Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
627
1 621
93
Nevet változtathattál volna Imhotep-re :D
És jönne mellé...

cbf784a8356d0070e98c045ee5535290.jpg


:D
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 231
15 942
113
Magyarországon miért nem lehet betiltani ezeket a sz*okat?

Ráadásul ha jól értem inkább visszafelé haladunk:

Magyarországon 2010-ig létezett az úgynevezett pitbulltörvény, amely fajtájuknál fogva fokozottan veszélyes, valamint veszélyesnek minősített ebeket különböztetett meg. Az Alkotmánybíróság 2010 őszén meghajolt a szakmai érvek előtt, és megsemmisítette a kormányrendeletet. Az alkotmánybírák döntése óta már nem beszélhetünk a pitbull terrierről és keverékeiről mint veszélyes ebekről, azaz megszűnt az ebek között a fajtaalapú hátrányos megkülönböztetés.


 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 312
37 317
113

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
755
3 431
93
Azt a dögöt ki kell nyuvasztani, de rögtön, a gazdiját meg becsukni vagy 5 évre, legyen ideje gondolkodni.
Ott kezdődik, hogy az ebrendészetnek szépen végig kell mennie a kerületben/településen, egy csippolvasóval. Aztán minden nem csippelt kutya gazdáját bevágni a rabomobilba, és 10 év magánzárka.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
814
1 603
93
Azt a dögöt ki kell nyuvasztani, de rögtön, a gazdiját meg becsukni vagy 5 évre, legyen ideje gondolkodni.
Sok esetben a kutya nem tehet erről, neki az a feladata hogy védje a házat vagy a gazdát! Tehát a felelősség a gazdát terheli, illetve a látogatóba menő rokont ha ismerte a kutyát.

- Ugyanakkor tudnivaló hogy a kutyák nem szeretik a visítozó, ugráló, szaladgáló gyereket.
A mozgásra lép életbe a tevékenysége. A mai gyerekeket már a meséken nevelik a visításra, kiabálásra, a család majd meg siketül tőle! Már nem lehet olyan mesét mutatni a gyereknek amibe nincs agresszió, visítás, arrogancia, verekedés, stb...!
Így a gyermek már gyerek korában is ezt a torzult jellemet veszi fel, kultúrát követi! Így ha bemegy egy másik házba ahol a kutyát védelemre nevelték be, akkor ott meglepődik mikor a kutya odakap a kezére!
Talán nem kéne csodálkozni, inkább előre kellene gondolkodni! S a gyereknek elmagyarázni, a kutya nem játék! Majd veszek neked egy plüss kutyát azzal járhatsz! A kutya nem játékra való, nem azért szelídítettük meg a fajtát! Ezt szerintem a köztudatba kellene vinni! S talán kevesebb volna a kutyaharapás probléma. A gyerekeket meg megtanítani hogy kutya környékén nem kellene visongani!
Sokkal érzékenyebb a fülük, s allergiásak a magas hangokra! Sajnos minden nap látom halom ahogyan a szomszéd gyerekei hülyére vinnyogtatják a kutyájukat. A kutya azt se tudja mikor mit kell csinálnia.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 739
32 438
113
Sok esetben a kutya nem tehet erről, neki az a feladata hogy védje a házat vagy a gazdát! Tehát a felelősség a gazdát terheli, illetve a látogatóba menő rokont ha ismerte a kutyát.

