Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
814
1 603
93
itt a gazdi a hunyó...node mit teszel vele?
Igen a kutya gazdi a hunyó, mivel a sétáltatáshoz szájkosár s póráz kell. Anélkül el se induljon a sétáltatás! Főleg boxerrel, mivel az meg szájzáras! Ki se tudod szedni a fogai közül a delikvens kezét!
Ameddig meg nem nyugszik. Én azért a két csajra csak rá hoztam volna a frászt! Mondtam volna nekik hogy ez igen drága harapás lesz, mivel 5x-ös díjnyertes kecskék voltak, s a kutyájuk kiharapta s lenyelte a bilétájukat! S az nagyon fontos hogy igazoljam a díjnyertességüket! Úgy hogy kell egy kis fájdalomdíj, meg a két biléta! Had biliztessék a két kutyájukat! Lesz biztos elfoglaltságuk s egy darabig biztos nem sétáltatják feléd a két kutyát! :cool: Had durkáltak volna kicsit!
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 774
28 764
113
Ugyanakkor hordja le a gazda az utcára piszkolni! Vagy felszedi a gazdi (a jobb lelkületű) vagy otthagyja! Ha sétáltatja a kutyát a környéken lévő kutyák mind rákezdik az idegen szag miatt!
V. kerület, Pest és lényegében a Belváros közepe. Na kérem szépen hetente van itt olyan, hogy vagy a dzsepettók (igen, nem elírás) vagy az ő shitbull keverékük hugyozza telibe a kibaszott liftet. Vagy a folyosót. Vagy éppen az ajtó elé. Tegnapelőtt is mennék fel, erre ott tocsog benne a 35.38 fokban fermentálódott húgy, aztán inkább áttértem a lépcsőre. A főbérlőnek szólhatsz, az egy világtól teljesen elszállt vén kurva, őt az se érdekelte ha a szoba közepén vaskádat flexeltek. Szóval maradt a kamera telepítése a közös területekre
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 377
113
Passzolom. Mert direkt félreeső helyre parkoltam a kutyát, szájkosár is volt rajta. Még jó, h az egy nagyon nyugis kutya volt.
Nekem olyan volt, bementem vásárolni, kutya kikötve szintén félreeső helyen, az akkor 12 éves forma fiam vele. Ugatásra, morgásra mentem ki, egy 40 körüli fickó aki épp ilyedt és ingerült is volt egyszerre mikor kimentem hogy mi van, mondta hogy majdnem megharapta a kutya mikor odament hozzájuk, és bolond a kutyám.

Én elég gyorsan elmagyaráztam neki, hogy ha lát egy 60kg-os a fajtajegyekből jól levehetően komoly pásztorkutyát, ami éppen őríz egy gyereket akkor csak egy szellemi fogyatékos akar beleállni a két méteres póráz sugarába, úgy hogy kotródjon mielőtt úgy veszem hogy 1. el akarta lopni a kutyámat, 2. molesztálni a fiamat.


Megértette.

Szájkosarat csak közlekedési eszközökön teszek, pont az ilyen buzik/kóborkutyák miatt!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 377
113
Nem akarok rosszat mondani, de nem szép kutyát láncon tartani aztán oktatni az embereket a kutyatartásról...
Attól függ, mekkora az a lánc. Simán jobb egy 5m-es lánc, mint egy 3x3 as kennel, vagy egy belvárosi lakás előszobája. No meg ha éjjel el is van engedve mondjuk egy telepen, attól több meg nem is kell.

