèktalannak nincs helye egy harci alakulatban.
Nem egy gyok ketto belugyi bohockodàs a hàboru,mèg ha annak gondoljàk sokan.
Mondom ugy, hogy borotvàlkoztam afrika homokjàban, norvég januàrban, dél amerika dzsungelèben.
Szakàll = igénytelenség-mosadatlansàg-hajléktalansàg-harckèszultség veszélyeztetése.
Katona nem divatmajom.
De hát a menő seal team arcok is szakállasak!!!!4

Komolyra fordítva a szót, ha követted az ukrán balhét az utóbbi egy évben, leírhatnád, hogy látod a helyzetet most.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 592
14 594
113
De hát a menő seal team arcok is szakállasak!!!!4

Komolyra fordítva a szót, ha követted az ukrán balhét az utóbbi egy évben, leírhatnád, hogy látod a helyzetet most.
Véleményem?
A realitàs beinteget.
A Nyugat a sajàt valosàgtol elrugaszkodott,ontelt, egoista,materialista,lenézo,kizsàkmànyolo megkozelitésének az àldozata.
Jelenleg a vàltozàst nem csak katonai, de politikai, és tàrsadalmi szinten is érzékelem.
A katonai felhasznàlàsu dronok elterjedésével egy olyan komplex àtrendezodést làtok amiben mindenki a nullàrol indul....
Kb mint az angol Dreadnought-ok megjelenèsekor.
Ami eddig volt, zàrojelbe kerult, fénysebességgel faragja mindenki az eszkozeit, kivève az eu-t( direkt kicsivel)
Itt mi a fontos?
Terhes férfiak, terhes nokre valo hajozo ruhàk...ratyiskodàs, migràncsozàs, nyilt tàrsadalom, stb abszulut irreàlis, èrtelmezhetetlen dolog.
8 milliàrd ember èl a foldon, ebbol van max 1 milliàrd retardàlt (USA-EU) akik szerint ez igy ok...és a tobbi? Kb mint a magyar ellenzék. Vagyunk 19-en, a 875-bol, mi szarjuk a spanyol viaszt, mert csak.
Na itt jonnek a dronok...
Egy katalizàtor, aminek zàros idon belul vilàgégés lesz a vége.
A torténelem ismètli onmagàt.
Jelenleg europa a gyenge zsàkmàny, aki zsiros, kifoszthato.
Semmit nem èr a tech elony ha nincs mibol uzemeltetni. Az USA és az OFF, de mèg Kina is jàtszhatja a sajàt meccsét mert van mibol, van mire, de az EU?
Van mire de nincs mibol...
Abba most nem akarok belemenni hogy abban a csapatban vagyunk amelyik kb 500 éven àt mèszàrolt, kb mindenhol, és kb utàlnak mindenhol.(Kolonizàcio. Tàrsak vagyunk veluk a problèmàkban jelenleg,de a haszon az csak az ovék.) .....foleg olyan helyeken ahonnan a nyersanyagok jonnek. Logikusan beszabàlyozva zàros idon belul a hyper magas beszerzési àrakat.(BRICS)
Nincs mivel erot mutatni, nincs mivel erot projektàlni.
A nyugati fegyverek felsobbrenduségének mitosza megdolt, senki nem fél, mert mi félunk.Jaj meghalnak a katonàk, jaj borotvàlkozni kell, jaj nincs mosogép 56 programmal az afgàn hegyekben, jaj.....stb
A NATO egy olyan katonai szovetség amelyik fél hàboruzni egyenrangu ellenféllel.
Ez màra tény.
Mindenki làtja a vilàgon.Mindemelett impotens, mert retardàlt civilek szabàlyozzàk a hadigépezetek mukodését. Làsd Ursul FUHRER Leyen-t. Egymaga kinyirta a német hadsereget, jutalmul kinyirhatja az eu-t.
Az eu a legjobb szajha , bàrki viheti, és bàrmilyen perverziora hajlando.
Csak hàt ezek a lànyok mennek gyorsan a sullyesztobe, drog, alkohol, depresszio, miegymàs.....az elvonàsi tunetek màr làthatoak az europai populàcion.