- Ugyanakkor tudnivaló hogy a kutyák nem szeretik a visítozó, ugráló, szaladgáló gyereket.
A mozgásra lép életbe a tevékenysége. A mai gyerekeket már a meséken nevelik a visításra, kiabálásra, a család majd meg siketül tőle! Már nem lehet olyan mesét mutatni a gyereknek amibe nincs agresszió, visítás, arrogancia, verekedés, stb...!
Így a gyermek már gyerek korában is ezt a torzult jellemet veszi fel, kultúrát követi! Így ha bemegy egy másik házba ahol a kutyát védelemre nevelték be, akkor ott meglepődik mikor a kutya odakap a kezére!
Talán nem kéne csodálkozni, inkább előre kellene gondolkodni! S a gyereknek elmagyarázni, a kutya nem játék! Majd veszek neked egy plüss kutyát azzal járhatsz! A kutya nem játékra való, nem azért szelídítettük meg a fajtát! Ezt szerintem a köztudatba kellene vinni! S talán kevesebb volna a kutyaharapás probléma. A gyerekeket meg megtanítani hogy kutya környékén nem kellene visongani!
Sokkal érzékenyebb a fülük, s allergiásak a magas hangokra! Sajnos minden nap látom halom ahogyan a szomszéd gyerekei hülyére vinnyogtatják a kutyájukat. A kutya azt se tudja mikor mit kell csinálnia.
Sajnos nálam is volt olyan eset, hogy a vendéggyerek az amúgy megkötött kutya háza előtt szaladt el...pedig előtte szóltunk mindenkinek...Nem lett baj szerencsére, de akár lehetett volna...csak a mai gyerekek úgy szocializálódnak, hisztikriszti, akartamás...hogy ha kiszabadul, elszabadul....
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
814
1 603
93
Ott kezdődik, hogy az ebrendészetnek szépen végig kell mennie a kerületben/településen, egy csippolvasóval. Aztán minden nem csippelt kutya gazdáját bevágni a rabomobilba, és 10 év magánzárka.
- Ebben igazad is van! Az a baj hogy nincs annyi zárka! :rolleyes: Sőt én azt csinálnám hogy négyzet területhez kötném a kutyatartást!
Azaz ne tartson kutyát tömbházban, kis udvarban a városban! Azzal csak a szomszédot piszkálja ingerli! Meg a kutyát is! Két szomszéd kutyája a kerítésen keresztűl is veszekszik, a többiek meg hallgatják! Ami megint csak problémákhoz vezet. A kerítésen a macska stb!
- A kutyának mozgásra van szüksége, nem egy kosárba a szobába fekvésre! Bármekkora kutyáról is beszélünk. Ugyanakkor hordja le a gazda az utcára piszkolni! Vagy felszedi a gazdi (a jobb lelkületű) vagy otthagyja! Ha sétáltatja a kutyát a környéken lévő kutyák mind rákezdik az idegen szag miatt!
Erre a hangzavarra senkinek nincs szüksége! Szóval nem nagyvárosba valók a kutyák! Én ki is tiltanám őket a városból! Már van mindenféle kamera mindenhol, s fel is rakhat a delikvens magának egyet, kettőt s mozgásra a kamera is működésbe lép s riaszthat! S nem zavar senkit a szomszédban! A rendőrők is szívesen végignézik a felvételeket akármilyen probléma van! S minél több az utcákon a kamera, annál biztonságosabb a környék! Ugyanakkor a sok idióta ebtartó kutyája se harapdálja az idióta szülők gyerekét!
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 244
29 454
113
Sok esetben a kutya nem tehet erről, neki az a feladata hogy védje a házat vagy a gazdát! Tehát a felelősség a gazdát terheli, illetve a látogatóba menő rokont ha ismerte a kutyát.