Van olyan élethelyzet, ahol kell a lánc, ez nem ördögtől való, ha kellő hossza van!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 377
113
Igen a kutya gazdi a hunyó, mivel a sétáltatáshoz szájkosár s póráz kell. Anélkül el se induljon a sétáltatás! Főleg boxerrel, mivel az meg szájzáras! Ki se tudod szedni a fogai közül a delikvens kezét!
Ameddig meg nem nyugszik. Én azért a két csajra csak rá hoztam volna a frászt! Mondtam volna nekik hogy ez igen drága harapás lesz, mivel 5x-ös díjnyertes kecskék voltak, s a kutyájuk kiharapta s lenyelte a bilétájukat! S az nagyon fontos hogy igazoljam a díjnyertességüket! Úgy hogy kell egy kis fájdalomdíj, meg a két biléta! Had biliztessék a két kutyájukat! Lesz biztos elfoglaltságuk s egy darabig biztos nem sétáltatják feléd a két kutyát! :cool: Had durkáltak volna kicsit!
Nem kell szájkosár, csak póráz!
Tömegközlekedésnél kell csak pluszban a szájkosár is!

Nálunk alap hogy sétánál nincs fent szájkosár, mivel kb. minden évben van többször is hogy önsétáltató dobbantott kutya - jellemzően életösztönből felmentettek, túlzott önbizalom és magas dominancia szinttel - rápróbálnak a pórázon mellettem sétáló enyémre. Akkor is ha az enyém kétszer akkora, a legtöbb random vizsla/goldi/tibeti terrier/német juhász úgy érzi hogy szerencsét kell próbálnia mindenképp, és sprintből szoktak ránk támadni minden félelem nélkül.

Két komolyabb meccs volt eddig, ahol azért nem voltam végig nyugodt, az egyik egy kau keverék, a másik egy nagyobb staffordshire volt, de nem csalódtam ott sem a végén, mert sajátot kellett lefejteni és a támadó futott meg, de én ilyenkor sem szólok bele amíg nem az életét kell menteni valamelyiknek, jellemzően 2-3 perc aztán úgy is látszik melyik nyerne, a másik meg ha akkor kap lehetőséget már megszalad.

Kicsit szoktam hagyni hagy dolgozzon rajtuk, mielőtt lerángatom, csak hogy legyen kedvük hasra baszott farokkal hazáig sprintelni, ne rontsák kint közterületen sokáig a levegőt... A staffi konkrétan behugyozott.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 739
32 438
113
Nem akarok rosszat mondani, de nem szép kutyát láncon tartani aztán oktatni az embereket a kutyatartásról...
Akkor senki nem jöhetne be hozzánk, mert nem a kutyával van a baj, hanem a legtöbb ember nem tudja hogyan kell viselkedni egy kutya jelenlétében a kutya területén...
Attól függ, mekkora az a lánc. Simán jobb egy 5m-es lánc, mint egy 3x3 as kennel, vagy egy belvárosi lakás előszobája. No meg ha éjjel el is van engedve mondjuk egy telepen, attól több meg nem is kell.

Van olyan élethelyzet, ahol kell a lánc, ez nem ördögtől való, ha kellő hossza van!
Pontosan. Minálunk egy "kennelben" két németjuhász játszik bolondokházásat...4x4es helyen.
Nálunk csak akkor van megkötve, ha a vendég úgy kezdi, "ez egy kuvasz?"...
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
197
1 126
93
Persze, divatos kutyafajta kell. Hány baromnak van border collie-ja, mert az nagyon okos. Igen, ha ká sokat foglalkozol vele. Amúgy nagy a mozgásigénye és ha unatkozik, rombolni fog. Vizsla kell, de nem mozgatja le, meg meglepődik, h vadászösztöne van, és minden után rohan ész nélkül.
Szörnyű.
A gyerekek meg ma már csak tévében látnak állatot. A kutya még egy dolog, de lovat, marhát.. Aztán simán odaáll a ló háta mögé. Én meg :eek::eek: És a szülők fel lesznek háborodva, ha a gyerek felrúgódik.
a vizsláknál már jó ideje vannak pszcihés problémák is, és igen levadász mindent a kisgyerektől a tyúkig bármit, határozott gazda kell hozzá, aki lemozgatja,esetleg vadászni is hordja, mondjuk ennél rosszabb a dalmata, amiből a 101 kiskutya után divat lett, miután rájöttek a népek hogy nagy részük kettyos , kikopott a divatból.

a divatról eszembe jut , jópár éve egy igazi misszpitsának nem tudtam megmagyarázni hogy nincs olyan hogy "Boo" kutya, márpedig neki olyan kell mert olyan cuki, és több millio követője van, a végén már kutyásként agresszivba vettem a figurát , és a fejébe mondtam a valóságot hogy -"baszod az a kiskutya egy törpe spitz aki egy speciális börbetegséget kapott emiatt levágták a szőrét és csak a fején hagyták meg, azért néz ki ugy, amugymeg a neve az hogy Boo, nem a fajtája "
simán lehülyézett hogy én nem értek a kutyákhoz , neki akkor is lesz "Boo" kutyája , hát sok sikert :)
a gyerekekről amit írsz tök jogos, nem is értem miért nem tanítják az alsó tagozatosokat rendszeresen az állatok ismeretére, vagy akár főzni alap szinten, növényeket ültetni gondozni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 231
15 942
113
Nem kell szájkosár, csak póráz!
Tömegközlekedésnél kell csak pluszban a szájkosár is!

Nálunk alap hogy sétánál nincs fent szájkosár, mivel kb. minden évben van többször is hogy önsétáltató dobbantott kutya - jellemzően életösztönből felmentettek, túlzott önbizalom és magas dominancia szinttel - rápróbálnak a pórázon mellettem sétáló enyémre. Akkor is ha az enyém kétszer akkora, a legtöbb random vizsla/goldi/tibeti terrier/német juhász úgy érzi hogy szerencsét kell próbálnia mindenképp, és sprintből szoktak ránk támadni minden félelem nélkül.

Két komolyabb meccs volt eddig, ahol azért nem voltam végig nyugodt, az egyik egy kau keverék, a másik egy nagyobb staffordshire volt, de nem csalódtam ott sem a végén, mert sajátot kellett lefejteni és a támadó futott meg, de én ilyenkor sem szólok bele amíg nem az életét kell menteni valamelyiknek, jellemzően 2-3 perc aztán úgy is látszik melyik nyerne, a másik meg ha akkor kap lehetőséget már megszalad.

Kicsit szoktam hagyni hagy dolgozzon rajtuk, mielőtt lerángatom, csak hogy legyen kedvük hasra baszott farokkal hazáig sprintelni, ne rontsák kint közterületen sokáig a levegőt... A staffi konkrétan behugyozott.

Pedig pont hogy szájkosár kéne inkább. Minndre. és ahol nincs, ott a kutyát begyűjteni, gazdit iszonyúan megb*ni.
 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
197
1 126
93
Attól függ, mekkora az a lánc. Simán jobb egy 5m-es lánc, mint egy 3x3 as kennel, vagy egy belvárosi lakás előszobája. No meg ha éjjel el is van engedve mondjuk egy telepen, attól több meg nem is kell.

Van olyan élethelyzet, ahol kell a lánc, ez nem ördögtől való, ha kellő hossza van!
lánc ellenes vagyok, akkor már inkább egy kennel, vagy inkább egy kifutó, a lánc mentálisan leépíti a kutyát, vannak olyan fajták mint pl. vadászkutyák akik nagy részük agresszívvá is válik egy idő után
 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
197
1 126
93
Pedig pont hogy szájkosár kéne inkább. Minndre. és ahol nincs, ott a kutyát begyűjteni, gazdit iszonyúan megb*ni.
látszik hogy nincs kutyád .
@zsoltival értek egyet , ez egy valos probléma aki sétáltatott már kutyát megtapasztalta nem egyszer hogy hiába van a saját kutyád megkötve porázon,a lábad mellet sétálva békésen, a semmiből tórpedó sebességgel ráront egy vizsla vagy bármi, és olyankor a kutyád is teljesen védtelen egy szájkosárral, és TE IS, mivel nem tudja megvédeni saját magát
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 377
113
lánc ellenes vagyok, akkor már inkább egy kennel, vagy inkább egy kifutó, a lánc mentálisan leépíti a kutyát, vannak olyan fajták mint pl. vadászkutyák akik nagy részük agresszívvá is válik egy idő után
De ez nem lánc/kennel kérdés, hanem mozgásra alkalmas terület kérdése. Egy kennel drága, egy 5-10m es lánc fillérek.