- Ugyanakkor tudnivaló hogy a kutyák nem szeretik a visítozó, ugráló, szaladgáló gyereket.
A mozgásra lép életbe a tevékenysége. A mai gyerekeket már a meséken nevelik a visításra, kiabálásra, a család majd meg siketül tőle! Már nem lehet olyan mesét mutatni a gyereknek amibe nincs agresszió, visítás, arrogancia, verekedés, stb...!
Így a gyermek már gyerek korában is ezt a torzult jellemet veszi fel, kultúrát követi! Így ha bemegy egy másik házba ahol a kutyát védelemre nevelték be, akkor ott meglepődik mikor a kutya odakap a kezére!
Talán nem kéne csodálkozni, inkább előre kellene gondolkodni! S a gyereknek elmagyarázni, a kutya nem játék! Majd veszek neked egy plüss kutyát azzal járhatsz! A kutya nem játékra való, nem azért szelídítettük meg a fajtát! Ezt szerintem a köztudatba kellene vinni! S talán kevesebb volna a kutyaharapás probléma. A gyerekeket meg megtanítani hogy kutya környékén nem kellene visongani!
Sokkal érzékenyebb a fülük, s allergiásak a magas hangokra! Sajnos minden nap látom halom ahogyan a szomszéd gyerekei hülyére vinnyogtatják a kutyájukat. A kutya azt se tudja mikor mit kell csinálnia.
Ismerősnek van (volt 3) 2 ilyen bull típusú kutyája, mind mentett, tehát fokozott figyelem. Egy pitt illegális tenyészetből, full kettyós a kutya - nem agresszív, kettyós. Figyelemzavar stb, el van zárva kifutóba. Egy am staff keverék, harcoltatni akarták, cigicsikkeket nyomtak el rajta, mondjuk normális lett ahhoz képest. És a volt egy pitt - sharpei mix, na őt sajna el kellett vitetni, mert az amstaff szukával nem tűrték meg egymást, rátámadt, az amstaff meg szájzárat kapott, megölte volna.
Nu, mentek hozzájuk látogatni kisgyerekkel, az amstaff játszott a gyerekkel, szaladgált a gyerek, kutya utána, gyerek sikogatott. Gazdi szólt a szülőknek, h állítsák le a gyereket, mert baj lesz.
- Jujj, de miért, decuki, babóca játszik.
A pitt mix már figyelte a másik kutyát, neki akart menni, mert azt hitte, hogy üldözi a gyereket, ismerős utsó pillanatban penderítette be a szobába a kutyát, zárta rá az ajtót és zavarta ki az amstaffot az udvarra.
Na most a két verekedő kutya között a kisgyereknek kb akkora esélye lett volna, mint hógolyónak a pokolban.
De a kedves szülőt figyelmeztette a gazdi, csak a kedves szülő leszarta. Nem véletlenül szól a gazdi, hogy ezt ne, és nem is kibaszásból.
Főleg ilyen kutyákkal, főleg ilyen előtörténettel.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 244
29 454
113
Sajnos nálam is volt olyan eset, hogy a vendéggyerek az amúgy megkötött kutya háza előtt szaladt el...pedig előtte szóltunk mindenkinek...Nem lett baj szerencsére, de akár lehetett volna...csak a mai gyerekek úgy szocializálódnak, hisztikriszti, akartamás...hogy ha kiszabadul, elszabadul....
Leparkoltam a kutyámat a bolt mellé, félreeső helyen, már jó régen történt, arra jöttem ki, hogy a kutya szájkosarán keresztül(!!!) a kisgyerek matat a kutya szájában, anya meg vihogva nézi. Mondom, és ha nem ilyen békés a kutyám, és meg kell várni, míg kijön hátul a gyerek három ujja?
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 739
32 438
113
Leparkoltam a kutyámat a bolt mellé, félreeső helyen, már jó régen történt, arra jöttem ki, hogy a kutya szájkosarán keresztül(!!!) a kisgyerek matat a kutya szájában, anya meg vihogva nézi. Mondom, és ha nem ilyen békés a kutyám, és meg kell várni, míg kijön hátul a gyerek három ujja?
Ilyen esetben ki a hibás?
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 739
32 438
113
Na jó iszom egy gint...Adib@ssza+
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 739
32 438
113
Passzolom. Mert direkt félreeső helyre parkoltam a kutyát, szájkosár is volt rajta. Még jó, h az egy nagyon nyugis kutya volt.
A múltkor két csaj sétaltatta a kutyáját az utcánkban, pöráz nélkül, egy boxert meg egy huskyt...a husky amúgy is egy szófogadó fajta...látszott, nincsenek a helyzet magaslatán, éppen egy másik telekről hoztam át a bakkecskémet, úgy 30mre a maradék 2 kecskémtől, mivel azok meg voltak kötve, ezért nyitva hagytam a kaput...már visszafelé tartottam, amikor hallottam a nagy kiabálást, meg mekegést...van a holtrarémült kecskének jellegzetes mekegése...
Mire odaéttem éppen kivonszolta az egyik csajszi a kutyáját és megnyugtatott, hogy semmi baj...annyira nem is volt nagy, csak az egyiknek a fülét felsliccelte valamelyik kutya...itt a gazdi a hunyó...node mit teszel vele?
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
814
1 603
93
Nem lett baj szerencsére, de akár lehetett volna...csak a mai gyerekek úgy szocializálódnak, hisztikriszti, akartamás...hogy ha kiszabadul, elszabadul....
Így van pontosan erről beszélek! Sőt van olyan gyerek amelyik még cukkolja is a kutyát. Hiába szól az ember neki szépen hogy ne tegye, csak azért is csinálja, nehogy már a szomszéd jobban tudja, meg amúgy is mi köze hozzá! o_O Én ezért kitiltanám a városokból a kutyákat! Tanyasi területen, nagyobb udvarok vannak, s tud járkálni a kutya akár megkötés nélkül is, szabadon! Kel neki a mozgás, védje a házat s a gazdát! Nem zavar senkit! Ha meg a gyerekek ott ugattatják hát a saját családjukat ingerlik csak vele!
- Én nagyon szeretem a kutyákat volt szerencsém foglalkozni is velük. S egy rövid kis történetet elmesélek.