Számold ki mennyi mozgástere van egy kutyának egy több százezres 3x3, vagy 4x4 es kennelben, meg mennyi ha leverek egy cölöpöt, és rápukkant valaki egy filléres 5m-es láncot.

A kutya nem attól hülyül meg láncon van tartva, hanem ha nem foglalkozik vele a gazda, nincsenek egyértelmű szabályok lefektetve, megkövetelve, nincs meg hogy ki a vezér, és ki a kutya.

Nem a lánc a hiba, hanem a rövid lánc+le van szarva kombó. Ezen ha csak enni ad a gazda, amúgy szarik a kutya fejére, egy kennel sem segít!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 377
113
Pedig pont hogy szájkosár kéne inkább. Minndre. és ahol nincs, ott a kutyát begyűjteni, gazdit iszonyúan megb*ni.
De a törvény szerint póráz közterületen kötelező, sgájkosár meg nem.

Ez jól is van így, ahogy írtam ha kiszökik egy kan kutya, az jellemzően az első szembejövő másik kannak azonnal nekimegy, ha kötelező lenne a szájkosár, mindig aki szabályt követ, annak a kutyáját harapdálnák össze az önsétáltatók.

Simán pórázon a kutya gazda által kontrollálva van, de nem védtelen máyik kutyával szemben, plusz valaki hirtelen kilép egy. fa mögül és le akar ütni, a. kutyám letépi a karját. Szájkosárban ezt az alap feladatát nem tudná ellátni, pedig vagyunk még páran akik nem a szaráért tartunk kutyát!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 377
113
látszik hogy nincs kutyád .
@zsoltival értek egyet , ez egy valos probléma aki sétáltatott már kutyát megtapasztalta nem egyszer hogy hiába van a saját kutyád megkötve porázon,a lábad mellet sétálva békésen, a semmiből tórpedó sebességgel ráront egy vizsla vagy bármi, és olyankor a kutyád is teljesen védtelen egy szájkosárral, és TE IS, mivel nem tudja megvédeni saját magát
Így van, aki valaha volt kint vidéken kutyával sétálni többször mint 5, az tudja hogy miről beszélek.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 231
15 942
113
látszik hogy nincs kutyád .
@zsoltival értek egyet , ez egy valos probléma aki sétáltatott már kutyát megtapasztalta nem egyszer hogy hiába van a saját kutyád megkötve porázon,a lábad mellet sétálva békésen, a semmiből tórpedó sebességgel ráront egy vizsla vagy bármi, és olyankor a kutyád is teljesen védtelen egy szájkosárral, és TE IS, mivel nem tudja megvédeni saját magát

És hány oylan eset van, amikor egy pórázon sétáltatott kutya rátámad akár egy emberre, akár egy másik kutyára, akár egy cicára?

Kutyát csak póráz/szájkosárral, vagy sehogy.

Tartsatok macskát. Aranyosabb, kevesebbe kerül a fenntartása, és még hasznosabb is. Elkapja a rágcsálókat és még a kertet sem túrja fel/sz*ja tele.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 247
29 456
113
Nem kell szájkosár, csak póráz!
Tömegközlekedésnél kell csak pluszban a szájkosár is!

Nálunk alap hogy sétánál nincs fent szájkosár, mivel kb. minden évben van többször is hogy önsétáltató dobbantott kutya - jellemzően életösztönből felmentettek, túlzott önbizalom és magas dominancia szinttel - rápróbálnak a pórázon mellettem sétáló enyémre. Akkor is ha az enyém kétszer akkora, a legtöbb random vizsla/goldi/tibeti terrier/német juhász úgy érzi hogy szerencsét kell próbálnia mindenképp, és sprintből szoktak ránk támadni minden félelem nélkül.