- A kollégám eljött hozzánk s meglátta az éjfekete német-juhász kutyámat, aki éppen napozott az ólja előtt. Kérdezte tőlem harap e a kutyám? Mondtam neki csak az egyik vége! Nem hitte el, persze volt benne egy kis bátorító anyag. Mondtam neki hogy ne menjen közelebb mert felijeszti a napozásból s annak nem lesz jó vége. :rolleyes: Megakarta simogatni hogy akkor nem fogja bántani. Már vigyorogtam előre mivel én nemigen szoktam simogatni feleslegesen! S láttam hogy a beszélgetés alatt az egyik szemével lestírólta a kollégámat. Na neki se lehetett megmagyarázni hogy harapni fog! Pedig mondtam neki hogy 20mm-es fogai vannak! Az semmi, volt a válasz! S közélébe lépet a kutyámnak ami láncon volt, mivel tudtam hogy jön a bátor haver!
- Szóval a kutya tudta a lánc hosszát s megvárta hogy hosszon belülre lépjen a kollégám s rárontott fehér fogait megmutatva s füle mellet kicsit megcsattogtatta a fogait! A kolléga hanyat fekve, s nem igen jött ki a torkán hang. Ám a kutyára rászólva az megnyugodott s mosolyogva lihegve visszafeküdt az ólja elé!
- Szóval ezzel a kis történettel csak azt akartam bemutatni hogy a kutyát ha megfelelően idomítjuk akkor hasznos párja az embernek! Ám ha össze vissza ugráltatjuk játszunk vele nem fogja tudni mikor mit kell csinálnia, viselkednie! S a kollegámat biztos megharapta volna! Ez éppen olyan mint a hülye gyerek mikor ordítozik feleslegesen. A kutya nem játék!
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 244
29 454
113
Én azt látom, hogy a szülők is egyre ostobábbak, a kutyatartók is...
Persze, divatos kutyafajta kell. Hány baromnak van border collie-ja, mert az nagyon okos. Igen, ha ká sokat foglalkozol vele. Amúgy nagy a mozgásigénye és ha unatkozik, rombolni fog. Vizsla kell, de nem mozgatja le, meg meglepődik, h vadászösztöne van, és minden után rohan ész nélkül.
Szörnyű.
A gyerekek meg ma már csak tévében látnak állatot. A kutya még egy dolog, de lovat, marhát.. Aztán simán odaáll a ló háta mögé. Én meg :eek::eek: És a szülők fel lesznek háborodva, ha a gyerek felrúgódik.