Két komolyabb meccs volt eddig, ahol azért nem voltam végig nyugodt, az egyik egy kau keverék, a másik egy nagyobb staffordshire volt, de nem csalódtam ott sem a végén, mert sajátot kellett lefejteni és a támadó futott meg, de én ilyenkor sem szólok bele amíg nem az életét kell menteni valamelyiknek, jellemzően 2-3 perc aztán úgy is látszik melyik nyerne, a másik meg ha akkor kap lehetőséget már megszalad.

Kicsit szoktam hagyni hagy dolgozzon rajtuk, mielőtt lerángatom, csak hogy legyen kedvük hasra baszott farokkal hazáig sprintelni, ne rontsák kint közterületen sokáig a levegőt... A staffi konkrétan behugyozott.
Önkormányzat írja elő, nálunk kell, mondjuk nem a város felé szoktam sétáltatni, hanem külterületen, oda nem kell. Ha bolt előtt leparkolom, akkor kell.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 247
29 456
113
És hány oylan eset van, amikor egy pórázon sétáltatott kutya rátámad akár egy emberre, akár egy másik kutyára, akár egy cicára?

Kutyát csak póráz/szájkosárral, vagy sehogy.

Tartsatok macskát. Aranyosabb, kevesebbe kerül a fenntartása, és még hasznosabb is. Elkapja a rágcsálókat és még a kertet sem túrja fel/sz*ja tele.
A macskát lehetetlen lenevelni az ölésről, a patkánnyal nem bír el, ellenben a védett kismadarakkal igen. Nálunk az egerek ellen van kuvik. A sünről nem tudom lenevelni a kutyát, de a többi vadvilág biztonságban van, a kuvikok is, gyíkok, néha van csuszink is, a rozsdik is, rigók is nyugodtan piknikezhetnek a kertben a kutya mellett.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 377
113
És hány oylan eset van, amikor egy pórázon sétáltatott kutya rátámad akár egy emberre, akár egy másik kutyára, akár egy cicára?

Kutyát csak póráz/szájkosárral, vagy sehogy.

Tartsatok macskát. Aranyosabb, kevesebbe kerül a fenntartása, és még hasznosabb is. Elkapja a rágcsálókat és még a kertet sem túrja fel/sz*ja tele.
Ne viccelj már, a macska telibeszarja a kertet, még a másét is ha ott nincs kutya, cserében a hugya százszor jobban kicsinálja a növényeket is mint a kutyáé.

Mikor majd mennek be a kertedbe a biciklit/szerszámaid lopni, sose felejtsd el milyen mennyivel hasznosabb a macskád egy házőrző kutyánál ;)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 557
10 238
113
Akkor senki nem jöhetne be hozzánk, mert nem a kutyával van a baj, hanem a legtöbb ember nem tudja hogyan kell viselkedni egy kutya jelenlétében a kutya területén...

Pontosan. Minálunk egy "kennelben" két németjuhász játszik bolondokházásat...4x4es helyen.
Nálunk csak akkor van megkötve, ha a vendég úgy kezdi, "ez egy kuvasz?"...
Szerintem a lánc egy olcsó megúszós mutatvány a normális kennel megy egy normális kerítés helyett. Mondjuk egy lakótelepi lakásban tartott németjuhász sem jobb. De lehet, érdemes lenne bevezetni egy többszintű "kutyatartási jogosítványt" (mint ahogy egy többszintű vezetői engedélyt pl. 200-300+ lóerős autókhoz), emberevő szörnyeteget ne tarthasson akárki. Nálam is a világ legveszélyesebb harci kutyája lakik, bárkire figyelmeztetés nélkül felugrik és halálra nyalja, ha véletlenül rálépnek a lábára nem odakap, hanem bocsánatot kér... :) Majdnem mindig volt kutyánk, de egy elmeroncs volt harci pitbull keveréket nem vállanék be soha. De az önkritika nem az erőssége a mai világnak.